Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kızlar geldim ama beynim sulanmış durumda. bikaç uyarı yapıcaktım ama artık yarına bırakıyorum.unutturmayın bana

bugün neler yedim

kahvaltı: 3 köfte,2 dl ekmek, çay
öğle : nohut, pilav , şehriye çorbası
akşam: borani

herkese iyi geceler a.s.

günaydın hatunlar,
dünki yediklerim ;
sabah; klasik kahvaltı
öğlen; 1 tabak tavuk güveci,3-4 çatal turşu kavurması
ara: 5-6 adet kuru üzüm
akşam; 1 tas şehriye çorbası,3 adet ızgara baget

herkese kolaylıklar dilerim

mrb canım çok doğru diyorsun.. ben soğan suyunu içmekte zorlanmadım ama bana halsizlik yaptı sanırım tansiyonumu düşürdü ve kasıklarımda şiddetli ağrı oluştu. acaba biryerde hatamı yaptım sence neden olabilir?

mrb arkadaşlar.. artık sporuma yeniden başladım bugün yarım saat aerobik yaptım yürüyüşe de çıkacağım. tembellik faslı geçti artık..
regli dönemim olduğu için tatlı krizlerine giriyorum. dün birazcık sütlü irmik tatlısı yedim silviya bu bir parça çikolata yeme kakkım yerine geçermi acaba?

dün ne yediğime gelince: sabah klasik kahvaltı
ara: 6 7 tane çilek
öğle: salata, 6 kaşık sebze yemeği,1 dilim ekmek, 3 tane patates köftesi
ara:sütlü irmik tatlısı
akşam ise: 1 parça tavuk, 2 kaşık sebze yemeği 1 dilim ekmek,
gece: 1 bardak süt
sanırım çok yemişim

Silvişcim,
uyareıları hatırlatıyım dedim.
kocaelicim kutlarım bunda pay senin.
geçen hafta utancımdan 2 gün girmedim kaçıncı olduk diye bakamadım.
inşallah banada gösterecek yüceRabbim ve diğer tüm kilo vermek isteyenlere kilo verdiğimiz günleri.,
didicim dün okumuştum çalışacağın yeri. hadi kolay gelsin ama içemiyeceğim şeylerden biri soğan suyu.
bu arada kocaelicim sen kesinlikle krom hapının yararı olduğunu söylüyorsun değil mi?
handemi ye ne oldu ki
tarikim inşallah gelebilmiştir türkiyeye.
ve ben bugün 30 dakika yürüdüm . yok sporsuz olmuyor ama öyle hamlamışımki. kalcam ağrıdı inanın sabah kahvaktısı
kepek ekmeğiinin kuyruğuna biraz krempeynir sürüp yamiştim.
ara
yarım yufkadan yaptığım peynirli gözlemeyi oğlum yemeyince ,kokusuna dayanamayıp ben yedim.
öğle
5 kaşık kereviz
salata
ara
1 bardak süt
1 elma

akşam
yazarım bilemiyorum.....
çok az sürem kaldı ve ben kilo veremedim .
herkesi öpüyorum. hadi kızlar nisandayız.....

slms kızlar dün iyi geçdi diet adına
sabah 1 bardak süt müsli ve nesfit
ara bir meyve
öğlen iki kaşık pilav azıcık tavuk göğsü
ara yatım paket light bisküvi
akşam yemedim
ama yatmadan bir bardak süt içdim

bugün pek iyi geçmiyo aslında hemen anlatim neden
şimdi burda lise mezunu olduğum yazıyo ama öle yazmak zorunda kaldım çünkü daha düşük bi eğitim seviyesi seçeneği yoktu
aslında ben viyanada doğdum orda 4. sınıfa kadar okudum sağolsun ailem 2 seneliğine türkiyeye geldi ve beni burda okutmadı neyse aile faslını geçiyorum canım sıkılıyor
malum ben evlendim çoluk çocuk oldu dedim böle olmuyo ben bu okulu 50 yaşındada olsam bitiricem
önce bizim burdaki halk eğitimnde 5. sınıfı bitirdim her hafta sonu okula gittim sıralarda oturdum ilk zamanlar çok zoruma gitsede sonralarda kendimle gurur bile duymaya başladım
neyse zar zor bitti 5 ki benim almancam iyidir türkçe dersler hiç görmedim küçük bi çocuk gibi herşeye yeniden başladım
daha sonra açıkilköğretim okulna başvurdum öle böle derken bugün sabah 8. sınıfın en sınavına girdim
kızlar şuan bunları yazarken bile çok doluyum ağlayabilirim her an
ilk sınava gittiğimde yani ocakda bu sene çok hastaydım hatırlarsınız belki ses tellerim iltahap kapmıştı
ve ben o şeklide girdim kötüde sonuç almamışım ama geçmem gereken 2 ders vardı bugün girdim ama hiç bilmiyorum nasıl geçdi
bugün hiç bişey canım almıyo yarında var yine sınavım 7. sınıfın 2 dersi var
kızlar bana dua edin nolur 4 yıldır bitirmeye çalışıyorum ve bu sene bitsin artık
dediğim gibi sınav günleri hep böle olurum dolu dolu gözlerle gezerim şuan olduğu gibi
sizinle bunu paylaşmak istedim

diet işine gelincede benim dietisyenim kilo verme olayı durunca metabolizmayı şaşırtıdı yani şöle ben bu iki gün kendime tatil verdim hiç diet modunda değilim zaten sınav dolayısıyla
iki gün normal şekilde beslenicem ardından pazartesi salı şok diet uygulicam tabi listem vardı biyerde bulabilirsem daha sonra yani çarşamba günü yine normal dietime geri dönücem bakalım bi deniyelim
çarşambadan sonra sanırım soğan suyu olayınada girebilirim DıDı cim canım soğanı nasıl kaynatıyosun kısaca paylaşırsan sevinirim ayrıca tebrik ederim pantolonun içine girmişdsin müthiş bi dugu bu hayatım kutlarım seni

neyse kızlar bugün böle bi acaibim biraz düşünceli biraz endişeli biraz kızgın biraz biraz biraz ööle biraz bi handemi işte
hepinizi öpüyorum .........

kızlar düzelttim benim ilk kayıt olduğumda en düşük eğitim seviyesi lise idi o yüzden öle yazmıştım ama değişmiş bende değiştirdim.....

Handemi
sevgiler ve saygılar.....
dualarım seninle ve eminimki sen bu işide başaracaksın.
hayran oldum okurken. tabi ki hiç birimiz mükemmel bir ortam bulmadık elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ama öyle hanımlar varki tembellikten hiç bir şey yapmıyor ve bunuda kendini ezmemek yormamak adına yaptığını söylüyor ve senin eksiğini bulmak içinde gözünü kulağını dört açabiliyor. ve en olmadık yerde sana laf söyleyebiliyor.ama sevgili handemiye bak 2 çocuk ev eş sorumluluğu
senin zaman zaman yazdıklarından eline kitabını alıp okuma moduna geçmen hep dikkatimi çekmiş ve nasıl vakit bulduğunuda merak etmişimdir tabi ebru şallıyı izlemede buna dahildir.
neyse okuduklarım sadece takdir hislerimin yoğunlaşmasına yol açmadı hayranlığımın artmasına sebep oldu. sakın bırakma . ve başar . neden çocuklarına annenin eğitimini sorduklarında ki okula başlayınca bu zaman zaman olacaktır,lise demessinler.
seni ve herkesi tüm içtenliğimle kucaklıyor almam gereken dersleride alıyorum. öğrencilik bir ömür boyudur direk yada indirek

kızlar düzelttim benim ilk kayıt olduğumda en düşük eğitim seviyesi lise idi o yüzden öle yazmıştım ama değişmiş bende değiştirdim.....

öncelikle seni tebrik ederim canım gerçekten gayretine hayran kaldım bencede sakın yılma..
çünkü bende seninle hemen hemen benzer olay yaşadım. ruh halini benden iyi kimse bilemez.
ben evin tek çocuğuyum ve malesef genç irisi çıktım yani ilköğretimde liseliler gibiydim ve babam oldukça kıskançtı. o yüzden beni liseye bırakmadı. o zamanlar nasıl üzüldüğümü anlatamam sana sarılık bile geçirdim yani.. neyse bir yıl sonra bir ablam sayesinde açık liseyi duydum ve kayıt olmak için can attım ve oldumda. tabiki babamdan gizli ilk sınava girdim çok kötü geçti çünkü ara vermiştim ve çalışma imkanım olmamıştı ( babam da gizli zamanlarda çalışıyordum)
neyse bu böyle gitmez dedim ve babama durumu açıkladım biraz kızdı ama sonradan oda yumuşadı beni sınavlara kendisi götürüp getirmeye başladı. derslerime çok düzenli çalışarak ve bunun korkacak hiç bir yanının olmadığını fark ederek diplomamı almayı başardım. şimdi üniversite okuyorum ve çok mutluyum.. babamı soracak olursan eskisinden biraz iyi ama malesef insanlar kolay değişemiyor o yüzden alıştım artık baskıcı tutumuna.. .

Didicim eski pantalonuna girebilmene sevindim. kaydirigubbakcemile5
Silvişim hani uyarılar…sengözlerimebaksanab

Moonserose turşu kavurmasına bayılırım. Afiyet olsun cokacimcoook

Baharcım hareketli günlere hoş geldin…… hihoyyyt

Singingcim biraz kafanı toparlasan başlıcaksın kilo vermeye. Biliyorsun her şey kafada bitiyor. Son zamanlarda kötü günler geçirdim zaten sorunlarım yüzünden fazla yazamadım burayada ama yemeye başlasam gerisi gelecekti. 1 nisandan beri hiç bozmadım bozmayacağımda..Krom hapını duyduğumda iyice araştırmıştım. Tam net hatırlamıyorum ama 5-6 aydır kullanıyorum. (Kaldıki ben hastalandığımda ilaç bile içmem.) Bende kesinlikle çok faydası oldu. kilolarım tatlı iştahım yüzünden, krom tatlıya karşı iştahı azaltıyor ve fazla yemeyi önlüyor. Yani tam benlik. Benim kullandığım şu çok reklamı yapılan, fiyatı pahalı olan malum üründen değil. 20 YTL’ye aldığım bişey..

Handemim yazdıkların çok etkiledi beni. Eğitim konusunda maalesef herkes eşit şansta olamıyor. Ama seni çok takdir ettim. İsteğinin üzerine gidiyorsun. Hiçbirşeyi bahane etmeden dışarıdan okuyorsun, düzenli sporunu yapıyorsun. Çok tebrik ederim. Dualarım seninle inşallah mezun olursun..süprizzzzz

kızlar desteğiniz için teşekkür ederim bunları duymak çok güzel
şuan ev kalabalık yeğenlerim var kimsenin yanında oturmak istemiyo canım bende kendimi buraya attım
yazdıklarınız beni çok duygulandırdı iyiki varsınız...

bahar_0186

Canım bende böyle yan etkkiler yapmadı. Açık açık yazmam gerekirse biraz akıntım oldu ve ilk 2 gün biraz gaz yaptı o kadar. Canım az mı yedn acaba tansiyonun düştü? Aynı şeyleri soğan suyu yemeden de düşüyor muydu?

Handemicim canım çok çok tebrik ederim ne kadar azimlisin. Bu azminle istediğin sınıfıda bitirirsin, istediğin kiloyu da verirsin hiç moralini bozma canım.

Silviya evet nerde uyarılar bende çok merak ettim seni ve grubu zor durumda bırakacak yanlış birşey yapmamışımdır umarım.

bugun yediklerim:
11.00: tavuk-2 dil tam buğday ek- 2 kaşık bezelye
17.30: 1 simit
23.15: öğlenle aynı

gece 3 e kadar da ders çalışıcam. işe başladığım için yeme düzenim bozuldu farkındayım ama elimden bir şey gelmiyo kzılar azda olsa umarım kilo vermeye devam ederim.

herkese iyi geceler:)

kızlar merhaba.. bugün negüzel paylaşımlar olmuş.ben ancak bu saatte okuyabildim. hani annekuşum mefruşat kursuan gidiyo ya orda salon takımı yapmaya başladı. boncum moncuk işleme durmları tabi bunların bide makinede yapılması gereken kısımları vardı iki gündür onlarla uğraşıyorum. dikişlerini geçiyodum kesimlerini faln yaptım.artık içime gına geldi bir an önce bitsinde gözümün önünde kalksınlar diye didindim durdum.evin halini gösrseniz nerdeyse yemeklerin içinden bile boncuk çıkacak okadar dağıldılar her yere yani :) neyse benim yapacağım kısmlar bitti evde temizlendi artık kafma rahat olacak şimdi oturu cici cici işler anne kuş. bugün abimlerde geldi.kaç aydır görmüyoduk çocukları çok özlemiştik neyseki hasret sona erdi. haftada tek boş günüm bu gün olduğundan öğleye kadar uyudum. peynir zeytin reçel ve 3 dl ekmkele kahvaltımı yaptım.saat 6 civarıda pide arası döner yedim akşam çayındada 1 taneçik kavala kurabiyesi yedim.

uyarı dedimde herkes merak etmiş öyle çok önemli bişey yok. sadece clementine uzun zamandır yok. sanırm oda bizi çiçek gibi sesiz sedasız terk etti. umarım kendisi iyidir ama artık onuda çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum.yerine biirni davet edicem. moonse rose şimdi deneme süresinde. onunla birlikte bi kişi daha yazmıştı fakat ondan sonra hiç uğramadı artık onuda iptal edersek sanırm 2-3 kişlk yermiz daha var.yeni yüe çağırlaımda takımı çoşturalım biraz dimi :)

handemicim sanada minik bi uyarım var. listeyi alıntı yaparken kendimizden önce göderilmiş son listeyi alınılıyoruz. mesela kocaeli megilera bahar( dahada vardı ama aklımda bunlar kalmış) senden önce bildirmleirni yapmışlar ama senin listende hiçbiri görünmüyo.sanıırm sen direk benim göderdiğim listeyi alınlılarayak bildimini yaptın böylece zincir kırılmış oldu. buna dikat edersen sevindirm canım .

moonserose canım ilk hafta deneme süren oluyo. önümüzdeki etapta listeye ekliycem seni.daha önce verdiğim yarışmanın kuralarını anlatan linki umarım incelemişsindir canım

didicim harika bi his eminim.senin adına çok sevindim.ben 76 lara kadar nmiştim ama malesef o zamanalr alıklarım şuan dar geliyolar.ilk hedefim tekrar onları üzerime geçirebilmek.darısı başıma canım :)

geçer canım geçer :) ama umarım porsiyon küçüktü. zaten sütlüsü helva olanına göre çok daha masum.

malum geç geldiğim için ancak okudum handemicim.yaptığın gerçektne çok güzel.şartler böyleydi deyip bırakmaışsın ve eğitimini tamamlamaya çalışıyosun. ben inanıyorum ki sen eğitim durmu haneni tekrar liseye çevireceksin :) baaşrılar diliyorum sana Şeniz a.s.

baharcım seni de tebrik ederim.bende şimdi keşke üniyi okusaydım diyorum ama bana ailemden hiçbizaman engel olmadı. ben kendi hatam yüüznden okumadım çokta istememe rağmen.ama işte şartlar biraz farklı.mükemmeliyetçilğim başıma dert oldu :)

neyse kızlar benden bu kadr hepinizi tek tek öpüyorum ve yatağıma doğru yol alıyorum. esen kalın .. a.s.

aynı şeyleri hala yiyorum açıkçası çok rahatım. ama soğan suyunu içtiğimde baş dönmesi halsizlik oldu geçer dedim 5 gün aralıksız içtim geçmedi.. bırakınca eski halime döndüm.. sanırım bana göre değil. o yüzden bitki çaylarına başladım bugün umarım etkisi olur:Saruboceq:

iyi pazarlar herkese.ben bugün oldukça erken kalktım.malum evde ufaklıklar var vesabahın erken saatinde kalkıyolar.dolayısı ile kahvltımızıda erken yaptık

kahvlatı : 3 dl hellim 1 dl ekmek , 1 çay kaşığı vişne reçeli , 1 fincan çay

diğer öğünleri akşama yazarım daha bişey yemedim açlıkda hissetmiyorum.saat 2 de ebru dersime gidicem.inşallah bugün güzel bişeyler çıkarırım :)

haa unutmadan az önce yarışmaya katılmak isteyenlerin topiğine 3 kişilik boş yerimiz olduğunu yazdım.gelen olursa ilgilenirisniz arkadaşlar.biliyosunuz ben genellikle çok geç giriyorum.

şimdilik hoşçakalın...

merhaba bugün ikinci sınavımada girdim
nası geçdi diye sormayın hiç bilmiyorum bakalım sonuçlar nezaman açıklanır artık
dediğim gibi iki gündür tatil verdim kendime abartmadan tabi

Silviyacım ben listeyi hep ilk yazandan kopi yapıcaz sanıyodum bişey daha öğrendim çok sağol canım bundan sonra dikkat edicem emin olabilirsin

hafta sonu olduğu için kimsecikler yok burada bende yemek yaptım evi toparladım sınavdan geldikden sonra şimdi oğlum uyuyor uyansın babaanneye gidicez
bu arada bak aklıma geldi ben listemi aricakdım neyse kızlar oğluş uyanmadan bulim şu listeyi öptüm hepinizi......

herkese meraba
öncelikle handemi ve baharcım azminize hayran kaldım okurken,tebrik ederim sizi
gelelim bana...h.sonları diyet adına kötü geçiyor benim için
dün bir arkadaşın yayla evine gittik sabahtan,sabah kahvaltısını 1200 rakımda köyde yiyince
ben kendimden geçtim,akşam da mangal yakınca ...((((((((((((((hiç iyi olmadı yani yayla...
bugün sabah 1,5 dilim k.ekmek ve menemen
öğlen 1 kase yoğurt
akşama da 1 tabak kereviz yemeği yicem...
hepinizi öpüyorum

silviş annenin çalışkanlığını,kendini oyalama biçimini takdir etmeden geçemiyeceğim. ne güzel hersene kendine farklı bir uğraş buluyor. eminim çok genç gösteriyordur.
bu arada sizin eve bahar ghelmiş. cıvıl cıvıldır şimdi onlarla ev.
kocaelicim . bir toparlasamda midem çok büyümüş.
bir türlü toparlıyamıyorum. suyu bir fazlalaştrabilsem.
didicik kolay gelsin.
ben ne yedim.
sabah
yarım gözleme
öğlen
yarım gözleme daha
ara
4 kayısı
akşam
5 kaşık bulgur pilavı,salata
ara
kefir

unuttuklarımmı var gene çok kalorili bir gün olmuş
dünde yarım saat
bugünde 37 dakika yürüdüm

selamlaar kusura bakmayın.perşembeden beri istanbuldan misafirim vardı.bugün yolculadık.işin açıkçası misafiri gezdir.yemekler yap,dışarıda ye.mahvoldum.ama yrın oruç tuttacağım.arkadaşım bi fikir verdi bana.maşaallah oda öğrenci olmasına rağmen yurt odasında pilates topuyla ebru şallının programını izliyormuş.ee nasıl izliyon dedim.akşam netten izliyorum dedi.bu benm aklıma hiç gelmemişti doğrusu.bende eğer sabah yetişemezsem akşamları yaparım diyorum.
bu arada handemim bende senle aynı kaderi paylaşanlardanım.orta okul ve liseyi dışardan bitirdim bende.hatta enson sınavıma antakyada girdim.mezun olduğumu öğrenincede maalesef taşınmış oldum.lise diplomam hala antakyada.nasıl alacağımıda bilmiyorum.çünkü noter tasdikli belge falan istiyorlar.neyse.benm bir çok arkadaşım açık liseden sınra çacuk gelişim bölümünü okuyup ana sınıfı öğretmeni oldular.azmin sonu yok bence.ha gayret.inşaallah bugün kü,sınavın iyi geçmiştir.
oğlum ve kocam isyanlara başladılar.bemn çıkmam gerek.öpüldünüüüüüzzzzz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…