2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Ebrucum Ridacim hosgeldiniz.:teytey:
Gozlerim hep siiz aradi.yoklugunuz cok hissediliyordu.Allah bebislerinize uuzn ,saglklli,mutlu bir omur nasip etsin.Hayirli bir evlat olurlar umarim.:nazar:
Sizin yoklugunuz da cok sessizdi buralar.Iyi ki geldiniz :dance:
Gizemcim umarim Ardanin duurmu iyidir.Bizde Kayrada yasadik bunlari ama sonu iyi oldu.Darisi basina....

@kardelencim@ ellerine saglik listemiz ne kadar guzel olmus.Iyi takip edebiliyorsun.Ben bazen karistiriyorum kim ne yapmisti ,hangi gune sezeryan tarihi verilmisti...EEeee bu ay biizm ayimiz bu kadar yogunluk olmasi normal :dance:

merhaba mayıs anneleri bi kaç gündür aranızda yoktum nedeni cumartesi günü hastaneye süt sağmaya gittiğimde ebeye oğlumun rengi biraz sarı gibi dedim aman dikkat et sarılığı yükselmesin dedi bende kortum eve geldim kaptım çocuğu ebeye götürdüm ebe ablamın arkadaşı olduğu için ona sordum evet biraz sarı deyinde doğru doktora dr kan aldırdı sarılığı 17.67 çıktı olması gereken ise 0-12 :1shok: hastaneye yattık fototerapi ışıpı altında gözleri bağlı üstünde sadece bezle küvezde yattı oğlum senağlama pazar günüde çıkmadık değeri 16 ya ancak düşmüştü.dr dediğine göre bu sarılığın kaynağı ben 0+ kan grubuyum eşim A+ mertinde kan grubu A+ olduğu için olmuş ışın tedavisi almazsa
giderek artarmış 20 yi geçseydi beyin hasarı oluştururmuş ALLAHIMA ÇOK ŞÜKÜR bugün değeri 14 e düştü olmasaı gerekenden hala yüksek sık sık emzircem yarın kontrolümüz var.yavrumun günde 2 kere kolundan kan alınmasından kolları delik deşik hemşireler kan almaya geldiklerinde odadan dışarı çıkarıyolardı beni koridorun en sonuna gittiğim halde onun çığlığını duyunca çok kötü oluyordum dayanamıyordum çok zor bişey :sm_confused:. ALLAH hepimizin evlalarına sağlık sıhhat ve uzun ömür versin onların hastalğını üzüntüsünü bizlere göstermesin.oğlum şimdi uyuyor nihayet üstüne bişeyler giyebildi derileri hep soyuldu çılak yatmaktan,küvezden çıkmaması için sütümü sağıp biberonla verdim şimdi de memeden emmeye nazlanıyo ama alışacak ALLAHIN İZNİYLE. yarın topuk kanıda alıncak sağlık ocağında bide benim dikişler alıncak bi alınsaydı nasıl batıyo gibi baya rahatsız ediyo beni..

kızlar yine fırsat buldukça girmeye çalışcam kkya hepinizi öpüyorum ve mutlaka bebeğinizin vücuduna bakın yüz,kol ve bacak değil sarılık için vücuttaki renk önemliymiş bu kadar ayrıntılı anlatmamın sebebi aklınızda bulunması.cümelelrim biraz düşük olabilir acele yazıyorum siz anlamışsınızdır zaten beni :1hug:

geçmiş olsun yasemincim... bizimde kan uyuşmazlığı var ve sarılık oldu şu an değerleri 14 de. ne yaptıysak 10 gündür düşüremedik... yarım saatde bir uyandırdık oğlumu emzirmek için çocuk uykusuzluktan bayılıyordu artık ama düşmüyor. bugün yine kan verdik hala aynı. çarşamba günü bide idrar kültürüne bakılcakmış... artmasından çok korkuyorum. nezaman düşecek bu yaaaa :çok üzgünüm:

Yaseminm gecmis olsun canim.Tum mayis annelrinin kaderi birbirine benzedi sanirim .Hemen herkes normal dogum dan sezeryana dondu ve nerdeyse tum bebislerde sarilik goruldu.Bizde Kayrada yasadik bun aek olarak bobrek sorunu da cikmisti.Sik sik emzirmek gercekten iyi geliyor.Bir de bize dr guneste tutun demisti.Allahtan yatagi gun boyu gunesi cok iyi aliyor.Bir de tabi ki batil inanc ama annem esimin sari tshirtunu yataga baglamisti,eskiler boyle yaparmis.Arkadaslar korkmayin Allahin izniyle hepimizin bebkelri sihhatine kavusacak...Bizde hep kontrol altindaydik ama simdi birseyi kalmadi.Suan ek sorunumuz o sik sik emzirmelerden cocugun midesi genisledi sanirim doymak bilmiyor.Normalde yemesi gerekenden 2kat fazla yiyor.DR diyete soktu.O kadra cok agliyor ki.Birde aglarken gozlerini gozlerime dikiyor.Alt dudagini titrete titrete oyle bir duygusal agliyor ki.Oturup bende aglamaya basliyorum senağlamasenağlama Insan nasil dayanir cocugunu ac birakmaya bilmiiyorum.Bos biberonu emiyor artik,yalanci emzikte almiyor...senağlama

Yasemincim dikisleri niye aliyorlar ki :uhm: Kizlar hepiniiznkini aliyorlar mi? Bizde alinmiyor.Herseye dayanirimda dikis alinmasini icim kaldirmiyor.Kolay gelsin yasemin insallah acimaz

yasemincim sevdecim çok geçmiş olsun
bende aynı sorunları yaşadım
bizde 1 gece hastanede yattık .çok şükür şimdi düştü sarılığımız
zaten yasemincim bizdedede ab uygunsuzluğu vardı sizin gibi ben o eşim ab oğlum b olduğu için sarılığımız artıyordu
şimdiye kadar 1o kere falan kanı alındı yavruşumun insanın içi gidiyor dediğiniz gibi

Yasemincim dikisleri niye aliyorlar ki :uhm: Kizlar hepiniiznkini aliyorlar mi? Bizde alinmiyor.Herseye dayanirimda dikis alinmasini icim kaldirmiyor.Kolay gelsin yasemin insallah acimaz

canım dikiş alınması acımıyor aslında kontrol için çağırıyor dr estetik dikiş olduğundan yanlarını kesiyorlar
sonra dr ulturasonla bakıyor ve dikiş yerine bakıyor o kadar oldu benim dikiş işlemim

bebebe tşk ederim..

benimde estetik dikiş oldu fakat dikişlerimi almadılar. yani doğum sonrası kontrolde sadece ultrasonla baktı ve bişey sıktı dikişin üzerine okadar... sonradan plastik gibi oldu o sıktığı şey şimdi soyuluyor...

sezeryan olan arkadaşlar siz kaç günde normale döne bildiniz? yani bende sanki biraz uzun sürdü hala evi süpürmeye korkuyorum açıkcası dikişlerim acıyor ama içten bir yanma şeklinde... süpürge makinam da çok ağır ondan korkuyorum...

sevdecim benim oğlum uyanmıyor uyandıramıyorum sen nasıl uyandırıyorsun kızlaarrr sizde biliyorsanız söyleyin oğlumu uyandıramıyorum ayaklarını gıdıklıyorum yüzüne dokunuyorum yok uyanmıyor.

mercancım evet yaa yavrun aç aç ağlarken dayanması zor ama ilerde onun sağlığı için diye düşün bende kan alınırken çığlıklarını duyarken sağlığı için diyordum ama göğüslerim nasıl sızlıyodu .) dikişlerin başı ve sonundaki ipleri kesip çekiyorlar benim ilkimde öyleydi sanıırm buda öyle olcak

kızlar yaaa moralim baya bozulmaya başladı oğlumun küvezden çıkmaması için sütümü sağıp biberonla verdim biberonla vermek zorunda kaldık 2 saatte bir verdik çıkarıp emzirseydim baya bir vakit kaybı yaşıcaktık belki bugün bile çıkamıcaktık hastaneden biberonun kolaylığına baya alışmış memeyi almak istemiyor memeyle kavga ediyo resmen yaa sütümde var napcaö bilmiyorum memeye nasıl alışacaksenağlama

sevdecim benim oğlum uyanmıyor uyandıramıyorum sen nasıl uyandırıyorsun kızlaarrr sizde biliyorsanız söyleyin oğlumu uyandıramıyorum ayaklarını gıdıklıyorum yüzüne dokunuyorum yok uyanmıyor.

mercancım evet yaa yavrun aç aç ağlarken dayanması zor ama ilerde onun sağlığı için diye düşün bende kan alınırken çığlıklarını duyarken sağlığı için diyordum ama göğüslerim nasıl sızlıyodu .) dikişlerin başı ve sonundaki ipleri kesip çekiyorlar benim ilkimde öyleydi sanıırm buda öyle olcak

kızlar yaaa moralim baya bozulmaya başladı oğlumun küvezden çıkmaması için sütümü sağıp biberonla verdim biberonla vermek zorunda kaldık 2 saatte bir verdik çıkarıp emzirseydim baya bir vakit kaybı yaşıcaktık belki bugün bile çıkamıcaktık hastaneden biberonun kolaylığına baya alışmış memeyi almak istemiyor memeyle kavga ediyo resmen yaa sütümde var napcaö bilmiyorum memeye nasıl alışacaksenağlama

Yasemincimin moralini bozmus olmayayim ama biberona laistilar mi kolaylarina geliyor, sonra kim ugrasacak memeden cek cek ugras.Am aen azindan sutun var biberonla da olsa vermen guzel.Benimki de uyurken almiyordu.Biberonun emzigini yanagina degdirince agzini aciyordu.Hem uyuyordu, hem emiyordu.Zaten bir sure sonra o duzene ve saat araligina kendi alisiyor sen unutsan bile kendi uyanip sut istiyor

Sevdecim, Yasemincim geçmiş olsun..

Yarında bizim kontrolümüz var .. İnşallah sorun çıkmaz..Allah hepimizin bebişine sağlıklı, hayırlı bir ömür versin inşallah.. O kadar tatlı ve kıymetliler ki..

Sevdecim benimde sezeryandan sonra çok sıkıntılarım oldu..Gaz çıkaramadım..Hatta ikinci gün annem hastaneye beni ziyarete geldiğinde sancıdan yataktan kalkamadım o ana kadar dayanmıştım ama o andan sonra artık sancıya katlanamadım ve ağlamaya başladım..Doğum ne kadar kolay olduysa sonrasıda o kadar zahmetli oldu ama geçti çok şükür..Hastaneden resmen iki büklüm taburcu oldum..Allah kimseye yaşatmasın..Cumartesi alınacak dikişlerim benimde..

Şu an annem yanımda ve Allah razı olsun bana ve bebeğe iyi bakıyor..Gündüzleride kayınvalidem geliyor..Hamileliğim gibi yalnız geçmiyor bu dönem..

Mercancım hastanede ilk gün bana bebek doymuyor galiba mama verelim dediler..Hayır dedim, ben öyle deyince mama vermeye cesaret edemediler..Elimden geldiği kadar göğsümde ne varsa emzirmeye çalıştım, bebeğe memeyi aldırmak için ne kadar hemşire varsa uğraştılar, Allah hepsinden razı olsun, bana çok yardımcı oldular.Göğüs uçlarım kocaman olduğundan oğlum memenin tamamını değil sadece uçlarını kavrayabildi ve çok canım acıdı, hatta göğüs uçlarım kanlandı ama ne olursa olsun katlanmaya çalıştım..Ben kalkamadığım için oğluşum hep mememin üstünde uyudu..O kadar sevimliydi ki..Onun o hali bana herşeyi unutturdu..Bir sitede emzirmekle ilgili çok şey okumuş ama inanmamıştım..İnsan ancak yaşayınca anlıyor ..

Allah dileyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin..:1rolleyes:

Ebrucum en iyisini yapmissin.Bende ayni seyleri soyledim ama Kayrada hem sarilik hemd ebobrek problemi olunca beni dinlemediler cokca yemesi lazim dediler.
Allah herkesin bebegine acil sifa versin

Bu arada buralari ne kadar sakinlesti.Cogu arkadastan ses seda yok.Kayra alin ne yapti acaba?@kardelencim@sende yogunsun sanirim.Ervus,tulay,sekertas,ridacim nerelerdesiniz? iyi haberleriniiz bekliyoruz yerimseniben

ah ebrucum bakalım benimde kaldı son 1 gün yarın da bitti mi kızımla kavuşcaz.belki yarında olabilir sabah hastaneyi arayacağım eğer drum izinden döndü ise yarın gidicem.yani kızlar eğer yarın benden haber alamazsanız bilin ki doğuma girdim ve sizden dua bekliyor olacağım.dualarınızı eksik etmeyin oldu mu?çok ihtiyacım olacak çünkü
canım dualarım seninle olacak canım inş sende sağ sağlim kavuşacan yavruna ve inş normal doğumla olacak doğumun

Betülcüm güzel haberlerini bekliyoruz canım..

Allah güzel kızına sağlıkla kavuşmayı nasip eder inşallah..Bebeğinin cennet kokusunu alınca dünyada ki herşeyi ve yaşadığın tüm sıkıntıları unutacaksın inan..:1hug:a.s. O da sana kavuşmak için heyecanlanıyordur eminim annesi..:teselli:

Mercancım,

Sanırım herkes yorgunlukla karışık bir mutluluk yaşıyor..O yüzden kimse yazmaya vakit bulamıyor..Ağrılarımız sancılarımız azalınca daha çok yazmaya başlarız yine..yerimseniben

kızlar oğlum süpriz bi şekilde dünyaya geldi geçen çarşamba sezeryanla doğum yaptım doğum ikayemi bi ara yazarım bebişten fırsat bulup giremiyorum

X