Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

no_name_

Hiçkimse
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2012
17.207
29.067
geeelll vatandaş gelllll,

hey sen, oradaki, bebek sahibi olmaya çalışıyorsun değil mi? belki de yaşının geç olduğunu düşünüyorsun...belki de kariyer için yıllarca öteledin bebek sevdanı... yumurta kapıya geldi ve sendeki yumurta rezervi mi azaldı yoksa????fsh mı yüksek???? amh mi düşük??? yumurta rezervin bitmek üzere, menopoz lafları mı dolaşmaya başladı doktor görüşmelerinde....!!!!

dur, sakın panik yapma, yok öyle bir şey! gel takıl bize.... 10 ay boyunca denenmiş kürlerrr, vitamin takviyeleri, doktor tavsiyeleri, ne ararsan bu topikteeee....

biz başaracağız, buna inanıyoruz, sen de inanıyorsan bu topik tam sana göre

Son düzenleme:
bu arada bugün folbiol folik asit aldım, günde 1 adet içeceğim. yumurta kalitesini arttırıyormuş, daha doğrusu folik asit eksikliği yumurta kalitesini düşürüyormuş... hadi bakalım el mi yaman , ben mi! öyle hemen kabullenip pes etmek yooook!!!!!

ayrıca ileride yani bu 2 ay içinde hamile kaldığımda, inşallah Allahın izni ile, fikir isteyenlere bilgi verebilmek için ne yedim, ne içtim, neler yaptım hepsini günlük gibi not alacağım ki, sonra hiçbir şeyi atlamış olmayayım.

yaşım 38, bugün itibariyle kilom 80 boyum 1.70... bu süreçte spor ve kontrollü beslenmenin önemini iyi biliyorum. bugün beslenme şeklimi değiştirdim, önümüzdeki 1 - 1.5 ayda 6-8 kg vermeyi hedeflemekteyim.

sabah: 2 adet haşlanmış yumurta + 1 bardak light süt
öğle : 5 adet ızgara köfte + 1 bardak ayran
akşam: 1 tabak sebze yemeği yiyeceğim (karnıbahar) yoğurtlu

sabah kalkınca 1 bardak hayıt suyumu içtim ve 1 bardak ta testere dişli aslan pençesini... 1 saat sonra çörekotu+bal+tarçın karışımımı yedim...

az sonra 1 sıcak su bardağına 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 adet karanfil atıp içeceğim...

3 gün önce sigarayı bıraktım, bu çok zorlayıcı, oyalamaya çalışıyorum kendimi.. ve 3 gündür nescafe içmiyorum ki günde 5-6 fincan içerdim.. sadece 1 fincan türk kahvesi...

paxzartesi spora başlıyorum ve hergün günde 2 saat tempolu yürüyüş yapacağım...

bugün folbiole de başladım, 5 mg günde 1 adet...

hakkımda hayırlısı :)

Seninle aynı dertten muzdarip biri olarak kendime senin gibi hırslı bir kader arkadaşı arıyordum:)seni gördüğüme cok sevindim Bizim gibi problemi olan diğer arkadaşlar gelin hepimiz toplanalım burda birlikten güçlük doğar. birbirimize destek olalım dualar okuyalım. bende erken menopozum. Şuan 4gündür sabah ve akşam düzenli şekilde hayıt çayı günde bir kerede aslan pençesi içmekteyim. ve çok faydasını göreceğime inanıyorum. alternatif tıpa yöneleceğim. açlık tedavileri hacamat ve sülük tedavilerini uygulayacağım kendime ileriki günlerde. inş. sonuç alacağıma inanıyorum. her ay fshmi ölçtüreceğim. nezaman fshem düşerse hemen yumurtalıklarımı toplatıp donduracağım şuanki hedeflerim ve planlarım bunlar. hem bitkisel hemde tıp her ikisinide uygulayacağım duamıda edeceğim. Taktir Allahın. Vira Bismillah

canım ben de çok sevindim birbirimizi bulmamıza...moral çok önemli, asla strese girme, alacağız bebişlerimizi kucağımıza ve gör bak bu ay bu fsh düşecek, ben çok inanıyorum,Rabbimden umut bekliyorum, kesin olacak, ne menopozu!kabul etmiyorum menopoz falan ben! ben yeneceğim bu hormonu...folik asite de başladım ben bugün....

inşaaallah canım inşaaallah. benim durumum biraz daha ciddi fsh en son 130du bu ay. ama hiç önemli değil önemli olan yumurta varmı yokmu o. bnm bir ara adet kesildi snra tkrar oldm snra ilaçla gördüm son 3ay bıraktm kendiliğimden görüyrm her ay yumurtamda görüldü 18mm kadar kendiliğinden gelişti ama fsh 30du 27ydi ensonki 130 cıktı. şimdi bitkisel kürlere başladım ya inanıyorum düşecek o fsh. bakalım bu ay kendiliğimden adetim gelecekmi onu bekliyorum ben. 10gün sonra normal periyoda göre adet olmam gerek.

tabiki düşecek bu fsh! günlerdir ne forumlar okudum, 120 lerden 4,5 a düşenleri gördüm, moral bozmak yok, biz bebişlerimizi alacağız kucağımıza :) benim doktor pek suratsızdı, durumumu bilmiyorum bile:) yeni bir doktor bulup baştan başlayacağım her şeye, ama önce şu değerleri kendi çabamla düşüreyim. adetim 21 kasımda gelecek bu ay, o zamana kadar kürlere devam...

bnm fsh de yuksek sadece hayıt tohumuna basladım ben cogrek otu yagı kapsulu kullanıyorum bende sıgarayı bırakttm bır hafta oldu bende baya zorlanıyorm

hakkımda hayırlısı :)
hayırlısı canım, başaracağız inşallah, sigara en büyük olumsuz etken..günde 1.5 paket içiyordum ... çok zorlanıyorum ama bunu yapmak zorundayız... bugün mandalina falan yedim zorlandıkça, yarın fındık, badem, kuru incir falan alıp az az atıştıracağım

bende gunde bır paket ıcıyordum ve esımde aynı ıcıyo aynı evde zorlansamda sıgara ortamın dan mecburen dayanıyorm zaten afedersn öküz gbı yıyorm suan bır haftada kılo aldm agzım bos durmuo sıgara geldkce aklıma atıstırıyorm alısıcaz

ben pazartesi spora başlıyorum, bugün de diyete başladım, yoksa kilolar alıp başını gidecek, sabır vallahi, çok zor bizim durumumuz

ben pazartesi spora başlıyorum, bugün de diyete başladım, yoksa kilolar alıp başını gidecek, sabır vallahi, çok zor bizim durumumuz
kilom iyi zayıfım ama kılo almaya meıllıyım zaten degısık bır bunyem var bu hafta kılo alırsam haftaya kendılıgınden gıdıo o yuzden kılo sorunum yok her kadın gbı durumu fark edıp sınırlenıyorum sadece

kilo sorunu olmaması şahane bi durum.. o halde meyve, çerez vb şeylerle oyalayıp sigarayı unutmaya bak canım

Reactions: iiz
kilo sorunu olmaması şahane bi durum.. o halde meyve, çerez vb şeylerle oyalayıp sigarayı unutmaya bak canım
ılk gecen ay fsh hormonumun yuksek oldugunu ogrendgmde pskılojım alt ust resmen öyle moralım bozuktukı kendımı kötu hıssetm strest oldum baya snra kuru meyveler fındıklar fıstıklar kecıboynuzu pekmezı ballar fln hayıt tohumu çögrek otu dengelı beslenme proteın agırlıklı bunlara basladm sonraa unuttum hayıt tohumunu bıraktm bır hafta ıcmedm kabullendm smdı cok ıyıyım sankı normal bıseymıs gbı bır gun geıcekms gbı hıssedıorm :)

ben de 3 gün önce öğrendim, sen gibi tüm kürlere sardım kafayı, ama bırakmayacağım faydasını gören oldukça çok... benim yaşım 38 artık bunlar son denemelerim olabilir, elimden geleni yapmaya karar verdim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…