Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

minnosprenses sabahki patates kizartmamsi disinda diger yediklerin iyi bence. meyve yemissin öglen agir yemedigin icin aksam yemegin normal canim. patates kizartmasini da gündüz yediign icin eritmissindir ins.

bence cok yemedin yani.

günanydin kizlar,

bu sabah yusufa babasi bakmis ben 9 a kadar uyudum cok iyi geldi bana.

simdi kahvaltilik alisverisine gittiler ben de kahvalti hazirlicam

siz napiyorsunuz kocalarla pazar keyfi mi?

minnosprenses sabahki patates kizartmamsi disinda diger yediklerin iyi bence. meyve yemissin öglen agir yemedigin icin aksam yemegin normal canim. patates kizartmasini da gündüz yediign icin eritmissindir ins.

bence cok yemedin yani.

günanydin kizlar,

bu sabah yusufa babasi bakmis ben 9 a kadar uyudum cok iyi geldi bana.

simdi kahvaltilik alisverisine gittiler ben de kahvalti hazirlicam

siz napiyorsunuz kocalarla pazar keyfi mi?

heee cok yememısım dımı poseıdonumm ya ben hafta sonları
dıyetıme ara vermıs gıbı oluyorum aslında ıyı oluyor daha kalıcı vermıs
olurum kılomu dıye dusunuyorum.bu hafta ıcı yıne bırazcık elma dıyetı
bırazcık baska seyler yapıcam kızlar bu elma dıyetı mucızevı gıbı gelıyor
bana cok guzel kılo verenler var aklımı calıyorlar ama ıste bırazcıkk
saglıklı olanını yapmayı dusuyorum bıde dıyorumkı amannnn mınee
1 hafta hep elma yesen ne ollurkı yanı belkımm 2kılo verırım yaa
hooofff 6 ları gorurum belkımm

günaydın millet

posiciim benim kociş gececiydi sabah geldi işten..ben de erken kalktım..gelmeden hazırladım kahvaltıyı..ben pazar gününe göre erkenciyim kahvaltıda...benim için öğle yemeği vakti geliyor..kaydirigubbakcemile3

kızlar acaip süper fikirler ve kararlar var bende...bence süper olucaz..

bundan sonra kaçamak günlerimiz varsositosositodoğru duydunuz...kaçamak günleri..
cuma-cumartesi-pazar günleri akşam 6:00 ya kadar istediğimizi yiyebiliriz..ama kesinlikle 18:00 sonrası bişey yenmicek..
pazartesi sabahı kaçamaklar bitiyor...acaip dikkatli yeme düzeni başlıyor..

düzenimiz:
sabah kral (kaçamaksız)
öğle memur (kaçamaksız)
akşam fakir -sadece üç kaşık ve tek çeşit-pilav yok,makarna yok,tatlı yok,çerez yok,ekmek yok,bulgur ve bulgur işleri yok,hamur işleri yok-(kaçamaksız)

süper spor başlıyor..yürüyüş başlıyor..en az 30 dk yürüyüş.en az yarım saat aerobik veya benzeri hareket mesela ev temizliği ama büyük çapta olanı..veee olmazsa olmazımız hepimizin göbüşü var günde en az 50 mekik..

3 litre su ve bitki çayları ..gün içinde birkaç çeşit bitki çaylarından içiyoruz ve yazıyoruz..

kilo almaca yok yanikötükedihüso cuma kilo bildiriminde artı kiloyla geleni yakarım buna ben de dahil
ve zaten bundan sonra kilo alanlar tüm takımlara yazıcak..
(ben açgözlü,pis boğazlı,koca göbekli iradesiz buyüzdende istediğim kıyafetleri giyemeyen bir şişkoyum.kilo olacağını bildiğim halde yedim ve .... kadar kilo aldım..bu hafta 2.takımın yüzkarasıyım..) dicek..

dolayısı ile bu saydığım kaçamak günlerinde yediğimiz kaçamaklar için üzülmeye gerek yok..stres yok yani...

bunlar kesinlikle takım kuralıdır arkadaşlar..l:enbuyukkk:iste yapıcam..uyanlar uymayanlar listesi...
uymayanlar kırmızı alır o gün için..hafta içinde üç kere kırmızı alan arkadaşla yollarımızı ayırırız arkadaşlar..

2.TAKIM SAĞLIKLI ÇITIR OLMAK İÇİN PİSBOĞAZIMIZDAN KURTULMA KARARLARI

bundan sonra kaçamak günlerimiz varsositosositodoğru duydunuz...kaçamak günleri..
cuma-cumartesi-pazar günleri akşam 6:00 ya kadar istediğimizi yiyebiliriz..ama kesinlikle 18:00 sonrası bişey yenmicek..

pazartesi sabahı kaçamaklar bitiyor...acaip dikkatli yeme düzeni başlıyor..

düzenimiz:
sabah kral (kaçamaksız)ekmek iki dilimi geçmicek,bal yok,reçel yok,tereyağı yok

öğle memur (kaçamaksız)ekmek iki dilimi geçmicek,pilav sadece bir kaşık,pilav yada çorba varsa ekmek yok tercih yapılacak,kızartma yok,tatlı yok..

akşam fakir (kaçamaksız)-sadece üç kaşık ve tek çeşit-pilav yok,makarna yok,tatlı yok,çerez yok,ekmek yok,bulgur ve bulgur işleri yok,hamur işleri yok,kızartma yok..

akşam yemek saati en geç saat 20:00 de bitmiş olucak arkadaşlar..20:00 sonrası yemek ve benzeri şeyler yok..erken yatıcaksak bu saat daha erken..yatmadan en az üç saat önce yemek yenmiş olucak..

gün içinde iki bardak süt ve iki kase yoğurt şart...

meyve yemeklerden üç saat sonra...yemekle birlikte yenmicek..sabah kalkarkalkmaz bir porsiyon meyve (kabızlık çekmemek için15-20 dk sonra kahvaltı yapabilirsiniz..

süper spor başlıyor..yürüyüş başlıyor..en az 30 dk yürüyüş.en az yarım saat aerobik veya benzeri hareket mesela ev temizliği ama büyük çapta olanı..veee olmazsa olmazımız hepimizin göbüşü var günde en az 50 mekik..

3 litre su ve bitki çayları ..gün içinde birkaç çeşit bitki çaylarından içiyoruz ve yazıyoruz..

kilo almaca yok yanikötükedihüso cuma kilo bildiriminde artı kiloyla geleni yakarım buna ben de dahil
ve zaten bundan sonra kilo alanlar tüm takımlara yazıcak..
(ben açgözlü,pis boğazlı,koca göbekli iradesiz buyüzdende istediğim kıyafetleri giyemeyen bir şişkoyum.kilo olacağını bildiğim halde yedim ve .... kadar kilo aldım..bu hafta 2.takımın yüzkarasıyım..) dicek..

dolayısı ile bu saydığım kaçamak günlerinde yediğimiz kaçamaklar için üzülmeye gerek yok..stres yok yani...

veee şok diyet yok(bu özellikle ben ve benim gibi düşünenler içinsempatiksalakcinnibu aralar aklımdan çıkmıyor çünkü.geçici sevinçlere kapımıaz kapalı olsun..sonrası fazlasıyla hüsran çünkü:1no2:

kitap arkadaşlar..kitap okiicaz..okuduğumuz kitabı burda paylaşalım..en azından aklımız yiyeceklerden uzak kalır...süper faydası olur emin olun..yazılın kütüphaneye..yada ayda bir kitap alın..vardır mutlaka etrafımıza okuyabileceğimiz kitap.midemizle birlikte ruhumuzu da doyurmak önemli (en güzeli namaz ve kur'an tabii).bbu denge hem kilo almamızı önler hem çocuklarımıza çevremize güzel örnek olur..yani kitap okumak da kurallardan..gün içinde 5 dk da olsa kitap şart..öğün ve sporlarımızı yazarken kitap okumayı da dk olarak yazıcaz arkadaşlar..

bunlar kesinlikle takım kuralıdır arkadaşlar..:enbuyukkk:iste yapıcam..uyanlar uymayanlar listesi...
uymayanlar kırmızı alır o gün için..hafta içinde üç kere kırmızı alan arkadaşla yollarımızı ayırırız arkadaşlar..

pazartesi start veriyoruz..turkbayragi hepimize hayırlı olsun

Son düzenleme:

:lepi: bence de böyle bir kurallar listesine itiyacimiz vardi en azindna benim icin toparlayici olur.

ramazanda gün boyunca yemedigim icin iyi kilo verdim ama bayramdan sonra hepsi geri geldi. sok diyet yapmayalim bence de ama arada sirada oruc tutucam ben o zamanlar aksam yiyebilirim dimi

özellikle kitap okuma isi de hosuma gitti

Son düzenleme:
cok zorlu bır surece grıyoruz yanı akrebımm
bıraz fazla sert bır msj yazmıssınn cok fazla kasmasın bızı ozaman
da sıkılır bırakırız dıye korkuyorum neyse guzel bır motıvasyonla uyanmıssın
akrebım hadı hayırlı olsun butun takımımıza olumunekankayizsmile

kasılmakmıguclubacismile kuşum koskoca üç kaçamak gününü görmedin galibaakaydirigubbakcemile3 tabii 18:00 e kadar..

canım laylaylom aldık kiloları ama laylaylom veremeyiz..disiplin ve düzen şart.zaten bizim fıtratımızda yok düzensizlik..azıcık yoldan sapıp düzeni karıştırınca şişiyoruz görüyosun heryerimizden taşıyor yağlar..

biz gerçekten kilo vermek istiyorsak sıkılmayız merak etme..opuyorumnanaktan
haa eğer ciddi değilsek kilo verme konusunda maksadımız sadece kalabalık yapmaksa yerimiz zaten burası değil ki şekerboshayallersmile

arkadaşlar biliyosunuz bizim kaptan yardımcımız yok.ben olmadığımda takım içi düzenin aksamaması için kaptan yardımcısına ihtiyacı var takımın..ben neslihanı öneriyorum..kendisi daha önce 14.takımın kaptanıydı..kendisi şişko ama tecrübeli bu konudakaydirigubbakcemile3.en azından benlik bir terslik olduğunda listelerle ilgilenir arkadaşımız ve takım gümbürtüye gitmez..
diğer arkadaşların da yapması gereken görevleri var tabii..tabii en çok paylaşım yapanlar..

posiiciim bu koyulan kuralların uygulayıp uygulamıyanlar listesini yapıp uyarma görevi sende şeker.

minnoşşum prensesim sende günlük kim kaç kere paylaşım yapmış yapamayanlar mazeret bildirmişmi yani gelip gelmeyenler ve paylaşım listeleri de sen de şeker

karamelcik sen de cuma günü zamanında bildirim yapmayanları listele şeker.bildirim saati 12:00.benim paylaşıma yapıştırma saatim 14:00 ü bulduğu için olaki zorunlu mazereti olanlar o saate kadar bildirir ama mazeretsiz alışkanlık yapılmasın..

kızlar bu haftalık listeler her cuma akşam yayınlansın takımda..
kendimizi görelim bakalım listelerde bir hafta boyunca ne kadar uzayıp kısalmışız..:hulya:

Son düzenleme:

Akrepcim süpersin ya.bu yeni kurallar çok ıyı oldu.dünden beri vicdan azabından ölecektım cunku.dün kaçamak yapma sınırımı baya asmıştım.bu yazıyı okuyunca ferahladım.
akrep 3 günde fazla olmamış ya :) cumartesı pazar yeterliydi bence:kedi:
sonra kilo almayalım sakın sempatiksalakcinni
benim dunku yaptığım kaçamakların bana maliyeti 200 gr oldu bugün tartıldım 73 geldimbilmiyorumkismile çok moralim bozuldu.ama bana ders olsun bunlar

Allahım suan tek istediğim bayramaa 65 kilo olarak girmek.şurda azıcık zaman kaldı ben daha 6 lı rakamları göremedim :çok üzgünüm:

Herkesin yeni görevi vatana millete hayırlı olsun :)
bizede görev verdiğin için teşekkür ederim akrebim.bundan sonra cuma ları zebellat gibi başınızdayım kızlar.herkes 12 ye kadar kilolarını bildirsin bildirmeyene ceza var :):kedi:kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile3

tamam canim ben kontrol ederim ama herkesin hergün bildirim yapmasi gerek. günlü yediklelrinizin icinden kurala aykiri bisey var mi diye bakarim ben.
herkes günlük yaptigi sporu yazsin, eger yaptiginiz sporlari yazmazsaniz yapilmadi varsayip karalisteye eklerim -tatlicadiarzu- (o kadar sporu ben nasil yapicam bilmiyorum)
herkes günlük okudugu kitabi ve sayfa sayisini yazsin.
sanirim kurallar bu kadar.

bir de akrep ben yesil cay icmiyorumki. günlük 3 litre su olsa olmaz mi?

Son düzenleme:
tatlış akşam altı sonrası yemiyosun zaten..bence fazla değil..zaten yasak olmadığı için inan canımız istemicek bile en azından saldırıp fazla yemicez bir işin ucunda hafta içi eritebilme şartı olunca fazlası geçmez boğazımızdan merak etme.kaydirigubbakcemile3 diğer yenilenler de zaten yapılan sporlarla erir gider..haa illaki yapmak zorunda da değiliz tabii..önlümüze kalmış..cuma olması hani ev hanımlarının kabul ünü felan olur ya o güne getirirler diye örnek nesliiilülülülülülü

:roflol::roflol::roflol: ilahiii:roflol:
eferimmm alkisalkisalkisalkisalkisalkis görev bilinci güzela.s.

paylaşım çoğalttıkça diğer arkadaşlara verilecek görevler de hazırdır ve onların paylaşım çoğaltmalarını beklemektedir efem:1closedeyes:

kızlar ilginiz çok hoşuma gitti inanın

evet çok sıkıntılar çektim halada devam etmekte o bu derken yaşımda gidiyor
akrepcim seninde dediğin gibi hiçbişeye üzülmeye değmez
ama malesef bazen ne kadar sabırlıda olsak güçlüde olsak bazı şeyler çok ağır geliyo
diğerlerini aştığım gibi bunuda aşıcam inşallah
aslında şöyle bi arkama bakarsam her aştığım sıkıntı benden birşeyler alarak gitti
artık güçlenmenin zamanı
çıtır ve güçlü bi hatun olucam
boşlamak yok iyiki varsınız sayenizde biraz olsun rahatlıyorum

akrepcim önerilerin güzel tamam bende uyucam inşallah böylelikle düzenli kilo verip istediğimiz kilolara kavuşucaz hep birlikte

kızlar bi fikir verin nolur oğlum sınıfını değiştirmek istiyo ne yapmalıyım karar veremiyorum
öğretmenimizde gelişme var sanki biraz daha fazla ilgilenmeye başladı çocuklala
bi yandanda oğlum bana güvenin ben sabahçı olup başka sınıfa geçmek istiyorum benim için daha iyi olcak diyo

duydunuss kıslar..listeler hergün yazılıcakturkbayragi

ben yeşilçay içilecek diye bişii yazdımmı ki:uhm: kıs ben bitki çayı dedim.gönlün o ün hangisini isterse yani.özellikle serinleyen havalarda içilmesi gerekenler var..hasta olmamak adına..ev ahalisine de içirirsiniz..akrebiniz bunu da araştırıp yazıcaktır en yakın zamandakaydirigubbakcemile3..

hosgeldin lolocum, bence de hic boslama kendini iyi hissedinc ebu ailene de yansir ins.

eger bana güvenin diyebilecek kadar büyümüs bence kendi sinifinin kararini ona birakin derim. ama eski sinifiyla ne sorunu varsa kacarak cözmemesini de ögrenmeli aslinda. eger lolocum eski sinifindan neden ayrilmak istedigini biliyorsan ona göre karar vermek en mantiklisi

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis bu yeni aldığın kararın için..kuşum inan değmez hiçbişey üzülmeye..her sıkıntıya salla popoyu gitsin..en azından popomuz şekilli ve güzel olur.kaydirigubbakcemile3.böylece beynimizi yormamış oluruz..bir biz daha yok bu dünyada unutmaopuyorumnanaktan

tatlım oğlun kaçıncı sınıf ve değiştirme isteğinin nedeni ne..

yazımı tamamlamadan dalgınlıkla göndermişim
bu aralar çok dalgın ve unutkan olmaya başladım
kızlar ilk beyaz saçım çıktı gerçekten yaşımın ilerlediğini hissetttim

neyse napsam acaba karar veremiyorum

oğlum bi arkadaşıyla camdan tükürdü diye öğretmeni benimle ve diğer çocuğun annesiyle görüşmek istemiş

ama camdan tükürdü diye niye beni görmek istiyo anlamadım
galiba oğlumun bana anlatmadığı bişeyler var
4. kattalar acaba camdan sarktı diyemi öğretmeni endişelendi
oğlşum malesef 2 buçuk yaşındayken 3. katın camından düşmüştü acaba onun içinmi endişelendi
yada oğlum bişeydenmi soğududa sabahçı olmak istiyo anlamadım
neyse yarın öğretmenle bi görüşim bakim sorun neymiş
oğlumlada bidaha konuşim
bide istediği sınıfın öğretmenini bi araştırim nasıl biriymiş

ha iste ben de bitki caylarini kastettim ben normalde su disinda bisey icmiyorum son günlerde sodaya takiliyorum ama o da iyi dedil biliyorum. aslinda evde yesil cay da bitki caylari da var ama ben icmiyorum. neyse sabahlari siyah cay yerine onlari demliyim ben de.

akrepcim bir gazla basliyoruz kurallara ama cok fazla gibi geldi bana. airobik kismina büyük temizlik de olabilir demissin. normal yerleri silip süpürsem e bi de bebe pesinde kosma da var bunlarla airobik kismini doldurabilirmiyim ? ayrica yürüyüs yapilacak tabi. lesliyi uzun süredir yapmiyordum tekrar baslicam mecburen

kızlar inanmıcaksınız çünkü ben çok şaşırdım

oğlumun dersaneden danışman öğretmeni aynı zamanda fen öğretmeni aradı şimdi ilk defa tanıştık

oğlunuz çok zeki herşeye çok çabuk cevap veriyo acaba evde birisimi çalıştırıyo dedi
inanın şok oldum
evde oğluma ders yaptırmak o kadar zorki
öğretmeninin böyle konuşması beni çok şaşırttı hemde çok sevindirdi

tatlışım bebişte eklenince sayılır tabiii..ama mekik çekilecek birde.leslie sonrası çkebilirsin hazır ısınmışken..
fazla değil kuşum..bayrama süper giricez..başta zor gibi görünebilir ama iki hafa sonrası fücudumuzdaki değişikliği gördükçe çok hoşumuza gidicek inan keyifle devam edicezzemuszemus
başka türlü zamanı boşa harcayıp geyik yaparak gitmez bu kilolar..zaten zamanımızı daha kaliteli geçirmiş olucaz..pişmanlık duyarak eçirilen zamanlar geride kalıcak inşallah:lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…