Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Himm. Allah sabir versin gercekten zor bi donem. Yakinda benide bekleyen bi surec. Yasadigin donemleri takipteyim yani:)
Bol bol bitki cayi ic sinirlenmemek icin.
Bu zmana kadar hep sabirliydim zaten ama bugun sabrim tasti vallahi sinir krizi gecirdim kendimi odaya kapattim agladim agladim ciktim sonra hicbisey olmamis gibi bidaha tuvaletine yapalim annem dedim. Ayy rabbim sen bana sabirr verr

Bende bugün başladım 15 dakika tuvalete oturttum sürekli su döktüm kalkmak istedi çünkü sildirttim kurulattım ama çiş yapmadı sonra kalkmak istedi zorlamadım kaldırdım elini yıkatıp çıkardım bezini aldım altından oğlum çişin geldi mi diye baktım yarım saat daha yapmadı sonra kaldırdığım halıyı yıkamak için balkona çıktım o da geldi ve balkonda bir baktım altına yapmış biraz havuzunda oynatıp yıkayıp yatırmaya götürdüm
Şimdi benim oğlum öğle uykusu uyuyor hala mecbur taktım bezi yine bir de kızım var 1 buçuk yaşında gece uykusu yeni düzene girdi bir hafta oldu ben oğlumu gece çişe kaldıracağım derken kızımın uykusunu bozarsam diye korkuyorum

Bende bugün başladım 15 dakika tuvalete oturttum sürekli su döktüm kalkmak istedi çünkü sildirttim kurulattım ama çiş yapmadı sonra kalkmak istedi zorlamadım kaldırdım elini yıkatıp çıkardım bezini aldım altından oğlum çişin geldi mi diye baktım yarım saat daha yapmadı sonra kaldırdığım halıyı yıkamak için balkona çıktım o da geldi ve balkonda bir baktım altına yapmış biraz havuzunda oynatıp yıkayıp yatırmaya götürdüm
Şimdi benim oğlum öğle uykusu uyuyor hala mecbur taktım bezi yine bir de kızım var 1 buçuk yaşında gece uykusu yeni düzene girdi bir hafta oldu ben oğlumu gece çişe kaldıracağım derken kızımın uykusunu bozarsam diye korkuyorum
Ben oglumun odasini ayiracam insallah bu ay sonu. Kizim benle yatmaya devam edecek. O zaman uyku problemi kalmaz ama sizin isiniz zor. Ne kadar sessiz ol desende cocuklar olmuyor malesef.

Kafkanistan bezi bi takip bi cikarma bence elbet altlarina kaciracaklar mecbur yasicaz bu donemleri..
Cocugun kafasi karisir boyle

Bu tür konularin hepsine yaziyorum. Kizlar :KK70: :KK70: benim ki 1 bucuk yasinda. Baslamak icin sabirsizlaniyorum. Evdeyim cünkü sonra belki ose baslarim. Bir de bir yakinimin cocugu 4 ü gecti hala red ediyor wc ye gitmeyi. Meger ne zormus.

Ben oglumun odasini ayiracam insallah bu ay sonu. Kizim benle yatmaya devam edecek. O zaman uyku problemi kalmaz ama sizin isiniz zor. Ne kadar sessiz ol desende cocuklar olmuyor malesef.
Evet şış yapıyor ama sonra bir başlıyor konuşmaya
Emziği o kadar kolay bıraktırmıştım ki keşke bu da öyle hemencecik olup bitiverse :) oğlumu incitmeden hem kendini hem ruhunu
Olmadı bırakırım biraz daha kendini ifade etmeye başlayınca başlarım bende

Bu tür konularin hepsine yaziyorum. Kizlar :KK70: :KK70: benim ki 1 bucuk yasinda. Baslamak icin sabirsizlaniyorum. Evdeyim cünkü sonra belki ose baslarim. Bir de bir yakinimin cocugu 4 ü gecti hala red ediyor wc ye gitmeyi. Meger ne zormus.
1.5 yas cok erken ama 3 te cook gecmis benim kizim 3 yasinda cisi soyluyor oturuyor yapiyor geceleri kuru kalkiyor ama kakayi yapmiyor..kaka geldiginde mumkun degil oturmuyor camasarina yapiyir 20 gun oldu denemedigim yontem kalmadiiii

Ilk 17 gun gayet sakindik ama son iki gundur sesimizi yukseltip kiziyoruz hic umrumda degil agliyor agliyor yatiyor evin huzuru kalmadi artik...

Bugun kakali bir sekilde tam 40 dakika banyoda beklettik ustune birde cis yaptiii agliyor agliyor bizde banyo kapsinin onunde konusuyoruz bak kizim artik buyudun tuvalete yapman lazim anlattik anlattik ama kocaaa bi hicccc uyudu kalkti 4 kere kucuk kucuk yine yapti ama artik tepkisiz kalalim diye esimle anlastik...temizliyoruz anlatiyoruz cikiyoruz banyodan inatla diyorki yok yapmayacam tuvalete diyorrr...

Allah allaaah rabbim bizlere sabir versin. Cok zor ya insan sinirden deli olacak ne diyim valla bende bekliorum habire yatak yorgan yikiorum

Artik ne yapacagimizi bilmiyoruz ...okumadigim yazi kalmadi bugun gittim banyoyu daha sevimli hale getireyim dedim pamuk prenses yapistirmalari aldim buyuk buyuk duvarlara dusa kabine onun oturken göreceği heryere yapistirdik...uzeri deniz kizili sampuan aldim sirf cisten sonra elini onunla yikiyor mutlu oluyor ne yapacagimi sasirdim..

Korktum ciside birakirsa ne yaparim diye Allahtan cisi soyluyor devam cok sukur ...

Tecrubeli anneler yok muuu bana bi akil veriiin....bu nereye kadar boyle devam edecek....

Bugun birde iki tane istedigi oyuncagi aldim tam klozetin karsinda dolabin uzerine koydum gorecegi yere ...kakani yaparsan tuvalete verecegiz diyoruz bakiyor diyor ki tuvalete kaka yapinca anne oyuncagi verecek....

Evet şış yapıyor ama sonra bir başlıyor konuşmaya
Emziği o kadar kolay bıraktırmıştım ki keşke bu da öyle hemencecik olup bitiverse :) oğlumu incitmeden hem kendini hem ruhunu
Olmadı bırakırım biraz daha kendini ifade etmeye başlayınca başlarım bende
Ay evet ya bide bu donemde yapilacak bi hata gelecekte kisilik problemine yol acabiliyor. Bunuda bilince daha bi tirsiyor insan malesef. Insallah kolay bi surec olur. Bode erkek cocuklari daha zor geciyor bu tur seyleri. Allah yardimcimiz olsun

yazmaya vaktim olmadı.ctesi başladık çok zordu hep altına yaptı acıyo dedi. pazarda aynıydı ama öğlen kkasını yapınca rahatladı.sonra çişini wc ye yapmaya başladı.götürdükçe. arada kendi söyledi. şimdilik bazen ben soruyorum bazen kendisi sölüyor. bazen öğlen uykusunda kaçırma oluyo bazen olmuyo. gecede aynı şekilde bu gece 1 kez kaldırdım lazımlığa yaptırdım sabah kuru kalktı. maşallah kızıma iyiyiz şimdilik. darısı size.

ayrıca ben klozet adaptörüyle işi yürütüyorum başka yerlerde lazımlık olmayınca yapmayan çocuklar duydum. fakat birde potette lazımlık aldım. hem adaptör hem lazımlık. başka yerdede klozete takıp kullanabilirim. lazımlık olarakta poşet takıp kullanıp atıyosun. avm yada piknikte,parkta kullanışlı oluyor. pazar ggünü pikniğe gittik denedim yararını gördüm :)

buarada sakın pes etmeyin. ama vazgeçerseniz 3 yaşı beklemeyin. 3ay ara verilmesini öneriyor uzmanlar 3 ay sonra deneyin. ama gerek kalmaz inş
Poşet nasıl birşey acaba hiç duymadım ramazandan sonra biz de başlayacaz eğitime belki işime yarar nereden temin ettiniz

X