2 evlilik yaptım ve başıma gelenleri söylemek istiyorum

Tıp çok ilerledi. İlle de evlenecem diyen çocukların cinsel dürtülerini baskilayacak bir ilaç illa ki vardır.

Olabilir. Yanlarına alıp dava açan insanlar daha birinciden boşanmadan ikinci kocaya git diyip yollamazlar anlattiklarinda bir tane mantıklı bir tane iş yok, her şey aile izniyle yapılmış gibi durmuyor.

Bı dakika; siz daha birinciden boşanmadan, ikinciden çocuk yaptınız ve 2. Çocuğu mu istiyorsunuz? Ne bu acele?
Verdiğiniz tüm kararlari birgunde mi alıyorsunuz? Birkaç sene geçsin, gerçekten adamı taniyin , öyle girin bu işlere. Bu kafayla çok pişman olursunuz.

Ben lise öğretmeniyim.
Ve maalesef ikinci okulumda bu durumu çok gördüm.
Z kuşağı denen nesil kırsal kesimde ise asiri derecede evlenmeye merakli oluyor.
Daha bitmeden nişanlanan ve okul biter bitmez evlenen ya da okuldayken kaçan bir sürü öğrencim oldu.
Aileleri de bunu normal görüyor.
Hatta çok başarılı bir kız öğrencim vardı ne hayaller kurmuştum onun üzerine.
Yazık bir baktım hemen evlenmiş o da.
Şimdi çocuk resmi atıyor yaşı daha 18.
Hiç okuyan kimseyi örnek almıyorlar.
İşleri güçleri evlilikti ve hedeflerine bir bir ulaşmışlardır (!)

Hata ustune hata.Nasil nişanlı iken aynı odada kalıyorsunuz.16 yaşında çocuğa evlilik izni verebiliyorlar.İliskiye giriyorsun.Adet diyorsun.Adam birde seni sucluyor.Ne bekliyordun ki.Acikca sana evlenene kadar sabredemedigin için psikolojik baskı yapmış.
Sonra 300 gün beklemeliydin yada dava açıp hamile olmadığını ispatlayip diğer kişiyle evlenecektin.Resmi nikahsız nasıl evlendiniz.O sürede.O nasıl bir adam ki çocuğunun başkasını nüfusunda görünmesine normal bakıyor.Ve diğer adam çocuğu nüfusunda tutuyor.

Cografya kader diyolar ya iste evet gercektende cografya cahillikden dolayi bu kader yasaniyor

Hangi aile nisanli kizini helede 16 yasinda nisanli kizini adamla ayni odada yatirir bu nasil bi olay??? Wtf yani

Daha bosanmadan 2. Evlilik neyin nesi peki? Bi kafanizi toparlayin okumuyosaniz calisin eliniz para tutsun ayaklariniz yere bassin ne boyle kole gibi bi ona bi buna kendinizi layik goruyosunuz.

Yaşadıklarınızdan ders çıkarmamış, kendinizi batırdıkça batırmışsınız. Başkaları çanak tutmuş olabilir ama silkeneip kendinize gelip hayata tutunmayı öğrenmeniz gerekirdi bunca atraksiyondan sonra!
Herşey gönlünüzce olur umarım ama bi ayakları sağlam yere basmayı, birilerine dayanmadan atakta durmayı öğrenin önce.

Benim branş lise değil ama kesinlikle katılıyorum. Çalıştığım okulda sınava diyip çıkıp kocaya kaçan çocuk olmuştu. Şok geçirdik biz ama çevrede normal karşılandı ! Kırsal kesimde çoook oluyor.

Muayene olup iddet süresini kaldırabilirdiniz evlenmeden 300 gün diye biliyorum. Şuanda kızınızın babasinin kimliğe geçmesi icin bir yığın şey yapılacak değer miydi,

Bi de ikinci çocuğu yapmak için uğraşıyormuş, bunca hengame yetmemiş, yaşı -doğruysa- henüz 22, diğer nüfus davası da sonuçlanmamış, milletin mahalle yanarkenki çabası beni benden alıyor. Tüm konuları da gebelikle alakalı.
Bi durup, sakinleşip psikolojiyi topla, eşinle çocuğunla keyfine bak biraz, bebek daha 15 aylık. Pes cidden.

Son düzenleme:
O may gat

Fotoğrafı da tesettürlü seçmişsiniz ona dayanarak söylüyorum bir kocadan boşanmadan diğeriyle evlenebiliyor musunuz?! Çok bilgili değilim ama bildiğim kadarıyla sizin nikahınız geçersiz! Aklı başında bir Allah’ın kulu yok muydu siz ne yapıyorsunuz diye sizi uyaracak!

Şu 300 gün meselesi nedir onu anlamadım

Her şeye tamam da boşanmadan nasıl başkasıyla evleniyorsunuz? Hadi siz cahilsiniz aileniz de mi cahil.
Bebeğin babası nasıl müsade ediyor bu duruma.

Birinci evliliğinde kendini toparlamadan tedavini olmadan psikolojikmwn 2.yaptın birde resmî nikah yok .acelen meydi .cocuk için de şimdiki dini nikahla kocam dava açsın cocuk benim diye

Boşandık sonra kadının evlenme süresi, hamile ise soybaginin karışmamasi için.

Beklemek istemeyenler bu süreyi kaldirabiliyor mahkeme ile hamile olmadığına dair belge ile.

Şuan doğan çocuk diğer eşin nüfusuna kayit olmuş .

Avukat arkadaşlar daha iyi bilir ama nesebin reddi davasını kimlikte ki baba açabilir diye biliyorum ben siz acamazsiniz kim açtı davayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…