Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

hosgeldin takimimiza canim a.s.

kızlar mrb dünki menü

sabah:nesltle nesfit
öğlen:birer kepçe bezelye ve makarna,üzüm
ara eve gidince çok acıktım azcık:)ekmek arası peynir ve zeytin
akşam:bir kase çorba,salata,veee ankara nın elmadağ yöresine ait etli tirit yedim kızlar bunu her zaman bulamadığım için biraz fazla kaçırmış olabilrim
45 dk yürüyüş,1 litre su gün içerisinde

Günaydin kizlar kusura bakmayin dün islerim vardi fazla yazamadim

dün yeni geldigimiz icin dolap bombostu o yüzden öglen kocaman bir döner yedim :kedi:
sonra aksama kadar acikinca biküvi yedim dolap bos olunca :kedi:
sonra alisverise ciktik yusufla bi günlük malzeme aldim aksama türlü yaptim
aksam 1 tabak türlü ile biraz pilav ve yogurt yedim. bi de salata.
aksam da yarim haslanmis misir yedim.

sabah bi tartildim 61.9 akannehir, ben bu cumaya kadar 1 bucuk kilo fazlami veremem

posi bende seni sorcaktım hadi benim evde internet yok sen nerelerdesin:)

canim bayramda avusturyaya gittik 1, 2 sehrini grezdik arkadaslarla bayramlastik önceki gece döndük eve

dün de anca esyalari yerlestirdim yusufla birlikte vakit bulamadim yazmaya.

senin internet ne zaman gelecek?

hosgeldin takimimiza canim a.s.

tesekkurler poseıdon ee sımdı napıyoruz nasıl gıdıyor bu kılolar ufak ufak tıyolar alsam hıc fena olmaz ben gecen sene verdıgım kııloyu anlatıyım belkı yardımcı olur sızede

sabah kahvaltı harıcınde kesınlıkle ekmek yemıyordum ama kahvaltımı krallar gıbı 2 dılım ekmekle yapıyordum yada baska bısey varsa ekmegımden feragat edıp baska bıseyde yerdım bazen oglen bır tabak ne yemegı varsa yanına salşata yada yogurt aksamda yıne bır tabak ne yem egı ıstersem yanına salata yogurt. ara ogunlerde 4 5 adet fındık yada badem yıyordum aksam 7 den sonra kesınlıkle hıcbırseyı agzıma atmıyormudm cok mıdem kazınırsa yesıl cay ıcıyordum boylece yaklasık 1.5 ayda 9 kılo verdım ve 3 ay devam ettım uzunca bır sure korudum kılomu takıı nısanlandın evlendın aman baban vermedı mıne sevmedı mıne dıye bırılerı uzerıme gelene kadar ıyıydım ama sımdı rahatım 1.5 aydır evlıyım huzurluyum cok sukur hemencecık yıne hayatımda bır kere yasamıs oldugum o mutlululugu yasamak ıstıyorum sadece yıne yapabılırım belkı :2:

canim bayramda avusturyaya gittik 1, 2 sehrini grezdik arkadaslarla bayramlastik önceki gece döndük eve

dün de anca esyalari yerlestirdim yusufla birlikte vakit bulamadim yazmaya.

senin internet ne zaman gelecek?

hmm anladım cnm
ya benim bilgisayarı formata gönderdim içinde bi parça bozulmuş yapıldı geldi ama sanırım bukezde internette bi problem var bugünde modemi getirdim bilgisayarcıya göndercem arkadaşla ama inş. benim iş çıkışına kadar yetişir..

allahım ya bır saattır kılo cızelgesı yapmakla ugrasıyorum cok guzel bıseymıs gıbı kac kerede kılonuzu gırın boulumunu yaptım beynıme ısledı artık kılom bakalım yapabılmısmıyım

günaydın kızlar

yaa ben dünü hiç hatırlamıyorum:sinifsinif:

ama itiraf edeyim bi kaç tane bayram şekeri yedimeyvahedigeldismile
belli oluyor zaten neden hatırlamadığın şekercimklava:

hoş geldin şeker a.s.

uff tam yerine geldin..bundan sonra da sadece 40 bedene kadar kaldı dicekler..çünkü 38 beden olucaksın şekerim delikafadulden

yaa bnm okulum açılıyor

ben hep kilo alırım orda yaa malum hep dışarda yiyoruz

korkuyorum resmeneyvahedigeldismile gerçi bu yıl stajlar daha yoğun vakit bulucammı bakalım yemeyeeyvahedigeldismile

yok valla akrep ondan değileyvahedigeldismile

düzenli değildim dün

minik yeğenime baktım da, mutfağa gidip bi parça ekmek, 2 kaşık fasülye 2 yudum süt şeklindeydi dün beslenmemmafoldumben

hoş geldin şeker a.s.

uff tam yerine geldin..bundan sonra da sadece 40 bedene kadar kaldı dicekler..çünkü 38 beden olucaksın şekerim delikafadulden

ayyy akrepp agzınn dualı olsun ınsallahh dedgın gıbı olur sen nekadar guzel kılo vermıssın yaa masallah nazar degmesın. ınsallah ıdeal kılonada ulasırsın nasıl yaptın 16 kılo banada bısıler soylede yapıyım ya ne olur esım bıle alısverıste ee sen ozaman etek ceket takım alamıycan yavrum dedı bunlar 42 ye kadar dedı hoooff aslında hep destek olur ama oda yoruldu 1 yıldır dıyete basladım baslıycam zayıflıycam dememe artık ınanmıyorr

bir hafta böyle sadece proteyinli gıdalar bir hafta proteyin artı sebze olacak ben bu diyete cok inandım inşallah olur
inşallah canım
tatlım suyu çok az içmişsin..meyveni de yemekle birlikte yeme..kilo yapar öyle.yürüyüş var.güzel..
verirsin canikom merak etme..yusufun canı sağolsun..peşinde koşmaktan gider kilocukların..

tatlım süpersin ya..tiyo sendeymiş şekerim..aynı şekilde devam et..
ha birde günlük sporda yapıyoruz..menülerinle birlikte onuda yaz olurmu
ayy inşallah olur şekercim..kopmayız en azından birbirimizden

:roflol::roflol::roflol:

yaa bnm okulum açılıyor

ben hep kilo alırım orda yaa malum hep dışarda yiyoruz

korkuyorum resmeneyvahedigeldismile gerçi bu yıl stajlar daha yoğun vakit bulucammı bakalım yemeyeeyvahedigeldismile
tatlım dışarda yediklerini say bana hemen özel tiyolar veriim..kilo almadan üstelik vererek bitirirsin sezonu merak yapmakaydirigubbakcemile5
yok valla akrep ondan değileyvahedigeldismile

düzenli değildim dün

minik yeğenime baktım da, mutfağa gidip bi parça ekmek, 2 kaşık fasülye 2 yudum süt şeklindeydi dün beslenmemmafoldumben
oh oh ohh spor olmuş desene..senin de dünkü sporun bu o zaman..güzel

ay canım benim..çook rahat ol..o duyduğun lafları ben çook duydum..
ama son gülen sen olucan şekerim..süzüm süzüm süzülüceksin yeni cicilerinle eşinin önünde..onunda ağzı uçuklicak..nasıl kedi gibi dolanıcak gör de bakyerimseniben örnek kendimkaydirigubbakcemile3 adamcağızım hala inanamıyor sen ne ara verdin bu kadar güzelleştin diyor..birde bana ben seni her halinle seviyorum canım sen böyle de güzelsin derdi :dilcikar: sonra da mağazalarda iğnelerdi pis gıcık hemde ordaki çalışan kızların önünde:tomato:
şimdi de yapsın bakalım..sıkar artıkbayanssulusmilezemuszemus

günaydın millet
Kız akrep benim herif bir güne bir gün demedi bana :korkuyomu ne benden :smiley-cool: aslında kızıyoruz amas okuyorum en cok eşlerinin sözleri dokunuyo bu hatunlara.Ama bu güzel hatunlar bilmiyoki önce kendin için zayıfla zaten gerisi geliyor.Unutmayın aynada nolursanız olun nasıl gözükürsenin gözükün önce siz kendinize hayran olun .Emin olun kendinize güvenininz gelince daha bir hoş haşmetli gözüküyorsunuz kilolu olsanız bile.E bide zayıflayınca düşünün:içelim:

kizlar bakmayin kocalariniza zayiflayinca alirsiniz birsürü elbise intikam alirsiniz kocalarinizdan boshayallersmile

akrep oruc bana iyi geliyormusta her hafta güzel güzel kilo veriyordum, simdi öyle eskisi gibi gitmiyor kilolar hatta geliyorlar :kedi:

bir de akrepcim ben persembe günü türkiyeye gidip 10 gün sonra dönücem, bu persembe sabah kilo bildirimi yaparim, haftaya cuma ayni yazarsin olmazsa sen bilirsin. yani sadece haftaya bildirim yapamayacagim.

Akrep biliyorum cnm ya az su içtiğimi ama napim cnm istemiyo alışmışım ramazan da galiba susuzluğa zamanla çoğaltcam:)

maasallah iyi bir diyetmis hem yiyor hem de zayifliyorsun, ben bu günlerde hic iyi kilo veremiyorum kilo aliyorum hatta. oruc iyi geldi bana. ramazanda verdikelrimi tekrar geri alyiorum bi de simdi türkiyeye gidicem. iyice düzenim dagildi eyvahedigeldismile

Cildiniz yeterince güzel olmadığında kendinizi kötü hissedersiniz. En ufak bir sivilce bile tadınızı kaçırabilir. Ancak, erken yaşlardan itibaren cildinize gereken önemi verdiğinizde gelecek yıllar için de iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz, Cosmopolitan'ın light' dergisi için sağlıklı cildin kuralını anlattı.

1) Her gün en az iki litre su için Çünkü yeterli miktarda su içmek cildinizi nemli tutar ve toksinlerin böbrekleriniz ve bağırsaklarınız aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar.

2) Lifli gıdaları seçin Çünkü bu, bağırsak hareketlerinizi düzenler, böylece bedeniniz atık maddelerden daha hızlı arınır. Gıdalarınızı sebze, meyve, kuru baklagiller lifli bisküvilerden seçebilirsiniz.

3) Her gün antioksidan besinler alın Çünkü antioksidanlar, hücre yaşlanmasını yavaşlatır, hücreyi korur. sebze ve meyvelerde antioksidan yoğundur. Ama bunlar da özellikle mevsimine göre alınmalı.

4) Yiyecekleri küçük porsiyonlarda tüketin Çünkü bir büyük porsiyon, kalori bakımından yüksektir. Ayrıca tek beslenme yeterli ve sağlıklı olmaz. Yapmanız gereken iki-üç çeşit besini küçük porsiyonlarda almak.

5) Doymamış yağ asitlerini yeterli düzeyde alın Çünkü cilt yapısı ve doku onarımı için özellikle yağ asitleri büyük önem taşımaktadır. Ayrıca antioksidan özellikleri de bulunur. Bu yağları, tam tahıllardan, tohum ve yemişlerden, soya fasulyesinden, koyu yeşil yapraklı sebzelerden, keten tohumu, kabak çekirdeği, susam gibi sızma yağlardan ve yağlı balıklardan alabilirsiniz.

6) Sabah limonlu su veya ısırgan çayı için Çünkü mide hazmınızı kolaylaştırdığı gibi özellikle bağırsak temizliği için de faydalıdır.

7) Aşırı kafein ve alkolden uzak durun Çünkü hücre susuz yaşayamaz. Hücrenin basıncı, hücre içi ve hücre dışı sıvı dengesi için su alımı çok önemlidir. Yüksek alkol içerikli veya kafeinli ürünler su dengesini bozar ve hücrenin deformasyonuna neden olur, bu da cildinize yansır.

8) Aşırı tuz alımından hemen uzaklaşın Çünkü aşırı sodyum alımı, ciltte kabarıklık ve şişliklere sebep olur. Ayrıca ödem tutulmasına sebebiyet verir.

9) Hazır yiyeceklerden uzaklaşın Çünkü dolaşımı negatif etkiler. Yoğun katkı maddelerinin alınması veya baharatların yoğun tüketilmesi hücrenin deformasyona uğramasına neden olur.

10) Rafine gıdalardan, işlenmiş etlerden uzak durun. Kızarmış yiyeceklerden, hidrojene yağlardan ve hazır paket yağlardan yemeyin. Çünkü vücut direncini düşürür. Hücre yenilenmesini yavaşlatır. Cildi negatif etkiler.

Sivilcelerden böyle kurtulun
Sivilceler, sadece hormonal düzenden etkilenmez, beslenme de cildin bozulmasında büyük rol oynar. Ciltteki gözenekler tıkalı olduğunda dokular bakteri çeker, iltihap oluşur ve lekeler meydana gelir. Kabızlık sorunu varsa ve yüksek yağlı yiyeceklerin, rafine basit şekerli besinlerin tüketimi arttığında sivilceler oluşmaya başlar. Sivilcelerden korunmak için havuç, marul, ısırgan otu, su teresi, kereviz ve karahindiba gibi sebzelerden sebze suları içebilirsiniz. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinize sebze ve tam tahıllar ekleyebilirsiniz.

Faydalı bir tarif
Kuru erikleri kaynatın ve süzün, yeşil çay ile birlikte karıştırın ve taze nane ile birlikte soğuk servis edin. Her gün yemeklerden bir saat sonra bir fincan tüketebilirsiniz. Cildin canlı kalması için detoks etkisi yapan bu soğuk yeşil çayı içebilirsiniz.
(Sabah)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…