Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

TurkuazKrampon

Moon lovers;scarlet heart:ryeo(muhteşem kore dizi)
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2014
8.315
7.544
Merhabalar sevgili anneler..

Kizim 2 yasini doldurali 10 gun oluyor ve bugun itibariyle tuvalet egitimine basladik.

3 4 ay onceden lazimlik alinmisti kizimi kiyafetleriyle oturmasina izin vererek bi donem alistirma yaptim. Ilk zamanlarda korkuyodu yanina bile yaklasamiyodu. Bu surec bize cok iyi geldi cocugu tuvalete oturmayan veya tuvalet egitimine baslayacak olan annelere onerim cogu kisiden duydugum cocuklarinin tuvalete oturmayi reddetmesi. Bu yuzden cok onceden lazimligi alin ve onunla oynamasina oturmasina izin verin benim kizim salincaga bile binmekten korkan bi cocuktur bu alistirma yontemiyle lazimliga rahatlikla oturuyor hic korkmadan.

Lazimliga alistiktak sonra gunde bi kac kere oturtarak ona durumu anlattim "kizim sen artik buyudun bizler gibi cisin kakan gelince tuvaletine yapacaksin sen artik abla oluyosun vs" gibi sozleri hic bikmadan hergun sabah aksam soyledim. Kendim yaparken gosterdim durumu iyice idrak ettigini anladiktan sonra dun birlikte ic camasiri alisverisi yaptik ve sabah bezi cikarip attik kizimda bay bay yapti bezine.

Bugun basladik bir cis bir kaka altina yapti tabiki arada goturuyorum tuvalete daha denk gelemedik.

Korkmuyorum desem yalan soylerim hemde cok korkuyorum belli bi zamandir bunun icin on hazirlik yaptim hersey guzel ama bana soylememesinden ya yapamazsa basaramazsam diye korkuyorum.

Pes etmicem cok zor bi surec bizi bekliyor. Bi an bezi mi taksam zor olucak galiba dedim ama bu durumla yuzlesmem gerekiyor er yada gec bu is olacak.

Konuyu bu yuzden aciyorum belki birbirimize destek oluruz diye biraz ilham almak icin biraz motive olmak icin.

Lutfen bu surecte olan anneler ve bu sureci atlatmis anneler nacizane fikirlerinize benden esirgemeyin.. Desteginize ihtiyacim var..

Allah yardımcın olsun kuzum ben eminim ki sen bu işin de üstesinden geleceksin sen mükemmel bir annesin

Yaaa bahar sende basla birlikte atlatalim sende baslarsan birbirimize destek oluruz. Elif anlatiyodu masal gibi geliyodu ama hic oyle degilmis kac kere bezi mi taksam diye dusundum anlatamam sende basla hadiiii
T ta mavra

26 aylık kızım c.tesi başlıcaz. sizide takip edicem isterseniz paylaşırımda .nasıl gidiyor

Rabbim yardimcin olsun.

Iste beni simdi anlarsiniz lac kere birakacak oldum ama desteginiz heo beni ileri itti cok teseekur ederim kizlar suan bu durumdaysak sizin sayenizde birazda

Daha ilk gunundesiniz sanirim ilk gun zor biz cisi 3 gunde ogrendik geceli gunduzlu ama bizim sorunumuz kaka yapmiyor tutuyor tutuyor en sonunda kaciriyor yada kulota bile yapmiyor sancilaniyor yatiyor bizde kakada ne yapacagimizi şaşırdık kaldik.....bugun 12.gun

Gercekten bugun pestilim cikti.
15 kere alt degistirdim.
1 kere cisi denk getirebildik.
Cevremdekiler 1 hafta 10 gun sonra soyler diyor.
Sizinki 3 gunde ogrenmis masallah
ada81

Gercekten bugun pestilim cikti.
15 kere alt degistirdim.
1 kere cisi denk getirebildik.
Cevremdekiler 1 hafta 10 gun sonra soyler diyor.
Sizinki 3 gunde ogrenmis masallah
ada81
Ama sadece cisi ogrendi simdi yine camasirina kaka yapti temizledik anlattik tamam diyor ama ne yapacagimi sasirdim kakayi tuvalete yapmak istemiyor ....inan okumadigim yazi kalmadi ne yapacam bilmiyorum....

Cis yaptiginda ben biraz degistirmemistim islakliktan rahatsiz oldu ondan sonra yapmaya basladi...sizde bi on dakika birakin islak anlasin

TurkuazKrampon canim iatıyorum su icti 10 dakka fazla deil söylemesi ni bekleme suan hadi gidelim gidin sende yap oda yapsin su ac bekle ilk siralar hemen oturur oturmaz yapmiyolar brn ilk gunlerde 20 dakka yapmak iicn bekkledigimi biliyorum

Cis var biliyorum oyusden yapmazsa da bekliyodum ben cunku biliyorum var yani cisi kendimden yola cikarak gdiiyodum anladinmi yani canim ciism demesini bekleme biz daha yeni yeni cisim geldi diyoda oyle gdiiyoz duusn yani oyuzden gozun onun ustunde olsun oruc zaten birsey de yapmiyondur. Sürekli onla ilgilen yani

allah kolaylik versin tatlim ya ikimizide benim kizimda 2. Yasinda 1 haftadir neler cekiyorum wc alistirmak icin ee biraz dayanmak lazim benim kizimda korkuyo agliyo bagriyo falan ama nasil olck bilmiyorum ins basarirz

Daha hic lazimliga denk gelmedi ogle uykusundan temiz kalkti.
8 9 kere cisini yapti
Bekliyorum sizde yazin gercekten zor
Benim oglumda 28.ayina gircek dun basladik aynen soyledigin gibi cisini hep altina yapti 1 defa denk getirdik ama digerleri ve kakasini direk yapiyo altina oglende yapmadan uyandi . cok zor nasil gececek bilmiyorum su oruclu gunlèrde

Bizde 2 yas 1 ayligiz basladik 1.bucuk ay oldu gercedne zor gunler yaa ins.sizde atlatirisniz hanimlar

Gunduz hallediyliyoda en onemlisi bence gece cunku gecce yapmassa anne daha umutlu oluyo ins.yapmazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…