Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Günaydınnn.. :dance:

sabah kalkar kalmaz 1 bardak ılık su içtim

birazdan kahvaltıya geçeceğim ve işte menüm

1 dilim çavdar ekmeği

1 haşlanmış yumurta

peynir

domates

Bayanlar bir yazı paylaşmak istiyorum..

Kilo Veremeyenlerden misiniz?

Kimi insanların kiloları yapılan diyetlere karşı direnç gösterir. Metabolizmanın yavaş çalışmasının çeşitli sebepleri vardır. Bu kişilerin kilo vermeleri çok zordur. Ne kadar diyet yapsalar da zayıflayamayan bu kişilerin, bir müddet sonra hevesleri kırılır. Yaşadıkları sorun sebebiyle, kendilerini tamamen yemeğe veririler.

Kilo vermeyi zorlaştıran en önemli nedenlerin başında troit bezinin yetersiz çalışması gelmektedir. Tiroit yetmezliği, metabolizmayı yavaşlatan bir hastalıktır. Bu hastalığa sahip olanların, tedavisini yapılmadan kilo vermeleri oldukça zordur. Tedavi olan hastalarda ise, eğer tiroidin yanı sıra menopoz da varsa, kilo vermek daha zor olacaktır.

Hiçbir sağlık sorunu olmayan kişilerde, bir miktar kilo verdikten sonra, kilo kaybının azaldığı veya durduğu bir dönem vardır. Vücut kilo kaybına direnç gösterir. Bu direnç, tiroit hormonlarının azalmasıyla olabildiği gibi, başka hormonların azalması sebebiyle de oluşabilir.

Kalori alımı azaldıkça, vücudumuzda bulunan T4 hormonunun T3 hormonuna dönüşümü azalır. Hücrelere giren T3 azaldıkça, metabolizma yavaşlar ve kilo verme engellenir.

Kimi zaman kalori alımı düşse bile, yani diyet yaparken az yemek yesek bile, vücudumuzdaki yağlardan salgılanan leptin isimli hormon kanda azalacağı için, kilo veremeyiz. Leptin hormonu, beyindeki iştah merkezini uyarır ve gıda alımını sağlar.

Kilo vermeyi engelleyen hormonlardan biri de, gherlin hormonudur. Bu hormon mideden salgılanır. Kana karışarak beyne ulaşır. Bu yüzden yeme isteği artar. Kilo vermek için diyet yaparken bu hormon artar ve daha fazla kilo verilmesini engeller. Bu hormonun salgılanmasını önleyecek bir ilaç ise henüz bulunamadı.

Bazı minerallerin eksikliği de kilo vermeye engeldir. Magnezyum, krom, çinko, kalsiyum ve manganez eksikliği vücut için çok önemlidir. Diyet yapmaya karar verildiğinde, bu minerallerin eksikliğinin kontrol edilip, gerekiyorsa tedavi edilmesi gerekir.

Günaydın, sabah kalkar kalkmaz ılık 400 ml kadar su içtim;suyu çok tüketmeliyim çünmü süt veriyorum...Siyah çayı şekersiz içemiyorum,kahvaltıda iki bardak herzaman attığımın yarısı kadr şekerli çay,1/2 domates,1taze yeşilbiber,1/2 salatalık,1 tatlı kaşığı krem peynir sürülmüş ince bi dilim beyaz ekmek tükettim..Öyle güzel kokuyoduki sadece bi lokma sucuklu yumurta yedim..Onu yemesem şimdi kıvranır,durup durup mutfağa giderim eminim..Şimdi bi salatalık atıştıracağım.sabah tartı pazartesiye göre 1200 gr eksikti..ve ben hissediyorum en güzeli....

Leylacım..Oğluna geçmiş olsun.. Corn Flakes içine meyve doğrama fikrine de bayıldım.. yerimseniben Annen demek ki daha çok vuruyormuş poposunu duvara :roflol: Benimki çıkıktır çünkü.. :roflol: Senin 86 lık fotonu da merak ettim şimdi.. yerimseniben

teşekkür ederim püsküütüma.s.
annem kilo sorunu olmadığı halde vururmuş poposunu heralde onun etkisi olmalı...
resmimi daha önce görüp yorumda yapmıştın ama tekrar görüp şaşırmak güzel :KK66: o yüzden hemen araştırıyorum,tekrar ekleyeyim...hem yeni arkadaşlarda görsünler..

Arkadaşlar bir de açıklamayı unutmuşum, günlük yemek listelerinizi yazdığınız mesajların hepsini okuyorum. Tek tek yorum yapmadım, çünkü hepsi güzeldi. Leylanın aynı gün 2 yumurta lüplemesi haricinde-sağlık olarak- bi'iey dikkatimi çekmedi olumsuz manada..

Eğer olumsuz ya da eksik olduğunu düşündüğüm bir mönü görürsem mutlaka yorum yaparım.. Okumadığım zannedilmesin diye bu açıklamayı yapmak istedim..

yumurtayı küçüklüğümden beri çok severim :S küçük boy olduğu için zararı olmasa gerek sırnaşık şey

Ceydacım paylaştığın bilgiler için teşekkürler canıma.s.
yediklerinizde çok güzel,herkes çok dikkat eder olmuş maşallah bize :))

Doracım başınız sağolsun canım,Allah sizlere ve ailesine uzun ömürler versin...

86 Kiloyum:1ninca: 16-17 yaşlarımdayken...

67-68 kiloyum...65 kiloyla mezun olmuştum hatırladığım kadarıyla...

şimdi gene istediğim kiloda olabilmek için çabalıyoruuummmkaydirigubbakcemile2

bi püskütcümde sensin leylacım yani inanılmaz bi değişim hani haberlerde fala çıkar ya aynen oyle tebrik ederim valla inanılmaz değişm şuanda aynen boyle oldum ohaoldumsmile :1shok:

leylacım gerçektende büyük bir azim ikinizi görünce ben yapamam diyenlere örnek olsun azim nelere kadir harikasınız

zeynepçim dünden beri hoş geldin diyeceğim son anda unutuyorum aramıza hoş geldin bol paylaşım ve bol kilo vermeler diliyorum canım

ben geldimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

püskütcüm evet bugünleri zor geciriyorum :KK43:((

zeynep hg canm
arkadaşlar bahsetmiş bu hafta dneeme süren paylaşımın bol olursa lisetedin kuralları cekip getircem şimdi

püskütcüm lisetede adı olan kim var
modamakyaj sa
kendide eşide cok rahatsızdı iki hafta izin istedi izinlii ibaresi bildiğim kadar kullanılmıyormuş iki hafta oldugu içinde çıkarıp geri almak istemedik kilosunu aynı geciyoruz

kurallalr elbette

Şenizhoş gelmişşşş ebrucum benim evet ebru püskütünde dediği gibi üç gündür takımımız kaptansız eyvahedigeldismilekaldı hadi bakalım biliyorsun sen olmassan biz hemen gevsiyoruz senin sopalarını özledik:eek:klava: ama galiba önce sen o sopayı :eek:klava:kendine anladın sen onu şaka canım şaka:1hug:

günaydın kızlar.
leylacığım bu sendeki değişim inanılmaz haketendedelikafadulden
sanki anne kız gibi bir değişim bu.zemuszemus
inşallah bu kez giden kilolar son olur ve hayatın boyunca idel kilonda kalırsın canım:lepi:

ebru başkanım hoş gelmişin...........Şeniz

bu sabah geç kalktım. kalkınca 3 bedem yedim....
arkasından sabah işlerimi halledip
1 dilim ekmek 2 kk kadar lor domatest salatalık 2 zeytin yedim.
ara öğünümdede 20 tane kiraz yedim. miktar fazla ama elimi tabaktan alamadımbilmiyorumkismile
birazda spor yaptım.....
öğlene henüz pilanım yok..... saatlerimide karıştırdım zaten geç kalkıncabilmiyorumkismile

Birinci Hafta / 5. Gün

09:45 Corn Flakes, süt

12:15 1 kayısı, 2 badem, 2 ceviz

14:45 Yeşil mercimek salatası, 2 x labne light sürülmüş wasa

18:00 2 dilim karpuz, peynir

20:15 Ali Nazik

22:30 Ufak bir kase ile kiraz, beyaz peynir

SPOR : OK
SU : OK

Bunlar dün yediklerim arkadaşlar.. kaydirigubbakcemile2
Bugün geleneğimi bozmayarak lapa diyeti yapıyorum..

Doracım... yediklerinle ilgili defter tutacağını söylemiştin, başladın mı merak ettim? 500 gr. vermene çok sevindim.. Hep diyorum, hep diyeceğim.. Dünya Sağlık Örgütü ve ve benim gurum Müftüoğluna göre haftalık SAĞLIKLI kilo verme limitleri 500-1000 gr. olarak belirlenmiş. Benim yüzüm mahvoluyor zayıfladıkça.. :KK43: 63 lere indiğimde "iskelet" diye isim taktılar resmen :KK43:( şimdi bir spor hareketi buldum yüz kasları için, gece uyumadan önce kitap okurken parmaklarım hep yanaklarımda.. Dilerim bu sefer çökmem..

ceydacım.. dondurma ve sütlü tatlılar diyet halindeyken yenilebilecek güzellikler.. kaydirigubbakcemile3 Miktarına dikkat ederek tabii.. Özetle haftada 3 porsiyonu geçmiyoruz. Benim kullandığım ölçü ya AOÇ dondurma yani 100ml.. Bu ölçüyü "topa" çevirirsek 2 top eder.. Sütlü tatlılar için de tepeleme dolmamış olmak kaydıyla bir tatlı kasesi olarak kabul edebilir. Haftada 3 günü geçmiyoruz... Bu önemli.

ikraaacım kahvaltında 3 dilim ekmek yerine, -1 yapıp kahvaltıda 2, öğlen 1 yapabilirsin ve daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.. Çok önemli bir ayrıntı değil tabii. Akşam yemeğinde yeseydin 3 dilimi o kötü olurdu, sen de biliyorsundur.. yerimseniben

Leylacım.. Mahcup oldum şimdi.. O kadar çok fotoğrafa baktık, bakıyoruz ki, bir süreden sonra insan unutuyor herhalde.. :kedi: ama var ya yine şok şok şok!
Pes büyük değişim.. Bravo sana! Bütün güzelliğin ortaya çıkmış.. yerim yerimm.. :nazar:

Ebrucum.. Günlerin kolaya döner inşallah bir an önce.. Evet aklıma takılan modamakyajdı bir de sanırım pembecik.. listede var ama hiç mesaj görmedim Cmt. den bu yana..
Bir de kendi adıma bir açıklama yapayım Ebrucum.. Elimden geldiğince paylaşımda bulunmaya ve özellikle de arkadaşlarımın mesajlarını okumaya dikkat ediyorum.
Ama bir şartım var. Bu tamamen kişisel. Başkalarının mesajlarını okumadığını tespit ettiğim arkadaşların mesajlarını ben de okumuyor ve cevap vermiyorum.. Notlar alıyorum, kim kiminle ilgileniyor direkt takibimde.. yerimseniben
Çünkü burası bir takım. Eğer gelip "bugün şunu yedim, dantele fisto yapıştırdım" yazılıp gidiliyorsa kusura bakmayın ama bunun yeri "diyet günlüğü" topiğidir. Takımdaysan eğer, her arkadaşına özen göstereceksin.
Dediğim gibi bu kişisel bir bakış açısı.. Onaylamadığım şekilde davranan arkadaşlara ben de cevap yazmıyorum.

Doracım.. :roflol: :roflol: Elini tabaktan alamayan o parmacıklarını öperim senin.. Allah iyiliğini versin.. Afiyet olsun, kan olsun, can olsun..

püskütcüm canım monti yaptığım için montide sadece sabah öğünlerinde ekmek serbest 3 dilim yiyebiliyoruz doymak için 3 dilime kadar izin var
ve yine çok güzel bi konuya değinmişsin püskütcüm evet arkadaşlar bende elimden geldiğince bütün mesajlara cevap vermek istiyorum sonuçta takımıız ve paylaşım yaparak birbirimizi motive ediyoruz pembecik arkadaşımız genelde girip günde bikaç paylaşımda bulunuyodu ama bikaçgündür yok neden olduğunu bilemiyoruz
yeni gelen arkadaşımız zeynep için söylüyorum zeynepcim forumu bilmiyo olabilirsin kurallarıda bilmiyo olabilirsin çok yenisin seni anlıyabiliyorum ama şoyle yaparsan senin için daha iyi olur son yazdığın mesajdan sonra kimler ne yazmış seninle ilgili bişey demişmi diye bakarsan mesajlara hem bol bol paylaşım yapmış oluruz hemde takıma daha çabuk adepte olursun mesela dün sen geldikten sonra birsürü arkadaşımız sana bişeyler yazdı bende forumla ilgili hatırlatmalarda bulundum ama sen geldin ve yediklerini yazdın çıktın sanırım mesajları görmedin olabilir canım bundan sonra daha dikkatli olarak hem biz seni motive ederiz hemde sen bizi kaydirigubbakcemile5

selam kızlar ben geldim

bugün biraz daha iyiyim. iyi dileklerini sunan herkese teşekkür ederim Şeniz

leylacım ben bu resmi görmüşmüydüm acaba :1shok: nutkum tutuldu da kafamçokkarıştı 16-17 yaşındayken niii kadannn da ehtiyarr görünüyormuşsun bilmiyorumkismile şaka bir yana hepimizin eski resimleri vardır değil göstermeye bakmaya bile utandığımız sempatiksalakcinni ben bu kilolara hiç çıkmadım allaha şükür. kilomu takip etmemin faydaları zemuszemus bazen ucunu kaçırdığımda oluyor tabii. en fazla bulunduğum kilo 65. ama o benim için çok... o resimlerime bakmak bile istemiyorum :umursamaz: doğuma 79-80 kilo ile gittim. 65' e düştüm. 3,5 senedir çabalıyorum desem yeridir herhalde :hulya:

püsküütcüm ince detaylarla ve samimi cevapların çok hoş yaa opuyorumnanaktan
bu arada soracağım unutuyorum AOÇ nedir CADIARZU

doracım sen bu kadar uyumazdın hiç. canın keyif yapmak istedi sanırım hihoyyyt

ebrucum sen de hoşgelmişsin benim gibi kaydirigubbakcemile3

ebru başkanım hoş gelmişin...........Şeniz

bu sabah geç kalktım. kalkınca 3 bedem yedim....
arkasından sabah işlerimi halledip
1 dilim ekmek 2 kk kadar lor domatest salatalık 2 zeytin yedim.
ara öğünümdede 20 tane kiraz yedim. miktar fazla ama elimi tabaktan alamadımbilmiyorumkismile
birazda spor yaptım.....
öğlene henüz pilanım yok..... saatlerimide karıştırdım zaten geç kalkıncabilmiyorumkismile

doracım geç kalkınca insanın düzenide farklılaşıyo canım haklısın ama yediklerin güzel
kiraz konusunda sen yine 20 yemişsin ben bi başladım mı bi kilo oturuşta yiyebilcek kapasitedeyim tam bi kiraz canavarı karşında hele o napolyon kirazlar yokmu ısırınca boyle sulu sulu ayyy canım çok istedi onlardan çıkmadı daha (allahtan bide allahtan hamile yok aramızda )yoksa bende monti falan kalmaz kaydirigubbakcemile3

X