Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

herkese ii haftalar diliyorum
sabah 1 simit
öğlen de 1 kase çorba içtim
ben de bu aralar suyu ihmal ediyorum,ilk taş düşürdüğüm günler deli gibi içiyordum
ağrı sızı gitti suyu da unuttum

Yaşasın mezuniyet karnemde var artık.delikafadulden Efendim benim hikayemde evlenmem ile başlıyor. Her zaman 36 beden ve 58 kilo civarında olan ben evlenince eşimin beslenme düzeni ve benim onun istediği yemeği, istediği şekilde pişirme derdimden 75 kilolara kadar çıktım. Evlenmeden önce genelde az yağlı sebze yemekleri yerdim ve çok hareketli bir yaşamım vardı. Eşim, et olmayan sofraya oturmayan ve ağır yemek lezzeti olan biri. Yemek kültürlerimiz çok farklı:1ninca:
Kilo alma sürecinde midemin nasıl genişlediğini, çok yediğimi, çevreden gelen tepkileri, vb..hiç önemsemedim. İş arkadaşlarım kendi aralarında kocaman göbeğim yüzünden hamile olduğumu bile konuşmuşlar..Eski kıyafetlerimin hiçbirine haliyle giremediğim için kendime yeni bir dolap oluşturdum ama eski kıyafetlerimi de kimseye vermedim. Kilo yüzünden hayatımda ilk defa dizlerim ağrıdı, en ufak bir harekette nefesim daraldı. Çünkü vücudum bu kiloya hiç alışık değildi.

Bir sabah, eskiden sürekli giydiğim kot pantalonumu denedim ve inanamadım bana bol olan pantolon bacaklarımdan yukarıya çıkmıyordu üstüme de eski bodylerimden giydim ortaya çıkan görüntünün iğrençliğine inanamadım. Ben ben olmaktan uzaklaşmışım haberim yok..
Ogün tüm vucudumu ayna karşısında detaylıca inceledim. Bunu yapmanızı tavsiye ediyorum gerçekten etkili oluyor kızlar. Kendi adıma neler yapmam gerektiği ile ilgili önce bir plan yaptım sonra araştırma ve harekete geçme..Planımda saç bakıma alınacak, dişler beyazlatılacak, vs gibi kilo hariçinde de birsürü madde vardı.

Nasıl kilo verdiğime gelirsem, genelde uyguladığım beslenme şekli şöyleydi: sabahları hiç kısıtlamadım kendimi ne bulursam yedim. Öğlen de 2 çeşit olacak şekilde et yemeği ve yanına zeytinyağlılardan bir çeşit, akşamları tek çeşit yemek yanına üşenmezsem salata.
Öğle ve akşam yemeklerinde ekmek tüketmemeye çalıştım. En büyük avantajımda akşam yemeklerini erken saatte yemem oldu. Bunun haricinde haftada enaz 3 gün spor yaptım. Spordan sıkılmamak için farklı sporları denedim. Bir gün yüzdüysem, ertesi gün tenis oynadım, havalar iyi olduğu zamanlarda bol bol yürüdüm.
Şuanda eski kıyafetlerime girebiliyorum. Eski ben geri geldihihoyyyt Kilo vermek gerçekten kolay değil ama zorda değil. Artık çok bilinçliyim. 2 kilo fazlalığı 3 kilo yapmadan müdahale edeceğim.
Bu süreçte verdiğiniz tüm destek için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar. Umarım sizlerde enkısa sürede hedeflerinize ulaşırsınız. Önemli olan olayı kafada bitirmek..

kocaeli walla bravo canım
kilo alma serüvenimiz neredeyse aynı
benim eşim de neredeyse tatlıyı bile etle yiyecek
tek fark benim bir de hamileliğimin etkisi oldu kilo almam da
spor yapmanın eminim çok faydası olmuştur
tavsiyelerin için teşekkürler

merhaba fıstıklar. pazar günü kendime tail yaptım vegirmedim.biliyosunuz pazartesiden itibaren yoklama işne başalyacağım ve sıkı yönetim ilan ettiğimi söylemiştim.şimdi geçmişe dönüp hem gerekli notları alıcam hemde kaç gündür inceleyemediğim mesajlarınız inceliycem. kısaca bugünki durmumuda yazıp geri sayfalara dönüyorum.görüşürz..

kahvaltı :
nesfit+müsli+süt
ara: 1 bardak çay (2 küp şeker)
öğle: 4 kaşık taze fasülye+ 4 kaşık pirn pilavı + 1 bardak ayran
ara:1 bardak taze sıkılmış greyfurt suyu + 2 dl etimek + 1 biberli karper
ara: 1 fincan şekersiz kahve + 1 eti stic sütlü (54 cal)
akşam: (saat 8 de yiycem ) 4 kaşık taze fasülye + 2 kaşık pilav + 2 köfte + 1 dl ekmek
şidmiye kadar yarım lt su (1.5 lt kaldı)
40 dk kondisyon biskleti

kızlar merhaba
ne guzel gaza gelmıstım bı ara bılıyorsunuz ama araya hastalık gırdı babam bobreklerınde rahatsızlandı dolayısyla haftalardır onunla ugrasıyorduk cok sukur suanda ıyı.
bende solugu burda aldım
sılvısım bu fıkır harıka olmus tam benlık bılıyorsun
kocaelım tebrık ederım canım hakettın sen bu mutlulugu...

nişanlımın askerde gelmesıne 28 gun kaldı
o hala gram verme al azcık dıyıp duruyo ama ben hala sankı eskı gunlerdekı gıbı hedef koymak o gelene kadar benı en kotu ıhtımalle 59 gorsun ıstıyorum sankı cok sevınecekmıs gıbı...
umarım basarırım...

sabah: 40 gram ekmek+5 zeytın+30 gr peynır+domates+sekersız cay

ara: 1 bardak sut

öğle: 1 kepce corba+5 adet kofte+salata+30 gr ekmek

ara: 3 kuru kayısı

ara: 1 pıkolata

aksam: 30 gr ekmek+1 kepce corba+5 kasık semızotu yemegı+3 kasık yogurt+salata

ben ogleden sonra ıkı ara ogun yapmak zorundayım cunku calısma saatlerım ole mesela ogle yemegını 12 12 30 gıbı yıyoruz ve alel acele cunku hastanedeyım hasta geldımı fırlamak durumu var...
aksamda 19.30 gıbı yedıgımız ıcın ara sure uzuyor mıde cok bos kalmasın dıye ıkı ara koydum bende...

dun ayagımı fecı burktum az da olsa bantta barı 30 dak yuruyum demıstım ama yapamıcam galıba ya

iyi akşamlaar
kocaelicim çok iyi özetlemişsin.hakikaten aynada kendine bakmak çok işe yarıyor.hadi bakalım bizlerde yeniden bi dsipline girmeye çalışıyoruz inşaallah olur.benm merak ettiğim ne kadar zamanda verdin bu kiloları?
şimdi ben tekrar gün içinde neler yaptığımı özetleyeyim:
sabaheynirli omlet,çay.1 dilim ekmek
ara: yapmadım çünkü geç kahvaltı ettim
öğle: oğluşuma yaptığım şehriyeli çorbadan 3 kaşık yedim
ara: regli dönemimdeyim maalesef canım tatlı istiyor.tezgahta kremalı bisküvileren 3-4
tane vardı.onu yediiim
akşam.:bol salat,3-4 kaşık sebze yemeği ve 4 kaşık makarna
ekmeği kahvaltı hariç yemeyeceğim.az öncede az biraz dondurma yedim.....
45 dk. pilates 1 saatte yürüyüş yaptım sevgili kaptanım.
yarın görüşmek üzeree....

eveet kızlar geçmişe baktım çok fazla cevap yazmamı gerketirecek bişeyler pek bulamadım bikaç konu var onların altnı çizicem beyaz leblebi ve spor aleti konusunda :) ve dün gece 00.01 den itibaren artık bütün mesajlar didiklenicek. gelmiş yazmışmısınız. bu gün ne ymeişsiniz spor var mı su içilmiş mi. sizden en önemli ricam sabahtna akşama kadar bütün yediklerinizi su içtiniz mi ve spor yaptınız mı bunların hepsini br arada tek mesaj da belirtirseniz böylelikle benimde takibim kolay olur.çünki takımın ilk zanlarındaki gibi çok fazla zaman ayıramıyorum.kafamd dolu oluyo böylelikle bişeyler kaçırabilrim siznde haskızlığa uğramanızı istemem. derslerini çalışmayanın tasdiknamesini eline veririm karşımam sonra kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

ayrıca bu sıkı yonetim haline onay verdiğiniz için teşekkürler görünürde sizinle uğraşırken aslında kenimi hizaya sokucam :)

herkese ayrı dosya açıp icraatlarınız not edicem kilo veremeyeninde oklavası hazır klava:

not: kızlar size vevap yamaya başalmıştım o arada misafir geldi akşam yemeğide yiyemedim ve onlarla birlikte 1 fincan daha şekersiz kahve içimiş oldum. şimdi midem kazınıyoo. bi paket light çubuk kraker 1 bardak da greyfurt suyu içicem.akşam yemeği yerine.

handemicim
pazar günü giremiyeceğini not aldım. pazar günleri muafsın yoklamadan.

okula gidiş gelim yürüyüş sayılırmı demisin.evet sayılır ama eğer gidiş dönüş arasında uzun bi bekleme süresi yoksa. yani giderken 20 dk sürüyo arada 20 dk geçip te dönüş yoluna geçyiosan vücudun soğumuş olur dolayısıyla vücudun tam yağ yakmaya başaldığında sen onu soğutmuş olursun.

kendine bir spor aleti almanı keisnlikle ve kesinlkle önemriyorum.nedne? çünki eve alınan alet en fazla 1 fahta kulalnılıp ömür boyu kalabalığı çekilir. baktığınızda vicdanıznız sızlatır ama yapasınızda bi türlü gelmez. sonuç faydasız boş kalabalık. babanın izin vermeme sebebi ne bilmiyorum ama ikna etmen mümkün değilse yapacağın en iyi şey yürüyş. zaten yürüyüş aerobik bi hareket olduğu için tüm vücut içinetkili.ve hayat prensibi yapmak istiyosan en kolay ve en ucuz spor. eğer sporla çok içli dışlı değilseniz gerekli teknikleri bilmiyosanız eve aldığınız aletlerle doğru bi şekilde çalışmazsanzı faydasından çok zararı bile dokunabilir.

enfurtucum öncelikle geçmiş olsun ço şükür ki sanada bebeğinede bişey olmamış.diyabet olayı önemli.eğer ihtiyacın varsa kontrol altına giremiyosan tabiki uzman desteği al.günün hangi saatinde yazdığın önemli değil yeterki yaz ben 00.01-23.59 aralığını baz alıcam çünki.buda tam bir günü içeriyo.

bahara yazdıklarımı oku canım gerçekten alet almanızı önermiyorum.benim elimde olanlar malesef duruyolar bi köşede..ailleriniz spor salaonuna ne gibi bi sebeple izin vermiyo biliyorum ama sanırm yürümenizede engel olmazlar. 40 dk ile başalyıp 3-4 hafta içersine 60 dk ya çıkartın yürüyş sürelerinizi ve haftada en azından 4 max 6 gün yürüyün 1 gün mutlaka sporsuz dinlenme günü olsun

tabi canım önemli durmlar olduğunda ( rahatsızlık gibi) belirttiğinizde muaf tutarız fakat 15 km de çok fazla. tempolu olsun 5 km olsun yeter.çünki fazlasıda zarar. vücutta glikojen depoları boşalıp bu sever kas yakarsınız. yeme içmede sporda herşey dozunda olmalı. kas yakmak ise isteyeceğimiz en son şey bile değil! kesintisiz 60 dk dan fazla yürümemeye çalışın.

sanırm eliptik biiskletten bahsediyosun.eğer oysa evet koşu bandına göre daha iyi bence.ama yinede paran olsa bile alma derim sonucu malum çünki :)

singingim yeil çay dmeişsin.3 fincan idealdir fazlasını aşma derim :)

herkese ii haftalar diliyorum
sabah 1 simit
öğlen de 1 kase çorba içtim
ben de bu aralar suyu ihmal ediyorum,ilk taş düşürdüğüm günler deli gibi içiyordum
ağrı sızı gitti suyu da unuttum

megicim beslenmen çok düzensiz malesef. dikkat etmen lazım. yemek listelerinde simit görüyorumda hepsi senmiydin yoksa farklı farklı arkadaşlarmıydı şimdi hatırlamıyorum ama eğer değilsen kusuruma bakma ama öyle ise sürekli simitte tüketme derim yerimseniben

canım hikayeni bizimle paylaştığın için teşekkürler. kilo verme sürecinde birlikteydi ama sana yetişemedik malesef.senin hesefe ulaşman hem sevindiryo hemde yüreklendiryo bizi.bidaha hiç kilo problemi yaşma ve sağlıkla devam et hayatına inşallah. Şeniz Şeniz

dip not: kızlar mesajlarda gözüme çarpmıştı ama şimdi kimin yazdığını hatırlayamıyorum.
beyaz leblebinin yağsız tek kuruyemiş olduğu ve istenldiği kadr yenilebileceği gibi bişeylerdi. şun söyliyim evet beyaz leblebi diyetlerde atıştırma oalrak kulanılıyo ama yarım çay bardağı kadar. tokluk hisi verir bide su içerseniz bi güzel şişersiniz ama çok fazla yememek lazım kalorisi pek azımsanacak türden değil. günde yarım veya max. 1 çay bardağını aşmayın sakın.

aydamsuyum gelmiş hoşgelmiş. canım özlemiştik seni hatta inanmazsın belki ama az önceki destan boyundaki mesajı yazarken aklıma vurmuştun.tabi sayfa gelimiş modda mesaj yazar vaziyette olduğu için senin mesaj yazmış olduğunu gönderdiktne sonra gördüm. babana çok çok geçmiş olsun askerinede Allah kavuştursun.. çok az kalmış ama en zor geçen kısmı gelmiş. bi türlü bitmez o 28 gün.sağ sağlim kavuşun inşalalh canım. çok çok öpüyorum seni..

enfurtucum
dosyana ekliycem canım :)

ben şimdilk kaçtım.gidip daha geç olmadan çubukalrımı çitliyim...

merhabalar
bugün
sabah:2 dilim kepek ekmeği biraz salatalık ve domates
öğlebirşey yemedim)
akşam:büyük bir kase salata..
spor olaraksa 2 saate yakın yürüdüm ...

sabah 3 adet kuru kayısı iki bardak ılık su
kahvaltı bir adet tost
ara yok
öğlen beş kaşık fasülye yemeği bir dilim ekmek bir kase yoğurt
akşam 2 kaşık pilav 2 köfte
ara yarım paket light bisküvi ve bir bardak süt
40 dk yürüdüm 1.5 litre su içdim

evet naber kızlar nasıl gidiyo?
bugün temizlik yaptım bol bol okula gittim geldim ha bu arada silvişcim kızı okula bırakıyorum ve geri dönüyorum hayatım hiç durmuyorum yani
ayrıca ilgin için teşekkür ediyorum hiç bi ayrıntı kaçmıyo gözünden canımızsın sen bizim
böle bi acaip bi gün bugün hiç bişey canım istemiyo
yarında geç girerim kızlar yarın günümüz var sabahda yine erken okula gidicem ordanda arkadaşıma geçicem geç gelicem yani eve
öpüyorum hepinizi kızlar

unutmadan kocaelicim hikayeni bizimle paylaşman ne güzel olmuş ayrıca bu aynada kendimi inceleme olayını sevdim yarın ilk iş onu yapıcam güzelim tavsiyelerin için çok teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Aydasu çok geçmiş olsun sorunu neydi babanda,taş mı iltihap mı?
eee nişanlın gelince ne olcak. artık evlilik de yakın olur herhalde.

Kocaelicim tekrar kutluyorum ,ve senin dediklerini yapacağınada kesin inanıyorumç kendi dersimide almak istiyorum.

gene uykunun tutmadığı bir sabahda yazıyorum.4 de uyandım.
silvişim tşk ler.dün su içmedim .yürüyüşde yoktu.

bugün olanları tek bir mesajda yazmak fikri hoş. editleriz olur biter.
diğer kızlar sevgiler...
handemi gün mü?

sabah
yarım simit 1 karper.

ara
1 bardak süt.birelmalı kurabiye

öğle
3 kaşık kabak yemeği 2 kaşık yoğurt. 2 dilim ekmek

ara
çay ve 1 küçük poaça,

akşam
sadece salata yiyeceğim.
böyle yiyerek tabi kilo veremem.
handemiye gün mü demiştim günü ben yaptım.
1.5 lt su içtim.

Son düzenleme:
günaydın hatunlar nasılsınız? haklısın silviya 60 dak fazla spor yapmıyorum normalde ama hava ve sahil o kadar güzeldiki ne kadar yürüdüğümün sonradan farkına vardım :))

dünki yediklerim;
sabah: kırmızı meyveli konflakes+ süt
öğlen: 1 tabak kara lahana yemeği 1 dilim çavdar ekmeği
ara: 2 diyet bisküvi
akşam: 1 tabak sulu köfte 4 kaşık sebzeli bulgur pilavı

regl den dolayı spor yapamadım ama bugünde firesiz günü tamamladım ayrıca 2 lt den fazla su içtim.öğlen yemekden sonra yeşilçay,akşam yemekden sonrada yeşilçay+biberiye içtim.ben birde çay tiryakisiyimdir 3 bardakda siyah çay içtim akşam
herkese kolaylıklar dilerim

günaydın kızlarr..
silviyacığım önerilerini dikkate alacağıma emin olabilirsin.. 1 saat yürürüm ne yapalım:)

dediğim gibi kalabalık bir ortamda spor yapsam yorulmak aklıma bile gelmez çünkü kolay yorulan biri değilim.. malesef yalnız spor yapmak zorunda olduğum için çabuk sıkılıyorum ( herşeyden çabuk sıkılan biriyimde:çok üzgünüm:)
dün spor yapmayacağımı söylemiştim ama yaptım tam 1,5 saat voleybol oynadım.:dance: dün okuldan sonra arkadaşlarımın yanına gittim onalrda voleybol sahasına gidiyorlardı bende takıldım süpr ter attım haftada bir bunu tekrarlayacağım..ah ah hep bu derslerin yüzünden hareketsiz kalıyorum sınavlarda yaklaşıyor yine masa başına gömüleceğimm.. ya bu güzel havalarda insan eve girmek istemiyor nasıl ders çalışacağım ben:çok üzgünüm:
neyse gelelim dün ne yediğime;
sabah; 2 dilim mısır ekmeği, 1 üçken peynir, 5 zeytin ve domates
ara: 2 diyet bisküvi
öğle: yoğurt, salata ve 4 kaşık makarna
ara: 2 diyet bisküvi ve bir pikolata
akşam: yarım yufka ile yapılmış sebze böreği, ve 1,5 bardak ayran
gece: 1 çay bardağı süt 1 elma
2 litre suda içtim.. durum böyle bakalım bugün nasıl geçecekk.. neyse görüşmek üzere kızlar hepinize az kalorili günler:a015:

oooo bugün benden başka kimse uğramamışmı ya
bugün berbat bir gün geçirdim her anlamda..
o yüzdn dikkat edemedim ne yediğime:çok üzgünüm: hayat bazen çok boş geliyor herşeyden herkesten nefret ediyorum.. üfff saçmalıyorum neyse.
bugün: sabah 2 dilim ekmek 1 dilim peynir, domates salata
ara: 3 diyet bisküvi
öğle 1 kase sebze çorbası, 2 dilim ekmek
ara: 1 fincan çay, 5 diyet bisküvi
akşam makarna yoğurt ve çorba
gece ise 1 çikolata yedim.. anlayacağınız iiğrençti sadece bol su içtim başka birşey yapamadım bugün..
yarın telafi edeceğim. özür diliyorum herkestenn. iyi geceler..

Baharcım yanlız değilsin hayat bazen banada saçma geliyor günüm güzel başladı ama kötü bitti eskisi gibi ağlıyamıyorumda eskiden ağlar deşarj olurdum şimdi oda yok
kulaklıkları takdım son ses gülbenin son şarkısını dinliyorum eşimle kötü tartıştık o yattı erkenden bende oğlumu uyuttum ne uykum var nede canım bişey istiyo
11 yıl oldu evleneli tükendimi bişeyler bilmiyorum düşünmüyorumda artık bu konuyu düşünmekde istemiyorum zaten
kısacası çok kötüyüm şuan.....

ne yediğime gelince sabah 1 nescafe
ara yok
öğlen 2 dilim börek semiz otu salatası bir kuarbiye
akşam bi kase çorba
2 litre su içdim 1 fincan yeşil çay içdim 40 dk yürüdüm

hepinizi öpüyorum.....

ya bu arada ben hepinizi çok merak ediyorum herkesin resmi yok burda aslında kimsenin resmi yok
yani ne bilim mesela desekki bi gün belirlesek sırf o gün için herkes resmini koysa şu sol üst köşeye yani öle bi teklif sadece merak işte sonuçda burda bi çok şeyi paylaşıyoruz hani birbirimizi görmek hoş olur diye düşünmüştüm tabi herkes kabul etmiyebilir bunuda anlıyabilirim.

iyi geceler
bugün 2 kre girmeye çalıştım nete,bağlantı berbattı.tam yazımı yazdım göndere bastım,maalesef gitmedi.neyse geçte olsa bağlandım.
silvişcim beyaz leblebi olayını ben yazmıştım.iyiki değinmişsin bu konuya.demek ki pekte masum bi yemiş değilmiş.
baharcım,handemicim bazen olur insanlara böle işte.umutsuz olursun herşey bitsin istersin.ömründe yaşadığın güzel olan hiçbirşey gelmez aklına.ama sizinde muhakka ki yaşadığıız güzellikler vardır,onları hatırlamaya çalışın.unutmayın hayat hep tek düze gitmez ki.baazı zorluklar olumsuzluklar yaşamalıyız ki güzelin değerini bilelim.neler yaşadığınızı bilemem tabiki ama size bişeyler yazmadan edemedim.
handemicim ben profile resmimi koyarımda ordan anlaşılır mı bilmem.benm için sorun yok yani.

bugünneler yediğime gelince;
sabah: normal kahvaltı,2 dilim ekmek
ara : bir portakal
öğlen: salata ve 3-4 kaşık şehriye çorbası
ara : bitki çayı ve 3-4 bisküvi
akşam: sebzeli tavuk 3 kaşık pilav ve salata
yemeğe misafirim vardı ve maalesef gelirken kadayıf ve dondurma getirmiş.hem regli oluşum hemde kadayıfa dayanammam yüzünden tatlı ve dondurma yedim...
gün içinde 3 litreye yakın suyumu içtim.45 dk. pilates yaptım.ama maalesef yürüyüşe gidemedim

benden bu kadar kadayıf bana pahalıya mal olmaz inşaallah....

kızlar merhaba.
pc yi açalı çok oldu ama yazma fırsatım olmadı.24 saat içinde tek bi mesaj yazammış oldum böylece ilk eksim aldım :) vatana millete hayırlı uğurlu olsun.dosyamı tam oluşturamdığım için sizi detaylı inceleyip didikleyemiyorum hen üz. ilk hafta böyle aksama olucak malesef.ama düzene girdiğinde kurtuluşunuz yok benden :) yedikleirmide yaziyim kısaca artık sizin yazcıklarınızı cevaplamayı yarına bakıyorum izninizle..

kahvlatı: nesfit+müsli+süt
ara: yok
öğle: 3 kaşık taze fasülye+3 kaşık pilav+ 2 köfte + 1 bardak ayran
ara: 1 poaça + 1 fincan çay
akşam: peynirli salmlı sndiciç + greyfurt suyu + 1 stick çikolata
1 lt su
özel olarak spor yapamadım ama bugün yüksek tempolu temizlk yaptım :)

1 haftadır annem yok yarın 9 uçağıyla geliyo inşallah. çok özledim.bu yüzden yarında buraya gelişim büyük ihtimale geç saatlere kalmış olucak.kusuruma bakmayın.

handemicim resim demişsin benim profilde albümüm var ordan görebilirsin beni ama önce arkadaş listene eklemen lazım beni.çünki albümümü sadece arkadş listemde olanlar görebiliyo.

hepinizi iyi geceler kızlar...

günaydın hatunlar nasılsınız? gözün aydın silviya annen gelince daha da rahatlarsın. bahar arkadaşım aslında hayat her zaman zor ama hayattaki bazı şeyler o kadar güzelki bu zorlukları hissettirmiyor bize bazende güzellikleri görmeyince senin gibi yalnız ve kötü hissediyoruz kendimizi.belki sana saçma gelecek ama ben böyleyken hep gözlerim gördüğüne şükrederim ve mutlu olurum. kötüyüde iyiyi de ayırt edecek kadar gördüğüme... neyse umarım anlatabilmiş ve saçmalamamışımdır :)

handemi benimde profilimde kendi resmim var bakabilirsin göremezsen burayada eklerim

dünki yediklerim;
sabah : klasik kahvaltı
öğlen: 3-4 çatal yoğurtlu makarna 1 tas köfteli çorba
akşam: 1 tabak pırasa 4 çatal makarna salata

herkese kolaylıklar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…