2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

şekerim yarenim sağolun valla sıkıyom dişimi ama işte huzursuzum
yaren senin başın bayağıdır ağrıyo ya dra söyledinmi ne dedi?söylemediysen unutma söylemeyi

Yarencim bu basagrilarini dikkate almalisin.Beni sirf extradan basagrisi yuzundden 3gun daha tuttular.Mutlaka dr na soyle.....
Murgizcim kendine stres yapma...Ben sezeryana girmeden onceki gece ne cadiliklar yaptim.Ama sonra turlu aksilikler yasadim .halbu ki mercanin dogumuna giderken gulerek gitmistim.Pozitif dusincenin onemini biliyorsun canimcim.Derin bir nefes al ve kimsenin seni uzmesine izin vermeden sadece bebegini dusun.

[Günaydın arkadaşlar..

Bu gördüğüm doğrumu ayol..Sabahın köründe bi ben bi de Gizem burdaymış..Gizemcim uyku tutmuyo artık seni galiba heyecandan..Merak etme İnşallah çok rahat olacak doğumun.Gözünü açtığında bebişin yanında olacak. En azından tarihini biliyorsun biz tamamen süpriz bir duruma hazırlanıyoruz..Bana da dün gece aniden sancı geldi doğuracağım sandım baya uzun sürdü..Gecede saçma sapan rüyalar gördüm yine..Güya ilkokul arkadaşımın düğününe gitmişim ama üstümde gelinlik var iyimi. Ortalarda bi dolu gelin..Yahu ne germiş benim görümcenin düğünü beni..İçimden çığlık atmak geliyo valla..tatlicadiarzu

Mercancım bebişinin gelmesine çok sevindim canım..Eheee artık iki kızın var..yerimseniben Hayırlısıyla bizim oğluşlarda doğsaydı da sevseydik..Valla çok merak ediyorum o cennet kokusu dedikleri şey nasıl bişey..

Şekercim erkek milletinden çok fazla beklentin olmadığında hayat daha bi güzel geçiyo sanki niyeyse..Biz bu bebek ikimizin diyerek onlara tutunmaya çalıştıkça onlar bi tuhaflaşıp kaçacak delik arıyolar..Arada bir ayar verince yine kendilerine geliyolar sonra yine tuhaflaşıyolar..Çünkü kendilerini hala ana kuzusu sanıyolar evde başka bir canlının olacağı ve ilginin onun üstünde yoğunlaşacağını kabul edemiyolar..Benim eşim hala annesinin yanında bebekleşiyo. Sadece eşim değil kardeşi de öyle, yetiştirilme tarzlarından sanırım, biz oturalım annem her ihtiyacımıza koşsun havasındalar, anneleri de hiç sesini çıkarmıyo iyi mi ?? Elmalarını bile soyup veriyo ellerine..Ben böyle vıcık vıcık bi anne olmak istemiyorum ya..Benim oğlum tam bi erkek olsun, kendi kararlarını verebilsin, yaşına uygun olgunluğu olsun istiyorum..O yüzden çok şımartmamak ve çok korumacı olmamak gerekiyo sanırım..

Kızlar ne çok şey yazmışınız dün akşamdan bu yana hepsini okudum ama unuttum :bbo: hepinizin iyi olmasına sevindim

Kendinize ve bebişlere iyi bakın sağlıcakla kalın sevgiler...hepinizi kocaman öpüyorum

sağolun kızlar çok destek oldunuz bana hepinizi ayrı ayrı öpüyorumŞeniz
mercancım güzel kızına ne güzel kavuştun allah ayırmaSIN canım ama fotoğrafını koysan bizde görsek güzel kızını:)
peki nasıl gidiyor sütün varmı kayranın hastalığı tam iyileştimi

betülcüm canım ,inş bu gün gelmez yavruşun beklesin babayı betülcüm benimde ara ara sancılarım oluyo bebişe iyice aşağıya indi bari sezeryana kadar beklesin oğlum yavrum benim
ebrucum valla erken kalktım bugün aslında hergün errken kalkıyorumda bugün 6 gibi kalktım daha yatamadım dedğin gibi heycan stress var ama haklısın sizide daha kötü ne zaman geleceğinin belli olmaması daha kötü heran gelcek diye beklemek bana göre değilmiş zaten
ya kızlar ben çooooook şişiyorum ya kaç gündür inatla halada yürüyorıum 10 dk bile olsa
ya yerimden kalmaya mecalim yok ağırlaşma dediklri bu olsa gerekCADIARZU

Murgizim Canim Rahatla Biraz Bebeşine Kavuşcan Darisi Bana Inşallah Canim Sikintilardan Kurtulucaksin Ne Güzel Bide Sonunu Düşün 9 Aydir Karninda Taşidiğin Mucizeni Görcen Tatlim Ayyy Bi O Günler Gelse Hepimiz Için Kizlar

Mercancım iyi olmana çok sevindim...Kızına kavuşmuşsun onada çok sevindim..Bende bir alsaydım kucağıma..Mesajın için teşekkür ederim çok duygulandım gerçekten...Güzel kalbine Allahım güzel günler yaşatsın inşallah....

Murgizcim cnm, sen zaten sezeryan olacaksın...yürümene gerek yok artık..ayrıca yürümenden dolayı da şişiyor olabirsin..bence çok fazla yorma kendini...ayrıca karın kaslarını yorma ki sancılarını daha net olarak tanımlayabilmen için..Cnm senin çok az zamanın kaldı heyecan yapmamak mümkün değil tabi ama yinede kendini pozitif yönde kur olur mu :)) öpüyorum...

Betülcüm sende benim gibi açıklık ile bekliyorsun değil mi ? Ama bu bekleyiş beni çok sıkıyor...Ama inşallah senin bebiş babasını bekler...eşinin yanında olması çok önemli tabi...umarım herşey gönlünce olur...Bu arada benim sancılarım neredeyse çok azaldı...şimdiye kadar çok olan sancılar şimdi yok buda benim biraz kafamı karıştırıyor...Bakalım Mevlam ne eylerse güzel eyler...

slm kızlaaarr!! nezle oldum yaaasenağlama neyse ki bugün daha iyiyim. çabuk atlatacak gibiyim.. yazdıklarınızı okudum. hepimiz telaşlıyızkafamçokkarıştı dün kontrole gittik hasta halimle.. ama minnoşumuz için mecburdum.. çok şükür iyi durumlar. veee şu oda rezervasyonunu konuşyuk dr.la. belli olmaz o 5inde de doğurabilirsin dedi.. ben tabii iyice panikkafamçokkarıştı aaa!! vakit yaklaştıkça hem seviniyorum hem korkuyorum:) dr.la epidural normal istediğimi ama olaylar normal seyrinde gitmezse öyle saatlerce eziyet çekerek yok sancı için, açılma için falan beni süründürmemelerini ne gerekiyorsa yani sezeryane mi dönülecek ne olacaksa onu uygulayın dedim. topu onlara attım yani..:) eşimde iyi dedin bunları belirtmekle dedi.:) napiyim, ne hikayeler duyuyorum çevremde.. yok 2 gün sancı çekti bekledi hastanede falan..
birde ben nst deyken ebeler bir başka hamile bayanla konuşuyorlardı duydum, ilk doğum 2 gün sürebilir, 1 günde de doğuran var, 8-12 saat falan dediler.. oo hepten tırstım bennn!!!
hepiize sevgilera.s.

evruş canım çok sağol zaten çok heycanlıyım bebişimi çok merak ediyorum inş hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi
sağol nazecim canım bugün daha iyiyim olumlu düşünmeye çalışıyorum korkularımı en aza indiriyorumda değişik bir his ilk defa yaşayacağım için garip duygular içerisindeyim
olabilir yürüyüşde şişiriyor olabilir ama nazecim çoooook sıkılıyom evde bari biraz hava almış oluyorum yürüyüş yaparken ama tabi sancım artarsa yürümeyecem evde doğumu bekleyecem
bugün annem bebek görmeye gitti ben gidemedim korkumdan kayınvaldem geldi yanımda otutrdu annem gitti geldi
burası bide çoooook sıcak evin içi bile yanıyo şimdiden oda rahatsızlık veriyo
naze ve betül kızlarınız gelmekten vazgeçti şimdilik sizde acele etmeyin bakim biraz daha kalsınlar ne kadar kalsalar o kadar iyi 38. haftaya kadar
happy sky geçmiş olsun kendine dikkat et canım ya inş istediğin gibi doğumun gerçekleşir

canım teşekkür ederim, bebişler artık miyadlarını dolduruyor..hayırlısıyla sorunsuz bir şekilde kalan süreyi tamamlasaydık diye dua ediyorum..
çatı muayenesine gelince, benim canım çok tatlı yaaa o yüzden panik oldum ve canım acıdı..
galiba sorun bende...:bbo:

Elifcim canım cok duygusal bir yapıya sahip olduğunu hissediyorum..Rabbim minik kayra ile yaşayacağın daha nice haftaları tüm sevdiklerinle birlikte nasip etsin..dünyadaki her türlü sıkıntı günahların affına sebep olur. Doğum yapmak da sıkıntısı çok ve hayırlı bir durum olduğu için insanın günahlarına keffarettir..sen de şu an günahsızsın tıpkı melek yavrun gibi..bizim için edeceğin her dua ALLAH katında makbuldür..Dualarını eksik etme nolur..
bugün birden sancılandım, tam da ustalar bebişin yatağını getirmişlerdi. Allahtan evde yalnız değildim.çok korktum bebiş geliyor sandım..sancılarım 10-15 dk dan fazla sürdü..ama şimdi iyiyim..çok teşekkür ederim..artık bebişim için tüm hazırlıklar tamamlandı.. elifcim bebiş için biberon almak gerekir mi ben henüz almadım da..
eşimle günde bir kaç kez konuşuyoruz..arkadaşları bebişimiz için bir hediye almışlar..normalde dolabında sivil elbise bulundurması yasak ama herşeyi göze alıp dolabı her açtığımda onu görmek beni burdan koparıyor, baktıkça heyecanlanıyorum diyor..Pazartesi günü de nette görüşeceğiz ve bu bizim son net görüşmemiz olacak..bir hafta sonra da kavuşmuş olacağız..

Elifcim Lohusaların başlarına Kırmızı kurdele yada yemeni takmaları halk arasında 'Al Basması' na engel olmak için uygulanan bir durum, ancak bunun islamla bir alakası yok. bu durum doğum yapan kadının ateşinin yükselmesi ile 'hallüsinasyon' görmesinden başka birşey değilmiş.

gizemcim Allah yardımcın olsun canım..aynı durumları hepimiz yaşıyoruz..korkularını da anlıyoruz..RABBİM dağımıza göre kar veriyor..Kaldıramayacağımız hiç bir yük vermiyor..iNŞİRAH SURESİNİ OKU..!!!!
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve adağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne maal usri yüsran
6. Inne maal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Canancım, yasemincim sizlerden de hiç ses seda yok inşallah iyisinizdir..

Kızlar bugün dayanamayıp evimin yakınındaki hamileliğimin başında gittiğim doğum merkezine ne olur ne olmaz diye pazartesini beklemeden bir görüneyim dedim...Doktor öylesine moralimi bozdu ki anlatamam..Bebeğin eşinin kireçlendiğini diğer bir tabirle eşin yaşlandığını söyledi...ve benim kendisine 6. ayıma kadar takipte olduğumu bildiği için dedi ki bebek şimdiye kadar zaten doğacaktı o kadar ilaç kullandın son iki ayına bakıyorum sağlık karnende yapılacak bütün müdahaleleri geçirmişsin ve bundan sonrası için artık riske girme ve ne gerekiyorsa sezeryan deniyorsa artık geciktirme..Anlattığı kadarıyla bebeğin eşinin yaşlanması artık bebeğin eşten beslenemeyeceği anlamına geliyormuş ve yenidoğan ölümü riski taşıyormuş..bundan sonraki haftalarda artık bebek yeterince beslenemeyeceği için zamanı fazla uzatmanın anlamı olmuyormuş...Şu an için yine sancılarım yok...Eve gelir gelmez kendi doktorumu aradım ama diğer doktorun söylediklerinden bahsetmeden sezeryan olmak istediğimi söyledim...pazartesi zaten gideceğimi bildiği için gel bakalım nst ye gir ona göre hafta içi bir gün belirleyelim dedi...Aklıma takılan içimi huzursuz eden tek konu şu aslında o kadar ilaç aldım o kadar iğne oldum bebeğimde bir sorun çıkmaz inşallah...Allahım bebeğime sağlık versin artık sezeryan olmasın diye tutturmayacağım...çok korktum inşallah pazartesi sezeryan olurumda bu kabus dolu günler artık biter...2 aya yakındır ne bebeğim ne de ben birtürlü rahat edemedik..tam sancılarım bitti artık hamileliğimin tadını çıkarıcam derken bugünde bu çıktı..ama dua ediyorum ki bebeğimin sağlığıyla doğar başkada isteyecek neyim olabilir ki....

Ridacim bu hafta senin icin hayatinin en heyecanli haftasidir sanirim,inan okuyunca bend eheyecean yaptim canim....Biberon ben ozellikle almamistim emzirmekte israrci oldygum icn ama bir tane almakta fayda var.Size tavsiyem icnde cubuk gibi birsey olan gaz yapmayi engelleyen biberonlar var ondan alin.Digerleri bebek cektikce hava yutmasina ve sonra da gaza yol aciyor.Mercanda gaz diye bi sorunumuz olmamaisti am Kayra sagolsun bana anneligi yeniden ogretiyor.Mesela ozellikle emzirecek arkadaslar yediklerinize cokkkkkk dikkat edin.Insan unutuyor,gecen gece ssalatanin icindeki minnacik bi sogani yemem bile butun gecemize maloldu....
Gizemcim sut meselesi artik kara basana dondu bizde....Mercanda sutum coktu mercan bir kez bile emmedi psikolojim bozulmustu.Bu dogumda da takigim ya bu olaya kendimi emziricem diye sartlandirdim Ama goguslerim son donem cok yumusakti tam da korktugum basima geldi ..Dogumdan sonra sutum gelmedi.Bir gece yine aglama krizine girince dr lar gece yarisi esimi cagirdi....Kendimi yarim anne gibi hissettim.Dusunun aksam 8den sonra bebekler hemsirelere gidiyir ancak 3-4 saattte bir emzirilmek icin annnelerine geliyo.Gece oturuyorum yatagimda hastanede bi hareket herkesin bebegi annesine gidiyo bir tek ben haric.....sonra bi hemsire aglamama cok uzulmus bana pompa getirdi.her 2saat bir cektik.Ama nasil bir aci size anlatamam.hem acidan agliyorum bu safer hemde diger olaydan artik kanamaya basladi ama sutte geldi.Hemen Kayrayi getirdiler....bu safer ki sorunda onun agzinin cok ufacik olupp gogsumu hicbir sekilde alamamasi...Neyse evde simdi pompayla sagip biberonla iciriyorum.Ama sutum azladi gibi ,o hemsire bana dogal bir ilac yazdi onu internetten aliyorum .sutu inanilmaz arttiriyormus.....Sizler calistiginiz icin ben hepinize pompayi tavsiye ediyorum cunku anne sutunude dolapta saklayabiliyorsunuz.Evde ki pompalar hast deki acitmiyor korkmayin bu arada.....

Happycim umarim bu korkunu yenersin ve insallah hayirlisiyla normal dogum yaparsin .Senin icin hayirlisini diliyorum.Ama inan tavsiyemi yeniliyorum .Normal dogum seni korkuttuklari kadar zor degil.Sezeryan evet cok kolay gibi ama sonrasinda yine aci var....Tamamen aciisiz degil hicbiri ama oncesinde az bisey aci cekip bebegini gorunce herseyi unutacaksin.Inan ki onun o kokusunu icine cekip,o samur gibi saclarini yuzune surdugun zaman dunya gozunde olmayacak......

Nazecim cok uzuldum canim .Dr da biraz sert ve suclayici konusmus sanki.Belki son gittigin dr bu kadar da karamsar degildir canim .Her dr yorumu farkli oluyor ,umarim dediklerinde yaniliyordur ...hABERLERINI BEKLIYORUZ

sağol ridacım çok şükür rabbim herşeyi gönlüme göre veriyor bern inanıyorum doğumdada beni yalnız bırakmayacak
canım bu duayı öncedende yazmıştın aklıma geldikçe okuyorum sadece bunu değil ayetel kursi felak nas , meryem ve yasin sürelerinin türkçelerini ve bildiğim tüm duıaları okuyorum
aslında bir çok duayı hamileliğimde öğrendim diyebilirim ridacım eşim annem falan şaşırıyorlar sürekli dua okumama:) hatta eşim bazen gülüyor internetten dua okumama bende diyorum allah kabul eder
9 ay yalnız geçen bir hamilelik beni yaradana yaklaştırdı yalnızlığımı azalttıda diyebiliriz
ridacım bişiy sorcam ama ben dua ederken başımı örtmüyorum abdest almıyorum örtmek ve abdestli dua okumak gereklimidir bu konuda fikrin varsa verirmisin

nazecim bu durumu duymuştum çok geçmiş olsun canım önemli değil artık inş kızın artık dünyaya hazırdır yine iyi ekledi cimcimede halada bekliyor ama artık gelmesi lazım demekki
hiç önemli değil canım sezeryan ol siz iyi olunda önemli olan o
naze canım nasıl diğer dr anlamadiki bu olayı
yenimi olmuş acaba çünkü kızın maaşallah gelişimi çok ,iyiydi
naze yani sen yarın dra gitcen hemen alınabşilirde bebek dimiiiii amannnn geliyorrrrrrrr nazlı kızın alllah sağlukla kucağına almayı nasip etsinŞeniz

canım ya bide emzşrme savaşına girmişin allah yardımcın olsun ya çok zorlanmışın ama bu şekil vermeye kalkarsan sütün azalır ve kesilir diyolar canım ya
emmeye zorla bence sende bu süt yapan çaylardan falan tüket
ay ne bileyim ayyyyy sanki çok biliyomlülülülülülü
yaaaaaaaa benim de gögsüm yumuşacık yaaaaaaaaaaa
hatta hamişlkten önce bile böle yumuşak değildi
başlarda çok büyüdü sertlerşti şimdi normal oldu ve yumuşadıbenneyaptımki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…