Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Anam ne çıkmaz dişmiş, son 3 aydır her dr a gidişimizde dr dişler geliyo dedi, 3 ay oldu halen gelen giden yok... Neyse bir rivayete göre geç gelen dişler daha sağlıklı oluyomuş, yada insanlar beni kandırıyo bilemiyorum:))))
Kahvaltımı ettim.
1 dilim kepek ekmeği
1 parca beyaz peynir
1 yumurta
yarım domates (fazladan listede yoktu)
birde listede 1 bardak süt vardı, kızımın alerji durumundan ötürü süt tüketemiyorum, onun kalorisini humana süt çayından yana kullandım:)))))

Acıkırsam arada 1 elma yiyecekmişim........

Birde ben nasıl diyet yapıyoduysam 1 kilo alarak 81 olmusum Allahtan listeye girmemişim bu durumda:)))

dün yediklerimden dolayı suçluyum ama şu yaz boyunca bir daha beraber olamıyacağımızdan ve kayınvalidem bir daha dün yaptıklarını yapmıyacağından dolayı dün onları yememezlik yapamadım ama bu gün sıkı bir diyet yapıyorum
sabah 1 dilim ekmek peynir 2 zeytin ve yeşil çay içtim

selam kızlar

püsküütcüm tam düşündüğümüz gibi iyi bir denetçi olmuş. bilgisi de yeterince olunca her soruya cevap verebilmiş kaydirigubbakcemile2

ebrucum sana da oğluşa da geçmiş olsun canım olumunekankayizsmile

ben hafta sonu yediklerimi yazmayacağım :kedi:

bugünden itibaren dikkat edip de yazmaya utanacağım şeyleri yemeyeceğim için yarın sabah hepsini yazarım :lepi:

bugün pazartesi ve işler çokkk

yine gelirim

öpüyorum hepinizi Şeniz

huuuu huu nerdesiniz kızlarrrr :emir_bebek:
ikra cadı, bu hafta ne kadar verdigine bakamadım henüz yeni kolaçan ediyorum linkleri...kaydirigubbakcemile3
ama biraz zaman ver kendinede montiyede ..a.s.
birde yağ ölcümü yaptırım bazan baskül yanıltıyor ... ben baskülde aynıyım ama eriyip biitim iyce . 10 gün önceye göre 700gr yağdan erimişim ama baskül eynı.laelaelaelaelae yakında 38 bedene girecem ama gene 60 üstünde olacagım galiba ..sempatiksalakcinni
her büğye farklıdır tabi alınan sonuçlarda farklı olur ....ama önemli olan hedefteki sonuç.. bu hedef kilo vermedede kısa vadede olmamamalı .a.s
sen gittigin yolun yolun dogru oldugunu biliyorsun gerisini biraz zaman bırak ...opuyorumnanaktan

bayanssulusmile
ikra cadı, bu hafta ne kadar verdigine bakamadım henüz yeni kolaçan ediyorum linkleri...kaydirigubbakcemile3
ama biraz zaman ver kendinede montiyede ..a.s.
birde yağ ölcümü yaptırım bazan baskül yanıltıyor ... ben baskülde aynıyım ama eriyip biitim iyce . 10 gün önceye göre 700gr yağdan erimişim ama baskül eynı.laelaelaelaelae yakında 38 bedene girecem ama gene 60 üstünde olacagım galiba ..sempatiksalakcinni
her büğye farklıdır tabi alınan sonuçlarda farklı olur ....ama önemli olan hedefteki sonuç.. bu hedef kilo vermedede kısa vadede olmamamalı .a.s
sen gittigin yolun yolun dogru oldugunu biliyorsun gerisini biraz zaman bırak ...opuyorumnanaktan

öyle yapıyroum abencim sayende menümü monti topiğinede yazdım aralarımı kaldırdım bu hafta güzel sonuçlar olucak inşallah kaydirigubbakcemile5
bence senin gram fazlalığın ama tabi verdikçe veresin geliyo dimi işin şakası ideal ölçülerinde olduğuna inanıyorum yakında mezun oluyosun zaten bizim daha yolumuz uzun inşallah o günleri görürüz

bayanssulusmile

öyle yapıyroum abencim sayende menümü monti topiğinede yazdım aralarımı kaldırdım bu hafta güzel sonuçlar olucak inşallah kaydirigubbakcemile5
bence senin gram fazlalığın ama tabi verdikçe veresin geliyo dimi işin şakası ideal ölçülerinde olduğuna inanıyorum yakında mezun oluyosun zaten bizim daha yolumuz uzun inşallah o günleri görürüz
göreceksiniz yeterki inanın ....
ben 6. takıma ilk başladıgımda asim bilir dimi asim ..Şeniz hayal bile edemezdim bu kiloları ama isteyince oluyormuş .... o zamanlar 60şı hedef koyarkan öylesine koymuştum .. ah 65 olsam diyordum ...kaydirigubbakcemile3 ama şimdi 5 rakamlara diktim güzümü bunu sonu yok galiba .sempatiksalakcinni

1. Hafta / 2. Gün yediklerim:

10:00 Cornflakes, süt

12:15 2 Badem, 1 ceviz, 1 kayısı
***** çok uzun ara vermek zorunda kaldım.. öyle bir yerdeydim ki satılan herşey karbonhidrat deposuydu. Baktım baktım, bütün gurultularıma rağmen hiçbişeycik satın almadan gittim masadaki yerime oturdum. Evden çıkarken çantama leplep atmadığım için çok pişman oldum. Bu hatadan derhal dersimizi alıyoruz tabii.. bilmiyorumkismile

16:30 2 x Karışık tost, 2 domates, 1 salatalık

18:30 1 salkım üzüm, hellim peyniri

20:30 Tavuklu, esmer bulgurlu yoğurt çorbası yanında aysberg salata

22:30 1/4 kavun, 1/2 bardak süt

2. günümde de yemek türlerimde plana uygun ilerliyorum. Planımda yazdığım spor ve su kurallarımı da yerine getiriyorum. Aksi bir şey olursa yazarım ama yazmazsam bilin ki planda aksilik yok..

Ah mısır bi'çıksa da rahatlasam.. O zaman yemeklerin yanında haşlanmş mısıra gömülüyorum.. Tıpkı eski diyet günlerimdeki gibi.. Çok özledim çooook opuyorumnanaktan

Takımcım, sadece kendi yazdıklarımı yazıp kaçıyor gibi olacak şimdi.. ki hiç ama hiç tasvip etmediğim bir davranış şeklidir. Şu anda daracık bir vaktimde girdim.. Vakit bulur bulmaz yazılan bütüüüüün mesajları okumak üzere yeniden geliyorum.. Beni özleyin e mi?.. sırnaşık şey

Esen kalın.. a.s.

***** çok uzun ara vermek zorunda kaldım.. öyle bir yerdeydim ki satılan herşey karbonhidrat deposuydu. Baktım baktım, bütün gurultularıma rağmen hiçbişeycik satın almadan gittim masadaki yerime oturdum. Evden çıkarken çantama leplep atmadığım için çok pişman oldum. Bu hatadan derhal dersimizi alıyoruz tabii.. bilmiyorumkismile

2. günümde de yemek türlerimde plana uygun ilerliyorum. Planımda yazdığım spor ve su kurallarımı da yerine getiriyorum. Aksi bir şey olursa yazarım ama yazmazsam bilin ki planda aksilik yok..

Ah mısır bi'çıksa da rahatlasam.. O zaman yemeklerin yanında haşlanmş mısıra gömülüyorum.. Tıpkı eski diyet günlerimdeki gibi.. Çok özledim çooook opuyorumnanaktan

Takımcım, sadece kendi yazdıklarımı yazıp kaçıyor gibi olacak şimdi.. ki hiç ama hiç tasvip etmediğim bir davranış şeklidir. Şu anda daracık bir vaktimde girdim.. Vakit bulur bulmaz yazılan bütüüüüün mesajları okumak üzere yeniden geliyorum.. Beni özleyin e mi?.. sırnaşık şey

Esen kalın.. a.s.
yakaladım efem .
demek ropor verilmeye başladı ...kaydirigubbakcemile3 mısır hı amanın bence çıkasın püskütüm ... o kaçtıgın karbonhidratların en cadılarından kendileri...akannehir
menünüz güzel afem afiyet olsun ... çantayada acil durum menüsü gerekli evet ..a.s.

Esen kalın.. a.s.

Püsküütüm ne güzel bi liste bu böyleezemuszemusherşey saati saatine...ne yazık ki ben böyle yapamıyorum...daha önce bi not defterim vardı ona yazıyordum her yediğimi,çoook iyi oluyordu...tekrar başlamalıyım...

Ceydacım tebrik ederim canıma.s.

dün yediklerim;
kahvaltı 4 yemek kaşığı mısır gevreği,yarım s.b süt eşliğinde...
arada 1 elma...
öğlen 1 kase yoğurtlu ve tavuklu semizotu salatası,1 dilim ekmek..
arada 10 erik...
akşam 1 kase tarhana çorbası,1 dilim ekmek...

göreceksiniz yeterki inanın ....
ben 6. takıma ilk başladıgımda asim bilir dimi asim ..Şeniz hayal bile edemezdim bu kiloları ama isteyince oluyormuş .... o zamanlar 60şı hedef koyarkan öylesine koymuştum .. ah 65 olsam diyordum ...kaydirigubbakcemile3 ama şimdi 5 rakamlara diktim güzümü bunu sonu yok galiba .sempatiksalakcinni

evet aebenim zayıflamayı istemenin sonu yok galiba. ben de 58'i istemiştim ilk başlarda. 55'i bile görmüştüm. daha fazlasını istemeye başlamıştım kiiiiiiiiiiiiii :kedi: yani demek istiyorum ki ipin ucunu sıkı tutmalıyız. kaçtı mı kaçıyor :eek:lmaz: bu sefer akıllandım galiba aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

püsküütcüm düzenin harika olumunekankayizsmile
yalnız mısır konusuna tam değinecektim ki aebencim el atmış bile. ben de mısırın kötü bir karbonhidrat olduğunu biliyordum. mısır yemekten çekinmişimdir her zaman akannehir

leylacım senin yediklerin de çok güzel. akşama kadar evde pc başı çalışmana rağmen sıkı tutuyorsun bravo kaydirigubbakcemile2

ikracım artık sonuçlarını almaya başlayacaksın eminim ki zemuszemus hem de hızlı bir şekilde boshayallersmile

slm kızlar.
sabah beri nete giremedim yine.
çok sinir oldum anlayacağınızkötükedihüso.

boshayallersmilepüsküütüm o kadar güzel yazıyorsun ki............ masal edasında huzur verici bir yazım şeklin var canımmsırnaşık şey

bende mısırı çok ama çokkk severimmmmmmmmm. arada birde yerimmmmmcokacimcoook
ceydacığım teprikler canım.....:nazar:
ebrucuğum çok geçmiş olsun. sanırım iyileşemedin:umursamaz:
hemşerim senide tebrik ederimmmvereliniortak

ikracığım bu hafta zinciri kırarsın inşallahhhhh:Saruboceq:

sabahta öğlende kahvaltı yaptım. arkadaşım öğlen bana gelecekmişti haber verdi ama benim diş doktorumla randevum olduğu için(2.30 ) da
11 .00 da aldım. ve 2. kahvaltımı yaptım. zeytin peynir domatest 1 dilim tam buğday ekmeği 1 dilimde sosis yedim
şu an ağzım burnum yediğim morfin sayesinde uyuşuk. bir şey hisstmiyorum. tek diş diye gittim 3 dişimi doldurdumkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
gidip biraz uzanacağım.kafamçokkarıştı

kendime az önce etek aldım ve kaç beden dersiniz 40opuyorumnanaktan
38 e bile girdim ama o biraz dar geldi........ bende yakın zamanda giymem gerektiği için bol olsun istedimyerimsenibenyerimseniben
çok yakın zamanda giyemiyeceğim eminim bol gelecektir :lepi:

Püssküüüt sizde diye biz sizi hiiiiiiç kıskanmadıkkiiiii delikafadulden ama 6. takım olarak bu fırsatı kaçırdığımız için affedemiyoruz kendimizi eyvahedigeldismilebayanssulusmile
Sen ne tatlı şeysin böyleeeee opuyorumnanaktan Mahcup ettin beni..
Ayrıca fırsatı kaçırmak olarak bakma lütfen.. Ben buralardayım.. yerimseniben

merakımı af buyur püsküütcüm ama elmanın acıktırıyor ya da acıktırmıyor olmasında belirleyici bir özellik mi var?[/B]

Yok tatlım bir özelliği falan.. Benim özelliğim var.. :roflol:
Meyve yediğimde hep acıkırım ben.. Sonra bi'öğrendim ki meğerse meyvenin içeriğindeki glikoz kana karıştığı için pankreas enzim salgılıyor kan şekerini azaltmak adına.. bu arada da beyne acıktım sinyali gidiyormuş.. Kan şekeri yükselmesiymiş yani sebep.. Bunu nasıl engelleyebilirim onu da araştırdım.. Ve şimdi sonuç olarak meyve yerken yanında mutlaka süt ya da peynir tüketiyorum.. ve artık acıkmıyorum.. :lepi:
püskütcüm harikasın biçok bilgini not alıyorum şuan monti yapıyprum ama ilerde lazım olabilir.......
Teşekkürler canım... Dilerim faydam dokunuyordur.. olumunekankayizsmile
Monti diyetine yorum yapamıyorum ben kusura bakma.. Bilmediğim bir şey çünkü.. Ara öğün olmuyor mu bu diyette? Metabolizma hızını düşürmez mi böyle yapınca?
Kahvaltımı ettim.
1 dilim kepek ekmeği
1 parca beyaz peynir
1 yumurta
yarım domates (fazladan listede yoktu)
birde listede 1 bardak süt vardı, kızımın alerji durumundan ötürü süt tüketemiyorum, onun kalorisini humana süt çayından yana kullandım:)))))

Acıkırsam arada 1 elma yiyecekmişim........
Yediklerin güzel ama ben şahsi olarak bütün günü bir arada görmeyi doğru yorum yapabilmek adına tercih ederim. Dengeli olup olmadığını anlamak zor böyle..
-mişim eki kullandığına göre liste diyeti yaptığını düşünüyorum.. Yoksa yoksa sen de mi monticisin? bilmiyorumkismile
püsküütcüm tam düşündüğümüz gibi iyi bir denetçi olmuş. bilgisi de yeterince olunca her soruya cevap verebilmiş kaydirigubbakcemile2...........
E-ee eskilerden kaç kişi kaldık..? :roflol: Şeniz
yakaladım efem .
demek ropor verilmeye başladı ...kaydirigubbakcemile3 mısır hı amanın bence çıkasın püskütüm ... o kaçtıgın karbonhidratların en cadılarından kendileri...akannehir
menünüz güzel afem afiyet olsun ... çantayada acil durum menüsü gerekli evet ..a.s.
Ay benim hassas böreğim de gelmiş.. opuyorumnanaktan
Mısır konusunda rahat olunuz.. Ben önceki diyetimde başlarda korka korka denedim.. Sonra baktım ki kilo vermeme hiç engel olmuyo.. Artık her zaman rahat rahat yediğim bir gıdadır.. Ve çok mutlu eder kendileri beni..
Püsküütüm ne güzel bi liste bu böyleezemuszemusherşey saati saatine...ne yazık ki ben böyle yapamıyorum...daha önce bi not defterim vardı ona yazıyordum her yediğimi,çoook iyi oluyordu...tekrar başlamalıyım...
Mutlaka başla Leylacım.. Bak ben de dönem dönem üşenirim ama sanırım buna rağmen en düzenli olduğum ikinci konudur spordan sonra..
Şu açıdan benim çok işime yarıyor.. Her gün sebze/et/yoğurt/süt/meyve mutlaka yemeliyim.. Bana böylesi iyi geliyor çünkü..
Defter olunca bakıp a-aa ben meyve yememişim ayol diyorsun misal ve hemen öğünlere yerleştiriyorsun.. yerimseniben

dün yediklerim;
kahvaltı 4 yemek kaşığı mısır gevreği,yarım s.b süt eşliğinde...
arada 1 elma...
öğlen 1 kase yoğurtlu ve tavuklu semizotu salatası,1 dilim ekmek..
arada 10 erik...
akşam 1 kase tarhana çorbası,1 dilim ekmek...
Yediklerine gelince.. Süper :lepi: Yenmesi gereken her şey vaaaar.. :hooray: Gece acıkmadın mı? Yoksa sana iyi gelmiyor mu yatmadan önce ara öğün yapmak?
püsküütcüm düzenin harika olumunekankayizsmile
yalnız mısır konusuna tam değinecektim ki aebencim el atmış bile. ben de mısırın kötü bir karbonhidrat olduğunu biliyordum. mısır yemekten çekinmişimdir her zaman akannehir
Teşekkürler tatlım.. a.s.
Mısırla biz iyi geçiniyoruz.. sırnaşık şey
Şimdi ne desem boş.. Mısır bi'çıksın o zaman göreceksiniz verdiğim kiloya hiç etki etmiyor..
Ha tabii burada en önemli belirleyici şu benim için..
Benim hedeflerim her zaman az olmuştur.. Haftalık 500 gr hedef olunca insan çok daha serbest beslenebiliyor.. Yoksa daha fazla verme gayretindeki bir insan olsa mısırdan arkasına bakmadan kaçması gerekir.. :eek:
Oysa ben.... ıhmmmm kucağımı açmış bekliyorum Mısır Prensimi :lepi:

boshayallersmilepüsküütüm o kadar güzel yazıyorsun ki............ masal edasında huzur verici bir yazım şeklin var canımmsırnaşık şey
Yerim seni yerimmmm olumunekankayizsmile Keyifli okumalar o halde....
Bu arada geçmiş olsun.. a.s. Sosisi lüpledin yani.. :roflol: Şaka yapıyorum afiyet olsun sağlık olsun.. bi dilimcik.. kaydirigubbakcemile2
Eteğine gelince.. En kısa zamanda terziye götürüp darlaştırman dileğiyle arkadaşım.. güle güle kullan.

leylacım senin yediklerin de çok güzel. akşama kadar evde pc başı çalışmana rağmen sıkı tutuyorsun bravo kaydirigubbakcemile2

asicim inan pc başında iş yaparken çok daha dikkat ediyorum...boş kaldığım zaman aklımda hep abur cubur oluyor :KK70:

kendime az önce etek aldım ve kaç beden dersiniz 40opuyorumnanaktan
38 e bile girdim ama o biraz dar geldi........ bende yakın zamanda giymem gerektiği için bol olsun istedimyerimsenibenyerimseniben
çok yakın zamanda giyemiyeceğim eminim bol gelecektir :lepi:

waaaooooowwww süper bi haber buuuuuu çooook sevindiiimmmm:lepi:

X