2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Murgizciğim,hayırlı güzel haberlerini bekliyoruz canım:)
Çok zor ama heyecanlanmamaya çalış olur mu yerimseniben heyecanlandıkça bebişin kalp atışları değişiyor cünkü..

sağol canım Şeniz
canım tavsiyeni dikkate aldım çok sağol uyardığın için inş heyacanım çok olmaz çok korkağımdır kan alırken kalbim küt küt artar normalde
zaten şu an dururum iyi ama ameliyat günü nasıl olurum bilmiyorum allahın yardımıyla inş sağ sağlim kurtulacağımıza inanaıyorum heycanda yapmam inş
sende denizine iyi bak canım uykusuz kalıyormuşun allh yardımcın olsun

Ervuscuğum doğumdan korkman cok normal,ama Allah veriyor herşeyin kolaylığını ..gözünü acıp kapatınca geçiyor,bebişini eline alınca herşeyi unutuyorsun..doğum anına odaklanırsan daha cok zorlanıyorsun,acını ağırlaştırıyorsun,güzel şeyler düşün canım,bebeiğini düşün sonrasını düşün...süprizzzzz

Ebrucuğum düğün oldu da sende rahatladın cevrendekilerde rahatadı...canım,üzerinde yarattığı stres geçmiştir inş..aklında bolca görüntü ve konuşma kalabalığı kalmıştır..bundan sonra uzak olsunlarda amaaan..dikkat et canım kendine..kendini düşün..

Ervuscuğum doğumdan korkman cok normal,ama Allah veriyor herşeyin kolaylığını ..gözünü acıp kapatınca geçiyor,bebişini eline alınca herşeyi unutuyorsun..doğum anına odaklanırsan daha cok zorlanıyorsun,acını ağırlaştırıyorsun,güzel şeyler düşün canım,bebeiğini düşün sonrasını düşün...süprizzzzz

Ebrucuğum düğün oldu da sende rahatladın cevrendekilerde rahatadı...canım,üzerinde yarattığı stres geçmiştir inş..aklında bolca görüntü ve konuşma kalabalığı kalmıştır..bundan sonra uzak olsunlarda amaaan..dikkat et canım kendine..kendini düşün..

SĞOL AYPERİNCİM ALLAH İNŞALLAH KOLAYLIĞINI VERİR SONRADA UYKUSUZ GECELER BİZİ BEKLİYO ACABA HANGİSİ DAHA ZOR KIZLARsırnaşık şey

arkadaşlar sağolun ridacım ebrucum kardelencim inş yarın size gün ve saatini verecem hayırlısıyla
ya kıslarrrr benim oğlum çok hareketli kaç gündür canımı yakıyo hatta bugün yerini değiştirmiş anlamadım kendini ne şekle sokmuş ama bu haftada yer değiştirmesi şaşaırttı beni daha önceden sol tarafımda olan ayacıkları 180 derece yön değiştirmiş sağ tarfıma gelmiş senırsam

of heyecanlandım yahu sanki ben gidicem doğuma senin yerine.kafamçokkarıştı
bende anlamış değilim bi orda bi burda aylaklar eller karıştı birbirine artık karnım yuvarlak bile durmuyor çarpılmış gibi hep yamuk:emir_bebek: zavallıcıkların yerleri kalmadı ne yapsın yavrucuklar:emir_bebek:

sağol canım Şeniz
canım tavsiyeni dikkate aldım çok sağol uyardığın için inş heyacanım çok olmaz çok korkağımdır kan alırken kalbim küt küt artar normalde
zaten şu an dururum iyi ama ameliyat günü nasıl olurum bilmiyorum allahın yardımıyla inş sağ sağlim kurtulacağımıza inanaıyorum heycanda yapmam inş
sende denizine iyi bak canım uykusuz kalıyormuşun allh yardımcın olsun

Canım benim,bende kan alınırken ameliyatta gibi fena olurum..o yüzden diyorum..yasakkelime son gün cok stres yapmıştım ve bebeğimi etkiledi..aman sakin olmaya çalış,güzel güzel oğluşuna kavuşma zamanını düşün:))inş canım herşey güzel olacak:) sadece kendini strese sokmamaya çalış..:)
ben sabah uykusuzluktan baygın haldeydim,biraz uyudumda rahatladım..annem olmasa neyapardım bilmiyorum..şimdi değerini daha çoook anlıyorum..

of heyecanlandım yahu sanki ben gidicem doğuma senin yerine.kafamçokkarıştı
bende anlamış değilim bi orda bi burda aylaklar eller karıştı birbirine artık karnım yuvarlak bile durmuyor çarpılmış gibi hep yamuk:emir_bebek: zavallıcıkların yerleri kalmadı ne yapsın yavrucuklar:emir_bebek:

Kardelenciğim yerleri kalmadı ama birokadarda huzurlular içimizde:)
Öyle değişikki.. doğum yaptıktan sonra bir süre hala karnınızda varmış gibi hissediyorsunuz..ve bebişinizi görünce ,hareketlerini görünce içimdede böyleydi diye düşünüp bir garip oluyorsunuz..Mucize bu :) herşeyin güzelliği başka:)
Allah isteyen herkesi bebek sahibi yapar inş..

Mercan dilaracım, murgizcim, @Kardelencim@, yarencim_ be-be-be cim, Eylül Ecrincim, ridacım hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için.... Tek tek mesaj yazmakta inanın zorlanıyorum ama yazdığınız bütün mesajları okudum...Allah hepinizden razı olsun inşallah...

Sabah erkenden doktoruma gittim ve cumartesi için endişeye kapıldığımdan dolayı eski doktoruma gittiğimi söyledim...Bebeğimin eşindeki problemli olayı anlattım..Uzun uzun benimle konuştu ve bebeğin eşinde hiçbir problemin olmadığını söyledi..ne kadar rahatladım anlatamam...Her doktorun yorumu farklıdır katılıyorum fakat böylesi bir aykırılık da olmamalı değil mi...Yani önceki doktorum beni boşu boşuna strese sokmuş...Ama şükrediyorum ki bir problem yok....Neyse doktorum sancılarıma bakarak dayanabilirsen 37. haftayı tamamlamaya çalışalım bebeğimiz için endişe edecek hiçbir durumumuz kalmasın dedi...Şuanda bebek çok iyi sancılarım eskiye nazaran daha az, açılma halen 3 cm o yüzden doktorum sancılarına dayanabildiğin yere kadar bebeğimizi tutalım dedi..bende artık doktora bıraktım şuan için biraz sancım olsada gecebiliyor...Çarşamba günü için nst ve terslik olmassa perşembe günü için sezeryan olabilir diye konuştuk ama yinede kesin değil...İşte böyle kızlar şuan için korkulacak bir durumum olmadığı için yine izinli olarak evdeyim...

Maşallah herkes çok iyi...Allah hepimize yardım etsin kızlar..hepimiz ayrı ayrı stresler içindeyiz..ama herbirimiz ayrı bir mutlu son yaşayacağız...Allah yardımcımız olsun...iyi bakın kendinize ve bebişlerinize....

Canım benim,bende kan alınırken ameliyatta gibi fena olurum..o yüzden diyorum..yasakkelime son gün cok stres yapmıştım ve bebeğimi etkiledi..aman sakin olmaya çalış,güzel güzel oğluşuna kavuşma zamanını düşün:))inş canım herşey güzel olacak:) sadece kendini strese sokmamaya çalış..:)
ben sabah uykusuzluktan baygın haldeydim,biraz uyudumda rahatladım..annem olmasa neyapardım bilmiyorum..şimdi değerini daha çoook anlıyorum..

ayperincim ah ana gibi yar varmıııı bak gelmiş yanımda bir haftadır ne güzel insanın annesinin yardımına koşması
canım valla inş kendimi alıştırıp heycan yapmayacam dedğin gibi oğluma kavuşma anı olarak düşünecem ameliyat olarak değil
özellikle senin uyarından sonra bebeğimi etkilememek için stressiz korkusuz girmeye çalışacam sağol canım

aman nazecim çok şükür canım druna güven bencede içini ferah tut
nazecim bi baktın aynı gün doğurduk bebişlerimizi:)
mutlaka haber ver canım
öpüyorum

Murgizcim teşekkür cnm...Belki aynı gün alırız bebişlerimizi, :)) benim içinde perşembe günü planlandı ama kesin değil yinede...Zaman daraldıkca heyecanım bin kat arttı..biran önce sağlıcakla kucaklarımıza alsak bebişlerimiziii.....Çok heyecanlıyım bebeğimi, kuzumu bekliyorum sabırsızlıkla

nazeciğim çok sevindim senin adına çok şükür endişelerin yersizmiş. dr uda Allaha havale etmek lazım en iyisi nasıl oluyorda bunları doktor yapıyorlar anlmadım. boşu boşuna üzdü seni. peki sezeryan olma sebebin ne dr seçimimi? normal istiyordun sen:uhm:

ay gizem naze kendimizden çok sizin derdinize düştük bu hafta hayırlısıyla doğurun siz bize teselli verin kızlar

ervuşcum benimkide geldi tabi gitmezse senin nasıl gidiyor canım inşallah sıra bizede gelir geçsin şu günlerrrrrrrrrrr

mercancım anneme dokundurttum çok yumuşaşamış diyoonaniknanik:)))))))))
canım inş sağ sağlim kucağıma alırımda minik yavrumu sütümde dolar taşar ama zaten ilk 3 gün zaten fazla gelmiyo diyolar
mercancım çok teşekkür ederim öyle bi dururmda sana haber veririm canım arkadaşım benide düşünürmüş Şeniz
mercan ya canım bende bişiy duydum dereotu sütü artırıyomuş yğurda doğra ye diyolar çok iyi geliyo diyolar
bide bu çaylardan denedinmi sütü arttıran

Canim bend eduydugum her turlu dogal seyi deniyorum .Tatli dediler,esim ozel bir turk yerinde yaptirmis tepsilerle yiyorum.Annem hergun kompostolar ,tahin ,pekmez,helvalar yapip yediriyor.Ben sanirim hamile halimden fazla kilo alacagim ama gunden gune sutum azaliyor.Ama Ebrucum senin dedigin gibi strese ve sikintiya girdikce de azaliyor sanirim.Dort gozlr gelecek hapi bekliyorum.

Annem cok kiiziyor.Tek emziremeyen anne sen misin ,niye takiyorsun diyor ama hisettiklerimi anltamiyorum bi turlu kimseye.

arkadaşlar sağolun ridacım ebrucum kardelencim inş yarın size gün ve saatini verecem hayırlısıyla
ya kıslarrrr benim oğlum çok hareketli kaç gündür canımı yakıyo hatta bugün yerini değiştirmiş anlamadım kendini ne şekle sokmuş ama bu haftada yer değiştirmesi şaşaırttı beni daha önceden sol tarafımda olan ayacıkları 180 derece yön değiştirmiş sağ tarfıma gelmiş senırsam

Askolsun senağlama bana haber yok mu???????? Bend emerak ediyorum.bazen cevap yazamasamda bir yolunu bulup sizlerin yazzdiklariniz okuyorum arkadaslar.yerimseniben

N azecim iyi olmana cok sevindim .Annemde seni sorup duruyordu,Yazini o na da okumustum cok uzuldu.Bizim zamaninimizda cokkkk uzaklardaan duyadik sorunlu gebelikleri ,etrafimizda kimsede olmazdi diiyor.En fazla biraz bulanti yasardik.Simdi bakiyorumda her gebelikte ufak tefekte olsa bir takim sorunlar yasiyor.Herhalde yediginiz ictigini seylerin etkiisi bu " diyede yorum yapiyor.Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin nazecim...Insallah bundan sonrasi sorunsuz gecer.Ama ben senin yerinde olsam seni korkutan dr 2 laf ederdim.O korku ve uzuntuyle neler yasadigini bilmesi iicin

X