Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ogrenir ogrenir merak etme
Oglumu gece bezlemeden yatirdim. 11de uyudu. Sabah 8bucukta uyandi. Gece 1kere kaldirdim tuvalete. Ama cisim yok dedi yapmadi. Yani tum gece tuvaletini yapmadan kuru kalkti:))))) ama henuz lazimligina cis yapmadi. Kakasini yapiyor. Ama cisini hep altina yapti. Buna sukur. Bakalim bu gece ne yapacaz.

Kuru kalkmasi hazir oldugunun belirtisi.
Ogrenecek bence yakin zmanda
Bizde kakada zorlaniyoruz stresten yapamiyor

ada81 nasil cnm kizin yapiyormu kakasini? Benimki soyluyor gunde 10 kere gidiyoruz ama tuvalete girince stresten hic bisey yapamiyor

ada81 nasil cnm kizin yapiyormu kakasini? Benimki soyluyor gunde 10 kere gidiyoruz ama tuvalete girince stresten hic bisey yapamiyor
merhaba canım ,

kızının söylemesine sevindim gözün aydın zamanla onuda aşacak inşallah.....

benim kızım çişinde sıkıntı yok geceli gündüzlü maşallah diyeyim.... kaka 3 günde 1 yapıyor oda artık tutamıyor tuvalete yapıyor şükür.... hale beslenmesine çook dikkat ediyorum kabız olmamasına özen gösteriyorum nasıl tutuyor anlamıyorum.....kakayı söylemiyor ben anlıyorum kakanın geldiğini götürürken koridorda anne kaka geldi diyor ama öncesinde söylemiyor kıvranırken tutma savaşı verirken ben görüp götürüyorum bazen 15-20 dakika oturuyor hiç bir şey yapmadan geri kalkıyor bazen minnacık yapıyor gerisini tutuyor bazende artık tutamıyor ciddi kaka yapıyor ama yaparken çook mız mızlanıyor ağlama numaraları yapıyor falan.....

halbuki kaka yaptı yaparkende acımadığını çoook rahatladığını gördü niye böyle yapıyor anlamıyorum hala hala hala korkuyorum diyor yine anlatıyoruz bak sen yaptın bişey olmadı rahatladın herkes yapıyor diye ... hıııımmm acımayacak mı diyor hayır kızım acımayacak diyorum sonra yapınca evettt acımadı diyor sonra birdahaki kakada aynı tutum aynı diyaloglar ...bunada şükür neydi o günde 9 kere popo temizliyordum çamasiri kirleniyordu.. şimid aarada nadiren kaka çamaşıra bulaşıyor oda tutacam derken kıvranırken kaçıyor .....

herkes biraz zaman diyorlar kaka bazı çocuk için iki yada üç ayda ancaaa tam öğreniliyormuş verdim o zamanı bari eylül gelmeden bitseeeeeeee ))))

Ah be cnm valla cok zor simdi daha iyi anliyorum seni.
Erva 4 gundur cisi soyluyor gunde bi iki kere kaciriyor o da olsun o kadar problem degil soyluyor ya allahima cok sukur.
Kakayi da soyluyor ikisine de "cis" diyor eli popoya gidiyor dun 6 kere soyledi gidiyoruz oturuyor oyalaniyor oynuyor falan hic bisey yok. Aksam da yapmadan uyudu. Sabah oldu yine cis diyor gidiyoruz bisey yok bugun tam yaparken yakaladim hemen kucaklayip goturdum kiloda yumurta kadar yapmis oturttum bisey yok buraz sonra yine cis diyor goturuyorum bisey yok artik banyoda beklemekten sinirim bozuluyor cikiyoruz tuvaletten yapmaya basliyor.

Kakasindan korkmuyor bundan adim kadar eminim bi kere yapmisti lazimliga sevindim hopladim zipladim beni memnun etmek icin ha bire cis deyip durdu yavrum yapmak istedi.

Yaptigi sirada kucaklayip goturunce resmen kaka icine kaciyor oraya kadar ne yaptiysa o cikiyor tuvalete girince yok ay bilmiyorum nasil duzelicek bu durum resmen omrum tuvalette gececek. Oyalansin diye senin uyguladigini uyguladim eline video verip actim ama yok.

Benim kizimda bebeklikten beri kakasini cok sert yapar camasira cok az bisey bulasir. Kayisi zeytinyagi keten tohumu seftali hergunnn veriyorum 2 3 gunde kaka yapan kizim simdi hergun yapiyor masallah bu duruma seviniyorum. Korkmadigi icin kabizlik sorunu yok kaka geliyor ama wcye girince yokk oluyor. Ne yapsam ki offff

Zamanla duzelir elbet bunu dusunerek rahatlamaya calisiorum ama o zmana kadar gunde 10 kere tuvalete gitmekten yoruldum. Tuvalette otururken kalkmasin diye bende comeserek bekliyorum onu butun gece ayak bileklerim agridi. Agridan agladim dusun

Merhaba kızlar uzun süredir giremiyorum bayram temizliği yapıyorum oruç oruç çooook yoruldum fırsat bulamadım girmeye. Gunbatimiii söylemeye başladı mı çişini

Merhaba kızlar uzun süredir giremiyorum bayram temizliği yapıyorum oruç oruç çooook yoruldum fırsat bulamadım girmeye. Gunbatimiii söylemeye başladı mı çişini
4 gundur soyluyor canim bugun 24 gun oldu.
cok sukur cisi halkettik gunde bi kac kere kacirdigi oluyor. kakasinida soyluyor onada cis diyor gunde on kere kakasini soyliyor ama tuvakete girince stres yapiyor yapamiyor. cikinca biraz sonra yapmaya basliyor kucaklayip gotueuyorum ne yaptiysa o cikiyor devami yine gelmiyor ne yapicam bilemiyorum

Bugun ilk kez bezsiz gezmemize ciktik. Cisini hep tam yaparken soyledigi icin altina yapiyor ama kakasini cogunlukla soyluyor. Birinde soylemedi. Henuz daha tuvalete yaptigi cisi olmadi:) yinede ne yaptigini biliyor. Cisi varsa cisim var diyor. Kakasi varsa kakam var. Asla lazimliga oturup cis beklemiyor. Tedirgin oluyor. Bende zorlamiyorum. Ama kakada bi sorun yasamiyoruz cok sukur. Oglen uykusundan da kuru kalkti. Bu gece ne yapacak bakalim.

Gece oglumu hic cise kaldirmadim. Sık sık uyanip kontrol ettim altini kuruydu bende bosuna uykusu bolunmesin dedim. Cunku uyandirsamda tedirgin oldugu icin yapmiyor. Bufun banyoda yaptirmayi denicem cisini. Oyle yapsin banyoya suyla falan oynasin. Zamanla zaten klozete alistirmayi dusunuyorum. Insallah tedirginligi atarsa cisini de soylr diye dusunuyorum.

Kafayi yicem ya bi saattir tuvaletteydik kakayi yapmiyor yapmiyor yapmiyor allahim sabirr verr

Kafayi yicem ya bi saattir tuvaletteydik kakayi yapmiyor yapmiyor yapmiyor allahim sabirr verr
Tuvalet yerine baska bir yontem denesen. Klozet mi kullaniyorsun normal tuvaletmi bilmiyorum ama normal tuvaletin kenarina falan yaptirsan. Belkide tuvaletten korkuyodur. Benim oglum cisini lazimligina yapmadi. Bende banyoya yaptirmayi denedim. Simdi hic cekinmeden kendisi yapiyor. Simdiye kadar hep oraya yapmamak icin tutuyordu. Altina yapiyordu. Sanirim korkuyor mu bilmiyorum. Sende baska bir yontem denesen?

Klozetten korkuyor oraya hic
Sokmuyorum alaturka tuvalete sokuyorum orada hemde lazimligida var oturmak istemiyo cisi varsa oturuyo. Kaka yaparken terliklerini giyiyo saliyorum oyle wcye ister ayakta ister comeserek isterse lazimliga otursun diye birakiyorum oynuyo oyalaniyo ama yapmiyo.

Bu sefer lazimligi klozetin oldugun banyoya koyucam bi de oraya salicam bakalim ne yapacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…