20 yaşında 130 kilo ve tükenmişlik sendromu.. Bana bir çare K.K.

ben böyle insanların ruh hastası olduğuna inanıyorum ,aklı başında sağlıklı biri bunu yapmaz yapamaz. yönetici olmakda bööle bişe keşke her yönetici "iş yerlerimizde vs vs " böyle adil ve dikkatli olabilse.

Müge Anlı out KAZEN in :) herşeyi bulur :) Affetmez

Doğru diyorsunuz ama en son çaremde buydu.. Zaten benim oralara gidipte o kadar para vermem imkansızdı.. Devlet vke 45.5 olan kişileri ücretsiz ameliyat ediyormuş Samsun'da güvenilir başarılı bir cerrah buldum.. Üstesinden tek başıma gelemeyeceğim için bu yola başvurdum zaten.. :26: Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim Kazen

insanlarin sagligiyla nasil oynuyorlar allahimmmm allah onlari bildigi gibi yapsin
birde buraya istetikleri gibi yaziyorlarya ben eski hemde cokkkkkk eski üyeyim benim bu kadar mesaj sayim yok adamlarbir yil olmadan yazmista yazmiss

ameliyat olmak zorundamısın ki nisansert çok kolay bir iş değil cok riski var yani sporla güzel bir diyetisyenle verebılırsın sanırım,hem cerrehi sonrası o kilolar kat be kat gerı gelıyor

metabolizma bozuklugu oldugu içinmi veremıyorsun acaba yani senın güzel bir sekılde degerlendırılmen gerek kanımca ama cerrahıyı en son düşün ve kişilere özel olan diyet listelerini sakın ha uygulama

ameliyat olmak zorundamısın ki nisansert çok kolay bir iş değil cok riski var yani sporla güzel bir diyetisyenle verebılırsın sanırım,hem cerrehi sonrası o kilolar kat be kat gerı gelıyor

Her ameliyatta risk vardır.. :26: doktorumda izlediysen görmüşsündür midenin yarısını keserken dikiyorlar.. Bir insanın 4 lt midesi var diyelim içini doldurmadığın sürece doyduğunu anlamıyorsun ki ben 130 kiloda obez bir insanım sınırdayım hadi 100 yada 90 kilo olsam diyetle sporla gider ama 10 senedir hatta ilkokuldan bu güne 16 yıl ben diyet yaptım sporla beraber, ilaçlar mamalar kullandım her. ile başlayan zayıflayamadım şok diyetleri ölüm diyetleri bir sürü en son kırmzı biber hapı ile ölüyordum.. Tek çarede bu kaldı.. :26:

o zaman metabolızma sorunun var hanı derler ya su içsem yarıyor diye ,hormonlarına baktırdınmı tabıı karar senın yıne ama ben fikrimi söyledim bu tarz seylerde cerrahı ne kadar mantıklı olur arastırmak lazım yanı kilolu insanlarda yag hücreleri geniş oluyor ne yaparsan yap sonrasında bu kiloları gerı almak cok kolay olur gibime gelıyo ama tabı etraflıca arastırmak lazm

metabolizma bozuklugu oldugu içinmi veremıyorsun acaba yani senın güzel bir sekılde degerlendırılmen gerek kanımca ama cerrahıyı en son düşün ve kişilere özel olan diyet listelerini sakın ha uygulama

Endokrine gittim tahlil yaptı insülin direncim yüksek çıktı b12im biraz düşükmüş onu önemsemedi ilaç verdi insülin için hiç birşey çıkmadı ama ben veremiyorum bu kiloyu

Endokrine gittim tahlil yaptı insülin direncim yüksek çıktı b12im biraz düşükmüş onu önemsemedi ilaç verdi insülin için hiç birşey çıkmadı ama ben veremiyorum bu kiloyu

kafanı takma verırsın yasın cok genc yeterki iste,samsundaymışsın madem 19 mayısa git hem arastırma hastanesı belkı daha iyi sonuc alırsın

Hormonlarıma baktı acaba troiddemi var dedim oda normal dedi bilmiyorum ki.. Aslında 4,5 senedir araştırdığım hatta tvde canlı canlı izlediğim kelepçeden daha güvenilirli bir yöntem world travel channelda baba ogul obezite cerrahıydı canlı ameliyat ve before after gösteriyorlardı Türkiye'de o seneler yaygın değildi pahalıydı şimdi devlet belilrli vke koymuş ücretsiz oluyorsun.. Tabi mide küçük diye doldurma şansn yok 1 kahve fincanı su içsen doyuyormuşsunki 4 ltlik bir mide için 4 şişe su lazım.. ölüm yaşanmamış millet fıstık gbi valla :26:

kafanı takma verırsın yasın cok genc yeterki iste,samsundaymışsın madem 19 mayısa git hem arastırma hastanesı belkı daha iyi sonuc alırsın

Samsun'da yaşamıyorum doktor 19 mayısta ilk önce araştırır tahlil felan sonra karar verilir.. :26: ilgin ve önerin için teşekkür ederim.. Radyologg

sezon baslayınca doktorum programına cıksan :)

Kahretsinki orasıda İstanbul ben uzağım Artık 9 ay ekranları doldururdum.. Bu kız neden bu halde! manşetleri

alerji testi yaptırdın mı? bir tanıdığımız alerji testi yaptırmıştı..hergün yediği bir yiyeceğe(yoğurda) alerjisi varmış..onu yediği sürece bünye alerjik reaksiyon gösterip kilo aldırmaya devam ettiriyormuş..diyet yaptığı halde kilo verememişti şimdi o alerjisi olan yiyeceği kesti ve diyetle hızla kilo vermeye başladı.. diyetisyenle görüşüp alerji testi yaptır..kimbilir hergün zararsız olarak görüp yediğin bir şey belki sanada alrji yapıyor olabilir... İnşallah sağlıklı bir şekilde yakın zamanda istediğin kiloya ulaşabilirsin...

Son düzenleme:

Alerji testini duymuştum.. Ama İzmir'de yapılıyormuş sadece dediler.. Orayada gidemiyorum ki.. :26:

Bak bende 80 kiloydum 72 ye indim. Veremiyordum diyordum ama plates, akupunktur yapiyorum artik.

Kendine gel ve yuruyus yap . Yarim saat- bir saat bile cok farkediyor.

Kolaya , kahveye cok duskundum azalttim. Arada nadiren iciyorum.

Su icimimi arttirdim.

Magnum bile yiyorum ama birakmiyorum.

Yumurta , ayran, yogurt cok yarari var.

Bunlari bir dene. Arada, diyetisyene git. En son care ameliyat ki onu hic onermem.

Daha 20 yasindasin istersen basabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…