2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar herkese merhaba,
bebişim dünyaya geldikten sonra nete girmem zor oldu...son 4 gündür de bebeğimin rahatsızlığı nedeniyle hastanedeydim..(yazdıklarınızı henüz okuyamadım ama fırsat buldukça okumaya çalışacağım.)oğlum hastalandı..kusma, ateş ve ishal mahvetti oğlumu. çok zor günler yaşadım her gün ağladım o kadar kötüydü ki durumu...çok sıvı kaybetti...gözlerini açamadı bitanem..sanırım mikrop kaptı..ama nasıl olduğunu anlamadık..dün taburcu olduk..doktorun göndermeye niyeti yoktu ama devam ilaçlarını alıp evimde bakmak istedim doktor da gönderdi...hastane havası bile hasta etmeye yetiyor zaten..anne sütü, ishal maması, şurup veriyorum, Allah kimsenin başına vermesin çok zor..evladımla imtihan oldum annelik ne demekmiş anlıyor insan..hamileyken bile işin ciddiyetini anlayamıyor insan..kucağına aldığında yaşadığın duyguların hamilelikten daha fazlası olduğunu öğreniyorsun..
alışmışken, benimsemişken, inanılmaz bir biçimde bağlanmışken o minik yüreği kaybetme korkusu insanın içini kemiriyor..
Rabbim tüm anneleri ve bebeklerini korusun (amin)

bebişim dünyaya geldikten sonra nete girmem zor oldu...son 4 gündür de bebeğimin rahatsızlığı nedeniyle hastanedeydim..(yazdıklarınızı henüz okuyamadım ama fırsat buldukça okumaya çalışacağım.)oğlum hastalandı..kusma, ateş ve ishal mahvetti oğlumu. çok zor günler yaşadım her gün ağladım o kadar kötüydü ki durumu...çok sıvı kaybetti...gözlerini açamadı bitanem..sanırım mikrop kaptı..ama nasıl olduğunu anlamadık..dün taburcu olduk..doktorun göndermeye niyeti yoktu ama devam ilaçlarını alıp evimde bakmak istedim doktor da gönderdi...hastane havası bile hasta etmeye yetiyor zaten..anne sütü, ishal maması, şurup veriyorum, Allah kimsenin başına vermesin çok zor..evladımla imtihan oldum annelik ne demekmiş anlıyor insan..hamileyken bile işin ciddiyetini anlayamıyor insan..kucağına aldığında yaşadığın duyguların hamilelikten daha fazlası olduğunu öğreniyorsun..
alışmışken, benimsemişken, inanılmaz bir biçimde bağlanmışken o minik yüreği kaybetme korkusu insanın içini kemiriyor..

çok üzüzldüm canım allah bidaha hastalık vermesin oğlunu sana bağışlasın o daha minick ya allah şifasını versin

ridacım çok çok geçmiş olsun canım yaaa...emzik biberon veriyormusun bebeğine belki ordan kaptı mikrobu yada banyo yaptırdığın suda da mikrop olabilir.birde ellerimizi sık sık yıkamamız gerekiyor bebişlerin altını değişp krem sürünce ben bazen unutuyorum aklıma gelince yıkıyorum napim olabiliyor.

Selam kızlar, herkes umarım iyidir...Bebekler dünyaya gelince sanırım birçoğunuz benim gibi hiçbirşeye fırsat bulamaz oldunuz...Ben normal hayattan resmen koptum diyebilirim...Yazılarınızı malesef okuma fırsatım olmuyor şu yazıyı bitirebilirsem ne ala...

Ridacım sana ve oğluşuna geçmiş olsun diyorum..Gerçekten çok zor Allah onları bizlere bağışlasın...

Benim de bebeğim 37 haftalık olduğu için sarılık sorunu halen devam ediyor...dün yapılan tahlilde sarılığı 13 çıktı..aslında sarılığı pek dert etmiyorum ama kalçasında bir kütleme oluyor bacağını çekip bıraktıkça kalçadan küt küt ediyor...doktor henoz erken olabilir dedi kalça testine de daha zaman var aslında...Ayrıca ve ayrıca belki duymuşsunuzdur kolik denen bir durum var sanırım bebeğim de aynı...Dün gece ne yaptıysam birtürlü rahatlaştıramadım...eşim artık uykusunu alıp kalktığı bir vakitte gidip fön makinasını çalıştırdı şaşılacak bir şey ama bebeğim biraz susup uykuya daldı...Fön makinası sesi ve kalp atımı seslerinin cd halinde satışı varmış, bugün eşim spariş vereceğini söyledi inşallah işe yarar çünkü sürekli emzirir vaziyette olmaktan artık hiçbiryerim tutmuyor...Bu arada bende kilo diye birşey kalmadı yorgunluk uykusuzluk moral bozukluğuna bağlı olarak yeterince yemek yiyememek yine eskisi gibi bir anda eritti beni...Ya kızlar bende sıkıntı çok anlat anlat bitmez hakkınızı helal edin sizlerin kendi sıkıntılarınız vardır mutlaka kusuruma bakmayın...insan yazdıkça rahatlıyor galiba...Bu arada sürekli ağlar oldum eşimle tartışıyorum ne yapsa bana batıyor...sanırım ben lohusalık depresyonuna girdim daha önce hiç böyle birşey olmamıştı kendimi çok kötü hissediyorum...oysa bugünler için hayal kuruyordum bebişimi kucağıma alıp bakım yapıcam nasılsa tecrübeliyim ya hiç zorlanmam diyordum süslerim oynarım diyordum ama hiç öyle olmadı sorekli suratı asık ağlayan biri oldum çıktım...Ne oluyor bana bilmiyorum yani moral olarak sıfır beden olarak bitkin bir durumda...ne olur bana kızmayın ama tavsiyelerinize ihtiyacım var hakkınızı helal edin bebişlerinize iyi bakın..hepinizi çok seviyorum...

Ridacım geçmiş olsun canım inşallah bebişin en kısa zamanda iyileşir ve bir daha sizi üzmez..Annelik gerçekten çok farklı..Ben ağlamasına bile dayanamıyorum..

yasemincim, oğluşlarına Allah Şifalar versin..geçmiş olsun canım
ebrucum senin oğlanı sen niye hala yıkamıyorsun canım..korkma yıka bak ben iki güne bir yıkıyorum birşey olmadı şimdiye kadar..yıkamaktan zarar gelmez..doktorlar da öneriyor..bizim oğlan suyu da pek seviyor hiç sesini çıkarmıyor..dün hastaneden gelince babasıyla banyosunu yaptırdık nasıl uyudu yavrum..
happy'cim dünyanın en masum yavruları onlar..meleklerimiz...ALLAH ın kuluna lütfu emaneti onlar..veee çok tatlılar yahuuuuuuuuuuuu :KK66:)
kızlar benim annem de dün gitti memlekete..biz hastanedeydik. kaldığımız üniteye kimseyi sokmuyorlardı..oğlumun ayağında da serum takılı olduğundan kedinin ciğere baktığı gibi cam hücreden annem bebişime baktı..ayrılık hastanede daha bir zor oldu..Allah kavuştursun tüm annelerle yavrularını..şekercim ve ebrucum insanın kendi annesi gibi olmuyor kayınvalide..
Neler yaşadık iki hafta içinde bir bilseniz arkadaşlar...
annemi yanıma getirdim memleketten doğum için biliyorsunuz..eşimin annesi bizden önce varmış hastaneye..ben de refakat edicem sana dedi...oğlumu yalnız bırakmam bu günde dedi..ee ne yaparsın o oğlunu annem beni düşünüyor..ikisi de kaldı yanımda..annem çok uyumludur..ben nasılsa torunumun yanında kalıcam, kayınvalide evine dönecek diye bebeğin bakımı konusunda hep eşimin annesine ilgilenmesi için fırsat verdi.. kayınalide giderken ne dese beğenirsiniz.."gözüm arkada kalıcak, bakamazsınız siz bebeğe.."dedi.
annem çok üzüldü.."dört çocuk büyüttüm, gözünüz arkada kalmasın" dedi..anneme karşı çok mahcup oldum..annem kızım dedi kayınvaliden kendini bilen biri olsaydı, onunla inatlaşmadığımı, ona fırsat verip, kendimi geri çektiğimi anlardı..dedi.
canım anacım, hiç kimse ANA gibi olamaz...

Son düzenleme:
Nazecim hamileliğinin son dönemleri çok sıkıntılı geçtiği için şu an depresyon yaşıyor olabilirsin..Tek yapman gereken kendi kendini telkin etmek..Çünkü bu tip depresyonlarda insanlar kendilerine zaman tanımalı..Galiba bebek seni yorduğu için de biraz sıkıntılısın ama sabırlı olmak gerekiyor sanırım..Benim oğluşta beni emzik olarak kullanıyo en ufak sese uyanıyo..Eşimin ailesi de bu konuda çok duyarsız dün geldiler ve TV'nin sesini sonuna kadar açtılar, kahkahalar konuşmalar vs..Ben oğluşu uyutmak için binbir numaralar yaparken onların umrunda olmadı pek ama naparsın katlanıyorsun kimsenin kalbi kırılmasın diye..Bide kayınvalidem bebeği tutmayı bilmiyor..Sevmek için kucağına her aldığından bebeğin ya ağzından ya burnundan süt geliyo..O da bu bebek hasta galiba diye konuşup duruyo..Bende sen sıkıyorsunda ondan diyemiyorum tabee..:roflol:

Bence kendini üzme bunlar geçecek zaten..Bebekler çabuk büyüyor..Mümkün olduğu kadar iyi tarafından bakmaya çalış herşeye..

ridacım çok çok geçmiş olsun canım yaaa...emzik biberon veriyormusun bebeğine belki ordan kaptı mikrobu yada banyo yaptırdığın suda da mikrop olabilir.birde ellerimizi sık sık yıkamamız gerekiyor bebişlerin altını değişp krem sürünce ben bazen unutuyorum aklıma gelince yıkıyorum napim olabiliyor.

yasemincim, emzik ve biberon kullanmadım hiç..banyo suyunu güneş enerjisinden kullandım aceba o şekilde mikrop almış olabilir mi diye düşünüyorum...altını değiştirirken, süt verirken de çok dikkatli olmaya çalışıyorum..ama bağışıklık sistemi çok zayıf bebişlerin..gelen giden çok oldu.. öpmelerine, kucağa alınmasına izin vermeyeceğimi söylüyordum kendi kendime ama bebiş dünyaya gelince kıskançlık yaptığımı düşünmesinler diye kucağa alınmasına ses etmedim..zaten kucağa alınca da bir öpücük konduruyorlardı..yani bilemiyorum ama herşeyden olabilir..

nazecim, ebrucum, gizemcim, yasemincim, betülcüm adını sayamadığım tüm mayıs anneleri hepinizi çok özledim..

Ridacim bende seni merak ediyordum.Cok gecmis olsun ,cok uzuldum.Allah meleklerimizn koruyucusu olsun.DR neden olabilecegini soyledi mi.Anne sutunden mu gecmis acaba?Gerci bu tur salginlar havadan da bulasabiliyor.

Allah bundan sonrasini kolay eylesin senin ve bebeginicin canim

Kizlar evelki gece Kayra da agla agla bir turlu susmadi.Sabahi sabah ettik.Dunde kosa kosa dr a gittik.Dr bakti ve guldu.Sapa saglam maasallah dedi .Nazecim senin dedigin gibi bizimki de kolik olmus.Dr bunu soyleyince anlamadim esimin yuzune baktim.Onemli bi hastalik mi dedim .Esimde aynen su cevabi verdi "Hani alkolik nasil alkol duskunu olana deniyor,biizm kizda aglama kolik olmus" dedi sırnaşık şey EEEE ne yapicaz dedim dra 1 saniye dedi gitti bir baktim elimde dev bir elektrik supurgesi.5dk calistirdi bi baktik ki Kayra hanim uyumus.uyuyus o uyuyus evde bile uyanmadi.Ama dun gece yine basladi ben susturamadim sabhin 5de ayaktaydik.En sonunda esime verdim .gzoleri kapali kalkti sac kurutma makinesini aldi yataga koydu bir elinde makine diger kolunda Kayra uyuttu cocugu bend ezekasina sapka cikarttim sırnaşık şey sırnaşık şeyama bus afer o sesten benim uyuku kacti :eek:klava:

Ridacim bende seni merak ediyordum.Cok gecmis olsun ,cok uzuldum.Allah meleklerimizn koruyucusu olsun.DR neden olabilecegini soyledi mi.Anne sutunden mu gecmis acaba?Gerci bu tur salginlar havadan da bulasabiliyor.

Allah bundan sonrasini kolay eylesin senin ve bebeginicin canim

elifcim,teşekkür ederim canım nasılsınız sen kayra ve mercan'ın:KK66: hiç aklımdan çıkmadınız..çok özlemişim sizi..mayıs anneleri bebişlerini dünyaya getirdi şimdi de problemleriyle başa çıkmaya çalışıyor....Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin dedik ya hep..bundan sonrası için de anneye ne büyük işler düşüyormuş meğer..senin ikinci bebişin olduğu için eminim ki bizden daha tecrübelisin ama her bir yavrun için yüreğin farklı atıyordur..
elifcim, bebişimin nerden ve nasıl mikrop kaptığını anlamadılar tüm testler normal çıktı..
dediğin gibi havadan bile bulaşabilir..iki kere test için hastaneye gitmiştik, hastane ortamından da kapmış olabilir..kan alan memurların hiç de dikkatli olmadıklarını gördüm...aynı eldivenle kaç kişinin kanını aldılar..
bugün sürekli uyudu...uyandıramıyorum...sanırım verdiğimiz ilaç ağır geldi..dualarınıza ihtiyacım var..

Nazecim yasadiklarin cok normal.Ikinci cocuk gercekten cok zor oluyor,Insan eski tecrubelerine guveniyor ama cok buyuk ozveri gerektiryor.Sen biraz daha sansliisn oglun daha buyuk.Ben birde mercanla ugrasiyorum.O da daha bebek sayilir.Ama soyle dusun 3-5 aylik olduktan sonra hersey bu kadar zor olmaycak.daha bir duzene girecek.

Bende esime karsi sert davaraniyordum logusalik doneminde ama zamanla insanin vucudu gubi ruhuda eski haline geri donuyor .Yeter ki bebislerin sagligi yerinde olsun.Bak havalarda isindi .Gezmek hem bebislere hem bize iyi geliyor.Ben de esimi kisa bir tatile ikna etmeye calisiyorum.

Aslinda kizlar annem aradi kiz kardesim yildirim nikahyla evleniyor 15 gun sonra dugunumuz var bizi turkiyr'ye cagiriyor.Gonlum gitmek istiyor ama goze alamiyorum.Az yol degil 12 saat yolculuga nasil dayanirlar bilmiyorum.

Ridacim bende seni cok ozlemistim.Maasallah yeni resimde muhammet daha net gorunuyor.Allah sana bagislasin yavrunu.Dualarim da kendi yavrularim ve herkesin yavrulari var.Hepmizinkine saglikli uzun omurler nasip etsin rabbim

ridacığı canım çok üzüldüm.allah kimseyi evladıyla sınamasın. senin de tek sınavın bu olsun inşallah.

kızlar bakıyorum da sorunlarımız genel olarak aynı. benimkinin gaz sorunu var biraz dün zinco damla aldım iyi geldi. genelde emiyor arada da ağlıyor. ama maşallah gece uykuları iyi.

yaseminciğim bebek için metsil kullanıyorsun galiba. benim dr metsile izin vermedi.

bebiş ağlıyor by

ridacığı canım çok üzüldüm.allah kimseyi evladıyla sınamasın. senin de tek sınavın bu olsun inşallah.

kızlar bakıyorum da sorunlarımız genel olarak aynı. benimkinin gaz sorunu var biraz dün zinco damla aldım iyi geldi. genelde emiyor arada da ağlıyor. ama maşallah gece uykuları iyi.

yaseminciğim bebek için metsil kullanıyorsun galiba. benim dr metsile izin vermedi.

bebiş ağlıyor by

evet metsil kullanıyoruz geyet memnunum dr yazdı senin dr nie önermedi anlamadım

slm kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra şükür size haberlerimi verebilecem
9 mayısta canım oğluma kavuştum bir hafta erken geldi.zor bir doğum oldu 11 saat suni sa
cıyla normal doğumu bekledik ama olmadı sonra sezeryana aldılar.şimdi iyiyiz ama çok şükür
sizlerin mesajlarnızı okuyamadım kısa bir süreliğine netteyim hemen size haberleri verip gideceğim
hepinizin bebişleri hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütmenizi nasip etsin hepinizi öpüyorum
murgizcim seni fazla beklettim galiba canım kusura bakmaa.s.

slm kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra şükür size haberlerimi verebilecem
9 mayısta canım oğluma kavuştum bir hafta erken geldi.zor bir doğum oldu 11 saat suni sa
cıyla normal doğumu bekledik ama olmadı sonra sezeryana aldılar.şimdi iyiyiz ama çok şükür
sizlerin mesajlarnızı okuyamadım kısa bir süreliğine netteyim hemen size haberleri verip gideceğim
hepinizin bebişleri hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütmenizi nasip etsin hepinizi öpüyorum
murgizcim seni fazla beklettim galiba canım kusura bakmaa.s.

canım i,yi olunda önemli olan o
gözün aydın canım allah analı bablı büyütsün canım nasıl gidiyor annelik oğlun nasıl üzüyomu annesini

ridacım oğlun 3 saatten fazla uyuyorsa mutlak uyandırıp emzirmen lazım ayrıca sarılıkta uyku yapar bu tehlikeli ağır uyku yapıyo benim oğlumda uyanmıyordu dr mutlaka uyandır ayaklarının altına parmağınla vur canı yansınki uyansın demişti sarılığı geçtikçe uykusuda hem hafifledi hemde saatlerce uyumuyo .

nazcim canım yaa üzülme geçici bir durum bu bebeklerin kırkı çıkana kadar baya bi huy değişklikleri oluor onuda unutacaktır.

mercan kızın mercan evdemi kreşemi gidiyor nasıl bakyorsun ikisien ben annemin yanındayım ya şuan onlar ilgileniyorlar ama eve gidince nasıl olcak bilmiyorum kreşe vermeyi düşünüyorum zaten oyunu ve çocukları çok seviyor anne baba pek aramıyor parka bırakıp eve gelsek çocuğun haberi bile olmucak :) bazen oğlumla yeteri kadar ilgilenemediğim için suçluluk hissine kapılıyorum rüyalarıma giriyor üzülüyorum mertte bi emmeye başlayınca yarım saat bırakmıyoki offf kafam karışık bu durum canımı sıkıyor

X