Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

canım şimdilik örnek menülere bak bence benim sercecik yani nurun menülerine bak az da olsa bişiler öğrenirsin. becericeksin

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

bak bu yazdıklarım kendi uyguladıklarım ve öğrendiklerimden çıkardıklrım ve bize istediğini sorabilirsin o zaman öğrenirsin

Tesekkur ederim daha dikkatli olmaya calisacagim bundan sonra yavas yavas ogrenicem baska sansim yok zayiflamak zorundayimm. Yanimda oldugunuz icin cok tesekkur ederim cok iyisinizz

Sabah
2dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz krem peynir salça ve tahin pekmez şekersiz çay
Öğlen
1 kepçe pilav 2 kaşık barbunya
Ara
Türk kahvesi
Ara
1albeni 2 mandalina
Akşam
2 dilim tam buğday ekmeği 1tabak barbunya 2 közlenmiş biber
Ara
Çubuk tarçınlı yeşil çay içiyorum

Canim ayni ögünde 2 dilim ekmek, üstelik günde 4dilim ekmek, 1 kasik bile olacak olsa pilav, albeni kesinlikle olmamis.
Yarin insallah gzl bir menü olur.
Cumaya cok kalmadi :KK66:

Afiyet olsun cnm.
Ben eger ekmek yiyeceksem tek 1 ögün 1 dilim yiyorum gercekten gün icinde 2.dilimde bile farkediyor kilosu insanin.

Canim normale bende sdce sabah yiyorum ama yogurtlu yedigim icin oglen yaninda yedim normalde biliosun ben hep tek dilim :KK34:

Sabah
2dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz krem peynir salça ve tahin pekmez şekersiz çay
Öğlen
1 kepçe pilav 2 kaşık barbunya
Ara
Türk kahvesi
Ara
1albeni 2 mandalina
Akşam
2 dilim tam buğday ekmeği 1tabak barbunya 2 közlenmiş biber
Ara
Çubuk tarçınlı yeşil çay içiyorum

Canim simdi 4 dilim ekmek var 1 kepce pilav var albeni var hepsi karbonhidrat grubu ve cok agir olmis bence bunyen bunu yakacagina depolamak daha cazip gelmistir ki tahin
pekmez var kilon az bu sekilde kiko vermen zor :KK14: verirsen bile kalici olnaz

Canim normale bende sdce sabah yiyorum ama yogurtlu yedigim icin oglen yaninda yedim normalde biliosun ben hep tek dilim :KK34:

Canim simdi 4 dilim ekmek var 1 kepce pilav var albeni var hepsi karbonhidrat grubu ve cok agir olmis bence bunyen bunu yakacagina depolamak daha cazip gelmistir ki tahin
pekmez var kilon az bu sekilde kiko vermen zor :KK14: verirsen bile kalici olnaz

Ben tahin pekmezi görmedim, gözünden hicbisey kacniyor burcucum :KK70:

Bilmiyorum ne yiyecegimi sasirdim :KK43:
Cnm uzme kendini zamanla ogrenirsin.sen yeter ki iste.basaramayacagin bisey yoktur.:)
Menümde degisiklik yapiyorum

Aksam 18de 1tabak ispanak ve 1 kase yogurt yemedim. Kendimi tok hissediyorum o yüzden aksam ögünüm komple iptal.
Yarin tartida kilomu merak ediyorm, malum her gün sabah aksam tartilmak benim motivemi artiriyor :)
Sabah aksamsa yine iyi.ben gunde 10 defadan fazla tartiliyorumdur.:-D

Cnm uzme kendini zamanla ogrenirsin.sen yeter ki iste.basaramayacagin bisey yoktur.:)

Sabah aksamsa yine iyi.ben gunde 10 defadan fazla tartiliyorumdur.:-D

O cok asiri fazla canim. Aslinda kaptanimiz haftada 1 gün yani sadece cuma günü tartilmamizi öneriyor. Fakat ben hergün tartilinca hersey daha kontrol altinda düsünüyorum ve motive oluyorum :)

sabah(10:30)
4 yk menemen
1 dilim kızarmıs tm bugday
5 zeytin
1 kk peynir
şekersiz çay

öğle(14:30)
2 közlenmiş biber üzerine sarımsaklı yoğurt
kırmızı lahana salatası
1 dilim tam bugday

16:30
1 kepekli galeta
sade türk kahvesi

akşam(18:45)
1 kepçe yayla çorba(pirinçsiz)
2 yk nohut
2 yk bulgur pilavı

2.6 litre su
Afiyet olsun cnm.takima ilk basladiginda beslenme seklin nasildi?:KK66:
Bugün menüm

8.30
1kase nesfit ve süt

14:00
1 tabak ispanak yemegi (yogub isteknüzerine bugünde evde ispanaknyapildi)
1 kase yogurt

Saat 18de yemegi planliyorum
1 tabak ispanak yemegi
1 kase yogurt

Su ve nane cayi iciyorum

Bir degisiklik olursa yazacagim

Sercecim menun cok hafif ve guzel afiyet olsun.:KK66:

Son düzenleme:
Cok dertliyim ablacim :-( depresyona girmek uzereyim kafam cok karisik ne yapacagim bilmiyorum :'(

Cnm hemen alisicaksin göreceksin ben bile verdim inamiyorunki herkes verebilir. Googlede ara "zayiflama önce ve sonra fotograflari" yaz bak acayip motive edio. Bide forumda diyet basari hikayeleri konusunada göz at insan gaza gelior :KK70: ben o sekilde motive oluorum halen daha :KK66:

Cnm hemen alisicaksin göreceksin ben bile verdim inamiyorunki herkes verebilir. Googlede ara "zayiflama önce ve sonra fotograflari" yaz bak acayip motive edio. Bide forumda diyet basari hikayeleri konusunada göz at insan gaza gelior :KK70: ben o sekilde motive oluorum halen daha :KK66:

İnsallah bende de ise yarar :-)

merhaba kızar bursadan döndüm.hattımdaki int bittiği için bursadayken giremedim.pek iyi bi haftasonu geçirmedim ne yazık ki ama diyetimi pek bozmadım sadece pazar günü biraz fazla kaçırdım ama her şey yolunda sayılır :)bugünki menümü paylaşıyorum sağlıklı yemeğe devam :)

sabah(10.30)

40 gr light peynir
1 haşlanmış yumurta
1 dilim tam buğday ekmeği
1 kupa şekersiz yeşil çay

öğle(13.30)

7 yemek kaşığı ıspanak yemeği
3 yemek kaşığı yoğurt

akşam(18.00)

4 yemek kaşığı yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı meyveli müsli
8 çiğ badem
1 bardak yağsız süt

20.30 gibi 1 kupa yeşil çay yarım paket diyet kraker (30 grlık paketin yarısı)

bol bol su içtim
spor yok

merhaba kızar bursadan döndüm.hattımdaki int bittiği için bursadayken giremedim.pek iyi bi haftasonu geçirmedim ne yazık ki ama diyetimi pek bozmadım sadece pazar günü biraz fazla kaçırdım ama her şey yolunda sayılır :)bugünki menümü paylaşıyorum sağlıklı yemeğe devam :)

sabah(10.30)

40 gr light peynir
1 haşlanmış yumurta
1 dilim tam buğday ekmeği
1 kupa şekersiz yeşil çay

öğle(13.30)

7 yemek kaşığı ıspanak yemeği
3 yemek kaşığı yoğurt

akşam(18.00)

4 yemek kaşığı yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı meyveli müsli
8 çiğ badem
1 bardak yağsız süt

20.30 gibi 1 kupa yeşil çay yarım paket diyet kraker (30 grlık paketin yarısı)

bol bol su içtim
spor yok

canım biz hiç bişiyin lightı ve diyetini tüketmiyoruz çünkü onların diyet olmadıgına inanıyoruz böle araştırmalarda var mümkün oldugunca normalini tüket mesela ben hep tam yağlı peynir yedim yeterki ye yani ha tabi tuzsuz yiyebilrsin ama o light değil ama güzel bi menüüü:KK9::KK9:

canım biz hiç bişiyin lightı ve diyetini tüketmiyoruz çünkü onların diyet olmadıgına inanıyoruz böle araştırmalarda var mümkün oldugunca normalini tüket mesela ben hep tam yağlı peynir yedim yeterki ye yani ha tabi tuzsuz yiyebilrsin ama o light değil ama güzel bi menüüü:KK9::KK9:[/

canım daha öncede söylemiştim aldıklarım bittikten sonra bende normal yemeğe devam edicem ama light peyniri evde sadece ben yediğim için bitirmeye calışıyorum.Diyet krakerlere gelince bende senin gibi düşünüyorum bencede pek diyetlik tarafları yok zaten çok nadir tüketiyorum.

canım daha öncede söylemiştim aldıklarım bittikten sonra bende normal yemeğe devam edicem ama light peyniri evde sadece ben yediğim için bitirmeye calışıyorum.Diyet krakerlere gelince bende senin gibi düşünüyorum bencede pek diyetlik tarafları yok zaten çok nadir tüketiyorum.

tamamdır canım :KK54:

X