20 yaşında 130 kilo ve tükenmişlik sendromu.. Bana bir çare K.K.

İnsülin direnci,zayıflamana engel değil.Uzman bir diyestisyenle düzenli kilo verebilirsin.
Sevdiğin ve anlaştığın,seni motive edecek bir beslenme uzmanı bulursun umarım.

Ameliyat olmanı hiç tavsiye etmem.
Yürüyüş yapmaya gayret etsen çok faydası olur.
Çıkamıyorum diyorsan,bence ameliyata onca para vermektense,çok daha azına bir yürüyüş bandı alabilirsin.
Şu an kampanyalar var.Hatta evde yer varsa,bisiklet bile ekleyebilirsin.

Canım benim ya benden 3 yaş küçüksün daha hayatımızın baharı bile değil başlangıcı
Başka bir foruma üyeyim az önce girdim baktım arkadaş 115 kilodan 5 ayda 80e düşmüş diyetisyene gidiyordu
Bende geçen sene 98 kilodan 64e inmiştim sonra ameliyat hastalık vs derken geri aldım 95e tekrar çıktım
Boyumda 163 kısayım düşün halimi
Ama yılmadım çabalıyorum inanıyorum tekrar vericem ortalama 4 5 ayda istediğim kilodayım :)
Okula gitmemezlik yapma aksine orda daha çok fırsatın olur okuldan çıkar doğru bir spor salonuna gidersin
Diyetsiyen kontrolünde olursun

Bu arada bana da geçen sene diyabet teşhisi konmuştu glikofen kullanmıstım ama çok midemi bulandırmıstı sürekli ishal yapıyordu iştah filan kalmamıştı devam edememiştim. kilo verince de düzeldi şeker dengem ama tabi yine aldım :/

Ameliyat kararı çok zor bir karar hiçbir zaman normal bir mideye sahip olamamak var
Ama son çare diyorsa İstanbulda marmara eğitim araştırma ve fatih sultan mehmet hastaneleri vki 40 üstü ve yandaş hastalığı olanlara ( şeker vb) ücretsiz yapıyor sgk karşılıyor yani. diyabettende tamamen kurtulmuş oluyorsun bu ameliyatla
Eğer 8 bin civarında bütçen varsa bezmi alemde halil coşkun var ona gitmelisin ama 1 2 yılda anca sıra geliyormuş

Son düzenleme:
Merhabalar. Benim bir yakinim da senin gibi yakiniyordu agliyordu. Olurum de obezite ameliyatina gitmem diyordu. Gel bi arastiralim dedim. Arastirdik. Dr. Hasan Altun hocamizi bulduk. Kendisi eskiden fatih sultan mehmetteydi su anda Liv hospitalda. Ille de ameliyata gir demez. Sana tamamem 3. Sahis gibi ameliyatin iyi ve kotiu yonlerini anlatir yasacagin sorunlari ve sonuclarini anlatir hastalarinin resimlerini gosterir. Sende ona gore senin cikarlarina uyuyorsa yaptirirsin. Al benden sana fistik gibi cozum ilk git bir konus arastir sana uymuyosa yaptirma ki uyacagina inaniyorum. Hasan altun hocama sonsuz guvemiyoruuummmm

Burada yazılan doktor önerilerine çok fazla itibar etmemeni öneririm.

Reklam yapmak için özellikle üye olanlar var.

Mesaj sayılarından ve mesaj geçmişlerinde ısrarla aynı doktordan sözetmelerinden anlayabilirsin.

Gerçekten yaşayıp yazan,özellikle eski üyeleri ayrı tutuyorum.

Ben eski üye değilim ama yaşadığım şeyleri paylaşmam reklamsa reklam yapıyorum. Lütfen herkesi bir tutup çamur atmayalım. Afedersiniz kocalarıyla kavgalarına, ya da sevgilileriyle ayrılmalarına yorum yazmıyorusak tercih etmememizdendir. Ben sağlık çalışanıyım. Size sadece şunu söyleyeyim ameliyathanede eli bistüri tutmayı beceremeyen, ama yakışıklı çok dilbaz saatlerce ameliyathaneden çıkamayan doktorun nasıl okuyor da bu kadar adı geçiyor bu sitelerde diye baktım. Sonra onlarla çalışan insanlarla konuştum. Öğrendiklerimden iğrendin. Bazı doktorlar şu sizin eski üyelerin yazdığına itibar edin dediğiniz doktorlar var ya bu forum sitesine yıllar önce 3-4 sekreteri hemşiresi aracılığıyla hiç durmadan yazı yazıyorlarmış. Ameliyattan önce de artık hastaya kadınlar klübünde lütfen bahsedin diyorlarmış. Zaten belli bir övgü ve konuya ulaşınca zaten halkımız galeyana geliyor. Gerçekliği eski ya da yeni olmasıyla değil, zamanla anlaşılır. Zaten burada hayret ettiğim insanlar sadece bu yoruma bakıp ta nasıl karar veriyorlar doktorlarına. En fazla ben fikir edinirim giderim güven duyduysam görüşürüm. O kadar. Ben kendi adıma bu siteye daha yeni üye oldum. Çünkü daha işten yeni ayrıldım. Evde ve sıkılıyorum. Üye olduktan sonra baktım ki insanlar saçmasapan şeyleri de soruyorlar, gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar da var, ama en çok da doktor soruyorlar. Ben annemi hasan hocama ameliyat ettirdim. Adını vereyim araştırın isterseniz. Obez olmak öyle kolay değil hariçten gazel okumaya da benzemez. Kafdın bana kaybettiğim gençliğime yanarım yavrum dedi. Sümeyye477 falan falanı bilmem ama iyi kötü beğendiğim doktorları özellikle yazma gereği duydum. Siz asıl eski üye dediklerinizden korkun bence. Annem ya da başkası biz yaşadığımızı yazmakla suçlanıyorsak ayıp. Ben rakibinin sekreterini rüşvetle bağlayıp özel hastanede kendine hasta çalan dr u yakalattım be...onların yaptığı dümeni siz asla farkedemezsiniz zaten eskiden beri özelde olanlar
kurtlar sofrası

Dr. Hasan Altun ameliyatı 22 bin tlye yapıyor ki bu parayı vermek zor yani ailem buna kesinlikle izin vermez.. Ameliyatı düşünüyorum ama çok pahalı :26:

Kkızım bu ameliyatı devlette yapanlar var, onları da düşün derim. Para falan almadan. Bi araştır. Ben hasan hocama annemi yaptırdım diye sen de gidecek değilsin ya paran yoksa başkasına ama gerçekten düşün, bak . Hasan hocamın kahvaltı etkinliğinde turgay koşdemir diye biriyle tanıştım. Hasan hocamın hastasıymış. Adam muhteşem fit ve zayıf sadece 20 yaşında.Reklam amaçlı üyelik... Ameliyat sizi biraz değil oldukça zayıflatıyor, ama biraz balıketi kıvamında kalıyorsunuz. Turgay spor da yapmış beslenme alışkanlığını da değiştirmiş. Nasıl fit olmuş inanamadık. Dr. Hasan altun hocam gençken en başarılı sonuçlar verdiren bir ameliyat dedi. Turgay en genç hastasıydı. Sonuç muhteşemdi. O heyecanı senin de yaşamanı isterim sahsen devlette yapanlar var . Yeni bir hayata başkayabilirsin çok geç olmadan. Unutma obezite cerrahisini öneriyorum ille de dr umu değil. Anacığım bile ah keşke gençken olsaydım dediğine göre vardır hikmeti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşım ben zaten küçüğüm. Gencim bu forum sitesiyle ya da kadın kavgasıyla işim olmaz da aslında. Çoğunuzun boş vakti bana göre çok, ben arkadaşımdaydım memelerini mi yaptıracakmış ne bir günde açtığı foruma kaç cvp aldığını gösterdi bana oha dedim. Evden hiç çıkmadan hangi dr nerde yapıyor, kaça yapıyor herşeyi öğrenmiş, şok oldum ben böyle bir sitenin varlığını bile bilmiyordum. Ben de üye oluyum dedim. Sonra da yeni konularda yazacak biley bulamadım arkadaşımı devlette yapan doktoruma yazıyım dedim. O da estetik cerrahlardan açıldığı için aklıma ilk gelen konuydu. İlerleyen zamanda yazarsam değişik konularımı da görürsünüz. Aslında bu sadece acemi olmamdan kaynaklanıyor. amacım teklam olsa emin olun minareyi çalmadan kılıfını hazırlardım. siz anlamazdınız bile. toyluğumuza verin ne diyim.
Syagılarımla.

Önerilerin için teşekkür ederim yürüyüş tam yapamasamda evde bisiklet var 45 dk sürüyorum egzersizlerimi uyguluyorum ama biryerde hata yapıyorum sanırım gözle görülür bir değişim yok hatta birisi daha çok hava basıyor ameliyat zaten son çarem :26:

Baharımın cehennemindeyim sorma gitsin..

Bende bir çok forumda okudum insanlar zayıflıyor bende mi diyetisyendemi sorun var anlamış değilim..

Benim kullandığım ilaçta mide bulantısı, iştahsızlık, sistit yapıyordu. Hatta 2 saatte bi yemem gerekirken 3 ögün anca yiyordum.. Tabi bırakmış bulundum..

Midemin eski haline gelmemesi çok problem değil zaten bunu istiyordum.. Şu da var ben batı karadenizdeyim İstanbul çok uzak ben hiç gitmedim bile ayrıca ameliyatlar çok pahalı ki yol masrafıda cabası ailem İstanbul'a karşı..

Samsun, Amasya, Tokat gibi yakın yerlerde bildiğiniz doktor varsa önerilerinize açığım.. :26:

Telefonunu aldım adres fln varda aramadım 22 bin tlye yaptığı söylendi birde İstanbul'da vazgeçtim aramayı.. :26:

Ameliyat olup yazanlarada bilgi için mesaj çekiyorum zaten hepside İstanbul'da ameliyat olduğu için fazla soramıyorum.. :26:

Araştırıyorum hatta dr.lar hakkında bilgi topicleri okuyorum zaten ama en iyileri hep İstanbul :26: Çıkmaza girdim resmen :26:

fatih sultan mehmette aziz bora hocam var, hasan hocam ayrılmadan onu yetiştirdi çok yoğun ama gerçekten iyi bir doktordur, sırası 4 ayı geçiyormuş ama bedava sonuçta, onu tavsiye ederim eğer para sıkıntın varsa. yoksa hepsi aşağı yukarı 20.000 civarında yapıyor bu ameliyatı. dr. çok aldığından değilmiş araştırdım da taa o zaman kullanılan malzemeler, hastanın yoğun bakım takibi, ameliyatın zorluğu nedeniyle büyük hastanelerde yapılması maliyeti artırıyormuş.

gayet samimi ve gerçekçi bir yorum yaptım yeni üye olduğuma bakma üyelik yeni sadece bikaç ay önceye kadar kk editörüydüm
yazdıklarımda en ufak bi dr övmesi reklamı yapmadım konu sahibi

Son düzenleme:

Uzm. Dr. Aziz Bora KARİP araştırdım birazcık ama kesin sonuç için kendisini aramam şart ameliyatı sigorta karşılıyor yani ben onu anladım yazdığından ama yanlış bilgi ise aydınlatırsan beni sevinirim.. Hastahane ve teknolojisi ne kadar iyiyse ameliyat maaliyetinin arttığını biliyordum :26:

doktorda ilacda sensin ne yaparsan sen yapacaksinnn
ilaca doktora verecegin parayla güzel kiyafetler alirsinnn
git gez dolan spor yap diyet hopppp 1 senede istedigin kilodasinnnn

Aziz bora hocam hasan beyden sonra ameliyatlara devam ediyor. Para almıyor. Devlet karşılıyor. Salı günleri obez polikiniği standart bibde orada ahmet başkent diye bir doktor var sakın ona gitme ters adamın teki. Bora beyden hasta çalmaya çalışıyormuş. Aman derim.

Sen fatîh sultan mehmet devlet hastanesinde genel cerrahi polikliniğini yarın ara aziz bora hocanın obezite polikliniğî ile konuş haftaya gel ulaşamazsan annem ameliyat olduğunda cebini vermişti ben arar söylerim. Hasan hocamı söylememin sebebi paran varsa özele ona git diye benim de ona bize yaptıklarına karşı iyiliğim dokunsun diyedir. Reklam amaçlı üyelik... oköptüm bye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…