Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Valla artik icindeki asitlermi mikrobu kiriyor bilmiyorum ama limon tuketsin dedi. Bende limonata yapip iciriyorum. Allahtan seviyor. Benim oglumun idrari kotu kokuyordu. Bir de cok sik bezini dolduruyordu. Hic kuru olmuyordu bezi. Birde istahsizlik falan da olunca acaba mi dedim. Doktorda anlatinca olur dedi. Aslinda tahlil istedim ama bogazinda da enfeksiyon vardi o ara usutme dolayisiyla. Ikisine de yarayan bi antibiyotik yazdi. Simdi oglumun idrari kokmuyor mesela.
Benim kiziminkinde koku yok. Sadece bazen cok koyu oluyor o da fazla su icmediginden su icmeyi sevmiyor. Ama yaz geldi sicaktan sabah uyanir uyanmaz suya dyaniyor ama yinede gun icinde o kadae icmiyor

Neden yarim birakiyor ki?
Kendi basina girip hallediyosa sana kolaylik olur kizim pantolonunu tam indirip cekemiyor yarim yamalak yapiyor. Birlikte gidiyoruz.
Umarim bu yontem ise yarar.
Simdi uyuyor uyaninca yola cikicaz
Ama gercekten kaka yuzunden hirpaladim cok bagirdim simdi dusunuyorum da o bagirdigimdan beri hic soylemedi cis lafini agzina bile almadi:KK43::KK43: ne yaptim ben yaa:KK43:
Yarim birakiyor derken oyundan bahsettim. Oyun yarim kalinca akli kaliyor. Benim oglum pijamasini cikariyor. Her isini hallediyor masallah. Fazla ozgurlukcu:KK66:

Saglikli olsunlar da..
Cok moralim bozuk ya agliyorum onca emek ettim tam ogrendi soyluyor derken soylemeyi
Birakmasi cok koydu:KK51:

Ya gercekten cok haklisin cnm ama konusamamasini cok cekiyorum suanda.
Suanda cok daha iyi davraniyorum.
Cis deyince gidip yapiyoduk ve s nin noktasi yok suanda yazamiyorum. Cis diyor yani nokta olmadan. Ama eli acisin bi yeri acisin ona da cis diyor i nin noktasi olmadan. O yuzden agzindan buna benzer kelime cikinca hemen alip goturuyorum. Cumle kursa cisim geldi diyebilse daha iyi olacak ikimiz icinde. Bakalim sabredecim suanda egitime devam ediyomus gibi hissedicem olumsuz dusunmucem tam gaz devam edicem hic kizmicam. Kaka yuzunden ustune gittim gercekten bu sefer de cisi soylememeye basladi. Full sabir full anlayis devam etmem lazim.
Aynı kelimeyi hem çişi için hemde başka birşey için telaffuz edebiliyorsa ona hareket farkı öğretebilirsiniz.mesela çocuğum benim çişim geldi diyip göbeğinize yada poponuza dokunun.hadi gel birlikte yapalım diyin.çiş geldi lafıyla göbeğe yada popoya dokunma hareketini birkaç gün aynı anda tekrarlarsanız oda çişi gelince o hareketle ifade eder size

Bayraminiz kutlu olsun kizlar..
B beypazari T ta mavra zey-mur zey-mur ada81 ada81
Cisini bayagi tutuyor 5 6 saat kadar. Bugun 6 saat disaridaydik ve hep tuttu gelince goturdum yapti.
Ve kakasini yapmamak icin cisini de tutmaya basladi.
Bekliyorum insallah soylemeye baslar tekrardan:KK43:
Sizi uyarmak benim harcım değil ama 5 6 saat bir çocuğun çişini tutması için çok uzun bir süre sağlığı için hiç iyi değil.tuvaleti geldiği anda yapmalı.böbrek rahatsızlığı olan bir çocuğum var doktorumuz bizi bu konuda uyardı

Cisini bayagi tutuyor 5 6 saat kadar. Bugun 6 saat disaridaydik ve hep tuttu gelince goturdum yapti.
Iyi bayramlar canim sana da. Hani dun konusmustuk ya o soylemese de siz goturun belli araliklarla diyordu. Ben onu uyguladim bugun ve sadece 1 kez altina kacirdi. Onda da bahcede oynuyordu. Babasi sormamis sanirim:) ama bugun kaka yapmadi. Gelse yapardi herhalde. Kakasiyla bi sorunu yok sonucta.
5 6 saat tutmasi idrar yolu enfeksiyonuna bobrek rahatsizliklarina falan sebep olabilir. Sen bana soyledigin yontemi uyguladin mi? Uygulamadiysan bi dene bakalim.

Sanada iyi bayramlar canim....

Bence kizini ara ara goturup cisini yapmasini sagla o kadar tutmasi iyi degil bobreklerine zarar verebilir Allah korusun...canim senin cocugun burada ogrenen cocuklarin en kucugu bence belli bir sure senin goturmelerinle alissin sonra zaten soyleyecektir..

Bak benim kizim evet cisi ogrendi ama gun icerisinde ben yine hatirlatiyorum hadi kizim cisimizi yapalim..kizim kaka geldi mi diye ara ara hatirlatiyorum...daha yeni ogreniyorlar elbette soracagiz ...kizim bazen sormama ragmen yook cis diyor inan 2 dakika sonra anne cis cis bagiriyor gidiyoruz bir ton cis yapiyor hala yook diyor dusun..hatirlatmak iyidir daha bunlar ogrenme asamasindalar...

Zaten hala hic kaka geldi demiyor hareketlerinden alip goturuyorum..eger takip etmesen kesin poposunda bekliyor kaka minnacik....isim cook zor surekli bir takip halindeyim kaka geldi mi diye...zaten bir yere kosusturuyorsa hemen arkasindan bende kosuyorum belli kaka geldi kaciyor...

Bakalim kakayi cozemedik hala....

Sizi uyarmak benim harcım değil ama 5 6 saat bir çocuğun çişini tutması için çok uzun bir süre sağlığı için hiç iyi değil.tuvaleti geldiği anda yapmalı.böbrek rahatsızlığı olan bir çocuğum var doktorumuz bizi bu konuda uyardı
Kizim cok su icmiyor. Bi de bu saatler bi yere gittigimiz saatler oluyor. Mesela disari cikiyoruz o zamn tutuor. Geldikten sonra yapti mesela 2saat sonra yine yapti

Az degil mi canim ya. Benim oglum rahat 10kez falan yapiyordur. Oda hatirladiklarim. Ama bebim oglum suyu cok icer. Gunde 5 bardaktan az olmamak uzere su iciyor.
Benimki 2 sb icince seviniyoruz.
Simdi notlarima baktim ilk 16 kere cisini yapmis sonra sirasiyla 11,11,9,8,10,7,8 boyle sirasiyla devam ediyor. Cisini yapiyor uykuya geciyor gece yarisi kaldiriyorum cisi yapiyor 2 oldu. Sabah uyaninca da yapiyor 3 oluyor. Bi daha gun icinde de 3 4 kere yapiyor. Genelde 3 4 saatte yapar 2 saatin altinda ilk gunler yapiyordu. Ben tutmaya basladigini dusuyorum. Ben goturursem 2 saatte 1 cisi varsa yapiyor eger goturmezsem tutuyor bunu yeni yeni farkediyorum. Benim kizim fazla su icmiyor dedigim gibi en fazla 3 sb icer o da cok nadir. Off moralim bozuldu simdi

X