2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar betüşümüz doğum yapmış hemde normal doğuummmmm:dance::sm_cool:
en kısa zamanda doğum hikayesiyle aramıza dönecekyerimseniben:teytey::teytey::teytey:

canım hadi seninde güzel haberlerini bekliyoruz az kaldı tüm bebişler geliyor inş sağlıcakla sende kucağına alacaksın sende :dance:

canım bunu söylemek istemiyorum ama sütünün yeterince olduğundan eminmisin
benimkinin emme güdüsüde çok kuvvetli ama şunuda anladım doymadığı içinde çok kalıyor gögsümde ve 1 saat kladığında bile memeden çıkınca ağlıyor ama üzüerine mama verince hemen sususyor ve uykuya dalıyor
eğer senin yavruşun doyuyuorsa en azından 2-3 saat yatar memeden sonra
bana dr dediki emzirme en fazla yarım saat olmalı diye 15-20 dk bşi gögsü 15-20 dk bi gögsü ver diye ondan sonrası etkili emme değil dedi çoçuk hala doymut-yorsa meme istiyorsa mama ver diyor
bende çok direndim böyle yapmamak için yine inatla saatlerce gögsümde tuttum ama maalsefe nmmaya başladım hemde biberonla veriyoruz kaşıkla çok heycanlanıyor ve çok hava yutup gaz sancısı çekiyor
iki üç gündür biberona alıştı ama hala gögsümğde alıyor inş bırakmaz bırakırsa çok üüzülürm ama çoçuk rahat doyuyor daha çok uyuyor daha huzurlu
ya bide bak şiddetle aventin gögğs kalkını tavsiye ediyorum bu şey sızan sütü topluyor böylelikle sütünüz boşa gitmmeiş oluyor özellikle sütü benim gibi az olanlara sütü çok değerli olanlara ben gii sütle kafayı yiyenlere öneriyporum

kızlar oğlum süpriz bi şekilde dünyaya geldi geçen çarşamba sezeryanla doğum yaptım doğum ikayemi bi ara yazarım bebişten fırsat bulup giremiyorum

amanınnnnnn gelmiş senin yavruş
allh analı bablı büyütsün
bak nasıl korkuyodun iyiki süpriz yapmış stressi daha az olmuştura.s

selam kızlar betüşümüz doğum yapmış hemde normal doğuummmmm:dance::sm_cool:
en kısa zamanda doğum hikayesiyle aramıza dönecekyerimseniben:teytey::teytey::teytey:

oh beeeeeeeeeeeeeee sonunda çok şükür:teytey::dance::teytey:
inş iyi geçmiştir bekleye bekleye canı çıktı kızcağızın. hadi bakalım kardelen sıra sende sende doğurda gel artık sen kaldın buralarda inş sende hayırlı bişekilde bi avazda doğurursun canım ya:1hug:

gizemciğim ya bilmiyorumki görüntüde sütüm var:uhm: şişiyor göğüslerim akıyorda bazen sağarkende bikaç delikten bayağı çkıyor her çekişindede yutkunuyor kana kana. acaba doyurucumu değilki:uhm: ya uyuduğuda oluyor bikaç saat bazen zor uyandırıyorum ama buara 3 4 saat ara ara emmek istiyor sürekli. uyuyor göğüsümde yatağına yatırıyorum uyanıyor tekrar emmek istiyor. ama o 3 4 saatin sonunda iyi uyuyor benimde pestilimi çıkarmış oluyor amatatlicadiarzu maratonumuzun ardında şimdi 2 saattir uyuyor. kalkar yine başlar fosur fosur emmeye bende uyudum enerji depoladım azcık

evet gerçekten süper bi duygu bizde şimdi yatağımızda oturuyoruz ve memeyle savaş yapıyoruz. ağzından kaçırıyor panik yapıyor tutmak için debelleşip duruyor kocamanda ucumuz var obur kaçmayayım diye yakamdanda tutuyor:))))) sorduğun soru hakkında bi bilgim yok benim gecede gündüzde var sütüm aynı hep emmek istiyor

Canım bendede var aynı sorun ama doymadığından değil bi türlü bizimki derin uykuya dalamıyor.. mememide emmiyor ağzında uyuyacakmış geceleri.. emzik veriyorum biraz rahatladım ama onuda ağzından düşürünce viyak viyak bağırıyor.. sanırım 40ımız çıkana kadar böyle gidecek.. gece gündüz ayırt etmeye başlayınca düzelir diye umut ediyorum ama göğsümde uyutmamaya çalışıyorum alışırsa çok çekeriz valla

krdelen bertül sevde kızlar bende bu süt ve emme olayını çözmüş değilim açıkçası ama kardelen sütün yeterli gibime geldi en önemli şey gögsünün sert olması ve kaynaması yani arada ağrı girmesi lazım v bi gögdünü veririken diğerinden fışkırması lazımmış tabi benim gögüslerim yumuşası ve küçüldeü ve kaynamada nadir oluyor
demekki tüm bebişler ilk günlerde çok emmek ist,yorlar bernimde öyleydi halada tüm gün gögsümde olsa mutlu olur herhalde :)

Benim bebişimde aksine emmek istemiyordu...erken doğmanın sıkıntıları işte..cenesi güçlü değildi ve tembeldi..işi gücü uykuydu,gecede huysuzluktu..şimdi düzeliyoruz gibi ama bakalım işte!
Yalnız size oluyormu bilmiyorum ama,cok gariptir,gögsüme bir ağrı giriyor,girmesinin peşine kısa bir sürede meleğim uyanıyor ve emmek istiyor..herşey saatli gibi..gögsümde ağrı var damarlarım cekiliyor dediğimde teyzem,şimdi uyanacak demişti bende dalga geçmiştim..:) baktım hakikaten öyle oluyor:))))

kızlarrrr bu gün izmire gidiyoruz eylüle kadar izmirde kalcaz
bakalım ilk seyahatimiz nasıl gececek

ben geldiiiimmm haber vereyim dedim....
ama oğluşumla deiliz kızlar daha doğmadı...
nstem gayet ii çıktı maşallah paşamın keyfi yerinde....
p.tesi tekrar çağırdı gidicez ama en fazla haftaya perşembeye kadar bekleriz dedi...
sonra yatırırım hastaneye dedi ve tabiki suni sancıyla....
oda olmazsa sezeryan inşallah normal doğururum kızlar şimdilik buralardayım ve sancım da yok.....

göğüsler sızlayıp peşinden bebişlerin uyanması normal bişey galiba aynısı banada oluyo. sızlamaya başlıyor göğüslerim şimdi uyancak diyorum aradan 10 dk geçmiyor uyanıyor sırnaşık şey

kızlar başka bi sorum var benim özellikle istanbulda olanlara.... havalar malum çok sıcak yavrumun ensesinde ve bacaklarında pişikler başladı. ne giydirceğimi şaşırdım... normal hastane çıkışları giydiriyorum ve uyurken üzerine battaniye seriyorum ama kayınvalidem tutturdu üşür diye yavrumun kafası ama boncuk boncuk terliyor... ne yapmamız gerekiyor ne olur bi fikir verin... yanaklarını burnunu elliyorum normal sıcaklığı... yelek fln giydirmeye kalktı kızdım bende pişircenmi çocuğu diye ama bi yandanda korkuyorum üşütürmüyüm diye kafamçokkarıştı

ayrıca başka bi soru ben bi uyanışta bi göğsümü bi sonraki uyanışta diğer göğsümü veriyorum baya bi rahat ettim ama sorun olmaz herhalde dimi?? iki göğsümü 1 emme seansında verdiğimde sorlanıyordu karnı biraz doyunca diğer göğsü emmekte çok süt geldiğinden... umarım sorun olmaz..

heee bide sormuşken şunu da sorayım sezeryanlı doğum yapanlara.. acaba ağda nezaman yapa biliriz???? ben doğumdan önce yapmamıştım doğum sancılarını tetikler dediler hep jilet vurdum şimdi çok pis bi haldeyim tekrar jilet vurmak istemiyorum açıkcası... acaba ağdanın zararı olurmu??? estetik oldu benimki lazerle kapattılar yani dikişim yok.

şimdiden cvplarınız için tşkler sırnaşık şey

sevdecim bence fazla giydirme bebeğini havalar sıcak evinde güneş alıyorsa uygun giysiler giuydir bebeğine.emzirmede de en son emdiği göğüsten başlaman gerekiyor çünkü ilk gelen o bol süt sulu oluyor geriden gelen süt yağlı vitaminli süt o yüzden bıraktığın göğüsten başlamaşlısın emzirmeye.ağda konusunda bende aynı durumdayım ama kanamam devam ediyor o yüzden biraz daha beklicem senin kanaman yoksa sanırım sorun olmaz

kızlar bizim sarılığımız tekrar yükselmiş dün yüzü biraz sarı gibi gelmişti oğlumun dr götürdük kan aldı tekrar 16 ya çıkmış yarın tekrar kan alıncak yavrumun kanı kalmadı kolları morardı dr günde 2 kere sütünü biberonla ver dedi inşallah yarına düşer kızlar moralim çok bozuk dünden beri sancılarım var sanki yeni sezeryan olmuşum gibi hiç dinlenemiyorum ki büyük oğlumda yaramaz tuvaleti yemeği hep problemli biri uyuyo ötekinin sorumluluğu başlıyor 2 çocuk baya zor

hepinize selam kızlar!
malum, bebişimle uğraşmaktan fazla giremiyorum nete. ama olsun çok çok mutluyum :dance:

sevdeciğim giysi konusunda bende felakettim naniknanik napiyim herkes bişey söylüyordu. kat kat giydiriyordum. taki ilk kontrollere doktorumuza gitmeye başlayıncaya dek. hatun gördü bebişimizi çok giydirmişsin ya napmışsın dedi:) evde iki kat giydir yeter dedi. dün yine gittiğmizde yine çok buldu giydirdiklerimi.:) bi kısa kol badi, bide uzun kol badi giydimiştim halbuki, birde ince polar battaniyesine sarmıştık. bende şaşırdım walla ne giydireceimi:) ama banyodan sonra iki kat giydiriyorum. ayaklarına çorap, ayaklı badi ve üstüne patik.. bence ayaklar önemli gaz açısından. birde uykudan uyanınca artık bi yelek takıyorum sırtına. battaniyeyle kucaklayıp gaz çıkarmak da zor oluyor.

yaseminciğim , şu emme konusunda son verdiğin göğüsten demişsin ya, anlayamadım. e o zaman hep aynı göğüsü vermiş oluruz??

kızlar birde bizim bir sorunumuz var ki gaaaaazzz!!! bittik yahu.!! doktora gittik mecburen bu nedenle, ve genel bir kontrol olsun diye. doğum yaptığım hastane eve çok uzak herzaman oraya gidemeyeceğimden evimize yakın bir çocuk doktoru bulduk.
gaz için bir damla ve gaz sancısı için bir şurup verdi. karnı gaz dolu bu çocuğun, sancı çekiyor dedi. biz de zaten ne yapacağımızı şaşırmıştık.

sap diye bi damla yazdı. ama 28 ytl.di. arkadaşlarım da metsil ve zinco da aynı şey. sap ithali sadece pahalı alma dediler. doktorda okeyledi ama sapı al dedi. biz metsil aldık. walla dünya varmış. baya bi fark etti neydi o ağlama krizleri çocuğumda. altını açtırmıyordu bağırmaktan sesi kısıldı zavallımın. içim gidiyordu. şimdi çok iyi şükür. ama yine de tabii kendini kızartıp sıkarak işini hallediyor yavrum alttan bi gaz, bi dolduruyor bezini..:roflol:
bende rzene çayı içiyorum. ama başka tavsiyesi olan arkadaşlar varsa çok memnun olurum doğrusu şu gaz sorununa..

süt sorunum yok çok şükür o culuk culuk sesi çıkıyorsırnaşık şey ve yavrum o kadar deli gibi emiyor ki bazen nefesini toparlayamıyor boğulacak gibi olup kendi bırakıyo memeyi:roflol: çok komik oluyor sonra deli gibi aranıyo. dediğiniz gibi..

şimdi uyanacak kızlar, daha sonra görüşmek üzere.
hepinize sevgilera.s.

Gizemcim iyi yolculuklar,insallah iyi gecer seyahatin.
Yasemincim gecmis olsun canim .Insallah bir an once iyilesir bebbisin.2 cocuk gercekten cokkkkkkkkkk zorklava: biizm de mercanla basimiz dertte bu ara.Kayrdan korkarken ,mercanla ugrasiyoruz.Kayra butun gece uyurken ,mercan saat gece 4 ayakta.o uyumadan uyuyamadigim icin sarhos gibiyim .Yeni yeni huylar citi.Kizmak ve azarlamk istemiyorum,kardesinden bilir diye.Ama bu ara cok zorlaniyorum
Biizm burada havalar serin gidiyor.yuzden sokagada cikamadik.Sikintidan delirdim.Nerdeyse 40miz cikacak daha 2kez o da zorunlulktan ciktik.Mercanda dogal olarak sikintidan bana saldiriyor

Sizler ne alemdesiniz sokaga ciktiniz mi?

Sevdeciğim Sanki Benden Bahediyorsun Ayni şeyleri Yaşiyoruz Hep Kaynana Konusunda Bile Pişiyoruz Bizde Boncuk Boncuk Terliyoruz Cami Açiyorum Odamda Gram Esmiyor Bari Havalansin Oda Diyorum Nerdeyse Kapanicak Cam Söyleniyor Ama Ne Yapayim Boğulucaz Yoksa :))))))) Gaz çikarsa üşüttünüz çoçuğu Diyor Halbuki çoçuk Doğdu Doğali Paso Gaz çikartiyor Zaaaart Zuuuurt Ama Gül Gül öldürüyor Beni. Sokakta Yapsa Millet Bana Bakicak Ben Yaptim Diye:)))))))) Küçücük şeyden Nasilda Ses çikiyor:))))))

Yaseminciğim Geçmiş Olsun Inş En Yakin Zamanda Geçer Sariliği Rabbim şifa Versin Canim.

Heppyciğim Meme Kaçirma Konusunda Ayniyiz Deliye Dönüyor Gül Gül ölüyorum

Mercanciğim Bizde çikmadik Hastaneye Giderken çiktik Sadece 20 Yi Bekliyorum Birazdaha Toparlanayim Aticam Kendimi Dişari 1 Haftamiz Kaldi

gizemcim chicconun anne memesine benzer yamuk bir biberonu var meme ucuda anne memesine benzyor mutlaka ondan al ve mamayı onunla ver yoksa senin memeyi almaz bi daha bak mutlaka ondna al bende arada mama vermek zorundayım sarılık için onunla veriyorum yazık memeyi bırakmasın internetten adını bulursam yazarım mutlaka

bugün oğlumun sarılık kontrolüne götürdüm bu sefer karaciğer fonksiyonları ve hormonlarınıada bakıldı baya bi kan aldılar bende hastanenin dışına çıktım sesiini duymayım die çok şükür iyi çıktı testlerimiz hastaneye yatmamıza gerek kalmadı

happcim eve tbıraktıın göğüsten ezmirmeye başlıyorsun daha sonra diğer göğüse geçiyorum ee tabi hep aynı göğsü emzirmiyosun :) bıraktığın memeyi sık süt varsa ver yoksa diğerine geçersin.oğluşumu uyandırayım emme vakti geldi bi tek kardelenmi kaldı şimdi inşallah oda hayırlısıyla kurtulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…