2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Ebrucum dugun stresi bitmis gozun aydin canim :teytey: Son gunler artik wc isi insani mahvediyor bilirim .Esim Kayarayi her kucagina aldiginda hep ayni cumleyi kuruyor.Bu kocaman cocuk ufacikkkk yere nasil sigiyordu?Sen nasil diruyordun?
Valla bende sasirmiyor degilim.Aama az sekilden sekile girmedik ,o hareket ettikce sırnaşık şey

ebrucuğum düğün problemini atlatmana sevindim herşeyde bi hayır vardış bak gitmen bi bakıma iyide olmuş bilgide edinme fırsatın olmuşsüprizzzzz

arkadaşlar biraz önce doğum yapanlar kısmında dolaşırken bi form dikkatimi çekti(bazen yararlı bilgiler buluyorum orda) doğum sonrası ilişkiden sonra abdessiz emzirilebilinirmi diye bi arkadaşın problemi var. kaynanasının yanında oturuyorlarmış. bi bakın isterseniz farklı yorumlar yapılmış bende merak ettim açıkçası bizlerinde başına gelebilir böylesi durumlar. açıkçası ben kesinlikle abdessiz vermeme düşüncesindeyim. bilen varsa yardımcıda olursa iyi olur üzüldüm arkadaşın adına.eşiyle arası açılmış bu yüzden. RİDA'cığım özellikle sen belki bilebilirsin islamiyette bu konuda yapılması gerekenleri. bilgilendirirsen sevinirim. öpüyorum sizi mayıs anneleria.s.

http://www.kadinlarkulubu.com/kizlar-yardim-bilginize-ihtiyacim-var-t178477/index.html bu bölümde konu

Kardelencim linkini verdiğin başlığa cevap yazdım canım, evet düğün telaşımız nihayet bitti oğluşum doğduğunda milletin yanımda olmaması için hiçbir mazeretleri kalmadı :)))

Son düzenleme:
Mercancım teşekkür ederim canım..Bu arada bebişinin durumu nasıl?? Sen nasılsın..Valla benim göbek kocaman oldu. Hani doğduğu zaman kimsenin bana bu kadar büyük bebek senin nerendeydi diyeceğini zannetmiyorum..Daha ziyade "O kadar şiştin doğurduğun bebek bu mu" diye soracaklar sanırım sırnaşık şey.Kilo almam durmuştu ama düğün için kendi annemler bize geldiğinde elleri kolları dolu gelmişler ( Allah onlardan bin kere razı olsun ) e haliyle bende onun getirdiklerine dayanamadığım için yeniden kilo almaya başladım. Yine tatlı krizlerim tutuyor..Yürüdükçe de artık ağrı resmen belime vurmaya başladı..(Erkek bebeklerde kasıklardan başlayıp bele vuran bir ağrı olurmuş diye duydum sanırım doğru )

Nazecim valla bu doktor milletini anlamakta ben bir hayli zorlanmaya başladım..Kim neye göre nasıl yorum yapıyor anlamış değilim..Ama iyi olmana sevindim canım..Benim eşimin kuzeni de 8. ayındaymış ve çok sancısı oluyormuş.."Daha önce hep çok kilo alıyordum şimdi ise 10 kilo aldım ama çok sancım oluyor " dedi..Onun sözlerini duyunca halime şükrettim tabi..Allah İnşallah sağlıklı bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip ederde yaşadıklarımızı unutuveririz o anda..

Gizemcim niye korkuyosun ki ameliyattan..Zaten sen kan filan görmiceksin..Direk uyuyacaksın sonra gözlerini bi açacaksın aaaa bebek yanında yatıyo. Pozitif düşün..Benim eşim apandisti patladığı halde o kadar sancısına rağmen ameliyathanede doktorlara şaklabanlık yapmış sırnaşık şey. Yani pozitif düşün..Korkulacak bişey değil. Ameliyattan sonra ayıldığında doktorlara "acımadı ki acımadı ki jeyyar" dersin sende :roflol: Hem karşılığı da güzel olacak..Zaten sürekli de yürüdün..İnşallah toparlanman da kolay olacak..Hem merak etme sezeryanda göbek kalması olayı da hurafeymiş sezeryanlılarda gayet rahat bir şekilde egzersizle göbüşlerine veda ediyolarmış..Ha heyecan diyosan o hepimizde fazlasıyla mevcut sanırsam ki..

Son düzenleme:
Ebrucuğum düğün oldu da sende rahatladın cevrendekilerde rahatadı...canım,üzerinde yarattığı stres geçmiştir inş..aklında bolca görüntü ve konuşma kalabalığı kalmıştır..bundan sonra uzak olsunlarda amaaan..dikkat et canım kendine..kendini düşün..

Ayperincim stres falan kalmadı gerçekten..Şimdi kafama takıcak bir bahanemde yok, kendimi boşlukta hissediyorum, acaba gidip kocama mı sataşsam Kötü Kazen..Şaka tabeee.. Ne giycem, nasıl görüncem, gitmek istemiyorum ama insanların kalbi kırılacak ama onlarda bana ilgi göstermediler ki vs gibi bütün düşüncelerim bitti çok şükür ( insanlar zaten beni daha bakımsız bir halde göremezlerdi. Eminim çok konuşmuşlardır arkamdan bu hatun aldığımızda pek bi havalıydı şimdi tosuncuk olmuş demişlerdir.. hatta biri beni tuvalette yakaladı "benimde hamileyken burnum kocaman olmuştu böyle, ama sen de baya değişmişsin, tanınmaz hala gelmişsin bu bizim gelin mi diye kendi kendime baya sordum" dedi bende dalga geçtim kendimle "evet burnum patlıcan gibi dimi" dedim..tatlicadiarzu Sanırım hamilelik sürecini hiçbir sorun çıkarmadan kabullendiğim nadir durumlardan biriydi, başka zaman olsa hüngür hüngür ağlardım) Şimdi arada bir sancım geliyor, umursamamaya çalışıyorum, gidiyorum duş alıyorum..Geceleri uyuyamıyorum (zaten alıştım ama benim gibi günde 10 saat uyuyan biri için pek hoş bi durum olmadı tabee) Sen doğurdun kurtuldun artık bebiş bakıyosun..Allah bizlere de bu güzel duyguları yaşamayı nasip eder İnşallah canım..

Son düzenleme:
ervuşcum benimkide geldi tabi gitmezse senin nasıl gidiyor canım inşallah sıra bizede gelir geçsin şu günlerrrrrrrrrrr

fena değil yarencim son günlerimiz işte sıkıntılı biraz hayırlısıyla doğuralım inşallah

Askolsun senağlama bana haber yok mu???????? Bend emerak ediyorum.bazen cevap yazamasamda bir yolunu bulup sizlerin yazzdiklariniz okuyorum arkadaslar.yerimseniben

oyyyyy kıyamam sana canım alınma o ismini yazdığım arkadaşlar bana kontrolüm ile ilgili güzel d,leklerini iletmişlerdi o yüzden onların ismini özel verdim mercancım alınma lütfenn
hepinizin yeri ayrı valla internetten böyle arkadaşlarım olacağına inanamazdım ya ne güzel ki karşılaştık sizlerleŞeniz
ak buarada süt için bişiy daha duydum dene belki olur
ya bu kuru mayalar varya burda dr oetkerin var yeşil paketli onu ilık suyla karıştırıyomuşun biraz bekletip içine pekmez koyup içiyomuşsun çok iyi geliyomuşlaelaelaelaelae

Murgizcim bugünmü netleşiyor doğum tarihin hayırlı doğumlar canım artık geri sayım başlıyor desenize...
Betülcüm hurmayı bende duymuştum denemek lazım...
Kızlar bu kollarımdaki uyuşma hala geçmedi gece evde dört dönüyorum ağrısı tutunca evde elimizde buz eşim masaj yaparak dolanıyoruz çok şükür başka sıkıntım yok şu ağrıda bir geçse rahatım artık yürürken aşağıya baskı yapıyor yavaş yavaş iniyormu acaba 36 haftalık olduk bugün takvimlerde niye gittiyse yine ultrasonda 1 hafta öncesini takip ediyor inşallah sürpriz yapmaz bize 1 hafta öncesinden
Son haftam kızlar işte işlerin yoğunluğundan gün içerisinde çok katılamıyorum size ama yazılarınızı okumaya çalışıyorum iyi haberlerinizi alıncada seviniyorum
Kendinize iyi bakın...sağlıcakla kalın sevgiler

betülcüm eylülcüm teşekkürlerrrr inş akşama net bi şekilde döncem
betül bende hurmayı duymuştum bende eşime aldıracam lohusalıktada iyiymiş
eylül seninde son haftan çabucak geçer inş ve ağrıların uyuşmalarında azalır geceleri rahatça yatarsın
ben geceleri yatamıyom zaten galiba çoğumuz gibi

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar...Allaha şükür şimdilik bebişimle iyiyz...

Kardelencim, ben halen normal doğum istiyorum...Ama açılma 3cm de kaldı..sancılar kesildi..şuan için çektiğim sancılar hepimizin çektiği yalancı sancılar onlarda açılmayı arttırmıyor...normal doğum sürecine girdim aslında ama ters bir durumda yok..doktorum ve eşim sezeryan konusunda halen ısrarcılar ama bakalım böyle bekleyip dururken kimbilir belki sancılarım artar, hastaneye gidene kadar da yeterince açılma olursa normal doğum yaparım inşallah tabi...Ama Allah ne verirse hayırlısını versin inşallah....

Yarencim, cnm, bende kalktım mesajlara bakmak için aklımdan geçiyordu ki kızlara yazıyorum çok yerde iyi haberler veremiyorum onların stresleri kendilerine yetiyor zaten birde böylesi iyi olmayan haberler vererek birde ben onların gerginliğini arttırıyorum diye...Cnm, hakkınızı helal edin, öpüyorum...

Mercancım, benimde annem yanımda kalıyor, sağolsun...Bende doğuma giden arkadaşları söylediğimde oda sorup duruyordu...Anneni çok öpüyorum...Allah uzun ömür versin inşallah..Annelerimiz aynı şeyleri söylüyor etraftaki insanlarda...Biz böyle şeyler görmezdik şimdiki hamileler ne çok dertliler diye...Ne yapalım herşe zamanla değişiyor işte..Gönül isterki onların yaşadıkları gibi hamilelik yaşayalım ama bunlar elimizden gelen şeyler değil tabi...

Ebrucum, düğün telaşını atlatmana sevindim...Artık rahatca sancılarını bekleyebilirsin :) Şu sancılar için söylediğin şey tam olarak doğrumu bilinmez ama benimde kasıklardan başlayıp belime doğru kuvvetlice ağrı geliyor...Sanırım erkek yada kız diye bir ayrım yok...Allah yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallah...

Eylülcüm, ben belki perşembe günü sezeryan olabilirim...sen ise maşallah halen çalışıyorsun...Bence süpersin ufak tefek şikayetlerin tabi olacak ama genel olarak maşallah sana, doğumunda inşallah çok kolay olur...

ve ve Murgizcim, günler bitti değilmi...cnmmmm...inşallah bugün gönlünce bir haber alırsın...Eminim çok heyecanlısın...bende öyleyim...Allahım hepimize yardım etsin inşallah.....

amin nazecim inşşş canım hep beraber kurtuluruz
kızlar benimde annem yanımda bende anlatıyom sizleri hep annmede diyo kızımın her yerden arkadaşı olmuş diye:)

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar...Allaha şükür şimdilik bebişimle iyiyz...

Kardelencim, ben halen normal doğum istiyorum...Ama açılma 3cm de kaldı..sancılar kesildi..şuan için çektiğim sancılar hepimizin çektiği yalancı sancılar onlarda açılmayı arttırmıyor...normal doğum sürecine girdim aslında ama ters bir durumda yok..doktorum ve eşim sezeryan konusunda halen ısrarcılar ama bakalım böyle bekleyip dururken kimbilir belki sancılarım artar, hastaneye gidene kadar da yeterince açılma olursa normal doğum yaparım inşallah tabi...Ama Allah ne verirse hayırlısını versin inşallah....

Yarencim, cnm, bende kalktım mesajlara bakmak için aklımdan geçiyordu ki kızlara yazıyorum çok yerde iyi haberler veremiyorum onların stresleri kendilerine yetiyor zaten birde böylesi iyi olmayan haberler vererek birde ben onların gerginliğini arttırıyorum diye...Cnm, hakkınızı helal edin, öpüyorum...

Mercancım, benimde annem yanımda kalıyor, sağolsun...Bende doğuma giden arkadaşları söylediğimde oda sorup duruyordu...Anneni çok öpüyorum...Allah uzun ömür versin inşallah..Annelerimiz aynı şeyleri söylüyor etraftaki insanlarda...Biz böyle şeyler görmezdik şimdiki hamileler ne çok dertliler diye...Ne yapalım herşe zamanla değişiyor işte..Gönül isterki onların yaşadıkları gibi hamilelik yaşayalım ama bunlar elimizden gelen şeyler değil tabi...

Ebrucum, düğün telaşını atlatmana sevindim...Artık rahatca sancılarını bekleyebilirsin :) Şu sancılar için söylediğin şey tam olarak doğrumu bilinmez ama benimde kasıklardan başlayıp belime doğru kuvvetlice ağrı geliyor...Sanırım erkek yada kız diye bir ayrım yok...Allah yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallah...

Eylülcüm, ben belki perşembe günü sezeryan olabilirim...sen ise maşallah halen çalışıyorsun...Bence süpersin ufak tefek şikayetlerin tabi olacak ama genel olarak maşallah sana, doğumunda inşallah çok kolay olur...

ve ve Murgizcim, günler bitti değilmi...cnmmmm...inşallah bugün gönlünce bir haber alırsın...Eminim çok heyecanlısın...bende öyleyim...Allahım hepimize yardım etsin inşallah.....
ayyyyyyyyy nazecim şaka yaptım valla şimdi biz sizin dertlerinizi dinlicez sonra siz bizim helal olsun arkadaşım ne hakkı hele hayırlısıyla doğurunda bu hafta siz bence doktor sezeryanda ısrar ediyorsa vardır bir bildiği be canım ne dersinŞeniz

ayyyyyyyyy nazecim şaka yaptım valla şimdi biz sizin dertlerinizi dinlicez sonra siz bizim helal olsun arkadaşım ne hakkı hele hayırlısıyla doğurunda bu hafta siz bence doktor sezeryanda ısrar ediyorsa vardır bir bildiği be canım ne dersinŞeniz

Yarencim, bende artık sezeryan olsun normal olsun ısrarımdan vazgeçtim...Doktoruma da siz neye karar verirseniz dedim zaten...Herşeyden geçtim artık bebeğim kazasız risksiz bir şekilde dünyaya gelsin başka birşey istemiyorum...çünkü şuan ki bekleyiş beni çok tedirgin ediyor...

laelaelaelaelaekızlar herkese merhaba tekrar. artık son haftalara girdi bazılarımız:sm_cool: benim bu hafta doğurmam sürpriz olur, ama artık haftaya hayırlısıyla kesin:hooray:
çooookk heyecanlıyım.!!!! yazdıklarınızı ve önerilerinizi okuyorum. şu hurmayı falan uygulamayı düşünüyorum. birde tv.de programlarda habire bişeyler söylüyor uzmanlar, evde kala kala:) isliyorum.. doğum sonrası kilo verme, vücuttaki ödemi atma, egzersizler falan.. bakalım onları da sırasıyla uygularız artık..
kızlar hastaneye kesinlikle REZENE ÇAYI götürmeyi düşünüyorum.. bunu çok tavsiye ediyorlar. hem gaz atıp rahatlatıcı etkisi varmış hemde sütü arttırıcı..
süt meselesi konusunda nedense pek kaygı duymuyorum ben ya:uhm: umarım olur da bende vicdan azabı çekmem ama..

bakıyorum da anneler falan gelmiş bazılarınızın yanına..
benim yanımda kimse yok. ya, ben de olsun istemiyorum da zaten, ilk hafta yardımcı olsunlar yeter. herşeyi hallettiğimiz gibi çok şükür, bebişimizi de büyütürüz biz eşimle evelallah!! her kafadan bir ses çıkmasın zaten, daraltmasınlar beni o en mutlu günlerimde..

kızlar vakit geçmiyor yaaa...!!!
sizler ne alemdesiniz?
artık yürüyüşe bile çıkmak dahi istemiyorum nedense??.. eşim diyor bugünleri çok arayacaksın, iyice dinlen işte işin ne falan.. ama çookk sıkılıyorum yaa.. razıyım ben uykusuz gecelere, minnoşumun her derdiyle uğraşmaya.. hayatımıza bi hayli! hareket gelsin istiyorum artık bana bıkarsın diyorlar ama walla razıyım yaa.. :) evde kös kös sessiz, tek başıma bunaldım artık:KK43: minnoşumuz gelsssiiinn!!!

birde şunu ne zamandır paylaşıcam unutuyorum. hani şu göbek deliğimizin alt ve üstündeki belirgin kalınca çizgi var ya, işte o hafif siliniyor ve aşağıdan ve yukarıdan yavaş yavaş birleşip kısalıyorsa sanırım doğumun yaklaştığını işaret ediyor.. walla ben ara sıra bakıp oradan diyorum aa daha var.. : ) göbek altını göremiyorum, eşime soruyorum o da çizgin duruyo diyo:) sizce de bu bir işaret olabilir mi?

murgizciğim bu arada senin bebiş geliyor artık sanırım bugün dr. gidecektin. güsel haberlerini bekliyorum:)

hepinize sevgiler..

Nazecim canım hayırlı doğumlar sana canım inşallah bize güzel haberlerle döneceksin doğum hikayeni anlatıp bizede cesaret vereceksin endişelenme canım bebişin sağlıklıdır sürekli kontrol altındaydın bir problem olsa zaten doktorlar gerekeni yapardı...Dualarımız seninle canım kendine ve bebişine iyi bak canım...

Happy bak o çizgiye hiç dikkat etmemiştim gidince doğumun yaklaştığı falan ben sadece çatlaklara bakıyorum çok şükür şimdiye kadarda çatlamadı hiç inşallah doğumdan sonrada çatlamaz...Rezene çayı gaz için iyi ama bebeğe süt verince sakıncası olurmu acaba canım
Kızlar kardelenin acı elma yağı diye bir yazısı vardı bebeklerin topuklarına sürüyormuşun onu çok araştırdım çoğu anne kullanıyor bende şimdiden almayı düşünüyorum alayımda dursun evde...
Süt arttırmı içinde benim doktorum sadece su öneriyor bol bol su içersen hem sen hemde bebeğin sağlıklı olur diyo hem kolay kilo verirmişiz hemde bol sütümüz olurmuş bende böyle yapmayı düşünüyorum bebeği emzirmeden önce gögüsten biraz süt sıkıp gögüsün siyah kısmına ve ucuna masaj yapacakmışız hem çatlamasını önlüyormuş hemde damarlar açılıyormuş kontrole gittiğimde hemşire eğitim vermişti emzirme ile ilgili

be be be ciğim tavsiyelerin için teşekkürederim. hurmayı deneyelim bakalım alayım biara zaten valizede koyucam bebeğin ağzına vermek için emzirmeden önce zemzemde aldık birilerinden dudaklarına sürmek için. ama öbür dediklerini nasıl bilicezki 3 gün öncesinden yicez heralde sezeryan için olur süpriz bekleyenlere olmaz heralde. bide sancı gelmeden açmasın mazallah...

mercan dilara cığım burada sana bi soru sorucam hiç kilondan bahsetmedin sen kaç kilo almıştın ve kaç kilo verdin doğumdan sonra. teselli ver bize biraz son haftama girdim ben 23 kilo almış bulunuyorum şuan:bbo:

kızlar bitkisel şeyleri rezeneyi filan dr umuza sormadan yapmayalım. yan etkisi filan olur sonradan başımız ağrımasın bebişlerimiz de rahatsız olmasın sonra dimi ama

X