Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Ben çok sevdim bu paylaşım işini...Ama düzenli ve süreğen bi şekilde katılamayabilirim,malum 3 çocuklu bi anneyim..Şimdi küçük prensim uyuyor;kraliçem okulda ortancam da kendi halinde takılıyor...Kendi sağlığım biyana ,çocuklarım için istiyorum incecik olmayı...Çok değil bundan 8 yıl önce 53 kg idim..Şimdi hedefim 65...

zeynepcim canm allah kolaylıklar versin
bebişlerin hep saglıklı mutlu huzurlu olsunlar inşallah
hepimizin durumu aynı bende emzirme döneminde aldım tüm kiloyu vermek içinde ugraşmadım senelerce
tam verdim dderken geri tıkınmaya başladım şimdi yine buradayım

suyunu içmen çok güzel

benim bugün tansiyonum düşük sanrııım kendimi hiç iyi hissetmemeye başladım ((

canım kesinlikle biz paylaşım yaptıgımız sürece daha bir azimlenip şevkleniyoruz daha bir iştahımız artıyor ( bu yeme ile ilgili iştah degil tabiki :)) elinden geldiği kadar takıl bak göreceksin faydasını :))

Hosgeldin canımmm, bende emziren tayfadanım:)) ama benim sorunum kızımın emmek dışındaki bütün gıdaları reddetmesi, dolayısıyla bizde ek gıda diye birsey yok varsa yoksa anne ineğin memesi:))

DORA cım çok sagol canım gercektende keşke istanbulda olsaymıssın, tasınmayı düşünmüyomusunuz İstanbula?:teytey::dance:

İkinci Hafta / Üçüncü Gün

10:00 1 kayısı, 2 ceviz

12:00 corn flakes + süt

16:00 Kıymalı bezelye yemeği + 2x uno denge light

19:00 1 ince dilim karpuz

20:30 Ton balığı ve 1 bardak haşlanmış makarna ilaveli marul salatası

22:30 2 dilim karpuz, beyaz peynir

Notlar: Haftalık bakliyat yeme görevimi tamamladım. Dondurma hakkım 2 tane kaldı. Tost hakkım 2 tane kaldı ama ben 1 ini siliyorum. Çünkü hafta sonu maalesef daha önce verdiğim siparişim geldi. İstanbul Ortaköy’den sebzeli mısır ekmeği. Dolayısı ile bugün öğlen yiyeceğim olan tost hakkımı iptal ediyorum. Onun yerine mısır ekmeğini lüpleyeceğim çünkü.. Dolayısı ile tost hakkım da 1 adede düşüyor. Perşembe lapa diyeti yaptığım için de güne daha tok başlamak için Çarşamba akşam yemeğinde kalan son tost hakkımı kullanacağım.

zümrütcüm.. otel tatilini mecburen de olsa sıkı diyetle atlatmana çok sevindim, inan.. Daha önce de söylemiştim, cevap gelmediği için yineliyorum.. benim diyet listemi uygulayacaksın ya.. Listemde yer alan ve tarifini sormak istediğin yemekler varsa lütfen sor canım.

Ebrucum.. Eski haline dönmeni sabırsızlıkla bekliyorum kaptanım.. yerimseniben Ve güzel mönüler de bekliyorum senden.. Bir haftayı geçkin süredir takımdayım, senin ne yediğinden genelde haberim olmuyor.. Gizli gizli tıkınıyorsun kesin.. yerimseniben Bu arada yoğurtlu makarnanın yanında sebze ya da salata tüketseydin eğer.. misal en basiti yoğurda cacık üstüne nane serpip makarnayı sade yeseydin doyacaktın.. Tansiyon işi de nereden çıktı şimdi.. Yorgunluk kaynaklıdır dilerim..

ıkraaacım.. Hafta sonunu kaçamak yapmadan atlattığın için tebrikler arkadaşım.. :lepi:

Leylacım.. Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyy Cumadan bu yana hepi topu 2 gün geçti ve sen 1 kilo mu verdin? Oley beee! Haftanın kalan günlerinde kaçamak hakkı doğdu demektir bu.. :teytey: Cuma günü regl dönemindi di mi canım? Yanlış hatırlıyor olabilirim tabii.. Pazar mönün sıkı değil SIMSIKI bir diyet mönüsü.. Helal olsun sana be! Ay ben yemek yemek istedikçe bu mönüyü gözüme sokayım müthiş gaza getiriri eminim… Yahu direkt aç kalmışsın ya.. Ben başaramam bu kadar az yemeyi..

Zeynepbeyzacım.. Tekrar hoş geldin.. Mönün çok bilinçli.. Sağlıklı zayıflamalar diliyorum.. Sadece Cumaları tartılma konusuna ben de katılıyorum.. Böylece aradaki özellikle moral bozacak şişkinliklerin kiloya yansımasından kurtuluyor insan..

Samanyolucum.. Alışveriş sonrası önerdiğim tatlıyı denersen eğer sana nasıl geldiğini, krizlerini engellemede başarılı olup olmadığını lütfen paylaşır mısın?

Doracım.. gofret kardeşe dur demeyi becerdiğin için tebrikler.. :lepi:

Mart 09,bebeğinin bakımı için büyüklerinden yardım alma şansın yok mu?Bakıcı en azından onların gözetiminde olsa be canım...Anneanne ya da babanne bi bebek için anneden sonra en duyarlı insandır...Kadir Tuğcu var çocuk hekimi...Anne sütünü 2 yaşına kadar tek gıda olarak almış çocuk varmış takip ettiği..Zaten ek gıdaya8-9 aydan önce başlamayı önermiyor bile...Bir de inek sütünü formül sütlere tercih edin diyor...

Ben kendimi bu gruba dahil olduğum için inanılmaz şanslı görüyorum çünkü öyle bilinçli bir rehberimiz var ki;Püsküüt sen harika bi yaşam koçusun tabiri caizse...Teşekkür ederim sıcak ve içten merhabalarınıza,hepinize.....

Güzel yorumların için teşekkür ederim zeynepbeyzacım.. :kedi:
Takımda sezdiğin enerji, karşılıklı oluşuyor..

püsküütüm ee ne yaparsın yedinmi dikiyorsun gözüme lingisempatiksalakcinni
önce hüpletcokacimcoooksonra güpletkafamçokkarıştı
en iyisi ne hüpleteyim ne güpleleteyim. ben böyle kendi halimde ki diyetle mutlu olmasını bileyim diyorumhihoyyythihoyyyt

püsküütüm ya senin bu hemencecik bir tarifi yazıvermene bitip tükeniyorum haaa:lepi:
yok bence sen kesin bir diyetisyensinnnkaydirigubbakcemile3

çocuklarını allah bağışlasın canım:Saruboceq:
sana demiştimya 1.0 öndesin diye yanlış sölemişim 3 .0 daha öne geçtin:jeyyar:
insan onların arkasında koşmaktan bile incecik olur.kafamçokkarıştı:roflol:
allah yardımcın olsun......
güle güle büyüt.
çocukların çok şanslı olacak. onların incecik bir annesi olacak. anne gibi değil abla kardeş sanacaklar bu motivasyonda her daim kalman dileğimleŞenizŞeniz

püskütçüm bana ilk dediğin günden beri tarif yardımın aklımda geçen hafta bölük pörçük olmasın diye yapmadım bu akşam oturup yaptığın bir haftalık diyeti kağıda yazacağım evde olmayan malzemeleri alacağım eğer anlamadığım bir yer olursa mutlaka yapacağım seni kendime diyetisyen olarak seçtim canım çünkü gerçekten böyle bir desteğe ihtiyacım var ve seni bana allah yolladı canımŞeniz benim yaşam koçum benim:1hug:

bu günkü menüm
09,45 1 dilim ekmek peynir domates
11.00 2 kayısı 2 ceviz
15:00 kepek ekmeğine peynirli tost

teprikler canımmmm
menünde çok güzel....
benimde sabah menüm klasik menümdü.
öğlene köfte salata yoğurt ve çayüçlüsü yapacağım

teşekkür ederim doracıımma.s.
ben sabah dışarıdaydım,gene kahvaltı kaçtı :S

ay evet evet ayyynen öyleeeesırnaşık şey

süper yaaa...hepsini tek tek not alıyosun demek ki Püsküütümboshayallersmilene güzel..ben de not tutmaya başladım ama bu kadar düzenli olamıyor:umursamaz:

evet Püsküütüm cuma günü regli günümdü...ama demiştim bunda iyi bişeyler var diye:jeyyar:daha önce ki Cuma 72.5 tum..geçtiğimiz cuma 72.7 çıktım ki demiştim çok sevindiğimi,normalde 74 falan çıkmam gerekirdi:1ninca:ve işte beklediğim sonuç:lepi:kaçamak yok,aynen devam:lepi:Cumaya kadar 200-300 gr daha gitse fena mı olur?olmaz tabiiboshayallersmile

bu arada ikracığımmmm sen nerelerdesin ya. ışığın yanıyor ama fazla yazmıyorsun. sakın gözümden kaçtı sanma. opuyorumnanaktan ben senin her daim yazılarını arıyorum ona göreboshayallersmile

bu arada ara ögünümü yaptım. 10 kiraz 1 kaysıcokacimcoook
şimdide uykum geldi.kaydirigubbakcemile3 musadenizle biraz uzanacğımm:tomato:

püsküütüm ya senin bu hemencecik bir tarifi yazıvermene bitip tükeniyorum haaa:lepi:
yok bence sen kesin bir diyetisyensinnnkaydirigubbakcemile3[/B]
Ya-aa sorma :roflol: Bana ne diyetisyenlikler teklif edildi de ben ilgilenmedim.. :roflol:

seni kendime diyetisyen olarak seçtim canım çünkü gerçekten böyle bir desteğe ihtiyacım var ve seni bana allah yolladı canımŞeniz benim yaşam koçum benim:1hug:
Zümrütüankacım.. Beni hep hep hep mahcup ediyorsunuz.
Elimden gelen yardımı yapacağıma şüphen olmasın.
Allah mahcup etmesin. Amin.
süper yaaa...hepsini tek tek not alıyosun demek ki Püsküütümboshayallersmilene güzel..ben de not tutmaya başladım ama bu kadar düzenli olamıyor:umursamaz:
Leylacım.. Düzenli olmak karakteristik bir özelliğim zaten.. Bu liste ne ki? Sen benim ev işleri listemi gör de yerlere yıkıl.. Yemin ediyorum öyle bir gülersin ki sonra teraziye çıkınca bir de bakarsın ki en az bir kilo kaybetmişsin.. İyi uykular.. yerimseniben

Takımcım, hep aklımda olduğu halde yazmayı unuttuğum daha doğrusu içeriğini dolu hale getirmek için ertelediğim bir şey var..

Ben yediklerimde elimden geldiği kadar köri ve tarçın kullanmaya gayret ediyorum. Misal kahve mi içeceğim? Hemen ekiyorum üzerine tarçını, misal tavuk mu haşladım? Hemen ekliyorum köriyi..

Bu iki baharata beni iteleyen elbette ki Gurum Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’dur.. TV deki programında çok daha ayrıntılı bilgiler vermişti. Nette bulabildiklerimi aktarıyorum.
İlgilenenler bilgilensin.. a.s.

Tarçın Her şeye iyi geliyor

Kan şekerini dengelemede neredeyse ilaçlar kadar işe yaradığının anlaşılması, onu son yılların favori yiyeceklerinden biri haline getirdi. Belki de “tarçın hak ettiği üne kavuştu” demek daha doğru olur.

Özellikle kan şekerini dengelemede (şeker hastalarına özellikle tavsiye ediliyor), insülin reseptörlerini uyarıp şekerin hücrelere girmesini kolaylaştırmada ve “iltihaplanma” diye tanımlanan “yaşlandırıcı yangısal süreçleri” yavaşlatmada da müthiş işler başarıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, mikrop üremesini zorlaştırdığı, belleği desteklediği yönünde de bulgular var.

Aktardan alacağınız doğal tarçını kahve gibi öğütüp yiyeceklere günde bir yemek kaşığı kadar eklemeye gayret edin. Tarçını sütlü tatlılarınıza, çayınıza, yoğurdunuza tatlı bir lezzet unsuru olarak ekleyebilirsiniz. Yazının devamı için tıklayın. http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12547651

Köri soslu yiyecekler yapın

Kanserle savaşan besin moleküllerinin daha birçok örneği var. Zerdeçal kökünden elde edilen ve körideki temel baharat olan kurkumin maddesinin çok güçlü bir kanser koruyucu olabileceği düşünülüyor. Bu molekülün kalın bağırsak, meme, yumurtalık, mide kanseri ve lösemi ile mücadelede güçlü bir yardımcı olduğu ileri sürülüyor. Kurkuminin kanserli hücreleri ölmeye zorladığını gösteren bulgular da var. Yazının devamı için tıklayın. http://www.osmanmuftuoglu.net/hastaliklar/kanser/kanserekarsidogalmucizeler.aspx

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…