Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldinizzz takip edemiyorum ne kadar çok yeni gelen var ya.Ben funda 28 yaşında evliyim bilg mühendisiyim kamuda çalışıyorum henüz çocugum yok.kilo verip hemen çocuk yapmayı düşünüyorum.inşallah hep beraber kurtulacağız bu dertden:)

Ben canan tanistigimiza memnun oldum zeynepcim
Bende ev hanimiyiml29 yasindayim.1.64 boy 74 kiloyum
Benimde 2kizim var
Burada sizlerle beraber zayiflamayi cok istiyorum

Mrb oncelikle davet ettiginiz icin coook tesekkur ederim.takim kurallarini okudum ve anladim.bugun itibariyle 59.9 kgyim.165 boyum var ve hedefledigim kilo 55 kg.hepimize kolay gelsin :KK66:

merhaba kızlar hoşgeldiniz ben burcu kaptan yardımısıyım yaklaşık 6 ayda 17 kilo verdim mezunum bi kaç kilo için debeleniyorum hoşgeldinizzz:KK16:

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

Bugün menüm

8.30
1kase nesfit ve süt

14:00
1 tabak ispanak yemegi (yogub isteknüzerine bugünde evde ispanaknyapildi)
1 kase yogurt

Saat 18de yemegi planliyorum
1 tabak ispanak yemegi
1 kase yogurt

Su ve nane cayi iciyorum

Bir degisiklik olursa yazacagim

Kizlar kusura bakmayin sinava cok az kaldi basimi kasiyacak vaktim yok forumla cok ilgilenemiyorum :-( dun biraz fazla kacirdigim icinvu gun dikkat etmeye calistim

sabah cok az domates yedim tadini sevmeyip biraktim 1 yumurta 1 dilim ekmek 2 tane ceviz

oglen havucu rendeledim tavada biraz pisirdim ustune yogurt koyup yedim

aksam daha yemedim ama babamlar kanat yapiyolar mangalda cok kararsizim yesem mi?

Bide dershaneden cikinca 30 dakika tempolu yuruyus yaptim 0.5 litre su ictim daha icicem :)

Kizlaar meraba nasilsiniz,insallah kilolariniz istediginiz gibi veriliyordur,ben iki gun gun internedim calismadigindan giremedim.bu arada diyetim 3 gun cok iyi yaptim ama bugun ogleden sonra bozuldu,ve sabah tartildigimda,75.9 Dan 73 e dusmusum

Bugün menüm

8.30
1kase nesfit ve süt

1 kase yogurt

1 tabak ispanak yemegi
1 kase yogurt

Su ve nane cayi iciyorum

begendimmm:KK9::KK9:

Kizlar kusura bakmayin sinava cok az kaldi basimi kasiyacak vaktim yok forumla cok ilgilenemiyorum :-( dun biraz fazla kacirdigim icinvu gun dikkat etmeye calistim

sabah cok az domates yedim tadini sevmeyip biraktim 1 yumurta 1 dilim ekmek 2 tane ceviz

oglen havucu rendeledim tavada biraz pisirdim ustune yogurt koyup yedim

aksam daha yemedim ama babamlar kanat yapiyolar mangalda cok kararsizim yesem mi?

Bide dershaneden cikinca 30 dakika tempolu yuruyus yaptim 0.5 litre su ictim daha icicem :)

canım kanat çok yağlı yemesen daha iyi ama yiceksende 4 taneden fazla olmasın. suyu en az 2litre yapmalısın bide havuc seker deposudur fazla tüketme cnm haftada 1 yada 2 günden fazla

Kizlar aklima geldide yazmadan gecemicem. Ben buraya gecen yil basladigimda salatami misirsiz yiyemezdim beni tenbihlerdiniz. Ozamandan bu zamana misirsiz yiyorum hatta eger kendim yaparsam havucta koymuyorum. Sayenizde tesekkürler canim takimim :)

Bilmiyorum ne yiyecegimi sasirdim :KK43:

canım şimdilik örnek menülere bak bence benim sercecik yani nurun menülerine bak az da olsa bişiler öğrenirsin. becericeksin

1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar

bak bu yazdıklarım kendi uyguladıklarım ve öğrendiklerimden çıkardıklrım ve bize istediğini sorabilirsin o zaman öğrenirsin

Son düzenleme:
sabah(10:30)
4 yk menemen
1 dilim kızarmıs tm bugday
5 zeytin
1 kk peynir
şekersiz çay

öğle(14:30)
2 közlenmiş biber üzerine sarımsaklı yoğurt
kırmızı lahana salatası
1 dilim tam bugday

16:30
1 kepekli galeta
sade türk kahvesi

akşam(18:45)
1 kepçe yayla çorba(pirinçsiz)
2 yk nohut
2 yk bulgur pilavı

2.6 litre su

cok da bi kilo almamısın cnım sanırım bende 59 la mezun oldum cuma 62 kiloyum
Mezun olmuşsun ya cnm bir iki kiloyuda verirsin inşallah
hoş geldin canım
umarım istediğin kiloya gelirsin
34 yaşındayım
adım Zeynep
2 kızım var
öğretmenim
Meslektaşız demek 😊 memnun oldum zeynepçim
Mrb oncelikle davet ettiginiz icin coook tesekkur ederim.takim kurallarini okudum ve anladim.bugun itibariyle 59.9 kgyim.165 boyum var ve hedefledigim kilo 55 kg.hepimize kolay gelsin :KK66:
Hedef kilomuz aynı aramıza hoşgeldin dicem de bnde yeniyim😊
Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldinizzz takip edemiyorum ne kadar çok yeni gelen var ya.Ben funda 28 yaşında evliyim bilg mühendisiyim kamuda çalışıyorum henüz çocugum yok.kilo verip hemen çocuk yapmayı düşünüyorum.inşallah hep beraber kurtulacağız bu dertden:)
Hoşbuldum fundacım beste bende inşallah kurtulucazz
merhaba kızlar hoşgeldiniz ben burcu kaptan yardımısıyım yaklaşık 6 ayda 17 kilo verdim mezunum bi kaç kilo için debeleniyorum hoşgeldinizzz:KK16:

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

Okudum anladım

Bugün menüm

8.30
1kase nesfit ve süt

1 kase yogurt

1 tabak ispanak yemegi
1 kase yogurt

Su ve nane cayi iciyorum

Gayet hafif bir menü
4 yk menemen
5 zeytin
1 kk peynir
şekersiz çay

kırmızı lahana salatası
1 dilim tam bugday

1 kepekli galeta
sade türk kahvesi

2 yk nohut
2 yk bulgur pilavı

2.6 litre su

Güzel menü

4 yk menemen
5 zeytin
1 kk peynir
şekersiz çay

kırmızı lahana salatası
1 dilim tam bugday

1 kepekli galeta
sade türk kahvesi

2 yk nohut
2 yk bulgur pilavı

2.6 litre su

Afiyet olsun cnm.
Ben eger ekmek yiyeceksem tek 1 ögün 1 dilim yiyorum gercekten gün icinde 2.dilimde bile farkediyor kilosu insanin.

Sabah
2dilim kızarmış tam buğday ekmeği biraz krem peynir salça ve tahin pekmez şekersiz çay
Öğlen
1 kepçe pilav 2 kaşık barbunya
Ara
Türk kahvesi
Ara
1albeni 2 mandalina
Akşam
2 dilim tam buğday ekmeği 1tabak barbunya 2 közlenmiş biber
Ara
Çubuk tarçınlı yeşil çay içiyorum

Menümde degisiklik yapiyorum

Aksam 18de 1tabak ispanak ve 1 kase yogurt yemedim. Kendimi tok hissediyorum o yüzden aksam ögünüm komple iptal.
Yarin tartida kilomu merak ediyorum, malum her gün sabah aksam tartilmak benim motivemi artiriyor :)

X