Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

fıstıklar şuan geçmişi okuyamıyacak olsamda bi öpücük vermeden geçmek istemedim.hepinizi çok özledim.en kısa zamanda görüşmek üzere mucuxxxxx

silviyacım canım hoşgeldin
nasılsın arkadaşım?? umarım çabuk dönersin aramıza özlettin kendini

Çiçekim Karmenim greyfurt diyonuz bişeyler yapıyonuz iyi geliyo diyonuz heveslendim şimdi benimde acaip ihtiyacım var abur cubur acaip istiyo canım hani diyom kendimi seviyom seni yemiyom diye ama yinede olmuyo kaçıyo arada bir

Çiçekim bu greyfurtu sabah aç karnınamı içmemiz gerekiyo
bende onun tadını sevmiyorum ya

Karmencim sen başladınmı peki nası içebiliyonmu anacım ben içemem gibime geliyo

Zayıflamanızı engelleyen 10 neden

FORMSANTE

Zayıflamak isteyenler için tek bir formül var; o da hayat tarzı haline gelmiş, sağlıklı alışkanlıklarla oluşturulmuş bir program. Eğer siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız önce zayıflamanızın önüne geçen nedenleri bulmalısınız.

BAĞIRSAK FLORASININ BOZULMASI

Fareler üzerinde yapılan çalışmalar, bağırsak florası düzenine göre kalori kaybının değişebileceğini gösteriyor. Vücudumuzda oluşan bu dengesizlik az yememize rağmen kilo alımına yol açabiliyor. Aynı zamanda "gram" kategorisinde yer alan zararlı bakteriler kanımıza karışarak aşırı kilo alımı ve diyabet hastalıklarına yol açabiliyor.

Diğer bir araştırma alanı ise şişman kişiler ile normal kilolu kişilerin bağırsak floralarındaki bakterilerin, yani mikropların farklı olup olmadığı yönünde. İlk çalışmalar bağırsak florasının şişman kişilerde farklı olduğunu ortaya koyuyor. Bağırsak florasını dengelemenin yolu ise probiyotik ürünler tüketmekten geçiyor.

YETERSİZ UYUMAK

Yapılan araştırmalar, uyku süresi ile obez olma riski arasında güçlü bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Gecede 4 saatten az uyuyanlar 7 ile 9 saat uyuyanlara göre kilo alımında daha yüksek bir risk altında bulunuyor. Uyku eksikliğinde midemiz açlık hormonu salgılıyor. Bu durum yemeği fazla kaçırmamıza sebep oluyor. Uyku ritminin ve uyku düzeninin bozulması sonucu vücutta bazı kimyasal değişiklikler meydana geliyor. Bu durumda ise diyabet, hipertansiyon gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor.

BESİNLERE AMBARGO KOYMAK

Bedeni tek tip besinlerle beslemek, yemeklerde aşırı seçici davranmak, belli besinleri sofradan tamamen çıkarmak kilo alımına sebep olabiliyor. Çünkü vücudumuzun tüm besin gruplarını dengeli ve yeterli tüketmesi gerekiyor. Ayrıca alkol alımına bağlı olarak tüketilen diğer besin maddelerinin de (kızarmış patates, cips, mezeler vs.) vücutta gereksiz bir kalori ve yağ deposu olarak kalacağını unutmamak gerekiyor

STRESİ KONTROL EDEMEMEK

Birçok kişi sinirli ya da üzüntülü olduğunda yaptığı ilk iş buzdolabına yönelmek oluyor. Çünkü bu tür zamanlarda vücutta salgılanan kortizol hormonu iştah açıyor ve bizi yemeye yönlendiriyor. ABD'de son yıllarda yapılan çalışmalar stresin doğrudan vücudumuzda yağ birikimine yol açtığını ve bunun sonucu olarak kilo alımına sebep olduğunu gösteriyor. Aşırı stresin tetiklediği beyinde salgılanan NPY hormonu ise daha fazla yememize ve bel bölgesinde yağ birikimine neden oluyor. Böylece kısır bir obezite döngüsü başlamış oluyor.
Diğer bazı araştırmalar da, stres altındaki insanların kendilerini daha fazla yiyerek veya alkol ve tütün tüketimini arttırarak teselli ettiklerini, bunun da kolesterol düzeylerini olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor.

YANLIŞ İLAÇ KULLANIMI

Genelleyemesek de, bazı ilaçların kullanımı (depresyon gidericiler, hormon ilaçları, kortizon vs) bazı kişilerde kilo artışı ve şişmanlık sorununda tetikleyici rol oynuyor. Bu ilaçların kullanımının kan şekerinde düşmeye (hipoglisemi) ve insülin seviyelerinde kilo arttırıcı düzeyde artmaya (hiperinsülinemi) yol açtıkları araştırmalarla ortaya konmuş. Bu ilaçlar kullanılırken beslenmeye ayrıca dikkat edilmesi ve günlük haraket miktarının artırılması oldukça yerinde...

GECE ATIŞTIRMALARI

Genelde gün boyu yeterli besin tüketmeyen, stresli ve yoğun çalışanlarda azalan enerjiyi yükseltmek adına tüketilen gece yemeleri, en olmadık saatte aşırı kalori alımına neden olarak vücudun yağlanmasına sebep oluyor.

YETERLİ SU TÜKETMEMEK

Su yerine; çay, kahve, gazlı içecekle vücudun sıvı ihtiyacını karşılamak, zayıflamamızı engelleyen sebeplerin en önemlilerinden biri. Çünkü metabolizma için, besin kadar önemli bir yeri olan su ihtiyacının, gün içinde karşılanması gerekiyor. Çünkü su, kortizol hormonu salgılamasını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi ve kabızlığı engelliyor. Yemeklerden önce içilen su ise tokluk hissi veriyor, yağların depolanmasını engelliyor.

HAREKETSİZLİK

Gün içinde hareketsiz kalmak kilo vermenin önünde duran en büyük engel. Güne erken başlamak ve 7-8 saatten fazla uyumamak, kısa mesafeler için taşıt kullanma yerine yürümek, asansör yerine de merdiven kullanmak vücut aktivitesinin artırılmasına yardımcı oluyor.

TİROİT YETMEZLİĞİ
Tiroit yetmezliği metabolizmayı yavaşlatan ve bu nedenle kişilerde önceki kilolarına göre yüzde 15- 30 oranında kilo alınmasına neden olan bir hastalık. Bu nedenle tiroit bezi yetmezliği tedavi edilmeden kilo vermek oldukça zor. Kadınlarda süt salgılatan hormon olarak bilinen, prolaktin hormonunun fazla salgılanması da kilo almaya yol açan başka bir bozukluk.

GENETİK MİRAS DA ÖNEMLİ !

Gen araştırmaları, şimdilerde şişmanlıkla ilgili araştırmaların en önemli ayağını oluşturuyor. Çünkü, açlık hissinin sorumlusu olarak bazı genler görülüyor. Tek yumurta ikizleriyle yapılan araştırmalar gösteriyor ki, vücut ağırlığımızın yüzde 70'ine kadar olan kısmını genlerimize, sadece yüzde 30'luk bir bölümünü ise çevre faktörlerine borçluyuz. Dolayısıyla ailemizde fazla kilolu kişiler varsa, beslenme alışkanlıklarımıza daha çok dikkat etmeliyiz. Özellikle de hamilelik ve menopoz dönemlerinde!

YETERLİ KALSİYUM ALMAMAK

Hemen hemen herkes kalsiyumun sağlıklı kemiklere sahip olmak icin gerekli olduğunu biliyor. Ancak kalsiyumun kilo vermede de etkili olduğu pek fazla bilinmiyor. Araştırmalar kalsiyum açısından zengin olan yiyeceklerle beslenenlerin vücut kitle endekslerinin daha düşük oldugunu gösteriyor.

Haftalık Spor Durumumuz
(7 – 13 Şubat)
Bu hafta izinli olanlar

EN-FUR-TU

Spor yapanlar
Şeniza.s.

bahar_0186 :hooray:
Handemi :hooray:
Kocaeli :hooray:

Spor Yapmayanlar
:çok üzgünüm:

Singingkettle
Karmen2
clementine212
misirunu
Çiçek

Günaydın ve iyi haftalar kızlar. Geçen cuma günü yayınlamamıştım spor listemizi işlerime girişmeden yapayım dedim. Bugün çok yoğun olacağım. Malum Ptesi... Akşama görüşmek üzereeeŞeniz

slmmm kızlarrr bugun meyve suyunda 2.gunum bıttı ama bugun bıraz kacamak yaptım 1 kucuk kase pudıng yemek gıbı,,amaa ınanaırmısın hıc ıştahım yok ben hersabah ac karnına 1 bardak greyfurt suyumu ıcıyorumm ondan sonra ne yıceksem yıyorumm bana cok ıyı geldı greyfurt iştahımı kapattı ..ama dıkkatt ilaç kullananlar greyfurt içmesin

tatlım 4 5 dılım ekmek cok degıl mı yaaa:1shok:

canımm ben suyunu ıçtıgımden zorlanmıyorum tadından..aç karnına içiyorum ben cok faydasını gordum vallaa abur cubur yıyen ben artık aramıyorum ve kolay kolay acıkmıyorumm ,,greyfurt yararlarından kan sekerını dengelıyormus oyuzden cıkolata v.s istemıyor sanırım canım..

kızlar naber??

bugün temizlik yaptım bol bol camdı tüldü mahvoldum
şimdi akşam yemeğimi yedim 3 kaşık karnıbahar ve iki kaşık makarna yedim birazdan yeşil çayımı içicem

Çiçekcim canım sağol aydınlattığın için bende bu hafta pazardan alıp başlicam greyfurt suyu içmeye
benim canım acaip abur cunur istiyo yaa

Baharcım sağol canım paylaşım için önemli bilgiler sunmuşsun bize eline sağlık

Kocaelicim tşekkür ederim hayatım spor yapanlar bölümünde olmak ayrı bir zevkmiş:)))

mrb kızlar.. aman nazar değmesinde 2 gündür diyet iyi gidiyor:dance: böyle devam eder inş. sabah 2 dilim ekmek 1 haşlanmış yumurta ve 1 dilim peynir yedim. öğle 3 tavuk köftesi, çorba ve salata, akşam 1 parça tavuk 2 kaşık pilav ve salata yedim. gece ise şekersiz sütlü kahve ve bir elma yiyeceğim..
kızlar diyet iyi gidiyor ama başka bir sorunum var:çok üzgünüm: ya bugünlerde bende aşırı derecede sinir var yani önüme gelene çatıyorum yada sürekli ağlamak istiyorum.. acaba diyetten olabilirmi? bunun bir çaresi varsa lütfen bana yardımcı olun..:çok üzgünüm:
ben böyle biri değilim ki genelde neşeliyimdir. çevremdeki insanları daha fazla kırmak istemiyorum. biryerlerde bir yanlış yapıyorum ama nerdeCADIARZU

Yediklerimi yazmak günün sonunda az yada çok yediğime dair ışık tutuyor bana Karmencim. Motivasyonumun tam olduğu bugün gibi, buraya yazamam diye yemekten vazgeçtiğim şeyler olmasını da sağlıyor. Ayrıca sizlerden gelecek menüm hakkındaki yorumlarda benim için çok önemli..Yiyip içtiklerimizi de yazalım, başka şeylerde yazalım, hep yazalım, hep yazışalım..sırnaşık şey

Bugüne kadar hiçbir hazır diyet listesini uygulamadım, daha doğrusu uygulayamadım…sabah şunu ye, öğlen bunu gibi kalıplara bir türlü giremiyorum. Özgürlüğüm kısıtlanmış gibi hisediyorum. Ama bu gönderdiğin liste ilgimi çekti. Ben kendimce değiştirip benzerini oluşturayım. Usta diyetisyenim ya…şakkıdısengözlerimebaksanab

Geçmiş olsun Baharcım. Al senden bir tane daha..Oda ben..kaydirigubbakcemile3Dün ve bugün bende de aynı ağrılardan mevcuttu ve genelde neşeli olan ben dünden beri aşırı sinirliyim. Dün evde terör estirdim. Hiç kimseyle konuşmak, görüşmek, birşey yapmak içimden gelmedi. Bugünde işyerimdeki birkaç kişiye çok sinirlendim. Bu durumu adet dönemimde olmama ve kapalı havalara bağladım. Bu ay çünkü çok ağrılarım oldu.. Suçlu onlar ben değilim..şutarafagitti
Bir kötü haberim daha var; bugün internette arkadaşlar okumuşlar bende konuşurlarken duydum. Bu sene sıcaklar erken başlayacakmış… :bbo:

Tam bugün kendi adıma yine greyfurt suyuna başlama kararı almıştımki Çiçekcimde de aynı durum varmış.naniknanik Hatta bu akşam eve gelirken greyfurtta aldıklarım arasında. Geçen kış ne güzel üşenmeyip her sabah ve akşam 1’er adet greyfurt sıkıyordum, suyunu içiyordum. Çok tok tutuyordu. Tavsiye ederim…Bu kış çok tembel oldum. Evden çıkmama 15 dak. Kala kalkıyorum. Ne makyaj yapıyorum, ne kıyafetime özen gösteriyorum. Çok saldım kendimi. Ama yarın sabah erken kalkıp sıkacağım meyvemi…

Ben uzun bir sure lahana hapı, lahana çorbası (şimdide lahana yağını çıkartmışlar) görmek dahi istemiyorum kızlar. Mümkünse lahana benden uzak dursun. yasakkelimeyasakkelime

Bende kaçamak hakkımı doldurdum…Hiç hakkım kalmadı..:tomato:

Gündemi hiç takip edememişsin Singingim. :roflol:Magazin haberlerine başlıyorum. Clementine ve Enfurtu izindeler. Siteye kısa birsüre için giremeyeceklerini bildirdiler. Aydasu mezun olalı nerdeyse 2 ay olacak…Silvişimin ve Tarikimin dönme zamanları yaklaştı. Kocaeli hedefine emin adımlarla ilerliyor…yerimseniben
Mideyi diyetinin başlarında bol su içerek kandırabilirsin canım. Hem çok açlık çekmezsin hemde miden yavaş yavaş küçülür…

O bölümden çıkma emi Handemim. Yoğun temizlik harekatınıda sporunu yaptı diye not alıyorum..

Herkes kendine hedef koymuş. Benim başım kelmi. Bende koydum. Hedefim Mart ayının ilk haftasının sonuna kadar 3 kilo verebilmek….:Saruboceq::Saruboceq::lepi:

Günaydın çıtır hatunlara.s. Bu sabah camı açtığımda hertarafın karla kaplı olmasını çok istedim ama hayallerim suya düştü...:1no2:
Günüme güzel başladım. Greyfurtumu da üşenmedim sıktım. Normal vaktimden 10 dak. önce kalktım. Peynir-zeytin ve yarım simitten oluşan kahvaltımı yaptım. Sabahtan beri de su içmeye zorluyorum kendimi. gamyoncuiremsu Sizlerde ne var ne yok...

haklısın galiba kocaeliciğim stresin sebebi kapalı hava ve adet dönemi olduğu içinmiş.. yani ben suçlu değilimm:dance: bugün gayet neşem yerinde diyete de tam gaz devam.:lepi: üzülme benim de kaçamak hakkım bitti:çok üzgünüm:
benim hedefim de var martın sonuna kadar 4 kilo vermeksırnaşık şey umarırım vermeyi başarırım:Saruboceq::Saruboceq: neyse şekerim ben çıkıyorum dışarda işlerim var hemde biraz yürüyeyim. ee hedefe ulaşmak için gayret göstermek lazım dimi amakaydirigubbakcemile2
görüşürüz..

bugün 30 dakika yürüdüm.
tabi kocaeli harikasın.
çok yorgun hissetmiştim ama sizlerin yazdığını okuduktan sonra kalktım yürüdüm.
sabah 2 diilim ekmek
5 zeytim .1kk peynir
ara
ufak kase çorba

handemicim ben greyfurtu severim. o yüzden tüketmem ra hat olacak bence aç karnına mideye yan tesir yapabilir sen aç karnınada içebilir yada yiyebilirsin. benim midem problemli olduğu için ben yemeklerden 1 saat sonra yiyorum. greyfurt açıkcası benim iştahımı kesmedi regi dönemime denk geldiği için ama ben bitmesini beklemeden başladım. bence sende biraz zorla bakalım ama sevmiyorsan yapacak bişi yok canım kendini fazla zorlama.

canım arkadaşım hemen hemen aynı dönemi bende geçirdim
ama insanın dönem dönem oluyo böle zamanları
eminimki bu günleride atlatıcaksın iş sende bitiyo arkadaşım bende senin atlattığın dönemi atlatırken şunu düşündüp çıkdım o durumdan hayatımda mutlu olucak sebebimmi daha çok yoksa üzülücek sebebimmi
hayat okadar kısa ki ne kendime nede sevdiklerime hayatı zorlaştırmamın bir anlamı olmadığını anladım
hayatımız bizim için birer armağan etrafına bir bak güzelim mutlu olucak sebebin eminimki çok fazladır

Karmencim canım sağol
valla güzelim zorlamadan olmuyo bu işler napalım zorlanıcaz ama değer gibime geliyo güzellik ve sağlık uğruna herşey mübah

bugün 40 dk pilatesimi yaptım arkadaşlar
sabah biraz peynir ve bir dilim ekmek artı bir adet yumurta yedim
öğlen bir tabak ıspanak bir kase çorba ayran ve bir dilim ekmek yedim
şimdi yeşil çay içiyorum iki adet ceviz yedim

Kocaelicim canım şu spor olayına bazı zorunluluklarmı getirsek ne silviya bi ara yapıyodu yapmayana ceza felan oluyodu işe yararmı ne dersin
he bide şu ölçüleri yazıyoduk tabi isteyen yazıyodu motive açısından unuttuk gitti
(yada unutmadıkda değişiklik olmayıncamı unuttuk)
neyse ben yarun ölçüp biçecem yazıcam yine
akşama görüşürüz çıtırlar

spor yapmayanlara ne gibi bir formül düşünüyor olabilir acaba kocaeli.senağlama ona göre gardımı alayım. yapmayanlardan biri olarakkaydirigubbakcemile3

ii geceler kızlarrr bugun dısardaydım yogundum bıraz bıde benım internet kotam dolmus nerdeyse yaa 3.8 gb olmuss diziler yuzunden yavvv...
bugun yedıklerıme gelınce malesef ben 3 ogun yapamıyorummm yaaa sız ne guzel yıyorsunuz gec kalkıyorum oyuzden bole oluyor...
sabah 1 bardak greyfurt suyu 1 tane kucuk ev yapımı poça yedım annemın bugun gunu vardı da..
aksam mantarlı omlet yaptım az yaglı 1 dılım kepek ekmegı yedım ama 1 saat sonra 1 poça ve 1 tane elmalı pasta yedımm maleseefff:mymeka:
kocaelıcımmm ben oo lahana yagını denıcemm bugun bızım burdakı aktara sordumm yarın alcamm onu surcemm sonra streçlıcem surdugu bolgeyı sonra 1 saat spor yapcammm :lepi:

ellerıne saglık sekerrr spor yaptın sayılır ıste 1 taşla2 kuş..
mrb kızlar.. aman nazar değmesinde 2 gündür diyet iyi gidiyor:dance: böyle devam eder inş. sabah 2 dilim ekmek 1 haşlanmış yumurta ve 1 dilim

haklısın galiba kocaeliciğim stresin sebebi kapalı hava ve adet dönemi olduğu içinmiş.. yani ben suçlu değilimm:dance: bugün gayet neşem yerinde diyete de tam gaz devam.: görüşürüz..
hıhhh canının sıkıntısınn sebebını bulmudun ıste canım ben de malum donemlerde agrasif karamsar v.s her durum gozukebılıyor valla..vallaa yedıklerın cok guzel cok saglıklı beslenmıssın canım benım

evett yaaa guzel olur herkes ölçülerini yazsınn 1 kişi bunu not alsın her hafta yada 2 haftada 1 tekrar yazalım karsılastırma yapalım bakalım ne kadar yol almısız
bugun sporumu yaptım ben ama ben 2 gunde bır spor yapıyorum kocaelı tatlım

ben geldim evet gene bennaniknanik
evet çiçekcim bana katılmana sevindim ben yarın ölçüp yazıcam sizde arkamdan gelin
yeşil çayımı yudumlamakdayım her yerim ağrıyo kalçalarım felan bu sabah pilatesde yeni bi hareket denedik mahvolmuş durumdayım gerçi yanması iyi demekki kaslar çalışıyo diyolar ama ölüyom ya

Karmencim mesela her gün en az 30 dk mecburi spor yapıcakdı herkes o gün sporunu yapmayan ertesi gün 1 saat spor yapıcakdı öleydi yanlış hatırlamıyosam
öle bişi yeniden uygulamaya geçebiliriz mesela yada daha başka fikirleri olan arkadaşlar varsa yazsın lütfen

neyse bugünlük bukadar yarın görüşürüz inşallah kızlar çıtırlar

Kızlar berbat durumdayım. Yorgunluktan heryerim dökülüyor. 2 fincan kahve içtim ayılamadım daha. Eşim dün hastaydı. Grip oldu. Sesi telefonda çok iyi gelen insan, akşam işten yorgun dönüp kapıyı açtığımda inlemelerle karşıladı beni.. Sanırsınız ameliyattan yeni çıkmış..Tüm gece bir saniye oturduğumu hatırlamıyorum. Gece 2'de yatabildim. Bu erkekler çocuktan beter oluyorlar hastalandıklarında. Bizlerde nekadar dayanıklı yaratılmışız...

Kendime bir gelim Handemim önerilerine cevap yazacağım ama şuan kafamı toparlayamıyorummirmirmirmir
Dün akşam yemeği yemeye vakit bulamadım. Haliyle gece çok acıktım. Çeyrek ekmekten sandviç yaptım kendime. Tam bir gece atıştırması oldu. Yağ olarak depolanmıştır onlarda:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…