Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Daha soylemiyo bi sure boyle devam eder soylemeye baslayinca hemen yazicam beklemekten baska carem yok:KK43:

Olsun canim okadar da olur sen mesela saat tutuyon kac kere yaptığını biliyon ben hic hatırlamıyorum iste bu kadar

Saat tutuyom cunku tuvalete goturuyorum ya o yuzden ilk gunler yarim saat 45 dk da gotiruyordum simdi 1 saatten asagi goturmuyom.

Bugun anneme gittim degisiklik olsun diye orada da lazimlik var annem faln anlatti ervaya soyle yap boyle yap diye erva da altina yapmis sonra lazimlikla beraber karsimiza geldi lazimligin ustune oturdu hepimiz gulmekten olduk:)))

Uzun sürebilir canım problem yapma bunu tutuyorsa bile muhakkak bırakacaktır mesela bu sabah hayrunnisa kuru kalktı tuvalete götürdüm yapmadı yapar nirnalde yok yok dedi kalktık uzun bir süre daha kuru gezdi olur arada öyle

Oluyor herhalde cnm benimkide bol sivi veriyom ama yinede 2 3 4 saat araliklarla yapio ilk gun 16 kere yapan cocuk simdi 6 7 kere yapar oldu

ada81 ada81 yaptimi kakasini kucuk hanim?
Canim cook cikmazdayim ..dun 6 kere camasarina kucuk kucuk yapti kesinlikle kaka icin oturmuyor ... bugun 4 kere kucuk kucuk kaka yapti su saate kadar ...

Iyilikle anlattik olmuyor odul verdik olmadi gormemezlikten geldik olmadiii...sesimizi yukselttik olmuyor...yapmayacam diyor inat inat inat...cok sukur cisde sıkıntı yok ...ama kakayi ne yapacam bilmiyorum ramazanda sanirim benim aclik durumumla hicc cekilmiyor :KK43:(((artik para ile bu egitimi veren var mi diye dusunmeye basladim:KK66:)))))

Canim cook cikmazdayim ..dun 6 kere camasarina kucuk kucuk yapti kesinlikle kaka icin oturmuyor ... bugun 4 kere kucuk kucuk kaka yapti su saate kadar ...

Iyilikle anlattik olmuyor odul verdik olmadi gormemezlikten geldik olmadiii...sesimizi yukselttik olmuyor...yapmayacam diyor inat inat inat...cok sukur cisde sıkıntı yok ...ama kakayi ne yapacam bilmiyorum ramazanda sanirim benim aclik durumumla hicc cekilmiyor :KK43:(((artik para ile bu egitimi veren var mi diye dusunmeye basladim:KK66:)))))
Ayy kiyamam ya bak aklima ne geldi. Keten tohumu varya ondan icin dogal mushil diyorlar. Hic bi yan etkiside yok ilac kullanarak cikartmaktansa bu dogal yolu dene. Hani bi arkadas yazmis sana bizde bu durumu 1 sene yasadik dr ishal ilaci vererek duzelttik falan diye bi sure bunu dene mecbur yapmak zorunda kalir tutamaz ne dersin? Kucuk cocuklara 1 cay kasigi vermek yeterli geliyormus.
Taze aktardan taneli alip evde kendin dovup oyle vercen taneli vermicekmisin ise yaramazmis dogal mushil oluyomus. Bi arastir internetten baska cozum bulamadim.

Ayy kiyamam ya bak aklima ne geldi. Keten tohumu varya ondan icin dogal mushil diyorlar. Hic bi yan etkiside yok ilac kullanarak cikartmaktansa bu dogal yolu dene. Hani bi arkadas yazmis sana bizde bu durumu 1 sene yasadik dr ishal ilaci vererek duzelttik falan diye bi sure bunu dene mecbur yapmak zorunda kalir tutamaz ne dersin? Kucuk cocuklara 1 cay kasigi vermek yeterli geliyormus.
Taze aktardan taneli alip evde kendin dovup oyle vercen taneli vermicekmisin ise yaramazmis dogal mushil oluyomus. Bi arastir internetten baska cozum bulamadim.
Canim kabiz degilki affedersin cok yumusak kakasi sirf tutmak icin kucuk kucuk yapiyor coook yumusak...kayisi ve incir hergun yediriyorum birde sizma zeytinyagi kullaniyorum ..kabizlik olsaaa cokk zorlanir bizimki yapmamak icin kivraniyor...eni sonu kucuk kucuk kaciriyor....tuvalete oturmayi red ediyor ne yapacam bilmiyorum

Anne al aç mama Şevval top gol balon arada dede o kadar ama herşeyi hareketlerle anlatıyor zaten o yüzden gerek duymuyor cümle kurmaya sadece anne mama diyor
Benim kziim gibi ayni 20 ye yakin kelime soyluyor kizim.
Peki cis falan diyebiliyormu? Benimki cis diyor zaten egitime basladim cis dese yeterli olacak benim icin bakalim. Yarin baslayacakmisiniz?

Canim kabiz degilki affedersin cok yumusak kakasi sirf tutmak icin kucuk kucuk yapiyor coook yumusak...kayisi ve incir hergun yediriyorum birde sizma zeytinyagi kullaniyorum ..kabizlik olsaaa cokk zorlanir bizimki yapmamak icin kivraniyor...eni sonu kucuk kucuk kaciriyor....tuvalete oturmayi red ediyor ne yapacam bilmiyorum
Canim kabiz olmasigini biliorum ben su yuzden soyledim hani ishal olunca tutamayiz yapariz ya o da tutamasin yapmak zorunda kalsin diye dedim

Gunbatimii sana sunu soyleyeyim cook dogru zamanda basladin ben 3 yas ile cook gec kaldigimi anladim...tam inatlik donemi dil pabuc donemiii ....inan sabret geri donusu olmadan ogrenecek emin ol...3 yas cok gecmis ben bunu anladim...

Valla bizimki iki yaşında ama bakın görün o da inatlaşak benimle hayrunnisanın konuşmadığı birşey yok ve inat hep canım cicim dersek yapıyo ama inatlaşınca o da fayda etmiyo ayrıca birşeye yoookkkk derse tamam bitti daha tamam demiyo. Oyun oynarken tuvalete gitmek istemiyo birşey yaparken istemiyo sanırım sorun yaşarım bende iki kez tuvaletteyken kakası olduğu halde yapmadı yok yok çişim yokmuş dedi çıkınca yaptı bu da beni korkutuyo açıkcası

Valla bizimki iki yaşında ama bakın görün o da inatlaşak benimle hayrunnisanın konuşmadığı birşey yok ve inat hep canım cicim dersek yapıyo ama inatlaşınca o da fayda etmiyo ayrıca birşeye yoookkkk derse tamam bitti daha tamam demiyo. Oyun oynarken tuvalete gitmek istemiyo birşey yaparken istemiyo sanırım sorun yaşarım bende iki kez tuvaletteyken kakası olduğu halde yapmadı yok yok çişim yokmuş dedi çıkınca yaptı bu da beni korkutuyo açıkcası
Canim bizim kizimizda oyle ilk ve suan tek cocuk el bebek gul bebek buyudu ...hep canimli cicimlii herdedigi iyi kotu yapildu simdi anladim hala o bizi yonetmeye calisiyor...veee bu yuzden inatlasiyor ...

Biliyormusun bugun 9 kere kaka temizledim...en sonununda banyoda beklettim ustune birde kustu birazda oyle beklettim ama tepkisiz niye kustun bile demedik...sonra yikadik ama hic konusmadik agladi agladi gitti kendiliginden yatti....

Aynen öyle bizim kızımız da ilk allah evlatlarımızı bağışlasın
Zor yaa çocuk için de ebeveyn için de allah yardımcınız olsun nasıl çözülür bu iş bilemedim inşallah yaşamayız biz de. Kimi çocuk bu evreyi kolay atlatıyo kimisi de sizin gibi çok uğraş veriyo çişi kolay öğrenseler de kaka zaman alabiliyormuş ama sizinkisi artık inatlaşma gibi duruyor :)

Aynen öyle bizim kızımız da ilk allah evlatlarımızı bağışlasın
Zor yaa çocuk için de ebeveyn için de allah yardımcınız olsun nasıl çözülür bu iş bilemedim inşallah yaşamayız biz de. Kimi çocuk bu evreyi kolay atlatıyo kimisi de sizin gibi çok uğraş veriyo çişi kolay öğrenseler de kaka zaman alabiliyormuş ama sizinkisi artık inatlaşma gibi duruyor :)
Evet inatlasti acik acik soyluyor yapmayacam diye ....iyilike anlattim sesimi yukselttim cevabi ayni yapmayacam.

Babama anlatiyorum dedesi israrla yapmayacam diyor diyorum...babam en azindan durust senin gibi diyor yapmayacaksa yapmyacak seni kandirmiyor yaparim he he he demiyor diyor:))))

Bende de bu huy var ucunda olum olsa yok dediysem biseye asla donmem sozumden...

X