Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Aynen canım benim ufaklık 4 Nisanda bir yaşını bitirdi. Üstüne yaşından iki hafta öncede yürümeye başladı. Tutabilene aşk olsun. Ayakkabısını ceketini getiriyor beni dışarı çıkart diye. Seninkine de maşallah az kalmış yaşına. Zaman çok çabuk geçiyor onlara bakınca. Hiç büyümesin istiyorum ama bir yaşı bitti bile. Çok ama çok sevimliler maşallah :nazar: :KK16:

maşallah fındığa
benimkisi daha yürümüyor emeklemiyor da
istediği yere gidiyor ama emeklemiyor
sürünüyor yuvarlanıyor çok komik
dediğin gibi keşke büyümeseler ama çok hızlı büyüyorlar
fındığa bak gezmeyi de öğrenmiş
ahhh çalışmasak her şeye vakit kalır da maalesef çalışıyoruz

Canlar ben neden kilo verrmiyorum ya listelerim daha düzgündü takımdan ayrılmak istemiyorum kurallarla uyuyorum spor yapıyorum ama kilo veremedim ya tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43: ödemliyim regl dönemi yaklaştı o yüzden mi zayıfladığım gözle görüşüyor ama :KK43:((

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gunaydin kizlar..
Gunaydin rakiplerim..

Ebru'cum gecmis olsun iyi olmana sevindim.:KK66:

Kelebekcim senin dr niye ultrason istedi?

Son 1 gun insallah yarin herkes istedigi sonucu alır.:KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
7 günde vermiştim. Bu cuma geçsin. Cumartesi başlayayım. Biraz motive olmak istiyorum. Sonrada bu düzende devam edeyim. Haşimatodan mıdır nedir bilmiyorum. Metabolizmam gercekten cok yavas. Akşamları da sürekli yorgun ve halsiz hissediyorım. Ultrason tarihi gelse de biran önce artık tedaviye başlasak.[/

Canım benim de var hipotiroidim canım eğer öyle bi sağlık sorunu varsa bence yapma diyeti ben bu diyeti yaptıktan sonra çıktı ben de hipotiroidim çünkü. Bi daha düşün derim tabi yine sen bilirsin ama bizim gibi sağlık durumu aynı olan kişilerin beslenmesine çok dikkat etmesi lazım dere otuyla yendim ben iyi geliyor. Ama benim de yavaşladı sanki ben de pko da var. Ama en son hipotiroit tahlilim iyi çıkmıştı senin nasıl tsh canım :)

Günaydın canın akşam kan tahlili sonuçlarıma bakayım. Ben tsh den pek anlamıyorum. Beraber bakarız. Haşimato yatağında nodüllerin var demişti doktor. Bu ayın sonunda da troid ultrasonuna gideceğim. Doktor ona göre bir tedavi önerecek.

Gunaydin kizlar..
Gunaydin rakiplerim..

Ebru'cum gecmis olsun iyi olmana sevindim.:KK66:

Kelebekcim senin dr niye ultrason istedi?

Son 1 gun insallah yarin herkes istedigi sonucu alır.:KK66:

Canım günaydım. Ben de nodül de var. Ondan troid ultrason istedi doktor.

Ben de o kadar sıkılıyorum ki. İlk 2 haftada 1 er kilo verdim. İkinci hafta 1 kilo aldım. Bu hafta 4. Haftam verdiğimi sanmıyorum. Öehter takımı gibi 2 ileri 1 geri nasıl olacak bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun.

Canım günaydım. Ben de nodül de var. Ondan troid ultrason istedi doktor.

Ben de o kadar sıkılıyorum ki. İlk 2 haftada 1 er kilo verdim. İkinci hafta 1 kilo aldım. Bu hafta 4. Haftam verdiğimi sanmıyorum. Öehter takımı gibi 2 ileri 1 geri nasıl olacak bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun.

Gecmis olsun cnm.tahlildenmi neyden anlasiliyor nodul oldugu?

Bendede kabizliklik sorunu var cnm.bir kurtulabilseydim sundan:KK43:
Sonuclar daha iyi olurdu.

Son düzenleme:
Kesinlikle ve kesinlikle sağlıksız bir yöntem. Zaten sende söylemişsin sonra yeniden aldım diye. Bizim burda yaptığımız şey kilo vermekten çok sağlıklı beslenmeyi öğrenmek. Yoksa bir hafta hiç bir şey yemeden rahat 3-4 kilo verebiliriz ama sonrasında yediğimiz 1 lokma ekmek bile kilo olarak geri döner. Siz bu işlerin henüz başında olduğunuz için çok acele ediyorsunuz ama bu iş sabır işi. Aklınızda olması gereken tek şey yiyeceklerin sağlıklı olup olmadıkları. Öğünlerinizin saatleri ve miktarları. Yanına su ve spor ekleyince kilolar kendiliğinden gidiyor zaten. Çok sık gelemediğim için takımda bazı şeyler tökezleyerek gidiyor ama asıl amacımızı kimse unutmasın lütfen. Tek amaç SAĞLIKLI BESLENMEK.

Günaydın kaptan, tamam hepiniz haklısınız. Öncelikli olan tabiki sağlık. Ama bak by benim 4. Haftam. 4 kilo vermiş olmam gerekirdi. Ama ben mrhtaran gibi 2 ileri 1 geri. Yarın inşallah sonuçlar güzel olur. Çok kilo veresemde 4 haftadır gerçekten daha sağlıklı besleniyorum. Herkese teşekkürler, başarılar. 🌺🌺🌺

Gecmis olsun cnm.tahlildenmi neyden anlasiliyor nodul oldugu?

Bendede kabizliklik sorunu var cnm.bir kurtulabilseydim sundan:KK43:
Sonuclar daha iyi olurdu.

Geçen sene gittiğimde doktor kan tahlillerinden şüphelenip ultrason istemişti. O zamsn cıktı nodül oldugu. Ama ben hiç ilgilenmedim. Bu sene ne gerekiyorsa yapacağım. Arkadaşlar dereotu öneriyor. Onu da dikkata alıcam.

Tatlım ismini yazmamışsın :26: Boyun maşallah çok güzel. Hatta şuan bildiğim kadarıyla takımın en uzunu sensin galiba. Takım bir süredir benim çok aktif olmamam nedeniyle dediğim gibi kendi başına ilerlemeye çalışıyor. Sağ olsun Özlem (Alsimi) ve Burcu sayesinde dağılmadan bu günlere kadar geldi. Bende iki tane çocuk, ev ve iş olunca üzerine birde çocukların hastalığı, misafirler ve kendi hastalığım eklenince toplamda 3 aya yakındır sadece cumaları liste yapmak için gelebiliyorum. Takım aktif olduğu zamanlarda motivasyon yükseliyor bu da herkese - kilo olarak dönüyor. Ama dediğim gibi bu dönem sorunlu biraz. Umarım el birliğiyle tekrar eski halimize döneriz. Bu arada kaç yaşındasın? Ne iş yapıyorsun? Nerde yaşıyorsun? Bunları da yazarsan sevinirim. Takımda herkesin birbirini daha yakın tanımasını isterim. :KK34:

selam,, ben kendimi tanıttım ama siz yoktunuz doğru,, sanırım alsimi ile konuşmuştum...ismim sevgi, yaşım 39 bekarım ,birşerketin muhasebesinde çalışıyorum,bolu da yaşıyorum.... 10 kilo vermem gerekiyor,, çünkü ağustosta yeni bikinimi alıp tatile gitmeyi planlıyorum.... :KK16:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1397717821.141135.jpg buda benim kahvaltım kaptanı dinledim😃

Canlar ben neden kilo verrmiyorum ya listelerim daha düzgündü takımdan ayrılmak istemiyorum kurallarla uyuyorum spor yapıyorum ama kilo veremedim ya tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43: ödemliyim regl dönemi yaklaştı o yüzden mi zayıfladığım gözle görüşüyor ama :KK43:((

suyu çok içiyormusunuz bu en önemli faktör kilo vermek için....

Teşkkürler Beste' cim :KK16: Benim ufaklık kreşten kaptı hastalığı arkasından hemen bana bulaştı. Bu kez çabuk toparladım allaha şükür. Sizi de iyi gördüm. Çok sevindim. Umarım bu kez gelişim son olur bir daha uzak kalmam sizlerden. :KK16:

Sana da teşekkürler Zeynep' cim :KK16: Nasıl yoluna girdi mi diyet işi? Benim de başlamam gerekiyor. Hastalığı bahane edip ne bulursam yedim. Cumaya kötü bir sonuç beni bekliyor sanırım :KK52:

Canım öncelikle aramıza hoş geldin. Ben takım kaptanı Ebru. Konya' da yaşıyorum. İki tane kızım var. 32 yaşındayım aynı zamanda çalışıyorum. Takımla birlikte ilk seferinde 85,5 kilodan 61,8 kiloya indim. Arkasından hamile kalıp 83 kiloyla doğum yaptım. Ve geçen hafta en son 63,4 kiloydum. Seninle tanışmadık. Ben kendimi tanıttım sende bana bu şekilde kendini tanıtırsan sevinirim.

Gelelim menüne. Menün hiç ama hiç olmamış çünkü çok sağlıksız. Öncelikle kahvaltısız asla ve asla güne başlama çünkü bu senin kilo vermeni engeller. Kahvaltını ne kadar erken ve sağlam yaparsan günün o kadar güzel geçer ve metabolizman hızlı çalışır. Sen öğleye kadar hiç bir şey yememişsin. Öğle yemeğinde diyette olmaması gereken bir şekilde az da olsa yağda kızarmış sebzeler yemişsin. Ara öğünlerin yok. Akşam yine karbonhidrat ağırlıklı olmuş. Yani hem sağlıksız hem seni doyurmayan bir şekilde beslenmişsin. Su çok az olmuş. Üzerine sporda olmayınca günün çok kötü geçmiş. Eğer suyu bardakla sayıyorsan gün de en az 10-12 bardak su içmen lazım. Bunu sakın unutma.
İnşallah ebrucum seni hep burada görmek istiyoruzz 😍

Çorbalarda karbonhidrat grubu yiyeceklerden olduğu için çorbanın yanına ekmek tüketmemek gerekiyor Özlem' cim. Hatta bütün diyetisyen menülerinde çorba ve ekmek değişimi vardır. :KK34:
Ebru haklısın canım.benim listemde 160ml çorba=1 dilim ekmek. Canım çorba istediğinde bu şekilde ekmekle değişim yapabiliyorum :) aslında bir ara isterseniz ekmek değişim listemi paylaşabilirim. Böylece herkes yediği şeylerin ne kadar ekmek yerine geçtiğini ve ne yediğinde ekmek yiyemeyeceğini görmüş olur :KK34:

Ebru haklısın canım.benim listemde 160ml çorba=1 dilim ekmek. Canım çorba istediğinde bu şekilde ekmekle değişim yapabiliyorum :) aslında bir ara isterseniz ekmek değişim listemi paylaşabilirim. Böylece herkes yediği şeylerin ne kadar ekmek yerine geçtiğini ve ne yediğinde ekmek yiyemeyeceğini görmüş olur :KK34:

Evet aslında paylaşırsan bizde faydalanırız. Çok iyi olur. 😉😉😉

Kanaltürkte bir diyetisyen var hipotiroidi hastalarının yemesi gereken yiyecekleri anlatıyor :) ilgililere duyurulur :)

Kizlar ben artik gelemiyorum buraya fazla aslinda uzuluyorum ama artik yogunlasmaya basladim odevler filan var. Bi sure daha gelemicm kndinze iyi bakin mayisin 23 undrn sonra gelirim ins. :KK50:

X