Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

bu hafta beni de kötü sonuç bekliyor
ama bugünden sonra kaçamak yok

Artık bir yerinden başlaman lazım canım. İpin ucu kaçınca toparlanmıyor. Havalarda güzelleşti. Bebişte büyümüştür. Akşamları da değerlendir spor açısından. Gerisi gelir kolayca.

Valla kızlar beni bu hafta o kadarda kötü sonuç beklemiyo her ne kadr menümü beğenmesenizde hıh😄😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Memnun oldum Gülsüm' cüm tanıştığımıza :KK16: Hadi bakalım inşallah güzel bir sonuç görürsün tartıda :KK34:

Slm kaptan geçmişler olsun.
Hoş bulduk canım :KK16: Çok teşekkürler.

canım akşam öğününde çorba yediğinde ekmek vermiyorlar genelde
ama diyetisyen listesi mi senin kişi bilmiyorum

öyle mi hiç duymamıştım çorbanın yanında ekmek olmaması gerektiğini. neredeyse her gün çorba içiyorum ama ekmeği bazen yiyorum bazen yemiyorum. dün yememiştim mesela. diyetisyen menüsü değil zeynepcim. aslında mercimek çorbasına ekmeği yakıştırdığım için yedim diyebilirim. :KK1:

öyle mi hiç duymamıştım çorbanın yanında ekmek olmaması gerektiğini. neredeyse her gün çorba içiyorum ama ekmeği bazen yiyorum bazen yemiyorum. dün yememiştim mesela. diyetisyen menüsü değil zeynepcim. aslında mercimek çorbasına ekmeği yakıştırdığım için yedim diyebilirim. :KK1:

Çorbalarda karbonhidrat grubu yiyeceklerden olduğu için çorbanın yanına ekmek tüketmemek gerekiyor Özlem' cim. Hatta bütün diyetisyen menülerinde çorba ve ekmek değişimi vardır. :KK34:

Çorbalarda karbonhidrat grubu yiyeceklerden olduğu için çorbanın yanına ekmek tüketmemek gerekiyor Özlem' cim. Hatta bütün diyetisyen menülerinde çorba ve ekmek değişimi vardır. :KK34:

dediğim gibi ilk defa duydum. duyduğum da iyi oldu, dikkat edicem. :KK31:

Kızlar şok diyet yapılmıyor biliyorum. Ancak lahana diyeti şok diyete mi giriyor. Bir hafta denemek istiyorum. Lahana çorbasının yanında sebze, meyve, süt ve et gibi ek gıdalarda oluyor biliyorsunuz.

Kızlar şok diyet yapılmıyor biliyorum. Ancak lahana diyeti şok diyete mi giriyor. Bir hafta denemek istiyorum. Lahana çorbasının yanında sebze, meyve, süt ve et gibi ek gıdalarda oluyor biliyorsunuz.

Canım ben bi aralar yaptım bir buçuk kilo verip bıraktım detoks işte ama çok pis kokuyor kusarak yiyebildim iki üç gün :))

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ben bi aralar yaptım bir buçuk kilo verip bıraktım detoks işte ama çok pis kokuyor kusarak yiyebildim iki üç gün :))

Ben bikaç ay önce 1 hafta yaptım ama hiç kaçamaksız. Hafta da 3 gün yarım saat yürümüştüm sadece. 5 kilo vermiştim. Ama dikkat etmediğim için geri aldım tabiki. 83 ten 78 e düşmüştüm. Ne dersiniz 1 hafta denesen. Hem motive olurum. Çorbayı içebildim ben. Bi sıkıntı olmamıstı.

Bugünkü menüm
Sabah 7.30
Aç karnına bi bardak su
Öğlen 13.30
Az yağda kızartılmış yarım patlıcan yarım kabak üzeri yoğurt soslu
Az şekerli çay
2 dilim ekmek
Ara öğün yok
Akşam 18.30
Bi tane biber dolması
Küçük tabak makarna
Bi fincan bitki çayı
Bugün spor yapmadım 3 bardak su 2 bardak da bitki çayı içtim

Su üç bardak mı içtin canım yanlış anlamadım umarım :)

Ben bikaç ay önce 1 hafta yaptım ama hiç kaçamaksız. Hafta da 3 gün yarım saat yürümüştüm sadece. 5 kilo vermiştim. Ama dikkat etmediğim için geri aldım tabiki. 83 ten 78 e düşmüştüm. Ne dersiniz 1 hafta denesen. Hem motive olurum. Çorbayı içebildim ben. Bi sıkıntı olmamıstı.

O beş çok iyi canım ya :)) Yemende sorun yoksa dene bence biraz kaç günde verdin beş kiloyu :)

merhaba ,, ben daha önce lahana diyetini yapmıştım, midemi bulandırdı bıraktım sonlandıramadım:KK20: ,, ama daha sonra internette patates diyetini gördüm denedim 1 haftada harfiyen uyarak 4 kilo vermiştim,,hem mide de bulandırmıyor kelebekcim , onda da ton balıklı tavuklu salata var ben hiç açlık hissetmemiştim,,, sen bilirsin tabiki...... acil durumlarda uygun bence..

Kesinlikle ve kesinlikle sağlıksız bir yöntem. Zaten sende söylemişsin sonra yeniden aldım diye. Bizim burda yaptığımız şey kilo vermekten çok sağlıklı beslenmeyi öğrenmek. Yoksa bir hafta hiç bir şey yemeden rahat 3-4 kilo verebiliriz ama sonrasında yediğimiz 1 lokma ekmek bile kilo olarak geri döner. Siz bu işlerin henüz başında olduğunuz için çok acele ediyorsunuz ama bu iş sabır işi. Aklınızda olması gereken tek şey yiyeceklerin sağlıklı olup olmadıkları. Öğünlerinizin saatleri ve miktarları. Yanına su ve spor ekleyince kilolar kendiliğinden gidiyor zaten. Çok sık gelemediğim için takımda bazı şeyler tökezleyerek gidiyor ama asıl amacımızı kimse unutmasın lütfen. Tek amaç SAĞLIKLI BESLENMEK.

O beş çok iyi canım ya :)) Yemende sorun yoksa dene bence biraz kaç günde verdin beş kiloyu :)

7 günde vermiştim. Bu cuma geçsin. Cumartesi başlayayım. Biraz motive olmak istiyorum. Sonrada bu düzende devam edeyim. Haşimatodan mıdır nedir bilmiyorum. Metabolizmam gercekten cok yavas. Akşamları da sürekli yorgun ve halsiz hissediyorım. Ultrason tarihi gelse de biran önce artık tedaviye başlasak.

merhaba ,, ben daha önce lahana diyetini yapmıştım, midemi bulandırdı bıraktım sonlandıramadım:KK20: ,, ama daha sonra internette patates diyetini gördüm denedim 1 haftada harfiyen uyarak 4 kilo vermiştim,,hem mide de bulandırmıyor kelebekcim , onda da ton balıklı tavuklu salata var ben hiç açlık hissetmemiştim,,, sen bilirsin tabiki...... acil durumlarda uygun bence..
Canım öncelikle hoş geldin aramıza. Ben takım Kaptanı Ebru. Kendimi daha önce Gülsüm' e yazdığım mesajda tanıtmıştım. Orayı okuyarak benim hakkımda bilgi sahibi olabilirsin. Ayrıca aynı şekilde kendini tanıtırsan sevinirim.

Hoşgeldin canım gelişin uzun soluklu olur umarım arıyoruz valla :)

Hoş buldum canım bu kez öyle olacağına inanıyorum inşallah. Çünkü bende sizlerden ayrı kalınca beslenme düzenim şaşıyor. :KK16:

7 günde vermiştim. Bu cuma geçsin. Cumartesi başlayayım. Biraz motive olmak istiyorum. Sonrada bu düzende devam edeyim. Haşimatodan mıdır nedir bilmiyorum. Metabolizmam gercekten cok yavas. Akşamları da sürekli yorgun ve halsiz hissediyorım. Ultrason tarihi gelse de biran önce artık tedaviye başlasak.[/

Canım benim de var hipotiroidim canım eğer öyle bi sağlık sorunu varsa bence yapma diyeti ben bu diyeti yaptıktan sonra çıktı ben de hipotiroidim çünkü. Bi daha düşün derim tabi yine sen bilirsin ama bizim gibi sağlık durumu aynı olan kişilerin beslenmesine çok dikkat etmesi lazım dere otuyla yendim ben iyi geliyor. Ama benim de yavaşladı sanki ben de pko da var. Ama en son hipotiroit tahlilim iyi çıkmıştı senin nasıl tsh canım :)

Canım benim de var hipotiroidim canım eğer öyle bi sağlık sorunu varsa bence yapma diyeti ben bu diyeti yaptıktan sonra çıktı ben de hipotiroidim çünkü. Bi daha düşün derim tabi yine sen bilirsin ama bizim gibi sağlık durumu aynı olan kişilerin beslenmesine çok dikkat etmesi lazım dere otuyla yendim ben iyi geliyor. Ama benim de yavaşladı sanki ben de pko da var. Ama en son hipotiroit tahlilim iyi çıkmıştı senin nasıl tsh canım :)

Dere otu en güzel ilacı zaten. Bol bol tüketmeye devam edin. Ayrıca ne kadar çok kilo verirseniz bu iki hastalıktan o kadar çabuk kurtulursunuz. Zayıflayarak bu hastalıkları yenen bir sürü insan var. Bunun içinde sağlıklı beslenmek şart. Geçmiş olsun canım bu arada. :KK16:

Canım öncelikle hoş geldin aramıza. Ben takım Kaptanı Ebru. Kendimi daha önce Gülsüm' e yazdığım mesajda tanıtmıştım. Orayı okuyarak benim hakkımda bilgi sahibi olabilirsin. Ayrıca aynı şekilde kendini tanıtırsan sevinirim.

Hoş buldum canım bu kez öyle olacağına inanıyorum inşallah. Çünkü bende sizlerden ayrı kalınca beslenme düzenim şaşıyor. :KK16:

hoşbulduk ebrucum,, ben diyet konusunda prof. um diyebilirim, 1.80 boyunda kilo almaya meyilli bir tipim kendimi bildim bileli hep diyet yapar dikkat ederim ama 2 senedir kilo alma işini abarttım,,, çevreye karşı olmaktan ziyade beni sinir ediyor bu durum,, ben bu siteye üye olunca ilk diyet sayfalarına baktım :18: sağlıklı yapmak en doğrusu bencede sana katılıyorum şok diyetler yapıp hızla geriye aldığım oldu...patates diyetini bir arkadaşımla girdiğim inatlaşmada yapmıştım bana veremezsin çok kilo almıssın dedi bende zaten diyetteydim... onunla anlaştığım süre 3,5 aydı son kalan 4 kiloyu patates diyeti ile vermiştim....toplamda 14 kilo verdim ama 2 senede çoğunu geriye almışım,,onları vermeye çalışırken sizlerden fikirer alıp + fikir verip motive olmak istedim,,,ama çok aktif değil sayfa herkes çok yoğun sanırım...

hoşbulduk ebrucum,, ben diyet konusunda prof. um diyebilirim, 1.80 boyunda kilo almaya meyilli bir tipim kendimi bildim bileli hep diyet yapar dikkat ederim ama 2 senedir kilo alma işini abarttım,,, çevreye karşı olmaktan ziyade beni sinir ediyor bu durum,, ben bu siteye üye olunca ilk diyet sayfalarına baktım :18: sağlıklı yapmak en doğrusu bencede sana katılıyorum şok diyetler yapıp hızla geriye aldığım oldu...patates diyetini bir arkadaşımla girdiğim inatlaşmada yapmıştım bana veremezsin çok kilo almıssın dedi bende zaten diyetteydim... onunla anlaştığım süre 3,5 aydı son kalan 4 kiloyu patates diyeti ile vermiştim....toplamda 14 kilo verdim ama 2 senede çoğunu geriye almışım,,onları vermeye çalışırken sizlerden fikirer alıp + fikir verip motive olmak istedim,,,ama çok aktif değil sayfa herkes çok yoğun sanırım...

Tatlım ismini yazmamışsın :26: Boyun maşallah çok güzel. Hatta şuan bildiğim kadarıyla takımın en uzunu sensin galiba. Takım bir süredir benim çok aktif olmamam nedeniyle dediğim gibi kendi başına ilerlemeye çalışıyor. Sağ olsun Özlem (Alsimi) ve Burcu sayesinde dağılmadan bu günlere kadar geldi. Bende iki tane çocuk, ev ve iş olunca üzerine birde çocukların hastalığı, misafirler ve kendi hastalığım eklenince toplamda 3 aya yakındır sadece cumaları liste yapmak için gelebiliyorum. Takım aktif olduğu zamanlarda motivasyon yükseliyor bu da herkese - kilo olarak dönüyor. Ama dediğim gibi bu dönem sorunlu biraz. Umarım el birliğiyle tekrar eski halimize döneriz. Bu arada kaç yaşındasın? Ne iş yapıyorsun? Nerde yaşıyorsun? Bunları da yazarsan sevinirim. Takımda herkesin birbirini daha yakın tanımasını isterim. :KK34:

Artık bir yerinden başlaman lazım canım. İpin ucu kaçınca toparlanmıyor. Havalarda güzelleşti. Bebişte büyümüştür. Akşamları da değerlendir spor açısından. Gerisi gelir kolayca.

Memnun oldum Gülsüm' cüm tanıştığımıza :KK16: Hadi bakalım inşallah güzel bir sonuç görürsün tartıda :KK34:

Hoş bulduk canım :KK16: Çok teşekkürler.

evet büyüdü canım 9,5 aylık oldu
siz 1 yaşı devirdiniz herhalde maşallah
evet akşamları artık çıkmaya başlıycam yürüyüş için
yoksa sporsuz çok zor canım

çorba karbon hidrat olduğu için ekmek yerine geçiyor tatlım

evet büyüdü canım 9,5 aylık oldu
siz 1 yaşı devirdiniz herhalde maşallah
evet akşamları artık çıkmaya başlıycam yürüyüş için
yoksa sporsuz çok zor canım

çorba karbon hidrat olduğu için ekmek yerine geçiyor tatlım
Aynen canım benim ufaklık 4 Nisanda bir yaşını bitirdi. Üstüne yaşından iki hafta öncede yürümeye başladı. Tutabilene aşk olsun. Ayakkabısını ceketini getiriyor beni dışarı çıkart diye. Seninkine de maşallah az kalmış yaşına. Zaman çok çabuk geçiyor onlara bakınca. Hiç büyümesin istiyorum ama bir yaşı bitti bile. Çok ama çok sevimliler maşallah :nazar: :KK16:

X