Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Gunbatimii sana sunu soyleyeyim cook dogru zamanda basladin ben 3 yas ile cook gec kaldigimi anladim...tam inatlik donemi dil pabuc donemiii ....inan sabret geri donusu olmadan ogrenecek emin ol...3 yas cok gecmis ben bunu anladim...
Umutsuzluga kapildigim aglamak istedigim ciglik atmak istedigim bu zamanda bu mesaji okumak beni bi nebze rahatlatti. Bende acaba erken mi basladim demeye baslamistim. Acaba seneye 3 yasindami baslasam demeye basladim. (Tabi bunlar 1 ayin sonunda pes etmek yok)

Inanin kizlar imdaaaaaat diye bagirmak istiyorum cok zooor bugun 7.gun bitti bi ilerleme yok denk getirirsem tuvalete yapio getiremezsem altina kacirio biktim hali silmekten hergun makina calisio allahtan kurutma makinam varda hemen kuruo yoksa camasir yetistiremicem...

Inatlik zor zaten hemsire hemn basla seneyi beklersen inatlik yapar seninle catisir dedi birazda oyuzden basladik benim kizimda cok sukur inatlik yok lazimliga oturmayi da reddetmiyo e gece ve gunduz uykusundan kuruda kalkio bunlari bile bile geri bezi takip egitimi bitirmek cok sacma olur.

Bu kadar ugrasioken basarisizlikla sonuclanicak diye korkuorum. Ama kizima bu zman zarfinda 1 kere dahi sesimi yukseltmedim full sabir ve full anlayisla devam ediyorum her altina yaptiginda bebegim bi dahakine lazimliga yapalim tatlim diyorum. Ama icimde firtinalar kopuyor. 1 haftada mucize beklemiyorum tabikide ama icimde konusamamasinin verdigi bi umutsuzluk var ne yapacagimi bilmiorum susadigini bile bana soyleyemeyen cocuga egitim vermeye calisiorum

Bi yandan da gelisme goruyorum bugun haliya cilek suyu dokmus mutfaga yanima geldi a aa a aa dedi biseyler soyledi kendi kendine sonra mutfak havlusunu alip cikti gitti arkasindan takip ettim doktugu cilek suyunu mutfak havlusuyla silio ahh kuzum dedim minicik yanaklarini opucuklere bogdum

Nasil oldu bu annem dedim dustugunu gosterdi ilk kez bana bi olayi anlatmaya basladi.

Babacigi aradi isteydi kizima ver teli dedi tuttum kulagina kziim "alo" dedi babasi iyimisin dedi "iyi" dedi sonra "baba" ve biseyler soyledi. Ben aldim telefonu askim erva seninle konusuo dedim bastim kahkahayi o da sen degilmiydin o bana saka yapion zannettim dedi ikimizde gulduk

Boyle gelismeler yasadikca acaba cisini de soyleyebilirmi diye dusunuyorum. Cook cikmazdayim bu yola ciktim bi kere 1 ay denicem bayrama kadar sabirla beklicem. Bu 1 haftayi cope atamam. Bayrama kadar soyledi soyledi soylemedi aglaya aglaya bezi geri takip 3.yasi beklicem

Baharcim senin kiz simdiden inatlik yapiosa 3 yasinda daha fazla inatlik yapabilir ayy bilemedim ki ne yapicaksin?

3 yas tecrubesi olan bir anne olarak kesinlikle 3 yasi bekleme...en kotu ara verirsin agustos ayinda tekrar basla....ben cook gec kaldim inan cook pismanim nasil inat inat anlatamam dedigim dedik caldigim duduk diyor kizim....

Bende sirf konusamiyor diye bekledim sumdi dil papuc daha kotuuuu..

Yok yok ümitsizliğe kapılma ilerledin o kadar maşallah sabrına hayranım kuZum tbrik ederim seni ervada büyük ilerleme var maşallah kuzuya bence cişde diyecek bak gör acele etme sadece

27 aylik ogluma bu yaz tuvalet egitimi vermeyi dusunuyorum. Simdiden oglum kakani yapinca soyle dememe ragmen soylemiyor. Isin kotusu 1.5 yasinda cisini kakasini soyluyordu. O ara hamile oldugum icin veremedim egitimi. Acaba diyorum kritik donemi kacirdim mi? Kardesinin olmasi cok etkiledi oglumu. Umarim sorunsuz geciririz egitim donemini. Cok sabir gerektiren bi donem. Annelerin iso zor

Cumartesi lazimlik falan mi alacaksiniz? Bi an once gelin cok zor birilerinden biseyler duymaya ihtiyacim var. Ilk gun ne demek istedigimi anlicaksiniz

yazmaya vaktim olmadı.ctesi başladık çok zordu hep altına yaptı acıyo dedi. pazarda aynıydı ama öğlen kkasını yapınca rahatladı.sonra çişini wc ye yapmaya başladı.götürdükçe. arada kendi söyledi. şimdilik bazen ben soruyorum bazen kendisi sölüyor. bazen öğlen uykusunda kaçırma oluyo bazen olmuyo. gecede aynı şekilde bu gece 1 kez kaldırdım lazımlığa yaptırdım sabah kuru kalktı. maşallah kızıma iyiyiz şimdilik. darısı size.

ayrıca ben klozet adaptörüyle işi yürütüyorum başka yerlerde lazımlık olmayınca yapmayan çocuklar duydum. fakat birde potette lazımlık aldım. hem adaptör hem lazımlık. başka yerdede klozete takıp kullanabilirim. lazımlık olarakta poşet takıp kullanıp atıyosun. avm yada piknikte,parkta kullanışlı oluyor. pazar ggünü pikniğe gittik denedim yararını gördüm :)

buarada sakın pes etmeyin. ama vazgeçerseniz 3 yaşı beklemeyin. 3ay ara verilmesini öneriyor uzmanlar 3 ay sonra deneyin. ama gerek kalmaz inş

birde arkadaşlar bence gece bez bağlanmamalı birde çocuk kaka yapmıyor kakası için bez bağlayım denilmemeli. yoksa çocuk 4-5 yaşınada gelse bez olmadan yapmıyor.
başta kızım sık sık götürünce sıkıldı bende altına yapsa bile daha uzun aralığa çıkardım. yarım saat 1 saat gibi. ilk günün sonunda üzerimden kamyon geçmiş gibiydi. birde çişini kakasını yapınca alkış yapı aferin deyin sarılın öpün. bonibon verin 1 tane teşvik olsun yada sticker sevdiği bişey.

Bildirimler gelmedii bende bu kizlar niye yazmiyo diyorum

ada81 canim benim bi arkadasim var kizi okadar inatki 3.5yasinda hala alti bağlıydı yeni bırakmış çiş baslamis inatlasiyimus annesiyle yapmayacam altima yapacam temizle sende diyomus gorsen,
Sizin durum ayni galiba bence sinir yas ne kadar erken denilsede belli bi kesim tarafindan deil 2 yas

Ins.sizde alsirsiniz yaa vala

TurkuazKrampon kuzum masalaha sizede vala ilk siralar bizde oyleydik denk gelirse gider yoksa kaciirirdi yani zmanla duzeliyo o

Yazinizi okurken saskinlikla okudum tamam siz bu isi halletmissiniz 3 4 gunde kendisi soyluyosa bravo ona. Demekki kaslari gelismis kolay ogrendi. Bizim 8.gunumuz bi gelisme yok denk gelirse tuvalete gelmezse altina yapio

Tam otutturacakken altina yapinca deli oluyorum yaa demin oldu bu aglaya aglaya bi hal oldum sinirden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…