2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

1 haftadır nete giremedim izine ayrıldım evdeydim evde pc yok annemlerde var doğum yaklaşmadan ev temizlik işlerini vs.. hallettim şimdi doğuma hazır bekliyorum evdeykende yürüyüşleri arttırdım hareket ettikçe daha rahatlıyorum

Sizler nasılsınız umarım hepinizde iyisinizdir yeni doğum yapanlar var ne güzel Allah analı babalı büyütsün yavrularınızı...

Sıra bizede geliyor yavaş yavaş Allah kurtarsın hepimizi

Merhaba arkadaşlar ben hala doğurmadım :))

Kayınvalidem dün bizde kaldı ve bugün beni dışarda gezdirdi biraz..Belki o hareketle bebek doğar diye bekliyoruz..Yarın kontrolüm var benimde sabahtan bakalım ne diyecekler..

Saadetçim bebişin gece doğduğuna göre normal doğumdu sanırım..Bakalım biz ne yapacağız.. Allah bebişine ve sana bol bol sağlık, huzur versin..İnşallah hayırlı bir evlat olur ve seni hiç üzmez..

Kardelencim benimde kayınvalidem evde nihayet yanımda kalan birileri var çok şükür.. :sm_cool: Ben korkmuyorum normal doğumdan sende korkma bence ..Çünkü kötü bir benzetme ama tecavüz kaçınılmazsa bırak tadını çıkar diye absürd bir laf var ya..Onun gibi sancı kaçınılmazsa kabullenip iyi tarafından bakmak gerekiyor sanırım..Birde hiç doğum sancısı çekmediğimden anlamlandıramıyorum o da işime yarıyor açıkçası yerimseniben

Ridacım senden haber bekliyoruz canım..

yazılarınızı hep kaçırıyorum :KK43:
mercancığım cook çoook geçmiş olsun yaa,canım ne kötü olmuşssun..
saadetciğim ,kardelenciğim tülaycığım gözünüz aydın....bebeğinizi sağlıkla analı babalı büyütürsünüz inş...a.s.
ervuscuğum spinal sezeryandan korkma sakın canım,benim ameliyatım düşündüğüm gibi olmadı ama yinede sezery.karar verdiysen spinal olması en güzeli..ve coğu herkes memnun..amaaa heyecanlanırım,dayanamam,tansiyonum cıkar falan dersen genel anest.en güzeli,senin için....süprizzzzz
yaseminciğim günün hayırlı olsun canım...inş sağlıklı sıkıntısız ,düşündüğünden güzel bir doğum olur..
murgizciğim,süt sorunum benimde var bolca kuru erik artı üzüm kompostası içiyorum ve bolca helva yiyorum sütümde fark oluyor..ama yinede sanki yeterli değil gibi...nekadar böyle gideceğim bakalım...uykularımızda hala düzene girmedi bizim,gündüz uyuyoruz gece gözlerimiz tavanda,bende baygın bir vaziyette bekliyorum..eşime sabah işe gidiyor diye seslenemiyorum ,oda top atsan duymuyor zaten..:kızgın: dr lar gece gündüz farkını siz öğreteceksiniz diyorlar ama nafile..hala öğretemedim:bbo: bende muan.dr mama verecek diye korkmuştum,neyseki vermedi..inş böyle birşeye ihtiyaç kalmaz canım..

Kizlar 12saat sonra annemin ucagi.Son gunumuz cok guzel gecti bunda esiminde katkisi buyuk tabi.Ama biz iki dakikada bir goz goze geldikce agliyoruz senağlama
Annem bende ziyade torunlarinda ayriliyor diye agliyor lülülülülülü bize aglayan yok yani.Yarin havaalininda cok zor dakikalar bekliyor biziiii senağlama senağlama

mercancım sende anneni göndermissin...Allah kavuştursun canım..ne üzücü birşey..senağlama bende annemi gönderdim ne üzüldüm ne üzüldüm kaçgünlerdir ağlıyorum...senağlama .ne cok alışmışız birbirimize.kendimi öyle yapayalnız hissettim birden....tabi en cok sevinen eşim oldu...rahat hareket edemediğinden ortam ona kaldı,işler ve meleğimde bana senağlama annemi yolculadım eşimin ailesi güle oynaya annemi yolculadığım akşam bize oturmaya geldiler...üzüntümü bile yaşayamadım..ağlamaktan uzun süre banyoda kaldım:1no2: onlarda sağolsunlar geç vakite kadar oturdular dizi izlediler:sm_confused: ertesi gün meleğimin gece nöbetiyle birlikte tam bir leş gibiydim..:çok üzgünüm:

ebrucuğum,ridacığım bu kadar dayandınız inş normal doğum yaparsınız ve hayırlısıyla coook kolay bir doğum olur..bizimle güzel haberlerinizi paylaşırsınız..

sağol ayperincim ama ben spinalde heyecanlanırım ya o yüzden genel olcak kısmetse hayırlıs bakalım

ebrucuğum,ridacığım bu kadar dayandınız inş normal doğum yaparsınız ve hayırlısıyla coook kolay bir doğum olur..bizimle güzel haberlerinizi paylaşırsınız..

ayperincim çok teşekkür ederim ama malesef kontrolden geliyorum. bebişimin suyu azalmış, pelvis sınırda ve vücudumda ödem oluştuğu için ve üstelik bebişin kafası kanala henüz yerleşemediği için normal doğum yapma şansım yokmuş..perşembe günü öğlenden önce yada sonra sezaryene alınacağım..yarın netleşecek durum..
herkesten dua bekliyorum..senağlama
ebrucum inşallah sen ve isteyen herkes normal doğum yapar..hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alalım başka bir endişe taşımıyorum...

saadetçim ALLAH fıratına uzun ömüler versin, analı babalı büyütsün, cennet kokulu bebişini bizim için de öpmeni istiyorum senden geçmiş olsun canım...darısı başımıza..
perşembe günü de ben giriyorum sezeyane...dualarınızı eksik etmeyin ne olur..

ayperincim çok teşekkür ederim ama malesef kontrolden geliyorum. bebişimin suyu azalmış, pelvis sınırda ve vücudumda ödem oluştuğu için ve üstelik bebişin kafası kanala henüz yerleşemediği için normal doğum yapma şansım yokmuş..perşembe günü öğlenden önce yada sonra sezaryene alınacağım..yarın netleşecek durum..
ebrucum inşallah sen ve isteyen herkes normal doğum yapar..hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alalım başka bir endişe taşımıyorum...

ridacığım sakın normal doğum olmadı diye üzme kendini,streste yapmamaya çalış..önemli olan şuan bebeğinin ve senin sağlıklı olması..dr ne gerekiyorsa yapacaktır...şuan dr güvenmek lazım..inşallah canım sağlıkla mutlulukla bebeğini kucağına alacaksın ve güzel haberlerini bizimle paylaşacaksın..:teselli:

sağol ayperincim ama ben spinalde heyecanlanırım ya o yüzden genel olcak kısmetse hayırlıs bakalım

kimseden etkilenmeden en iyisini güzelini sen karar veririsin canım,heyecanlanırım diyorsan genel olmalı bencede:sm_confused: sezery.sonrasındada düşünme, 2.gün içinde ayaklanıyorsun,1 hafta içindede kendine geliyorsun hareketlerin biraz daha rahatlıyor,bebeğini emzirmekte yardım alırsan daha rahat oluyor..zaman geçtikçede ağrın azalıyor o yüzden gözünde büyütme sakın,inş rahat dilediğince bir doğum olur..a.s

saadetçim ALLAH fıratına uzun ömüler versin, analı babalı büyütsün, cennet kokulu bebişini bizim için de öpmeni istiyorum senden geçmiş olsun canım...darısı başımıza..
perşembe günü de ben giriyorum sezeyane...dualarınızı eksik etmeyin ne olur..
ridacığım hayırlısı böyleymiş demek canım bebişine bişey olmadan gelsin dünyaya dualarımız seninle arkadaşım bende pazartesi doğurucam kısmetse allah yardımcımız olsunŞeniz

Saadetcim gozun aydin , hosgeldin aramiza.Allah saglik sihhat versin yavruna...
Ridacim kendini strese sokma lutfen .Annemin en sevdigi sozdur'Allah hem ayirir,hem kayirir' der hep.Senin icin hersey yoluna girdi.Esinde geldi.Hersey cok daha guzel olacak.
Ervuscum korkunu cok iyi anliyorum.Ama sezeryanda korkulacak hic bie sey yok.Dogum oncesinde de,dogum esnasinda da hic bir sey hissetmiyorsun.Biz esimle sohbet ederek bebisimize kavustuk.Nazeyle bizim bahsettigimiz konu dogumdan sonra ki gunler.Sonucta bu bir ameliyat ,insan elini kesse bile bir kac gun sizisi gecmiyor.Insan az cok neler yasayacagini biliyor.Yoksa sezeryanda hicbir sey hissetmeyeceksin.Ustelik hatirladigim kadariyla yasin cok genc hersey senin icin cokkkkkkkk daha guzel gececek buna eminim.Gonlunu ferah tut.Strese girer olumsuz dusunursen terslikler ust uste geliyor.Umarim en kisa zamanda burada guzel haberlerini konusuyor oluruz :1hug:

Ayperincim sagol canim.Annem dun gitti.Ne o istedi gitmek,ne de ben....Cocuklardan ayrilmak zor geldi.Zaten 1 gun onceden aglasmaya baslamistik.Havaalaninda da cok kotuyduk.Eve gelince Mercanda kiskanclik had safhaya geldi.Annem idare ediyordu onu.Dunden beri Kayraya sut vermeme bile izin vermiyor.
Esimde sagolsun her zamanki anlayissizligiyla dun kavga ettik .Beni kuzeninin yaninda bir guzel paylayip azarladi.Ustune ustluk oyle bir bagardi ki yok yere...Cok canim yandi.Bende butun gece agladim.Insanin uzuntusunu bile anlayip ,anlayis gostermiyorlar...senağlama

Kayra'nin da uyku duzeni bozuktu.Doymak nedir bilmedigi icin,gece uykumuz yok gibiydi.Aldigi sutte agir gelmeye basladi heryeri kizamik gibi kizardi ,sonra da bakla gibi kabardi.Bende cozumu yalanci emzikle buldum :sm_cool: Her agladiginda sut vermiyorum.Emzikle butun gece nerdeyse deliksiz uyuyor.Belki sende de etkili olur.

cANIM üzülmeee lütfen herşeyin hayırlısı olsun demekki böylesi daha hayırlıdır dualarımsenle olacak canım allah yardımcın olsun korkma sezeryan sonrası biraz ağrılı ama hepsi geçecek bebişi kucağına alınca sende bizim gibi bebeişin ağlaması sütü derdine düşecn:icecream:

kimseden etkilenmeden en iyisini güzelini sen karar veririsin canım,heyecanlanırım diyorsan genel olmalı bencede:sm_confused: sezery.sonrasındada düşünme, 2.gün içinde ayaklanıyorsun,1 hafta içindede kendine geliyorsun hareketlerin biraz daha rahatlıyor,bebeğini emzirmekte yardım alırsan daha rahat oluyor..zaman geçtikçede ağrın azalıyor o yüzden gözünde büyütme sakın,inş rahat dilediğince bir doğum olur..a.s

AMİN AYPERİNCİM İNŞALLAH KOLAY Bİ DOĞUM OLUR SAĞLIKLA YAVRUMU KUCAKLARIM ÇOK SAĞOL RAHATLATTIN BENİŞeniz

Saadetcim gozun aydin , hosgeldin aramiza.Allah saglik sihhat versin yavruna...
Ridacim kendini strese sokma lutfen .Annemin en sevdigi sozdur'Allah hem ayirir,hem kayirir' der hep.Senin icin hersey yoluna girdi.Esinde geldi.Hersey cok daha guzel olacak.
Ervuscum korkunu cok iyi anliyorum.Ama sezeryanda korkulacak hic bie sey yok.Dogum oncesinde de,dogum esnasinda da hic bir sey hissetmiyorsun.Biz esimle sohbet ederek bebisimize kavustuk.Nazeyle bizim bahsettigimiz konu dogumdan sonra ki gunler.Sonucta bu bir ameliyat ,insan elini kesse bile bir kac gun sizisi gecmiyor.Insan az cok neler yasayacagini biliyor.Yoksa sezeryanda hicbir sey hissetmeyeceksin.Ustelik hatirladigim kadariyla yasin cok genc hersey senin icin cokkkkkkkk daha guzel gececek buna eminim.Gonlunu ferah tut.Strese girer olumsuz dusunursen terslikler ust uste geliyor.Umarim en kisa zamanda burada guzel haberlerini konusuyor oluruz :1hug:

İNŞALLAH MERCANCIM İNSAN İSTER İSTEMEZ HEYECANLANIYOR ALLAH HEPİMİZİ SAĞLIKLA KURTARSIN:1hug:

yarın sabah yani yaklaşık 10 saat sonra bebeğim Allahın izniyle dünyaya merhaba demiş olacak. İnanılmaz bir duygu yoğunluğu içindeyim.:emir_bebek:Umarım herşey çok güzel gider ve bebeğimle sağlıklı bir şekilde en kısa zamanda evimizde oluruz. Hepinize hayırlı akşamlar..Dualarınızı bekliyoruummmma.s.

yarın sabah yani yaklaşık 10 saat sonra bebeğim Allahın izniyle dünyaya merhaba demiş olacak. İnanılmaz bir duygu yoğunluğu içindeyim.:emir_bebek:Umarım herşey çok güzel gider ve bebeğimle sağlıklı bir şekilde en kısa zamanda evimizde oluruz. Hepinize hayırlı akşamlar..Dualarınızı bekliyoruummmma.s.
güzelresim canım ne güzel saatler kaldı bebişine kavuşmana dualarımız seninle hayırlı doğumlar arkadaşıma.s.

CANIM DUALARIMIZ SENİNLE BEBĞİNE SAĞLIKLA KAVUŞ İNŞALLAH YARIN BU SAATLERDE KOLARINDA OLCAK İNŞALLAH:sm_cool:

Ayperincim sagol canim.Annem dun gitti.Ne o istedi gitmek,ne de ben....Cocuklardan ayrilmak zor geldi.Zaten 1 gun onceden aglasmaya baslamistik.Havaalaninda da cok kotuyduk.Eve gelince Mercanda kiskanclik had safhaya geldi.Annem idare ediyordu onu.Dunden beri Kayraya sut vermeme bile izin vermiyor.
Esimde sagolsun her zamanki anlayissizligiyla dun kavga ettik .Beni kuzeninin yaninda bir guzel paylayip azarladi.Ustune ustluk oyle bir bagardi ki yok yere...Cok canim yandi.Bende butun gece agladim.Insanin uzuntusunu bile anlayip ,anlayis gostermiyorlar...senağlama

Kayra'nin da uyku duzeni bozuktu.Doymak nedir bilmedigi icin,gece uykumuz yok gibiydi.Aldigi sutte agir gelmeye basladi heryeri kizamik gibi kizardi ,sonra da bakla gibi kabardi.Bende cozumu yalanci emzikle buldum :sm_cool: Her agladiginda sut vermiyorum.Emzikle butun gece nerdeyse deliksiz uyuyor.Belki sende de etkili olur.

sorma canım annem gidecek diye bende ağlamaya 1 gün önceden başladım,evdede malesef üzüntümü yaşayamadım...eşten bir destek yok ,ince düşünemiyorlar,hepsi aynı,hassaslığını,inceliğini,şuanda neler hissettiğini anlamıyorlar...yapı işte değişmez..yapılacak birşey yok canım,iyi olmak zorundayız kendimiz için bebeğimiz için cocuğumuz için...hayat işte !bir şekilde ayakta olmak ve güçlü kalmak zorundayız,daha büyük bir acı olmasın,cözümsüz bir sorun olmasın keşke..:1hug:

canım uyku sorunu berbat birşey..nehirin gece ve gündüz kavramı ters..aksine bende gece uyuyamazsam sersem gibi olurum..başım ağırır..gece ayakta olunca gündüz işten güçten şahroş gibi oluyorum işte..bizimkindede vücudunda kızarıklıklar oldu dr sorduk sütten dedi..nasıl oluyor anlamadım,yememle işmemle mi anlamadım:uhm:tavsiyen için tşk canım,emzik vermeyi istiyorum ama almıyor,verdiğimde böğürüyor.. olmuyor birtürlü..damaklı da aldım normalde aldım olmuyor..istemiyor buseferde gece bitik oluyorum canım.. kafamçokkarıştı

X