Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

ebrucum menu yazanlar mavi yazmayanlar kirmizi.listemde guzel oldu heeeeee

Eklentiler

• $Screenshot_2014-01-29-09-15-45.jpg
    $Screenshot_2014-01-29-09-15-45.jpg
    29,9 KB · Görüntüleme: 24
hoşgeldin canım ben burcu 22 yaşındayım 8 şubatta nişanım var 13. takımla 17 kilo verip mezun oldum 2 kilo aldım geri şimdi hedefimi 53 çektim devam ediyorum kendini boy kilo hedef kilo şeklinde tanıtırsan sevinirim. bide gubsej(funda) nickli arkadaşımıza gögüs bel göbek basen bacak ve kol ölçülerini yazarsan sevinirim.

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

okudum anladımm umarım uyum saglayabiliiirrm.Tesekkürler kızlarrrr

Eskisinden iyiyim ama henüz daha süper bir görüntüye ulasmadim boyumdan dolayi. 1.58m yani 47 ile 57 kilo arasinda olmaliyim bmi hesaplarina göre. Yani en az 10kg daha vermeliyim. Önce kilo ver sonra sporla vücudunu sekillendir cnm aa senin pek verecek kilon olmadigi icin sporla birlikde diyet yaparsan sarkmazsin.
Ama 55kg boyuna göre bi hayli az. Istersen sirf sporla bedenini sekillendir 62iyi aslinda 1.70boyda

Bacaklarmı inceltmek istiyorum ben aslında,ama kilo vererek daha etkili olur diye düşündüm.Yogunluktan dolayı spora gidemiyorum.Ama fırsat buldukça yüzmeye gidiyorum üyelikten.TEk sorunum bacak yoksa göbek filan yok:):) ölçülerimi akşam ölçüp paylasırım sizlerle:):):)

Bacaklarmı inceltmek istiyorum ben aslında,ama kilo vererek daha etkili olur diye düşündüm.Yogunluktan dolayı spora gidemiyorum.Ama fırsat buldukça yüzmeye gidiyorum üyelikten.TEk sorunum bacak yoksa göbek filan yok:):) ölçülerimi akşam ölçüp paylasırım sizlerle:):):)

ececim kendini daha detaylı tanıtırsan sevinirim kuralların üstüne yazmıstım ama görmedin sanırım

Bizim cogumuz evde videolarla spor yapiyor :KK66:

yine 69 u gördümmmm :21:

:KK20: kahvaltıyı 8 9 gibi yapmak daha sağlıklı diye biliyorum ben
Evet cnm dogru. Bugün böyle oldu 2gündür cok yorgunum.

al al ben baya orantısız çıktım sence leslie ile basen eritebilir miyim :26:

Bence evet cünkü yürüyüs her yere yariyor. Ben gitnez dedigim kalcalarim gecen yil yürüyüs yaparken bile erimisti biraz ki benim kalcalarimda sorunlu bölgelerimdendir. 2hafta veya 1ay leslie dene ölcerek ona göre dvm et cnm bence ise yarayacaktir

Son düzenleme:
Evet cnm dogru. Bugün böyle oldu 2gündür cok yorgunum.

Bence evet cünkü yürüyüs her yere yariyor. Ben gitnez dedigim kalcalarim gecen yil yürüyüs yaparken bile erimisti biraz ki benim kalcalarimda sorunlu bölgelerimdendir. 2hafta veya 1ay leslie dene ölcerek ona göre dvm et cnm bence ise yarayacaktir

bilmiyorum ki cnm ya bırz kilo verince sıkılşma egzerszlerimi ypsam

Kizlar gecen aydan bu aya kollarim haric incelmisim. 19.04.13den bu yana acayip incelmisim. En az kollarim incelmis karsilastirdigimda ama cok incelse zaten kemiknkalirdi soniclarimdan memnunum :)

sinirimden çıldırmak üzereyim.:KK43: az önce internetten verdiğim siparişim elime ulaştı ama ne ulaşmak! kuryeyle tartıştık. açık açık yazdığım adresi bulamadı. defalarca aradı, defalarca tarif ettim yine de bulamadı. yola kadar çıkıp kendim aldım. birde kargomu verirken bana resmen hesap sordu. adresi düzgün tarif edemediğimi söyledi. daha önce defalarca internetten sipariş verdim aynı adresi yazarak, kapıma kadar getirildi. bir kez bile bu kadar uğraşmadım. hayret bir şey ya sakinleşemiyorum. resmen niye şöyle tarif etmedin diye hesap sordu.

Bilmem cnm ama walk at homedan zarar glrmezsin

zarar gelceğinden değil canım biliyosun bnde walk at home la kilo verdim ama sıkılaşmama yaramıcak sanırım başka bişiler yapıcam bu arada çok fazla ölçü paylaşasan olmadı buradan yaz funda görür. benm var işte geçmişte.

sinirimden çıldırmak üzereyim.:KK43: az önce internetten verdiğim siparişim elime ulaştı ama ne ulaşmak! kuryeyle tartıştık. açık açık yazdığım adresi bulamadı. defalarca aradı, defalarca tarif ettim yine de bulamadı. yola kadar çıkıp kendim aldım. birde kargomu verirken bana resmen hesap sordu. adresi düzgün tarif edemediğimi söyledi. daha önce defalarca internetten sipariş verdim aynı adresi yazarak, kapıma kadar getirildi. bir kez bile bu kadar uğraşmadım. hayret bir şey ya sakinleşemiyorum. resmen niye şöyle tarif etmedin diye hesap sordu.

canım ara şikayet et ben öyle yapmıştım bi kere trendyoldan aldıgım babetleri resmen kafama attı evim böle çok değişik bi yerdeydi eskiden geldi küçük gördü bağırdı bana ne diosun sen dedim aradım müşteri hizmetkerini makbuzda adı vardı söledim. bi daha ki sefere çok nazikleşmiş geldi :KK4:

Bu ne akildir gercekten bende sinirlendim kurye adresi bulamiyorsa bi zahmet isi birksib yada kurye sirketi adam gibi navigasyon taksin arabalarina. Hic profesyonel bir is bicimi degil. Senin yerinde olsam hemen kurye sirketine sikayette bulunurdum. Bizim bu yil trde arabada uzun yolda oldugumuz icin araba buzdolabi vardi. Acik kalinca akü bitti. Hemen avrupa ve tr avrupa yakasinda üyeligimiz olan araba kuruöusunu aradik bize tamirci gönderdiler ama adam ayni sekilde otelomizin adresini bulup gelemedi istanbulda. Bayaaa bir zaman sonra etraftakilere tarif ettirerek getirebildik tamirciyi. Bizde oralarin yabancisiyiz bize soruyor birde. Geldikten sonrada bizim araba otomatikti bu arada. Akü doldurucam diye arabada yangin cikariyordu ates cikti. Yoldan gecen vatandas sagolsun oda araba tamircisiymis o doldurdu aküyü. Is konusunda hic profesyonellik glremiyorum trde bazi sektörlerde ama insanimizinda üzerine insan tanimam, cok yardim sever bir milletiz

Kizlar cvp gelmedi ben buradan paylasayim gitsin ölcülerimi.

Gögüs 96
Bel 80,5

Göbek: göbegin üstü 87 / göbek deliginin alti 98,5 iste problem bölgemmmm

Kalca 105
Bacak sol 60,5 / sag 63 !!!
Kol 27,5

canım ara şikayet et ben öyle yapmıştım bi kere trendyoldan aldıgım babetleri resmen kafama attı evim böle çok değişik bi yerdeydi eskiden geldi küçük gördü bağırdı bana ne diosun sen dedim aradım müşteri hizmetkerini makbuzda adı vardı söledim. bi daha ki sefere çok nazikleşmiş geldi :KK4:

şikayetvar.com a şikayet ettim. ordaki şikayetleri de inceledim aynı sorundan bahsedilmiş. açık adresi bulamıyorlar denilmiş. yani o kadar agresifti ki adam, çok açık olan adresi bulamayıp bana tarif ettirirken bile ses tonu sert. yani sanki ben bir suç işlemişim sipariş vererek ve suçumun bedeli olarak da beni böyle tartışmayla, kaç kez aramayla uğraştırdılar..

üstüne birde müşteri temsilcisini arayıp şikayetlerimi nereye yapabileceğimi sordum. konuştu, anlamadım ne dediğini tekrar sordum. tekrar söyledi ama laf sokar tarzda :KK52: gerçekten moralim sıfırlandı.

X