Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

ben bu gün ne yedim ne içtim yamıyacağım. şöle bişi var, yediğin içtiğin senin olsun, gezdiğin gördüğün yerleri anlat demiş atalarımız. bende biraz internette gezintiye çıktığımda bulduğum şeyleri paylaşmak sitedim. aşağıdaki diyeti uygulayan arkadaşlarımız varsa lütfen düşüncelerini öğrenmek isterim.

Hollywood Diyeti
Pazartesi
Dilediğiniz kadar mevye suyu içebilirsiniz. Bunun dışında yiyecek yok.
6-8 bardak su için.
Salı
Dilediğiniz kadar meyve suyu için, yiyecek kesinlikle yasak.
6-8 bardak da su için.
Çarşamba
Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dilpeyniri, domates ve salatalık, 1 katı yumurta
Öğle: Limonlu ve çok az zeytinyağı gezdirilmiş
bol yeşil salata
Akşam: 100 gram yağsız ızgara tavuk eti, çok az zeytinyağı ilavesiyle pişirilmiş, limonlu
1 tabak taze brokoli
Perşembe
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dilpeyniri, domates ve salatalık, şekersiz ıhlamur veya meyve çayı
Öğle: Bol yeşil salata
Akşam: 150 gram mantar ve 2 yumurtayla yapılmış yağsız omlet
Cuma
Kahvaltı: 2 dilim yağsız beyazpeynir, domates ve salatalık, şekersiz ıhlamur veya meyve çayı
Akşam: 150 gram ızgara balık eti, 1 porsiyon haşlanmış brokoli
Cumartesi
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dilpeyniri, 1 tatlı kaşığı diyet reçel, şekersiz meyve çayı veya ıhlamur
Akşam: 150 gram ızgara tavuk, çok az zeytinyağı ilavesiyle pişirilmiş
1 porsiyon kabak
Pazar
Kahvaltı: 2 dilim yağsız dilpeyniri, 1 tatlı kaşığı diyet reçel, şekersiz meyve çayı veya ıhlamur
Akşam: 150 gram balık eti, 1 porsiyon haşlanmış
brüksel lahanası

Doktor görüşü
Dr. Gündüz Tezmen, Holywood Diyeti ve Yağ Yakıcı Diyet'i artı ve eksileriyle şöyle yorumladı:
Holywood Diyeti: Star olmak çok kolay değil. Herkesin gözü onların üzerinde. Her zaman formda olmak gerekiyor. Hollywood ünlülerinin kameraların karşısına çıkmadan önce fazla kilolarından kurtulmak için başvurduğu bu diyet, yeterince protein, sebze, salata ve meyve suyu içermesi nedeniyle uzun süre herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmadan uygulanabilir. Ancak düşük kalorisi nedeniyle, herkesin çok kolayca sürdürmesi mümkün değil.

Yağ Yakıcı Diyet
Kahvaltı: 1 bardak soda (yarım limon suyu ilaveli), 1 dilim kepek ekmeği, 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi
Kuşluk: 1 adet greyfurt
Öğlen: 1 bardak soda (oda sıcaklığındaki soda, yarım limon suyu ilaveli), 1 büyük kâse maydanozlu sebze salatası, (50 gram brokoli,
50 gram ıspanak, bezelye ve maydanoz az haşlanarak, limon suyu, bir tatlı kaşığı yağ ve tuzla tatlandırılacak) 40 gram diyet tonbalığı
İkindi: 4 adet diyet kraker ya da bisküvi
200 ml. greyfurt suyu
Akşam: 1 bardak soda
80 gram konserve diyet tonbalığı, büyük bir kâse yeşil salata (limon suyu, bir tatlı kaşığı yağ ve maydanozla tatlandırılmış), 30 gram bitter çikolata. Uykudan 2-3 saat önce 1/2 bardak light süt, 1 bardak soda, şekersiz kahve ya da çay

Yağ Yakıcı Diyet: Bu diyeti uygulayan kişilerin temel sorunu, vücutta birikmiş yağ kütleleridir. Genel olarak kilo vermelerine rağmen bel çevresi incelemeyen, basenlerindeki yağları eritemeyen, selülitlerinden kurtulamayan kişilerin başvurabilecekleri bu diyet, çok düşük kalorilidir. Uzun süre uygulanması önerilmez. Genel kilo verme amaçlı diyetlerin yanı sıra üç-dört günlük uygulamalar şeklinde başvurulabilir. Yağların yakılması, vücutta aseton gibi keton maddelerin ortaya çıkmasına yol açar. Bu diyet süresince bol su içerek ketonların atılmasını kolaylaştırmakta yarar var.

tüm arkadaşların sevgililer günü kutlu olsuna.s.

bugün diyet menümü yazamıyorum, çünkü ortada diyet falan kalmadı. her şeyden az az yedim ama...!!!!, daha bunun akşam yemeği var ve bugün sevgililer günüüü... (ah Haftasonu ahhhh)

mrb kızlar.. yazdıklarınızı okudum gerçekten çok haklısınız. biraz daha sıcak ve paylaşımcı olmamız gerekiyor. bu iş gerçekten motivasyon işi ben kendi adıma çok özür dilerim dün yazamadım çünkü.. regl dönemimde olduğum için dün ayağa bile kalkamadım çok kötü sancım vardı neden oldu bende anlamıyorum.. dün canım yemek istemediği için abur cubur atıştırdım yani diyet ve sağlık açısından çok kötü birgün geçirdim..
kocaeliciğim çok haklısın bahar geliyor ve biz hala aynı kilodayız acil birşeyler yapmamız lazım..
bugün güne yine sancı ile uyandım:çok üzgünüm: ama güzel bir kahvaltı ile devam ettim
bir parça çikolata yemek zorunda kaldım. öğle ise hamburger yedim.
ama akşam sadece 1 dilim ekmek ve çorba içtim. şimdi kalkıp kendimi zorlamadan birazcık spor yapmak istiyorum.. bundan sonra paylaşımlara daha sık devam edeceğim sizdende yardım bekliyorum..
görüşmek üzere..

evet kocaelicim bitanem geldim.
dağları aştımda geldim. oğluşumla evdeyiz.
hayat yolunamı giriyor biz mi alışıyoruz yeni tarzlara bilemem.ama hayat bu mücadele mü
cadele.
16 mayıs hedef. ama ben bu 16 vmayıstan önce halletmeliyim.
mayısta zaten 1 yıl olcak.
handemi kesinlikle haklısın. bende aynen katılıyorum.
evet sadece bir şeyleri yazmak değil ortamı yaşamı paylaşmak asıl olanki bu asıl motivasyonu sağlıyacak gibi geliyor. kurulan dialogların doğru anlaşılır olması,yapıcı olması gibi şeyleri düşünürken ve oğlumla cebelleşirken ben uzaklaştım.ve tepetaklak oldum
şimdi ara vermem gerekir k. bey cd izleyecekmiş. slm

merhaba sekerlerr evet haklısınız bundam sonra dıyaloglarr daha cok olmalı..ama yedıgımızı ıctıgımızıde yazalımm..
ben bu 2 hafta sürecinde kılo aldımm 65 cıktım sonraa 2 hafta sonraa askerde olan sözlumun yanına gıtme olayı cıkıncaaa paçalarımm tutustu cunku askerden donenekadar 54 olacagıma dayır ıddaaya gırmıstık ve ben bu konuda hıc bısey yapmadım sonraa bır sılkelendımdelikafadulden3 gunde 64 ındım 2 gun patates haslama yedım vee ilaç kullanmayanlara şiddetle tavsiye ederim greyfurt suyuu kahvaltıdan oncee 1 bardak ıctım ve iştah abur cubur yeme ısteyı kalmadı ben reçetemi buldum greyfurt ve az yeme ..2 gun patates haslama yedıkten sonra sımdı az yemeye basladım ..aslında patetes dıyetı yapacaktım ama 2 gun yemek yetti bana..yarın hollywod diyetine baslıcam karmencim de sormus ben bu dıyetı onceden de yaptım 1 kez ılk gün bıraz zorlanıyorsun ama sonra alısıyorsun ben tam yapmama ragmen 1,5-2 kılo arasında vermıstım..yarın baslıcammm bana katılan olursaa bırlıktee yaparız

cevap verdım canımm ama nasıl utandım anlatamamm yavvv amaa ben su 4 gundurr superımmm yanııı ben sımdıden varım pazartesıyı beklemeye gerek yokÇok üzgünüm çoook

Son düzenleyen: Moderatör:

canımmm benımmm yazılarını yorumlarını özlemısımm yaa sımdı 16 mayıs hedef ne?kılo bıldırımınde kı mı?benım oncelıkle su 10 gunde 2 -3 kılo verme sonraa 28 mayıs kılo:54 olcamm ınsallahhh

Evet çiçekcim.,
ben de özledim inan . ve tşk ederim
ben bu takımla vermişti,m kilolarımı ve bir tatil mahvetti beni diyebilirim.biraz birbirimizle yakın paylaşımdan, birazda birbirimizi fazlaca benimsemekten , adaptasyon zorluğu çekiyorum.
ama neleri başarmadıkkı.
clemente ne oldu?
aydasu mezun oldumu,
bir şeyi itiraf ediyim.motivasyonum tam değil. bugün sevgililir günü nedeniyle kocaman pembe yaş pastadan kocaman bir dilim yedim.
yarından itibaren varım.
evet mideyi küçültme önerileri bilen varsa alabilirim.
eee çicekcim kendine dikkAT ET LTF

fıstıklar şuan geçmişi okuyamıyacak olsamda bi öpücük vermeden geçmek istemedim.hepinizi çok özledim.en kısa zamanda görüşmek üzere mucuxxxxx

haklısınn ama toparlanacaz hep birlikte yeniden..benım sevgulum yanımda yoktuu :çok üzgünüm:sen kaçmak hakkını doldurdunn artık..:mymeka:ilaç kullanmıyorsan greyfurt suyu iç canım yada yee ama İLAÇ KULLANMIYORSANN bana çok iyi geldi valla..

lahana yağı yorumlarını okuyordum dıkkatımı cekti hacer dıye arkadas 1 ayda aksamları 45 dak sporla yagı surerek 10 cm belden ıncelmıs ..denesek mı acaba?

fıstıklar şuan geçmişi okuyamıyacak olsamda bi öpücük vermeden geçmek istemedim.hepinizi çok özledim.en kısa zamanda görüşmek üzere mucuxxxxx

tatlımmmmm benımm bende çook ozledımm senı dön çabukkkhihoyyyt
iyisin dımıı keyıfler nasıll

bahrcımmm sendee kaçamak hakkını doldurdunnn en gec pazartesıye kadarr toplanıyoruzzzkaydirigubbakcemile5

çiçekcim hollywod diyetine başlamayı gözüm şimdilik kesmedi.:uhm: Ama hafta içi kesinlikle greyfurta takılmayı düşünüyorum iştahımı kesecek bir şeyler arıyorum çünkü.

çiçekcim hollywod diyetine başlamayı gözüm şimdilik kesmedi.:uhm: Ama hafta içi kesinlikle greyfurta takılmayı düşünüyorum iştahımı kesecek bir şeyler arıyorum çünkü.

canımm tekrardan hatırlatmak ıstıyorumm ılacla greyfurt kullanılmıyor bılıyorsunn aklınızda bulunsun oldumuu cunku bırlıkte alındıgında ılacların etkılesımlerını falan arttırıyormus..eger greyfurtu yıyebılırsen yee ama yıyemem dyorsan suyunu sık ıc..yemek daha faydalı oluyormus ama ben yıyemıyorum..bana cok ıyı geldıı benkııı acayıp tatlıya abur cubura duskundumm ınsallah sanada ıyı gelır..

ben bugun meyve suyumu aldım seftalı yarın seftalı gunum..1 hafta yapcam sonra ara vercem tabıkı ama bu dıyetı tam yapmak ıstıyorumm..

tatlımmmmm benımm bende çook ozledımm senı dön çabukkkhihoyyyt
iyisin dımıı keyıfler nasıll

BENDE SİZLERİ ÖZLEDİM:çok üzgünüm:
YAAA NERELERDESİNİZ:uhm:
BU KADAR UZUN KAYBOLMAYIN:sm_confused:

3.TAKIMDAN 2. TAKIMA
SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN(HER NE SEVİYORSANIZ
EŞ-SEVGİLİ-KÖPEK-KUŞ-KEDİ
VEEEE BEBEĞİNİZ)yerimseniben​

bahrcımmm sendee kaçamak hakkını doldurdunnn en gec pazartesıye kadarr toplanıyoruzzzkaydirigubbakcemile5
biliyorum çiçekçiğimsırnaşık şey ben bugünden başladım zaten mide küçültmeye..
artık kaçamak falan yok diyete tam gaz devam:dance: sizler yanımızda olduktan sonra yapamacağımız şey yok:sm_cool: korksun bizden kilolar..

sevgili arkadaşlar,

güzel bir pazar sabahına keyifle uyandım, saat 09.30 da çok çok az bir kahvaltı sonrası 30 dakikalık tempolu bir yürüyüş yaptım. sonra arkadaşlarla beraber arabaya atladık dağ bayır derken istediğimiz gibi bir yer bulup yemek yiyemedik ve eve dödüğümüzde saat akşamın 4 ü olmuştu. tabii beklenen sonuç... 4-5 dilim ekmekle beraber doyurucu bir kahvaltı. aslında toplamda yine de çok yemedim. fakat aç kalmak çok kötü. insanın gözü dönüyor ne bulursa yiyor yemek istiyor. işin komiği kendime dur derim diye kendimden kaçırır gibi hızlı hızlı yiyorum::çok üzgünüm:

neymişşşş: ara öğünler ve öğün atlamamak çok önemliymiş. benim gibi gününüzü dışarıda geçirecekseniz çantanızda atıştırmalıklarınız bulunacakmış...

herkese iyi haftalar...

saol çiçekcim hatırlatmana sevindim. Şeniz greyfurdun ilaçlarla kullanılması durumunu duyunca greyfurt yemeye bilem korkar oldum yaklaşık 2 yıl kadar oluyor herhalde tadını bile unuttum. önerini dikkate alıp yemeyi düşünüyorum tuzlayıp yemeyi çok severim ama bu kez tuz kullanmayacağım.

bu gün meyve suyunu almışsın afiyet olsun canım. ama taze sıkılmış olması önemli değilmi. bir dene bakalım sonuçlarını öğrenmek isterim açıkcası bakarsın bende haftaya meyve suyumu alır hazırlarım.

Son düzenleme:
aman aman aman
ne bereketli bi bi gün bu böle Allah bereket versin bol bol paylaşım olmuş
arkadaşlar hepinizin benimle hemfikir olmasına çok sevindim demekki neymiş artık daha çok paylaşım yapıcaz tabi bu hepimiz için geçerli

Kocaelicim ayynen dediğin gibi olsun pazartesinden itibaren asılıyoruz yağ yakma operasyonlarına

allahım yarabbim oğluşum tepemde yazdırmıyo kızlar şunu yatırıp gelicem hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…