Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

benım kocamda ben senı her halınle sevıyorum dıyor azcık kılo verıyorsun uff fıstık olmus benı karım dıyor. bunların hepsı üçkaatcı yaa:)) yok anam yok bugun kesınlıkle baslıyorum ben bu ıse benım yazdıgım dıyete guzel dedınızya poseıdon ve akrep en cok nesı guzel bılıyormusunuz ıstedıgınız herseyı yıyorsunuz ama tabıkı eskıden yedıgınızın yarısı kadar hatta daha azını yıyorsunuz. bu sekılde vucut hıcbır seye hasret kalıpp eee yeter beee yıycem ıste mantı deyıp saldırmıyordelikafadulden . ben bugunden basladım cumaya kadar kılo verırmıyım bılmıyorum ama ınsallah verırım bıde cuma gunu sabahtan bıldırıyoruz kıloları demı yoksa persembe mı ?

buarada butun dıyetlerde yada dıyet uzmanları hep bol lıflı gıdalar tuketın dıyor . şu bol lifli gıdaların tek tek adını bılen gören görüpte söylemeyeenn varsaaŞeniz yanı aranızda bılen varsa bana cevap yazarsa cok sevınırım.

o bol lifli gida listesi benimde isime cok yarar :KK66:

kilo bildirimini de cuma sabah 12 ye kadar yapiyoruz. ama ben bu persembe türkiyeye gidicem o yüzdne ben persembeden bildiricem

tatlım dışarda yediklerini say bana hemen özel tiyolar veriim..kilo almadan üstelik vererek bitirirsin sezonu merak yapmakaydirigubbakcemile5

oh oh ohh spor olmuş desene..senin de dünkü sporun bu o zaman..güzel

ay cnm inşallah, bak anlatayım sana sabahları genelde poğaça simit yiyoduk biz ama artık bunlara el sürmücem tabiki biliyorumyasakkelime sabah 7.30 gibi kalkarım genelde k-flakes yiyebilirim hem hızlı olur hemde hafif diye düşündüm olmadı akşamdan domates peynir falan kullarak küçük sandviçler yaparım

öğle yemeklerini yemekhanede yiyoruz her yemek var walla ama ben başka yere gidip ızgara bişiler yicem, akşamda salata, çorba gibi hafif şeyler yesem diyorum

bide her taraf market pastane ondan da dayanamıyorum bilmiyorumkismile ben bi abur cubur delisiyim de:eek:

ay cnm inşallah, bak anlatayım sana sabahları genelde poğaça simit yiyoduk biz ama artık bunlara el sürmücem tabiki biliyorumyasakkelime sabah 7.30 gibi kalkarım genelde k-flakes yiyebilirim hem hızlı olur hemde hafif diye düşündüm olmadı akşamdan domates peynir falan kullarak küçük sandviçler yaparım

öğle yemeklerini yemekhanede yiyoruz her yemek var walla ama ben başka yere gidip ızgara bişiler yicem, akşamda salata, çorba gibi hafif şeyler yesem diyorum

bide her taraf market pastane ondan da dayanamıyorum bilmiyorumkismile ben bi abur cubur delisiyim de:eek:

Canım benden sana tavsıye bundan sonrakı hayatında herzaman yapabılıcegın yada yapmak ısteyecegın seylerı yap dıyetınde . yanı normalde yemekhanesı olan bır kurumda calısıyorsun yanı nekadar sure daha dısarı cıkıp ızgara yıyebılırsın sonucta normal hayatında ınsan hergun dısarı cıkıp yemek yemez hazırda ve yakında varken . bız dıyet suresınce normal hayatımızdan farklı seyler yaptıgımız ıcın zaten bır sure sonra normal hayata gecıs donemı ve cok kısa bır sure sonrada tekrar eskı kılolara donuyoruz

günaydın millet
Kız akrep benim herif bir güne bir gün demedi bana :korkuyomu ne benden :smiley-cool: aslında kızıyoruz amas okuyorum en cok eşlerinin sözleri dokunuyo bu hatunlara.Ama bu güzel hatunlar bilmiyoki önce kendin için zayıfla zaten gerisi geliyor.Unutmayın aynada nolursanız olun nasıl gözükürsenin gözükün önce siz kendinize hayran olun .Emin olun kendinize güvenininz gelince daha bir hoş haşmetli gözüküyorsunuz kilolu olsanız bile.E bide zayıflayınca düşünün:içelim:
zaten kendime güvenmeye başlayınca kilolarda gitti ya şekerbayanssulusmile
kizlar bakmayin kocalariniza zayiflayinca alirsiniz birsürü elbise intikam alirsiniz kocalarinizdan boshayallersmile

akrep oruc bana iyi geliyormusta her hafta güzel güzel kilo veriyordum, simdi öyle eskisi gibi gitmiyor kilolar hatta geliyorlar :kedi:

bir de akrepcim ben persembe günü türkiyeye gidip 10 gün sonra dönücem, bu persembe sabah kilo bildirimi yaparim, haftaya cuma ayni yazarsin olmazsa sen bilirsin. yani sadece haftaya bildirim yapamayacagim.
tamam canım..
Akrep biliyorum cnm ya az su içtiğimi ama napim cnm istemiyo alışmışım ramazan da galiba susuzluğa:KK1: zamanla çoğaltcam:)
tatlım küçük şişelerle iç suyu..daha kolay içersin
maasallah iyi bir diyetmis hem yiyor hem de zayifliyorsun, ben bu günlerde hic iyi kilo veremiyorum kilo aliyorum hatta. oruc iyi geldi bana. ramazanda verdikelrimi tekrar geri alyiorum :KK43: bi de simdi türkiyeye gidicem. iyice düzenim dagildi eyvahedigeldismile
canım yediğin gıdalar çok önemli..aslında sen ramazanda yediğin tatlıların acısını yaşıyosun..monti listelerine bir göz at istersen
benım kocamda ben senı her halınle sevıyorum dıyor azcık kılo verıyorsun uff fıstık olmus benı karım dıyor. bunların hepsı üçkaatcı yaa:)) yok anam yok bugun kesınlıkle baslıyorum ben bu ıse benım yazdıgım dıyete guzel dedınızya poseıdon ve akrep en cok nesı guzel bılıyormusunuz ıstedıgınız herseyı yıyorsunuz ama tabıkı eskıden yedıgınızın yarısı kadar hatta daha azını yıyorsunuz. bu sekılde vucut hıcbır seye hasret kalıpp eee yeter beee yıycem ıste mantı deyıp saldırmıyordelikafadulden . ben bugunden basladım cumaya kadar kılo verırmıyım bılmıyorum ama ınsallah verırım bıde cuma gunu sabahtan bıldırıyoruz kıloları demı yoksa persembe mı ?

cuma günü 12 yekadar bildiriyoruz şeker

Sizin için yararlı yiyeceklerde, vücut tarafından emilen ve vücudunuzun işlevleri ve sağlıklı kalmanız için kullanılan gıda maddeleri vardır. Sağlıklı diyetin önemli bir parçası olan lifler için durum farklıdır. Lifler emilmez ve sindirim sisteminden büyük ölçüde parçalanmadan geçer. Bununla birlikte, sindirim sisteminin sağlığında önemli rol oynar, kalp hastalığı ve kanser gibi diğer önemli hastalıklara karşı koruyucu etki gösterir.

Lifler, sadece kepekli tahıl, meyve, sebze, fasulye, kabuklu yiyecek ve çekirdek gibi bitkisel gıdalarda bulunmaktadır. JAMA’da yer alan bir makalede araştırmacılar, yüksek miktarda lif içeren diyet uygulayan kadınlarda kalp hastalığı riskinde azalma görüldüğünü bildirdiler. Çalışmada, 10 yıl boyunca 68000 kadın izlenmiş ve daha önce yapılan çalışmalarda erkeklerde saptandığı gibi lifin kalp hastalığına karşı koruyucu etkisi olduğu doğrulanmıştır. Araştırmada, farklı lif kaynakları arasında kahvaltılık tahılın özellikle kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkili olduğu saptanmıştır.

LİF NEDİR?

Lifler, bitkilerin (meyve, sebze ve tahıl gibi) vücut tarafından sindirilmeyen bölümüdür. Diyetle alınan lifler 2 tiptir: çözünür lifler, sıvıyla karışınca bir jel oluşur, çözünmez lifler sıvıyla karışınca jel oluşmaz.

NE KADAR LİFE İHTİYACINIZ VAR?

Önerilen günlük lif miktarı, 20-35 gramdır. Örneğin, yarım kase yulaf kepeğinde 5.5 g, soyulmamış bir armutta ise 4.5 g lif bulunmaktadır. Bu miktarın, mümkün olduğunca gıda eki yerine, liften zengin yiyeceklerden alınmasına dikkat edilmelidir.

LİFLERİN İŞLEVİ:

Hem çözünen hem de çözünmeyen lifler, normal barsak hareketlerinin oluşmasına ve düzenli olmasına yardımcı olduklarından sağlıklı bir diyetin önemli parçalarıdır. Bunun yanı sıra, çözünür lifler, doymuş yağ ve kolesterol içeriği düşük bir diyetle birlikte alındıklarında, belirli kanser türleri, diyabet, sindirim bozuklukları ve kalp hastalığı riskinde azalmayla ilişkili bulunmuştur. Çözünür liften zengin yiyecekler, yulaf kepeği, fasulye, bezelye, kepekli pirinç, arpa ve turunçgillerdir. Çözünmeyen liften zengin yiyecekler, kepekli buğday ekmeği, buğdaylı kahvaltılık yiyecekler, kepekli buğday, çavdar, kabuklu pirinç, arpa, lahana, havuç ve Brüksel lahanasıdır.

LİF ALIMINI NASIL ARTIRABİLİRSİNİZ?

Diyetle yeterli lif alabilmeniz için, her gün 2-4 porsiyon meyve, 3-5 porsiyon sebze ve 6-11 porsiyon kahvaltılık tahıl ya da diğer tahıllı yiyecekleri yemeniz gereklidir (ABD Tarım Bakanlığı’nın Beslenme Kılavuzu Piramidi) Güne, porsiyonu 5 g lif içeren kahvaltılık kepekli tahıl yiyerek başlayın. Mümkün olduğunca, sebzeleri çiğ yemeye çalışın; çünkü pişirilen sebzedeki lif içeriği azalabilmektedir. Meyveleri (örneğin elma ve armut), soymadan yemeye çalışın; çünkü lifin büyük bir bölümü kabukta bulunmaktadır. Çorba, güveç ve salatalara fasulye ekleyin. Ara öğünlerde taze ve kurutulmuş meyve yiyin. Yiyecekleri satın alırken, etiketten lif içeriğini okuyun.

Aşağıda lif bakımından zengin besinler ve lif miktarları belirtilmiştir.

· ahududu (ağaççileği), 1 kase …. 8.4g

· böğürtlen, 1 kase …. 7.6g

· kuru fasülye, 1/2 kase … 7.3g

· küçük kuru fasülye, 1/2 kase … 6g

· kuru incir, 1 adet … 2g

· kepek, 3/4 kase … 4g

· kuru üzüm, 3/4 kase … 4g

· sade spagetti, 1 kase … 3.9g

· mercimek, 1/2 kase … 3.7g

· yeşil bezelye, 1/2 kase … 3.6g

· elma, orta boy (özellikle kabuğu) … 3.5g

· buğday, 1/4 kase … 3.4g

· armut, 1 büyük … 3.1g

· kuru erik, 1 adet … 1g

· havuç, 1/2 kase haşlanmış … 3g

· mısır, 1/2 kase … 2.9g

· yağsız patlamış mısır, 1 kase … 1g

· sade beyaz ekmek, 1 dilim … 1g

· rafine edilmemiş pirinç, 1/2 kase … 1g

sabahları poğaça yerine hazırladığın sandviçleri sütle birlikte yiyebilirsin..kepekli ekmekle tost yapabilirsin.kışın yanında bol yeşillikle güzel olur..yemekhaneden sebze ve et türü şeyler yiyebilirsin..pilavdan hamur işlerinden uzak dur..ekmeği sadece kahvaltıda tüket..aburcubur yerine meyve taşı yanında.yada küçük boy yoğurt..sabah kahvaltına kuru yemiş ekleyebilirsin..ceviz fındık gibi..öğünlerinde salatanı ve yoğurdu hiç ihmal etme canım

buarada butun dıyetlerde yada dıyet uzmanları hep bol lıflı gıdalar tuketın dıyor . şu bol lifli gıdaların tek tek adını bılen gören görüpte söylemeyeenn varsaaŞeniz yanı aranızda bılen varsa bana cevap yazarsa cok sevınırım.

minnoş mrb sanırım takıma yeni katılmışsın ben şu sıralar uzak kalıyorum da:KK43: hoşgeldin cnm...

minnoş mrb sanırım takıma yeni katılmışsın ben şu sıralar uzak kalıyorum da:KK43: hoşgeldin cnm...

Hosbulduk canım ayy sende ne guzel kılo vermıssın masallah canım . bı bende 5 kılo ınsem ondan sonra bırazcık ferahlarım belkı bıde ben su konu baslıklarında bır dıyet gordum proteın dıyetı sadece beyaz et kırmızı et yenıyormus ılk hafat ıkıncı hafta sebzede eklenıyormus 5 gunde 5 kılo gıdıyormus onumu yaqpsam acaba yaa ben umutsuz vakayım kızlar suann

Hosbulduk canım ayy sende ne guzel kılo vermıssın masallah canım . bı bende 5 kılo ınsem ondan sonra bırazcık ferahlarım belkı bıde ben su konu baslıklarında bır dıyet gordum proteın dıyetı sadece beyaz et kırmızı et yenıyormus ılk hafat ıkıncı hafta sebzede eklenıyormus 5 gunde 5 kılo gıdıyormus onumu yaqpsam acaba yaa ben umutsuz vakayım kızlar suann

canım yanlış düşünceleri uzaklaştır kafandan..sakin ol..başladın bugün ve devam ediyosun..uzak dur öyle diyetlerden..sen iradeli bir şekilde devam et kendi uygulamana

merhaba kizlar ne güzel topigimiz yine hareketlendi :)

ben bu sabah, ne yedim hatirlamiyorum ama yusufu yedirirken biraz peynir biraz yumurtanin beyazi felan attim agzima yusufun yemediklerini. kalmasin diye yani kahvalti ettim sayilmaz

öglen türlü yedim salatayla birlikte

ara da bir kase sütle kornflakes yedim

aksama da balik yicez.

aralarda birkactane lokum yedim :sinifsinif:

cok su icemedim sade soda ictim

herkese merhaba, biliyorum size karşı çok mahcubum:a015:, girmem le çıkmam bir oldu, kaçar gibi oldu, ama inanın internetim yeni geldi. guruptan atılmışımdır eminim, ama sizlerden özür dilemek için girdim. hepinizden tek tek özür dilerim. :eek:

giremediğim süre içerisinde boş durmadım tam 10 kilo verdim,şuan 68 kiloya düştüm çok şükür, ben spor yapmaya ve diyete devamediyorum. eğer aranızda yer varsa sizlerle takım olmaya devam etmek istiyorum. internetim artık geldi, akrep bana cevap yazarsan sevinirim.. hepinizden tek tek özür dilerim tekrar tekrar.a.s.

iyi akşamlar kızlarzemuszemus nasılsınız?
Bugün güzel bir gün geçirdim.çarsıdaydım.yarın bir arkadaşa bebek görmeye gidicem.bebek için güzel ciciler aldım:)
neyse ne yediğime gelince
sabah : yarım dilim ekmek 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynır 1 fincan çay domates salatalık
öğlen: dünden kalan yoğurt corbasını yedim.1 armut yedimsositososito
bol bol su içtim
akşam:1 kase tavuklu corba 3 kaşık kıymalı patates yemeği ve salata biraz yoğurt yedim

ayrıca yatmadan önce 1 bardak sirkeli su içiyorum.bi arkadaşım bu sayede 1 ayda 3 kılo vermişti.bende içmeye başladım.yanlız mide sorunu cekenler için pek içilmesi önerilmiyor

şimdilik yediklerim bu kadar..inş. çay zamanı kendimi tutarımda çayın yanında bişey yemem:kedi:
alışııkanlık oldu.çayın yanında pasta kek kurabıye yıyorduk önceden ailecek.şimdi bu alışkanlığımdan vazgectım ama gözümün önünde yediklerinde kriz gecırıyorum sankı.nasıl canım istıyor.:KK43:
ama kendime söz verdim yemek yok

kızlar acelem var yazılanları okumadım henüz

bu gün yediklerim

gece 1 yeşil elma
sabah 1 karışık tost 1 neskafe hastanedeydim kantinde kahvaltımı yaptım

ara 1 kuru incir yarım ceviz eminönündeydim ayakta atıştırdım

akşam yarım balık ekmek 1 biber dolması biraz yoğurt ve salata

eko sonucumu yarın 3 ten sonra alıcam
kızlar yarında annemi hastaneye götürücem kendi sonucumuda doktora göstericem
yarın uğrayamayabilirmi
zaten bu günde çok yoruldum yeni geldik eve

bir kere zayıflamışsın tekrardan zayıflayamaman için hiç bir sebep yok
bir kere yaşamışsın zayıflığın rahatlığını inşallah sağlıklı bir şekilde hepimiz zayıflıcaz burda birbirimize destek olarak

İNŞ. lolo.birbirimizi motive etmek çok önemli.sizlerin de yardımıyla verecem şu kilocuklarımı :):lepi:

tatlım akşam 5 kaşık pilav fazla olmuş..en fazla iki kaşık..akşam menüsü çünkü..yoğurt çorbası güzel..sadece salatan eksik..salatanı ihmal etme canım..bisküvide cıss şekerim..tatlı ihtiyacını karşılamaz tam tersi tatlı keizine yol açar..onun yerine bir elma ye yada başka bir meyve..en güzel tatlı ihtiyacını giderme şekli şekeryerimseniben

hadi bakalım...
bizim takımda zorlanmazsın şekerim..hep birlikte çıtır kızlar olucaz inan bunakaydirigubbakcemile5
yürümen de güzel..tebrikler canıma.s.
Evet canım haklısın 5 kaşık fazla olmuş cidden:kedi:bu tatlı isteğimi zor bastırıyorum.alışmışım her akşam tatlı yemek ıstıyorum.meyvede kesmıyor benı malesef.
inş. çıtır olucaz bizde:)

Bu arada kendimden de bahsediyim azıcık beni tanımanız açısından iyi olura.s.
kendimi bildim bileli kilolarımdan şikayetçiyim.çocukluğum pek güzel gecmedi malesef sırf bu yüzden.en fazla 86 kilo oldum boyum 1.63 bu arada 86 kılodayken üniveristeye hazırlanıyordum.kendi kendime karar verdim .bu halde üniveristeye gitmek istemıyorum dedım ve doktora gittim.diet listesi aldım ve güzelce uygulamaya koyuldum.bu arada hergün 5-6 km yürüdüm.bol bol su içtim.salatadan nefret eden ben deli gibi salata yedim:roflol:
abur cubura aşırı düşkündüm.ama onuda kestım.verdiğim her 1 kilo için kendıme hedıye olarak abur cubur aldım :) böylelikle herseyı yıyerek kilo vermeye başladım.tabiki aşırıya kaçmamak şartıyla yedim.
tam 1 senede 86 kılodan 62 kıloya dustum.sacımı sarıya boyattım.yeni kıyafetler aldımhihoyyyt
beni görenler inanmıyordu.ben bile kendime inanmıyordum.cok zayıf değildim belkı ama çok güzelleşmiştim.kendime güvenim geldi.böyle 4 senem gecti mutlu mesut
okul hayatımın son senesı kpss üds ales yok mezunıyert iş kaygısı derken ipin ucu kaçtı.iştahım arttı.korkudan tartılmıyordum.en sonunda tartılmaya karar verdim.74 kılo olmuştum.tabiki hüngür hüngür ağladım.kıyafetlerimin hıcbırı olmuyor suan.mecburen yenı kıyafetler aldım.ama içlerinde hiç mutlu değilim:gitme:
daha önce nasıl verdiysem bu kiloları tekrar vericem.buna inanıyorum.şuan cok zorlanıyorum ama birkaç kilo verrdikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecek biliyorum.
işte benim hikayem arkadaşlar.umarım herkes iştediği kiloya ulaşır

öncelikle aramıza hoşgeldin daha önce başarmışssın bunu çok daha rahat başarırsın burda hep birlikte başaracağız süper bi takım arkadaşlığımız var

X