2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Elifcim gercekten de arti seni takip etmek iicn girer olduk.Insallah sende persembe bebisini kucagina aliirsin
Kizlar sizleri okuudkca (aman maasallah diyeyim:nazar:) kendimi cooookkkk sansli sayiyorum.Biz allaha binlerec sukur ki ne mercanda ne kayrada en ufak bir gaz problemi yasamadik.Acaba bu zadece anne sutu alan bebeklerde i oluyor?Biz ozel bir biberon kullaniyoruz o hic gaz yapmiyor.Mercanda hele hic sirtina bile vurmazdim yerdi kendi kendine uyurdu.Kayrada biz cikartiyoruz.Ama esim bunu daha iyi yapiyor.benim bildigim sirtina hafif hafif vurulur.AMA benim kiizm da bu ise yaramiyor.Esimin buldugu yontem Bir elini poposuna koyuyor diger eliyle hafif kavisle kicina kicina vuruyor ve bi bakiyoruz ki buyuk bir ses :sm_cool:
Bir de bilmiyorum belki yaniliyorumdur cunku ben hic emzirmedigim iicn sizler daha iiyi bilirsiniz acaba diyorum yediklerinizle baglantili olabilir mi?Benim bir arkadasimda da buna benzer bir sorun vardi.Bebegi surekli agliyordu ve gaz sorunu oluyordu.Arkadasim milli yuuzcu ,ayni zamnada enkada yuzme dersleri veriyor.Yani butun gun suda ..Sutu soguk oluyormus,usudugu iicn ,bebekte annesinin sutunusoguk icmis oldugundan karni agriyormus.Ama bunu cozmeleri bayagi bir zamanini almisti.

Yasemincim gecmis olsun canim.Bizde bugun mercanla hastayiz.Ikimizde de bahar allerjisi var ileri derece de.Hafta sonu piknikteydi.Agaclardan uucusan pamukcuklar sanki kar yagiyormus gibi yogundu..Dogal olarak bunu sonrasi ikimiznde burnu ve gozleri akiyor,bogazi gidiklaniyor.Silinmekten yuzumuz ciger gibi kizardi.Insallah kayraya gecmez.Su donemd esaman nezlesi de gecmek bilmez hani yani :eek:klava:

Kizlaaar Günaydin Ben Geldim.... :)) Gireemiyorum Kaç Gündür özledim Sizleri... Eşim Sagolsun Pc Sakladi. Haberlerde Izlemiş Pc Telefonlar çok Zararli çoçuklara Hepsini Kaldirdi Ortaliktan Benimde Vaktim Olmadi Bizim Sütçü Bebişten Aramaya Biara Modemi Buldum Pc Bulamadim Biraktim Bende. Sonunda Ikna Ettim Onun Odasinda Açmicam Diyede Verdi şimdilik. Yazdiklarinizi şimdi Yavaş Yavaş Okucam Bebiş Uyuyorken Bakalim Neler Olmuş Varmi Değişiklikler Doğum Yapanlar. öptüm Hepinizi..... Mucuuuuuuuuuk......

Kizlar bugun Kayracigimin 40 cikiyor.40 ucurmka iicn aksam bir yerlere gidecektik ama esimin isi cikti benneyaptımki cok uuzlduk.

ay kardelencim hadi ama senin oğlan yerini çok sevdi herhal gelmeye njiyeti yok
ridacım geçmiş olsun bebişinin gözü sarılığı için telaşlanma iyi bir değer 9 bizim 18 i aşınca HASTANEDE YATMIŞTIK
yasemincim oğluna geçmiş olsun inş iyi olmuştur şimdi büyük oğlun
mercann bendede var polen alerjisi çok gıcık bişiy:KK43:
ayrıca kırkınız hayırlı olsun mercancım nice güzel günler geçirin sağlıkla

Kızlar kızımı uyuttum ancak fırsat bulabildim,herşeye koşmak cok yorucu,.eşim geceleri hiçbirşey duymuyor,akşamlarıda geç geliyor derken hiç yardımı yok bana,birde her akşam nerdeyse kayınvaldemler geliyor ,onun harici gelen giden derken ben artık hayalet gibi gezer oldumtatlicadiarzu
Yaseminciğim büyük oğluşuna geçmiş olsun canım,inş kısa sürede atlatır.
Murgizciğim hayırlısıyla İzmire gitmişsiniz,sıcak değil mi cok..
Happyskycığım ben emzirme arasında bile gaz cıkarmaya calışıyorum,çünkü gazı olduğundan kıyameti cıkarıyor.eğer gaz cıkartırken yeteri kadar dik tutmazsam benimkinide hıçkırıp tutuyor,hıçkırıktandan hoşlanmadığından başlıyor ağlamaya:bbo:
Buarada kızlar hıçkırığı geçirmeni en güzel yöntemi emzirmek,biraz emsin hemen geçiyor ..
Mercancığım 40 kınız hayırlı olsun,benim peşimden geliyorsun:))
40 dan önce biz gezmeye cıkmıştık ozaman annem yanımdaydı,tutturdu 40 tan önce gidilen evden yumurta alınır diye:1shok: napalım büyük sözü dinledik yumurtamızı aldık kırmadan eve getirdiksüprizzzzz şimdi ise kendimi sokağa atamıyorum,aman o şu bu derken daha bir perişan oluyorum ..gezerken sebepsiz ağlamaya başladımı tam cıldırıyorum,sokaklardada emziremiyorum,köşe bucak emzirme odası veya müsait bir yer arıyorum kafamçokkarıştı sonra tabii doğru eve geliyorum..annem ne olacak üstüne birşey at emzir kimse görmez diyor..emzireceğin mühdet boyu evemi bekleyeceksin diyorlar ,doğru söylüyorlar ama yinede yapamıyorum öyle..zaten .tezcanlıyımdır pusetler tam bir işkence,hiç benlik değil..biraz daha büyüsün kanguruyu kullanayım diyorum..dr soracağım ne zaman kullanılır diye..

Kardelenciğim senin oğluşun keyfine diyecek yok..Heran güzel haberlerini bekliyoruz:)

Son düzenleme:
ayperincim sıcak tabi olmazmı:KK43:
kanguru benim bildiğime 40ından sonra kullnılabilir sen ama dra sor bi daha

ayperincim sıcak tabi olmazmı:KK43:
kanguru benim bildiğime 40ından sonra kullnılabilir sen ama dra sor bi daha

slm kızlar...yazdıklarınızı az çok okuyabildim..bizim 1 hafta erken doğdu..bende 1 mayısta doğum yaptım...normal doğum oldu tam istediğim gibi ama hala dikişlerim ağrıyor senağlama emzirmek için üstüne oturdum popomun uznamadım doğru düzgün bitürlü geçmek bilmedi...gaz problemi ve uyku problemi derken 28 gün geçti..hergün 2 saatlik uykuyla duruyorum o da annemin sayesinde yoksa hiç uyumuyor benim yaramaz..sürekli sesler çıkartıyor kuş uykusu gibi sanki..ne zaman uyudu bende uzanayım desem hemen ağlıyor sanki hissediyor aynı şey yemek yiyeceğim zamanda oluyor tatlicadiarzu metsil kullanıyorum pek faydası olmuyor bende rezene çayı içiyorum ve oğlumada veriyorum..doktora sordum zararı olmadığını beslenmesini engellemeyecek şekilde vermemi söyledi..metsilden daha iyi geldi desem yalan olmaz..inşallah çabuk atlatırız bugünleri..ama yinede herşeye değerler değilmi :asigim:

mercancım kırkınız hayırlı olsun.edacım ALLAH analı babalı büyütsün emzirme süresini biraz uzatırsan iyi olur belkide bebeğin doymuyordur ondan uyumuyordur.

büyük oğlum gece çok ateşlendi sabahta çıkardı şurubu bile içemedi su içti onuda çıkardı öğlen dr aradım iğnesini vuralım dedi mecbur kabul ettim bacağından vurdular ağladı ama sonrasında iyi geldi çocuğun gözü açıldı gece 11de yine var iğne arada ateşide çıkyor duş aldırıyorum ne biçim bi illetmiş bu salgın

yasemincim tekrar geçmiş olsun allh şifa versin
ya buarada yarenden haber yok ya kızlar çok merak ettim

yarın her iki oğlumuda dra kontrole götürcem mertin sarılık kontrolü büyük oğlum mahmudun da bozğ enfeksiyonu kontrolü bu akşam son iğnemizide vuruncaz hayırlısıyla baya ağır bi iğne penisilin yavrum iğneden sonra yürüyemiyor iğne baya işe yaradı ama ateşi hala ara ara çıkıyor.evde olsam napcam bilmiyorum ev işi yemek hiç bişe yapmadıım halde uykusuzluk ve yorgunluk çok kötü

Merhaba arkadaşlar,

Oğluşumun göbeği düşeli üç gün oluyo ama hala yıkamadım çünkü göbek deliğinin derisinin altında kalan kısım hala ıslak görünüyor. Doktor bu konuyla ilgili birşey söylemedi..Bende korkuyorum banyo yaptırmaktan ama oğluşumun boyunlarının kenarları sıcaktan kırmızı kırmızı oldu..Kayınvalidem de tutturdu ben geleyim yıkayalım anneni beklemiyelim diye..Ama ben korkuyorum ve açıkçası ona güvenemiyorum.. Çünkü daha küçük bebeği tutmayı bilmiyor birde banyo yaptırmaya kalkıyor..Bakalım biraz daha oyalıycam onu annemi beklicem..:çok üzgünüm: Birde oğlum altını temizlerken çok ağlıyor, niye ağladığını hala çözemedim..Acaba göbeğinden dolayı olabilirmi ki..

Merhaba arkadaşlar,

Oğluşumun göbeği düşeli üç gün oluyo ama hala yıkamadım çünkü göbek deliğinin derisinin altında kalan kısım hala ıslak görünüyor. Doktor bu konuyla ilgili birşey söylemedi..Bende korkuyorum banyo yaptırmaktan ama oğluşumun boyunlarının kenarları sıcaktan kırmızı kırmızı oldu..Kayınvalidem de tutturdu ben geleyim yıkayalım anneni beklemiyelim diye..Ama ben korkuyorum ve açıkçası ona güvenemiyorum.. Çünkü daha küçük bebeği tutmayı bilmiyor birde banyo yaptırmaya kalkıyor..Bakalım biraz daha oyalıycam onu annemi beklicem..:çok üzgünüm: Birde oğlum altını temizlerken çok ağlıyor, niye ağladığını hala çözemedim..Acaba göbeğinden dolayı olabilirmi ki..

Ebrucum seni merak etmeye baslamistim.Sicaktan kizarikliklar oluyor bizde kayrada bu sorunla ugrasiyoruz.Derisi hala gerilmedigi icin bazi yerler kat kat ozellikle boynunun alti ve burasi terle beraber birbirine surtmekten tahris oldu.Oncelri krem suruyordum ama bu yanlis .Orayi kuru tutmak iicn bebek pudrasi sur hem nemi aliyor,hem kizarikligi hemde surtunmeye engel oluyor.
Altini temizlerken bizimkide orraligi yikiyor .Esim kosuyor hemen .Kesin diyordum bir yeri agriyor bu cocugun oyle boyle aglamak degil.Sonra farkettim aglamasinin nedenini ...Islak mediller.Poposunu sildigin mendil soguk geliyor olabilir.Bir de piisk kremi kullaniyor muusn bilmiyorum.Arkadaslar cocuklarda piisk olmadan once krem kullanmaniz.Olustuktan sonra daha zor oluyor.Ben her alr degistirme de suruyorum.Pisik kremimizi degistirdik ondan sonra Kayra hanimin keyfine diyecek yok.Mercanada hep bunu kullaniyordum aslinda ,esim farkli bisey almis bu sefer her nedense memnun kalmadik.Size ismini vereyim turkiye de eczaneler var gordum .Pisik olustuktan sonra bile MUCIZE GIBI BIR KREM.Ozellikle erkek bebkelrde pisik daha fazla oluyormus

Kremin ismi A+D SARI RENKTE

Merhaba arkadaşlar,

ebrucuğum benim oğlum da altını açtırmayı pek sevmiyor. göbeği düştükten sonra da sevmedi. gazı olduğu için olabilir. dr yumurtalarına baktı mı bazı çocukların yumurtalarında sorun olabiliyor. hiç birşey de olmayabilir. ama yine de bir dr'a göster.

kızlar merhaba

hepinizi çok özledim pek giremiyorum nete. oğlum ppek fırsat vermiyor. bulduğum fırsatları yemek ve uyku ile değerlendiriyorum. şimdi annemlerdeyim de biraz daha rahatım. ay kızlar ana gibi yar olmuyormuş. iki hafta kaynanam yanımda kaldı çocuk kendini parçalıyodu da çoğu zaman başını kaldırmıyordu yataktan (aynı odada yatıyorduk bir de) şimdi annem geceleri kalkıp beni de bebeği de kontrol ediyor.

oğlum çok ağlıyordu geceleri ne kendi, uyuyor ne beni uyutuyordu. meğer kabız olmuş yavrum. beş gün kakasını yapmadı. kaynanam aç kalıyo sütün yetmiyor diye zorla mama verdirdi bir hafta. mama kabız yaparmış. dr söyledikten sonra vazgeçti artık ama bende ertesi gün annemlere geldim. ilk gece bizimkiler dayanamadı kardeşim eczaneden fitil aldı onu kullandık mecburen. şimdi çok iyi yavrum.

yazılanlara bakamadım kim ne durumda? kardelen(elif) doğuruyo artık galiba. çok sevindim. canım listeyi tamamlayıp öyle doğurayım dedin galiba .

ay kızlar bizim sancılar bitti sıpalarrın sancıları başladı. hepimize sancısız bir hayat diliyorum. öpüyorum hepinizi.

Arkadaşlar oğluşu size şikayet edince artık mızmızlamaz oldu..Altının açılmasına alıştı sanırım..

Yasemincim geçmiş olsun canım..Penisilin olduğu yerlere bol bol masaj yap..Yoksa oralar sertleşir, penisilin kolay dağılan bir iğne değil..Bu arada benim oğluş çok şükür sarılığı hafif atlattı, gözlerinde az bir sarılık kaldı sadece ama doktorun bana emzir dediği gece ve o günün sabahı hiç göğsümden ayırmadım sürekli emzirdim..Bizimki beslenme yetersizliğinden kaynaklanan sarılıktı..Şimdi her ağladığında emzirmeye çalışıyorum..Bazen gece saat başı uyanıyor ama önemli değil emsin yeterki..

Betülcüm valla ben hamilelik boyunca yalnızdım şimdi annem gidince yine yalnız kaldım :)) Alıştım yani anlıcan. Eşim bebeği çok seviyor ama yinede bebek çok küçük olduğundan hep ben ilgileniyorum o arada bir sevmek için alıyo kucağına..Sende kendini üzme sütün kesilir Allah korusun..

Elifcim galiba dediğin gibi ıslak mendilden olabilir ağlamaları bu arada ben pişik kremi olarak nivea baby'in kremini kullanıyorum..Boyunlarına krem sürüyordum ama söylediğini gibi bundan sonra pudra kullanayım..A+D kremede şimdi baktım internetten eczanelerde de vardır sanırım..

Şekercim zaten insanın kendi annesi gibi olmuyo hiçkimse..yerimseniben Yinede kayınvalidelerden de Allah razı olsun demek gerek diye düşünüyorum..Bunu da yapmayabilirlerdi :))

merhaba kızlar!

sorunları genel olarak okudum ve hepimizinki ortak. demek bi tek bizim minnoşumuzda yokmuşlülülülülülü gazla haaaalaaaaa uğraşıyoruz maalesefkafamçokkarıştı metsilden sapa terfi ettik! bie gaz sancısı şurubu ve d vitamini içiyoruz şu an. gaz sancıları için babuline diye bitkisel bir de bir şurup verdi doktor. bakalım sapı deniyoruz daha onu vermedim hiç. çocuğum ilaç manyaaağı olacak bu gidişle...

geçen gün ilk kez ikimiz kangurumuzla dışarı çıktık. doktora kontrole gittik. yol boyu uyudu minnoşumuz. eve doğru mızıldandı. ama güzeldi.:teytey: demek arasıra hava almaya parkımıza da çıkarabilirim.. biraz kolum ağrıdı tabii yine de destekleyerek taşımaktan ama olsun..

bu arada dr. isilik olduğu için bebişimiz bepanten kremle hemare diye bi krem verdi. bu ikisini karıştırıp sür tüm vücuduna dedi. ve yine giydirdiklerimi beğenmedi:uhm: çok fazlaymış. kadın delitatlicadiarzu eldivenleri bile çıkardı attı.. bende evimize dönünce bi bakım yaptım kremleriyle bebişimize, incecik giydirdim bi rahat mayıştı. hergün de yıka çocuğu dedi.

ebrucuğum bende senin gibi göbüş düşsün de öyle yıkarım diye diye çöocuğu pişirmişim:çok üzgünüm: bari ılık pamukla kompres yap tüm vücudu ve yüzüne yoksa bizim gibi olursun allah korusun. birde batikonla göbek deliğine yine de birkaç gün daha pansuman yap. bize öyle demişti dr. biz dokunmaya korkuyorduk kadın iyice parmaklarıyla bastırıp içine bakmıştı.

birde bizimki de altını açınca vıyak vıyak bağırıyordu. kan ter içinde değiştiriyordum bu çocuğun nesi var diye de üzülüp duruyorduk. işte gaz sancılarıymış onlar..

cebelleşiyoruz bakalımlaelaelaelaelae ama çoooook tatlılar değil mi? eşimle bakmalara doyamıyoruz oğluşumuza. Allahımıza şükredip duruyoruz bugüne dek sahip olduğumuz en değerli varlık için!! onu bize nasip ettiği için..

tüm çocuk isteyenlere de nasip etsin inşallah!

hepinize sevgilera.s.

merhaba kızlar oğluş uyurken bi bakayım dedim neler yapıyorsunuz...oğlumu bugün kontrole götürdük ateşi hala 39lara çıkıyor iğneleri bitti bugün tekrar antibiyotiğe başlıyoruz birde iştahsız mide boş olduğundan bulantı yapıyor neyseki babası geldide nazı ona geçiyor ilgileniyor.mertinde sarılığı baya azalmış yüzünde ve gözlerindeki de en son geçermiş bol bol emzir dedi dr.birazdan uyandırcam emdkten sonra banyosunu yaptırcam abisinin hastalığından dolayı 3 gündür yıkanmadı çocuk babasıyla ilk banyo serüvenimizi yapıcaz :)

ayyy nasıl imrendim sizlere ya...sıra biz haziran annelerinde sanırım..bazı bizim bazı anne adaylarımız doğum yaptı...
gebelik bitmiş şimdide bebişlerinizi konuşuyorsunuz..darısı başımıza
bebişlerinizle beraber güzel günlere......

X