2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bitkisel şeyleri rezeneyi filan dr umuza sormadan yapmayalım. yan etkisi filan olur sonradan başımız ağrımasın bebişlerimiz de rahatsız olmasın sonra dimi ama

burdamısınız kızlar bende diyorum ki unutulduk galiba artık buradan iletişim kurarız.biliyonuz ki her bitkiler faydalı değil bencede dr a danışmadan kullanmayın ne olur ne olmaz

be be be ciğim tavsiyelerin için teşekkürederim. hurmayı deneyelim bakalım alayım biara zaten valizede koyucam bebeğin ağzına vermek için emzirmeden önce zemzemde aldık birilerinden dudaklarına sürmek için. ama öbür dediklerini nasıl bilicezki 3 gün öncesinden yicez heralde sezeryan için olur süpriz bekleyenlere olmaz heralde. bide sancı gelmeden açmasın mazallah...

mercan dilara cığım burada sana bi soru sorucam hiç kilondan bahsetmedin sen kaç kilo almıştın ve kaç kilo verdin doğumdan sonra. teselli ver bize biraz son haftama girdim ben 23 kilo almış bulunuyorum şuan:bbo:

Canim ben ilk dogum kilolarimi vermeden baslamistim bu hamilelige...Toplamda 15-16 kilo kadar aldim.ama ilk 5 ay nerdeyse kusmayla gecti,birde son 3 hafta kilo vermisim bebek almis.Dogumdan hemen sonra tartildigimda 12 kilo gitmisti.Suan tartilmiyorum cunku sut derdine dustugum icin cok kalorili,ozellikle sekerli seyler yiyorum .Birde kilo stresine girmek istemiyorum....Bence kiloyu dert etme...Logusalik doneminde baska sorunlar da cikiyor.Bununla ilgili yeni bi baslik acmayi dusunuyorum

Kizlar bitkisel seyler konuusnda bende ayni fikirdeyim .Zararsiz gibi gorunen bazi seyler cok ters tepki veriyor.Mesela ben sinameki konuusnda supheliyim .Bana dr um yesil cay konusunda soylemisti .Cok faydali gibi gorununen yesil cay metabolizmayi hizlandirdigi icn hamilelik doneminde cok sakincali....yine bence arastiirn derim.

herkese iyi akşamlar,
beni bir korku sardı kızlar..sadece korkuyorum..yarın kontrolüm var..işten arkadaşlar aradı. çatı muayenesini yaptırmam yönünde ısrar ettiler..ne olur ne olmaz diyorlar..normal doğum yapamazsan seni sezaryene alırlar çektiğin acılar yanına kar kalır vs vs.....
çok korkuyorum, gerçi ALLAH bilir herşeyin en iyisini..ama insan bilmediğinden korkuyor..daha önce böyle şeyler yaşamadığımız için çok garip geliyor...başaramamaktan da korkuyorum yaaa arkadaşlar birşeyler söyleyin..10 gün için doğuracağız ama..psikolojik olarak hiç hazır olmadığımı ağırdan anlamaya başladım..

herkese iyi akşamlar,
beni bir korku sardı kızlar..sadece korkuyorum..yarın kontrolüm var..işten arkadaşlar aradı. çatı muayenesini yaptırmam yönünde ısrar ettiler..ne olur ne olmaz diyorlar..normal doğum yapamazsan seni sezaryene alırlar çektiğin acılar yanına kar kalır vs vs.....
çok korkuyorum, gerçi ALLAH bilir herşeyin en iyisini..ama insan bilmediğinden korkuyor..daha önce böyle şeyler yaşamadığımız için çok garip geliyor...başaramamaktan da korkuyorum yaaa arkadaşlar birşeyler söyleyin..10 gün için doğuracağız ama..psikolojik olarak hiç hazır olmadığımı ağırdan anlamaya başladım..

Ridacım çatı muayenesini bilemiyorum ama ben daha hiç yaptırmadım..Yalnız doğumdan korkmana gerek yok..Doğumla ilgili çok kişiyle konuştum..Hepsi de çok abartılıyor diyorlar..Konuştuklarımın hepsi doğumlarının kolay olduğunu söylediler..Ve doğum aslında anlık bir durum yani uzun süren aslında sancı..Lisedeyken hocamız bize doğum sancıları başladığı andan itibaren annenin ilgisini kendisine yönelttiğini ama doğumdan hemen sonra yine bebeğe döndüğünü söylüyor. Ayrıca sen inançlı bir insansın..Bu bebekler bize Allah tarafından emanet olarak gönderiliyor yani canı yaratan Allah elbetteki onun dünyaya gelişini de kolaylaştırır..Her zorlukta bir kolaylık var..Sen rahat ol ve Allah'a sığın..Doğum anına odaklanma..Ben bu zamana kadar sadece bir kaç kez korktum ama sonra düşündüm daha vakit var vakti geldiğinde zaten herşey olacağına varır..Bu korkudan kurtulmanın en kolay yolu kendini meşgul edecek başka şeyler bulman..Sonuçta her gün binlerce kadın doğuruyor değil mi? Hatta bazıları için artık doğum yapmak grip olmak kadar kolay..Biz sadece ilk olacağı için neyle karşılaşacağımızı bilemediğimizden korkuyoruz..İnsan bilmediğinden korkar ama ilk doğumunu yapanların çoğuna bak sonradan yine hamile kalıyor yine çocuk yapıyor ve hepsinin de söylediği tek şey " O acıyı unutuyorsun " oluyor yerimseniben

Gizemcim sabah bir heyecanla girdim senden belki haber vardir diye ama hala ses seda yok.Umarim hersey yolundadir.Bizler doguma vey kontrollere gittigimizde senin heyecanli bekleyislerini hatirliyorum .Suan saniyorum sadce ben degil herkes senden gelecek hayirli haberleri bekliyoruz..Şeniz
Bu arada ebrucum ridacim sizlri goremedim.Umarim iyiisnizdir.Ebru senin sabah erkenden uyanmana alismistim...nerdesin???

Kizlar bitkisel seyler konuusnda bende ayni fikirdeyim .Zararsiz gibi gorunen bazi seyler cok ters tepki veriyor.Mesela ben sinameki konuusnda supheliyim .Bana dr um yesil cay konusunda soylemisti .Cok faydali gibi gorununen yesil cay metabolizmayi hizlandirdigi icn hamilelik doneminde cok sakincali....yine bence arastiirn derim.

Elifcim yeşil çay zaten diyet yapan insanlara tavsiye ediliyor..Çoğu bitki çayıda hamilelere yasak..Ayrıca maydonoz gibi yeşil yapraklı sebzeler bile erken doğuma neden olabiliyormuş..Ama ahududu çayını çok eskiden beri ebeler bile gecikmiş doğumu başlatmak için kullanıyormuş..Ben sancılarım başladığında hastanedeyken kullanmayı düşünüyorum açıkçası..Çünkü ilk doğumlarda sancılar ikincilere göre daha uzun sürebiliyormuş..Eğer işime yarayacak ve açılmayı hızlandıracaksa boşu boşuna o kadar saat sancı çekmek bana çok mantıklı gelmiyor..Ayrıca suni sancıdan daha doğal bir yöntem diye düşünüyorum. Ama evde ve tek başınayken kullanmaktan yana değilim..

Gizemcim sabah bir heyecanla girdim senden belki haber vardir diye ama hala ses seda yok.Umarim hersey yolundadir.Bizler doguma vey kontrollere gittigimizde senin heyecanli bekleyislerini hatirliyorum .Suan saniyorum sadce ben degil herkes senden gelecek hayirli haberleri bekliyoruz..Şeniz
Bu arada ebrucum ridacim sizlri goremedim.Umarim iyiisnizdir.Ebru senin sabah erkenden uyanmana alismistim...nerdesin???

Elifcim ya sorma sabahları artık sürünerek uyanıyorum nerdeyse..Kahvaltı hazırlamak bile benim için çok zorlaştı..Geceleri de pek uyuyamıyorum sabaha kadar kaç kere döndüğümü hiç hatırlamıyorum..Son günler yorucu geçiyomuş gerçekten fisfisfis

Happycim sen hala yürüyomusun ayol ..Ben popomu kaldıramıyom artık..Resmen bütünleştim koltuklarla..

Rezene çayını doğumdan sonra günde 3 bardak olarak tüketirsen bebeğin gazına faydalı olduğunu bende okudum..Açıkçası gaz için bir dolu yöntem kullanıyor insanlar..İnşallah bizim bebişler hem iştahlı hem uslu hemde gaz problemi olmayan bebişler olur..

kızlar yeni geldim eve
dra gittik herşey yolunda 30 nisan diye karar verdik yani yarın bizde gittik kuaföre saçımı falan ördürdüm (iğrenç oldu bu arada)sonra drun sekreteri aradı dediki 1 mayısa alındı diye ameliyatın bende şaşırdım bozuldum yani kızlar şoktayım kendimi alıştırmıştım yarına ama hayırlısı oldun
buarada laptopun fişi bozuldu galiba şarjı biterse szinle irtibatım kesilebilir kızlar haberiniz olsun
yani uzattım 1 mayıs saat 8 de ameliyatım olacak allhın izniyle

kızlar yeni geldim eve
dra gittik herşey yolunda 30 nisan diye karar verdik yani yarın bizde gittik kuaföre saçımı falan ördürdüm (iğrenç oldu bu arada)sonra drun sekreteri aradı dediki 1 mayısa alındı diye ameliyatın bende şaşırdım bozuldum yani kızlar şoktayım kendimi alıştırmıştım yarına ama hayırlısı oldun
buarada laptopun fişi bozuldu galiba şarjı biterse szinle irtibatım kesilebilir kızlar haberiniz olsun

Gizemcim cok sevindim .Hayirlisi olsun.Allah bir avazda kurtarsin

kızlar yeni geldim eve
gizemcim canım hadi hayırlısı bitanem dualarımız seninle hayırlısıyla kavuş oğluşuna Şeniz

Happycim sen hala yürüyomusun ayol ..Ben popomu kaldıramıyom artık..Resmen bütünleştim koltuklarla..

Rezene çayını doğumdan sonra günde 3 bardak olarak tüketirsen bebeğin gazına faydalı olduğunu bende okudum..Açıkçası gaz için bir dolu yöntem kullanıyor insanlar..İnşallah bizim bebişler hem iştahlı hem uslu hemde gaz problemi olmayan bebişler olur..
ebrucum canım inşallah sende hayırlısıyla kurtulursun canım doğurunca kuş gibi olucaz gibi geliyo bana güzel dileklerine katılıyorum oğlumdan çok çektim ben üç sene uyumadı çoooooooook yaramazdı inşallah bu uslu olurŞeniz

murgizciğim hadi hayırlısı!! sağlıkla kavuş minnoşuna inşallah. darısı bizim başımıza. :)
bana da doktorum 10u ama 5inde de doğurabilirsin demişti. bende çok heyecanlıyım ve artık şu zaman dolsun istiyorum çünkü çoooookk daraldıımmmm!!!
doğumdan sonra dört gözle bekliyoruz tecrübelerini..
sevgiler hepinize..a.s.

happy cim son günler çok sıkıcı evden çıkmaya korkuyo insan:KK43:
inş sende sağ sağlim kavuşursun tüm mayıs annişleri gibi
teşekkürler canım

ebrucuğum yürümüyorum ya bayadır.. hantallaştım kaldım walla evde.. bi yandan da sıkıntı, vakit, daralttı beni artık beklemek ya...
ne uzun bi bekleme süreciymiş yahu!! etrafımızdaki insanları bi hamile, bi de doğurmuş diye duyuyorduk.. başa gelince.. meğer öyle değilmiş bu işler.. off.. ne sabır denemesiymiş bu yaa.. aman çok söylendim hayırlısı..

bi yandan da ev dandini. tüm örtüleri falan yıkamıştım çırılçıplak hertaraf.. ben evde öööyle kös kös.. cumaya inş. eşimin ablasını camlar için çağırmayı düşünüyorum. o arada tülleri perdeleri falan yıkarım. pazar da gelinler temizliğe gelecek.. artık örtüleri falan o zaman sererim ve artık evimiz de hazır olsun istiyorum. haftaya çünkü doğum olasılığım yüksek hayırlısıyla.. bu sıkıcı, sessiiiiizz günler bitecek inşallah!!

sevgiler..

gizemcim, RABBİM yardım edicek sana ben buna canı gönülden inanıyorum. dualarımızla senin yanında olacağımızdan şüphen olmasın..güçlü ve kararlı bir insan olduğunu hissediyorum.doğum yapıp ardanla birlikte aramıza döndüğünde inan biz de çok mutlu olacağız.
elifcim(mercan ve kayranın annesi:)) kayranı benim için koklamanı istiyorum..lütfen dualarını eksik etme..minicik yavrularınızın hatrına Rabbim bize de kolaylıklar nasip etsin..
ebrucum, telkinlerin için çok sağol canım...inan desteğe ihtiyaç duyuyorum..ve söylediklerin içimi rahatlattı. birinin bunları bana hergün hatırlatması gerekiyor..Allaha sığınıyorum.O her zaman bizimle ve her zaman Onun dediği oluyor.biz sadece vesileyiz..ama neden bu kadar korktuğumu bilmiyorum.
-bunu söylemem ne kadar doğru bilemiyorum ama-Bugün Kur'an hatmimi tamamlıyorum.hepinizin adına teker teker dua edicem. birbirimizi hiç görmedik ama gönül bağı kurduk. birbirimiz için ettiğimiz tüm iyi niyetli dualarımızın Rabbim tarafından hepimiz için hayırlar getirmesini diliyorum.
bugün annem şu anda Ankaradan yola çıktı..canım annem benim için geliyor..bana zemzem de getirecek..arkadaşlar hayırlısıyla anneme kavuşmam için de dua eder misiniz? bu gün uyku tutmaz beni..

ebrucuğum yürümüyorum ya bayadır.. hantallaştım kaldım walla evde.. bi yandan da sıkıntı, vakit, daralttı beni artık beklemek ya...
ne uzun bi bekleme süreciymiş yahu!! etrafımızdaki insanları bi hamile, bi de doğurmuş diye duyuyorduk.. başa gelince.. meğer öyle değilmiş bu işler.. off.. ne sabır denemesiymiş bu yaa.. aman çok söylendim hayırlısı..

bi yandan da ev dandini. tüm örtüleri falan yıkamıştım çırılçıplak hertaraf.. ben evde öööyle kös kös.. cumaya inş. eşimin ablasını camlar için çağırmayı düşünüyorum. o arada tülleri perdeleri falan yıkarım. pazar da gelinler temizliğe gelecek.. artık örtüleri falan o zaman sererim ve artık evimiz de hazır olsun istiyorum. haftaya çünkü doğum olasılığım yüksek hayırlısıyla.. bu sıkıcı, sessiiiiizz günler bitecek inşallah!!

sevgiler..

happy'cim ben de geçen hafta izne ayrıldım, bel ağrılarım tamamen gitti.demek ki orda sadece oturmak bile beni rahatsız ediyormuş...bu kez de evde ne yapacağımı şaşırdım kaldım..pc nin başında oturunca da ayaklarım davul gibi oluyor
perşembe günü temizliğim bitti. bebişimin yatağı bile odamıza evimize öyle bir hava kattı ki..onu salladığım, yatağından alıp kucağımda gezdirdiğim, süt verdiğim, birlikte balkonda güneşlendiğim günleri hayal ediyorum. hele ki, babası tezkere alıp da yuvamıza döndüğünde ben doğum yapmış mı olucam, hastanede mi olucam, evimde mi olucam..15 ay aradan sonra oğlumuzla yeniden başlayacağımız evlilik hayatımızda neler yaşayacağız bunların her biri beni heyecanlandırıyor...

X