Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ayyy ne zor yaaa allah sabır versin kızlar bayramdan sonra ben de başlıyorum

Oglum bugun uyandiginda altina yapti. Sonra banyoya goturdum ve bundan sobra cisini oraya yapacagini yaptiktan sonrada pipisini suyla yikicamizi soyledim. Tam bir su manyagi oldugu icin cok heveslendi. Simdi anne cisim var diyor. Kosarak banyoya gidiyoruz. Pantolonunu cikariyoruz. O zamana kadar tutuyor. Sonra banyo deligine yapiyor cisini. Bacaklarini falan yikiyoruz. Cok hosuna gidiyor. Kakasi varsa onuda banyonun kosesine lazimligini koydum hemen ona oturtuyorum. Orayada kakasini yapiyor. Bugun 1kacirma disinda bi sorun yasamadik.

Bi degisiklik falan yapin bakalim. Insallah duzelir. Bu uaslar cocuklarin kakayi kendi parcalari gibi gordukleri donem oldugundan kaka daha cok zorluyor cocuklari.

Evet cnm ya ama kafaya takmicam yapamazsa kiloduna yapsin ne yapayim. zmanla duzelir herhalde boyle ustunde durdukca tuvalette saatler geciricez. hem kendimi hem onu yipraticam

26 gundur 2.kakamizi lazimliga yaptik
Lazimligin yerini degistirdim banyoya aldim.
Sabahtan beri 3 kere gittik yapmaya yok yapmadi bi turlu
Yine sinir krizleri gecirdim tabi biraz kizdim hatta en son cis dedi yine gittik umutsuzca.. Ve yapmaya basladi ama ayaga kalkmak istedi hemen eline oyalancak biseyler verdim sinirlenip hepsini yere atti bende hemn onlari topladim hemde aa kizim yapilirmi oyle bak bunlari yere atiyosun derken yapti sevindik hep boyle buraya yapacaksin bak bisey olmadi gordunmu falan dedim oyle yani kizlar cook sevindim ins alisasir boyle boyle zey-mur

Gozun aydin canim cok sevindim. Demekki ufak bi degisoklik yapmak gerekiyormus. Bu ufakliklar cok fena. Illaki gonullerinin istedigi olacak yoksa yapmiyorlar. Benim oglum kakayi kosa kosa gidip yapiyor. Ciside aklina eserse soyluyor. Istemezse tam yaparken cis diyor.

Cisi bi kac kez kacirdigi oluyor aklina eserse soyluyor esmezse soylemiyor cocuklar tam 6 ayda tuvalet aliskanligi elde ediyolarmis yani bizler gibi. Tutma acisindan ve kacirmama acisindan illa bu zman zarfinda ogreneceklerdir. yarin sehir dsina cikicaz lazimligi goturucez bakalim yadirgicak mi.

Yadirgamaz insallah. Benim oglumda normal tuvaleti yadirgiyor. Lazimlikla klozeti gordugu icin alisik. Gezmeye gidersek napacaz bilmiyorum. Bayramda kapi kapi gezerken lazimlik da goturulmez ki

Onu sen yavas yavas alistir bence. Yani seninle birlikte o da gelsin. Biz tuvalet egitimine baslamadan cook once neredeyse 1 yasindan beri ben tuvalete girince kapiyi acikbirakiyodum ne yaptigimi gorsun diye. Surekli odanin icinde duran cocukla banyoyu tuvalete goren cocuk gercekten bir olmuyor. Goz asinaligi oluyor ben cok duydum tuvaletten korkuyor lazimliga oturmak istemiyor diretiyor diye.
Cok normal ki bunlar sen hic cocugu tuvaleti gosterme lazimligi aldiktan sonra da pantolonu indirip otuttur cocukta ters teper tabiki. Tanimadigi bi yerin icinde ve garip biseye oturuyor.
Cook onceden bunlara alistirmak lazim

Bende bi yere gittigimizde kolaylik olsun diye soyle yapmaya karar verdim. Normalde evdeyken cis deyince komple pantolonu cikarcam terligi giydircem tuvaket tasina yapmasini isticem umarim yapar. Cunku comes deyince tuvaletin kenarina comesiyor denicem bakalim oyle. Yoksa dedigin gibi her gittigimiz yere lazimlik tasimamiz gerekir

Benim oglum alisik klozete. Odamizda kendi banyomuz var. Orda goruyo. Ustune cikip dis fircaliyor. Sifon cekmek en sevdigi sey:)))) odamizda tuvalet olunca hic digerini kullanmiyoruz. O yuzden pek asina degil ona. Ama alissa iyi olur. Ben her zaman nerde bulacam klozeti.

Ben o dedigini banyoda yapiyorum. Komple cikariyorum pantolonunu. Comelip yapiyor. Kaka zaten lazimliga yapiyor. Ama en kisa zamanda normale alistirmam lazim.

Ayni benimkinden bahsetmissin cis tamam ama kakasi gelince de cisim.var diyordu baslarda. Wc ye giriyorduk hicbir sey yok en az 10 kere gidiyorduk tuvalete. Sanirim baslarda cis hissi ve kaka hissini ayiramiyorlar. Simdi cok daha iyi 1 ayi tamamladik wc egitiminde kacirdigi son derece azaldi.

Off cok moralim bozuk kizim bugun hic cisini soylemedi sadece kakasini soyledi neredeyse 1 ay olacak ne zman alisacaklar tuvalete yaa kafayi yicem

Off cok moralim bozuk kizim bugun hic cisini soylemedi sadece kakasini soyledi neredeyse 1 ay olacak ne zman alisacaklar tuvalete yaa kafayi yicem

Kac yasindaydi kızın? Erken olabilir mi acaba?tekrar bez baglamak ister mi sor bakalim. Benim oglana ben bez baglayalim madem deyince yok yok yok derdi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…