Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım ne diyeceğimi bilemiyorum. İnşallah Cuma günü güzel haberler verirsin.

Rabbim yardımcımız olsun.Ben de allak bullağım...

Gececek canim bu gunler gececek. Biraz daha caba,biraz daha sabir. Hepimiz bir seyler yasiyoruz bugunlerde ama daha iyi olacagiz allahin izniyle.
Canım inşallah, senin de tedavin hayırlı olsun çok sevindim 3 yumoşa.
Ama ben dün gittim adetin 3. günü ama yumoş yoktu bu sefer ama yine de iğneye devam cuma ya tekrar gididcem.

Akşam ANNE dizisi vardı izledin mi bilmiyorum hiç.. Ben izleyemedim onu ağlamaktan

Gececek canim bu gunler gececek. Biraz daha caba,biraz daha sabir. Hepimiz bir seyler yasiyoruz bugunlerde ama daha iyi olacagiz allahin izniyle.
Canım inşallah, senin de tedavin hayırlı olsun çok sevindim 3 yumoşa.
Ama ben dün gittim adetin 3. günü ama yumoş yoktu bu sefer ama yine de iğneye devam cuma ya tekrar gididcem.

Akşam ANNE dizisi vardı izledin mi bilmiyorum hiç.. Ben izleyemedim onu ağlamaktan

Cok sagol canim,insallah hayirlisi olur bu defa.
Ignelerle olusur canim insallah. Igneleri kac doz vuruyorsun?

Yok canim izlemiyorum ama duydum konusunu. Hatta gecen gun gercegini izledim haberlerden. Bebek eger aglamasaymis cop kutusunda olecekmis. Malesef sadece dizide degil gercek hayatta da bunlar yasaniyor ve biz bir bebek icin ne acilara uzuntulere katlanirken bunu nasil yapabiliyorlar,nasil atabiliyorsun cocugunu anlamiyorum.

Başarmışsın :) çok sevindim senin adına

Canım Femara alıyorum bir tane birde merional ilk 75 ile başladım şimdi dün ve cumaya kadar 150 ile devam femara ile birlikte.. yumurta görünmeden tedavi olan var mı acaba ?

Canım ne diyeceğimi bilemiyorum. İnşallah Cuma günü güzel haberler verirsin.

Rabbim yardımcımız olsun.Ben de allak bullağım...
Hayırlısı olsun canım herşeyin.. ama benim pek umudum yok.. Bir de bundan sonra eğer tedavi şansım olursa ben de pgt yaptırmak istiyorum.. Çünkü bu ikinci aynı şekilde sonlanan gebeliğim.. Tesadüf olduğunu düşünmüyorum.. Hiç olmazsa baştan tedbirimizi almış oluruz.. Sana da Allah sabır versin canım.. eğer seni yormiycaksa sürecini bana kısaca anlatırmısın? PGT den önce eşine ve sana test yapılmışmıydı bişey çıkmışmıydı PGT yi sen mi istedin doktorun mu önermişti?

Canım Femara alıyorum bir tane birde merional ilk 75 ile başladım şimdi dün ve cumaya kadar 150 ile devam femara ile birlikte.. yumurta görünmeden tedavi olan var mı acaba ?

Ben baska bir forumda okumustum bikac ay once. Yumurta gorunmedigi halde ignelere baslamislar,birkac gun sonraki kontrolde yine yumurta gorunmeyince doktor iptal etmek istemis ve ama vazgecmemis ve ignelere devam etmek istemis cift. Zorla da olsa ikna etmisler doktoru ve ilerleyen gunlerde 1 yumurta olusmus ve embriyo haline gelmis ve sonucu da pozitif olmus.

Canım ben kendi yaşadığımdan sonra herkese pgt değil ama chg öneririm çünkü pgt testinde belli kromozonlara bakılıyor ama chg testinde tüm kromozonlara bakılıyor eğer ben sadece pgt yaptırsaydım yine çıkmazdı sorunlu olan kromozonlar.

Pgt aslında daha önce anne ve babada kromozonlarda sorun varsa o kromozonlara bakılmak için yapılan test ama chg çok kapsamlı bir test.

Ben hem herkese mikroçip ile sperm seçimi ve chg testi önerimdir.

Özellikle yumurta azsa en azından sperm rastgele seçilmemiş olur ve transfer olmadan tüm taramalardan geçer bebişler.

Eğer ben yaptırmasaydım ve direk transfer olsaydı ben de ya kayıp yaşayacaktım veya tutmayacaktı.

canım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.. Şimdi bunların hepsine doktoruma söyleyeceğim ama şimdi araştırdım sperm seçimi ve cgh testinin adı bile geçmiyo hastanemde.. Umarım vardır.. Yoksa nasıl bi yol izleriz bilmiyorum.. Açıkçası ben de baştan yaptırıp bir sorun varsa yol yakınken dönmek isterim.. Ama çok acemiyim bu tedavi olaylarını pgt duymuştum ama cgh yi ilk kez şimdi senden öğreniyorum.. Heryerde de yapılmıyo sanıyorum? Peki maliyeti nasıl oldu bu testlerin sana canım? Bi de merkezin neresiydi?

Canım ben acıbadem de yaptıyorum ve bi çok merkez yaptırıyor.

Benim doktorum bana şiddetle önerdi hemde ilk tedavimde illa tanı olarak bir şey koyulmasına gerek olmadığını yumurtası az olan kişilere önerdiğini söyledi.
Ben sana boşa transfer yapmak istemem dedi. Amacımız sağlıklı embriyo transfer etmek ve gebelik şansını arttırmak dedi.

mikroçip ile seçilme işlemi spermin en garanti yöntem ve doğal seçilim gibi ve maliyeti aşağı yukarı 1.000 TL gibi ekstra.
cgh işlemi de aşağı yukarı 1.500 TL gibi canım ama inan tranfser olsaydım 2 kere daha fazla para harcayacaktım yok yere birde o psikoloji ve zaman kaybına da uğrayacaktım.

O yüzden lütfen doktoruna en azından sperm için olmasa bile chg için görüş derim.

Evet canım doktorumda öyle dedi biz olmazları oldurduk seninle ilk geldiğinde çocuğum olur mu diye ağlamıştın bak iki embriyo yaptık şimdi yumurtan olmyabilir ama devam edeceğiz takibe dedi.

Eder miyim hiç hep takipteyim hepinizi, dualarim hep sizinle...Rabbim tez zamanda kavuştursun bebislerinize inşallah..
allah razı olsun canım. sen de biliyorum hep için pır pır ama kalbini ferah tut en zorlu günler geride kaldı. Rabbim sağlıkla kucağına almayı da nasip edecektir bu forumda konuyu açarak bak kişiyi topladın ve birbirimize4 yardımcı olma fırsatı verdin..

Allah senden de razı olsun tatlimmm,insallah Rabbim hepimize yaşatsın, hepimiz sağlıkla bebislerimize kavusalim inşallah...ne mutlu bana ki sizleri tanıdım, ben de çok mutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…