Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Kizin bu aralar herhangi bir duzen degisikligi faan yasadi mi. Oda degistirmek tatil misafir. Ya da bi hastalik falan. Bu donemlerde tuvalet egitimine daha direncli oluyorlar cunku.

Misafir geldi gitti cnm yarin da sehir disina cikioruz onun disinda bi degisiklik yok. Gercekten cok uzuluyorum ya. Yarinda soylemezse ne yaparim ben

Bence yaninda alistirma kilodu bulundur. Arabada onu giydir. Soylememesi durumunda bi ufak tedbir olmus olur. Ben ogluma disari cikarken oyle yapiyorum. Pek sevmiyor ama en azindan sadece ufak bi sizma oluyor. Heryer batmiyor.

Bence yaninda alistirma kilodu bulundur. Arabada onu giydir. Soylememesi durumunda bi ufak tedbir olmus olur. Ben ogluma disari cikarken oyle yapiyorum. Pek sevmiyor ama en azindan sadece ufak bi sizma oluyor. Heryer batmiyor.
Gidecegimiz yer yarim saat uzaklikta ve kizim bi yere gidince tutuyor cisini sorun yasamam gibime geliyor. Misafir geldigi icin mi boyle yapti acaba bi de kakasi yuzunden bagirdim kac gunden beri soylesin diye ugrasiyorum. Soyledi diye sevinirken neden boyle oldu ki gercekten moralim cok mozuk onca emek

Kisa mesafeyse sorun olmaz. Ben yatili falan uzun mesafeyse demistim. Bagirman kotu etkilemis olabilir. Korktuysa yapmak istemiyordur yine kizacaksin diye. Bu kadar olduysa illaki duzene oturacaktir. Bence pes etme hic. Sadece oluruna birak zorlama.

Kisa mesafeyse sorun olmaz. Ben yatili falan uzun mesafeyse demistim. Bagirman kotu etkilemis olabilir. Korktuysa yapmak istemiyordur yine kizacaksin diye. Bu kadar olduysa illaki duzene oturacaktir. Bence pes etme hic. Sadece oluruna birak zorlama.
Pes etmicem asla 2 ay 3 ay devam edicem ins soylemeye baslar

Bence o biraz urkmus sen bagirinca. Bagirmadigina gercekten inandigi zaman tekrar baslayacaktir soylemeye. Bu sekil idare et bence. En kisa zamanda da duzelir insallah.
Ya gercekten cok haklisin cnm ama konusamamasini cok cekiyorum suanda.
Suanda cok daha iyi davraniyorum.
Cis deyince gidip yapiyoduk ve s nin noktasi yok suanda yazamiyorum. Cis diyor yani nokta olmadan. Ama eli acisin bi yeri acisin ona da cis diyor i nin noktasi olmadan. O yuzden agzindan buna benzer kelime cikinca hemen alip goturuyorum. Cumle kursa cisim geldi diyebilse daha iyi olacak ikimiz icinde. Bakalim sabredecim suanda egitime devam ediyomus gibi hissedicem olumsuz dusunmucem tam gaz devam edicem hic kizmicam. Kaka yuzunden ustune gittim gercekten bu sefer de cisi soylememeye basladi. Full sabir full anlayis devam etmem lazim.

Gercekten zor is. Benim oglum bugun cisini kacirmadi ama kakasini 2 kere son dakka soyledi kacirdi. Sakir sakir konusuyor ama soylemek mi istemiyor yoksa oyuna dalip unutuyormu bilmiyorum. Benzer sesleride cikariyor olsa en azindan bu kadara indirgedi. Ilk zamanlar hic ses cikarmiyordu. Isaretle gosteriyordu. Bu bile ne kadar buyuk bir asama kaydettigini gosterir. Bence cok surmeden her sekilde soyleyecek cisini kakasini.

Simdi bu konuyu arastirdim. Cisini soylemeyi biraktigi zman onun soylemesini beklemeyin 1 2 saatte lazimliga goturun. Altina yaparsa notr bi tavir takinin diyor. Bu yontemle 1 haftada cozmus isi.
Bana mantikli geldi cunku onun soylemesini beklemek ve soylemeyip de altina kacirmissa insan sinirleniyor niye olmuyor diye. En iyisi egitim verir gibi arada goturmek. Bi de cocugun soylemesini bekleyince cisini tutuyormus ve bu onu farkli duygulara surukluyormus.

Sabah uyaninca kendim goturdum. Bi daha soylemesini bekledim 4.30 saat gecti soylemedi ama ha bire eli poposuna gidiyor anlam veremedim sonra bu yaziyi okudum ve goturmeye karar verdim az da olsa yapti cisini. Meger kizcam diye tutuyormus bunu farkettim ve uzuldum simdi egitim verir gibi devam edicem bakalim nolcak

Bi de cocuklarda bu donemde idrar yolu enfeksiyonu olsbiliyormus nasil onlem almaliyiz? Cisini yapinca falan nasil temizliyorsun?

Mantikli asli da biliyormusun. Bende cisini soylesin diye bekledim bekledim 1 soyledi 3 kacirdi. Sabah yine gitmicekti kizmadan ama net bir ses tonuyla dogru banyoya dedim yapti. Arada agliyor. Ama dusunuyorum aglama sebebi benim tavrim degil. Yaptigi sey yarim kaldi diye sinirleniyor ve agliyor. Tuvaletini yapip geri donunce sanki hic bisey yokmis gibi devam ediyor. Gercekten net olmak onemli sanirim. Bide boyle dene bakalim. I sallah bu sefer cozum olur.

Bi de cocuklarda bu donemde idrar yolu enfeksiyonu olsbiliyormus nasil onlem almaliyiz? Cisini yapinca falan nasil temizliyorsun?
Benim oglumda bundan suphelendigim icin doktora goturdum. Bi antibiyotik verdi. Bide limon icir yedir limonata yap dedi. Sanirim faydasi oluyor. Ben banyoya koydum malum lazimligi. Ora musait. Hemen ilik suyu acip yikiyorum. Suyla oynamaya bayildigi icin cok rahat oluyor.

Nasil suphelendin belirti neydi? Aa bunu duydugum cok iyi oldu benimde esim 2 gun once limonata yapti kizim mutfaga gidip gidip parmagiyla gosteriyor 3 cb icti koca gun. Simdi bitti soyliyim de yine yapsin esim. Limon nasil ise yariyor ki hayret

Neden yarim birakiyor ki?
Kendi basina girip hallediyosa sana kolaylik olur kizim pantolonunu tam indirip cekemiyor yarim yamalak yapiyor. Birlikte gidiyoruz.
Umarim bu yontem ise yarar.
Simdi uyuyor uyaninca yola cikicaz
Ama gercekten kaka yuzunden hirpaladim cok bagirdim simdi dusunuyorum da o bagirdigimdan beri hic soylemedi cis lafini agzina bile almadi ne yaptim ben yaa

Nasil suphelendin belirti neydi? Aa bunu duydugum cok iyi oldu benimde esim 2 gun once limonata yapti kizim mutfaga gidip gidip parmagiyla gosteriyor 3 cb icti koca gun. Simdi bitti soyliyim de yine yapsin esim. Limon nasil ise yariyor ki hayret
Valla artik icindeki asitlermi mikrobu kiriyor bilmiyorum ama limon tuketsin dedi. Bende limonata yapip iciriyorum. Allahtan seviyor. Benim oglumun idrari kotu kokuyordu. Bir de cok sik bezini dolduruyordu. Hic kuru olmuyordu bezi. Birde istahsizlik falan da olunca acaba mi dedim. Doktorda anlatinca olur dedi. Aslinda tahlil istedim ama bogazinda da enfeksiyon vardi o ara usutme dolayisiyla. Ikisine de yarayan bi antibiyotik yazdi. Simdi oglumun idrari kokmuyor mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…