Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

kızlar selam, son 1 senedir yüksek fsh degerlerim vardı, hatta nisanda 30 cıkmıstı, umut olması icin gruplara yazmaya karar verdim.
son ay fsh 12.5 , e2 20den düşük, lh 8 degerlerimle hamile kaldım. diger degerlerim de normal aralıklardaydı. amh ım düşük.

son gittigim doktor resveratrol yazdı, günde 200 mg, Ocean marka kullandım
Nutraxin multivitamin for women
Venatura q10 200 mg
Krilom omega3
Venatura D3K2 - ben 58 kilo oldugum icin her gün 6 damla kullandım - her 10 kilo icin 1 damla
Goodday dimplus - adetin 15.gününe kadar kullandım
Bromelain 500 mg - adetin 15.gününden sonra kullandım

bu vitaminleri düzenli 6 aydır kullanıyorum. D vitamini, Dimplus ve Bromelain i son 3 aydır kullanıyordum. hepsi maliyet tabi en az 600-700 tl tutuyordu, venatura nın ürünleri nispeten daha uygun fiyatlı.

Bunlara ek olarak Sepenatural marka arısütü bal polen propolis karışımını kullandım, son 2-3 aydır kullanıyordum ama cok düzenli kullanamadım yine de etkisi olmustur forumlarda hep okuyordum ileri yaş hamile kalmak isteyenler icin etkili oldugunu.
ramazanda 2 kilo vermiştim onu korudum, kilo vermek de iyi birşeymiş hamile kalmaya calısırken, fazla kilonuz varsa vermeye calısırsanız iyi olur.
D vitamini ben birkac aydır kullanıyordum ama son gittigim doktor hatalı kullanmıssın dedi, günde 1 damla kullanıyordum önceden, o ay dogru bir sekilde kullandım, belki onun da etkisi olmustur.
akzer marka hayıtotu, civanpercemi karısık cayı var, onu da adedin ilk 10-12 günü filan kullandım hep.
tabiki nasip, ben elimden geleni yapıp dua ettim, Allah isteyen bekleyen herkese saglıklı evlatlar versin inşallah.
Adetin basladigi gunden itibaren mi 12 gun acaba

ne güzel bir haber maşaEllah bende d vitamini kilo başı 2 damla diye okudum
yok canım o cok fazla olur sanırım. yuksek miktarda kullanmanın bir zararı yokmus ama okudugum kaynaklarda hep 10 kilo basına bir damla önerildigi yazıyor, deger cok dusukse belki doktorlar dedigin gibi öneriyordur bilemiyorum

kızlar selam, son 1 senedir yüksek fsh degerlerim vardı, hatta nisanda 30 cıkmıstı, umut olması icin gruplara yazmaya karar verdim.
son ay fsh 12.5 , e2 20den düşük, lh 8 degerlerimle hamile kaldım. diger degerlerim de normal aralıklardaydı. amh ım düşük.

son gittigim doktor resveratrol yazdı, günde 200 mg, Ocean marka kullandım
Nutraxin multivitamin for women
Venatura q10 200 mg
Krilom omega3
Venatura D3K2 - ben 58 kilo oldugum icin her gün 6 damla kullandım - her 10 kilo icin 1 damla

bu vitaminleri düzenli 6 aydır kullanıyorum. D vitamini, Dimplus ve Bromelain i son 3 aydır kullanıyordum. hepsi maliyet tabi en az 600-700 tl tutuyordu, venatura nın ürünleri nispeten daha uygun fiyatlı.

Bunlara ek olarak Sepenatural marka arısütü bal polen propolis karışımını kullandım, son 2-3 aydır kullanıyordum ama cok düzenli kullanamadım yine de etkisi olmustur forumlarda hep okuyordum ileri yaş hamile kalmak isteyenler icin etkili oldugunu.
ramazanda 2 kilo vermiştim onu korudum, kilo vermek de iyi birşeymiş hamile kalmaya calısırken, fazla kilonuz varsa vermeye calısırsanız iyi olur.
D vitamini ben birkac aydır kullanıyordum ama son gittigim doktor hatalı kullanmıssın dedi, günde 1 damla kullanıyordum önceden, o ay dogru bir sekilde kullandım, belki onun da etkisi olmustur.
akzer marka hayıtotu, civanpercemi karısık cayı var, onu da adedin ilk 10-12 günü filan kullandım hep.
tabiki nasip, ben elimden geleni yapıp dua ettim, Allah isteyen bekleyen herkese saglıklı evlatlar versin inşallah.

sınırlı süre kullanmanızın sebebi nedir? veyahut neden 2ye böldünüz?

sınırlı süre kullanmanızın sebebi nedir? veyahut neden 2ye böldünüz?
dimplus ostrojen artısını saglıyor, kullandıgım ilk ay adet döngüsü boyunca kullanmıstım adetim 1 hafta kadar gecikmişti doktorum da ozaman döngünün yarısına kadar kullan demişti, normalde aslında tüm döngü boyunca kullanılabiliyor.
bromelain de bu grupta bir kişiden görmüştüm int.ten arastırdım dollenmeden sonra progesteron artısını saglıyor diye okumustum, o nedenle tahmini döllenme zamanına göre adetin 2.yarısı kullandım

Ne guzel ya insallah bende gebe kalabilirim
inşallah canım. benim durumum da ümitsiz görünüyordu
nerdeyse gittigim tüm doktorlar tüp bebek öneriyordu, moralim bozuktu ama elimden geleni yaptım. hamile kaldıgım ay cok da beklemiyordum aslında, hatta beklemedigim icin sacımı bile boyattım normalde cok dikkat ederim adet olunca boyatırım filan, özellikle ilişki olsun diye kasmadım kendimi. hayırlısı herseyin

geeelll vatandaş gelllll,

hey sen, oradaki, bebek sahibi olmaya çalışıyorsun değil mi? belki de yaşının geç olduğunu düşünüyorsun...belki de kariyer için yıllarca öteledin bebek sevdanı... yumurta kapıya geldi ve sendeki yumurta rezervi mi azaldı yoksa????fsh mı yüksek???? amh mi düşük??? yumurta rezervin bitmek üzere, menopoz lafları mı dolaşmaya başladı doktor görüşmelerinde....!!!!

dur, sakın panik yapma, yok öyle bir şey! gel takıl bize.... 10 ay boyunca denenmiş kürlerrr, vitamin takviyeleri, doktor tavsiyeleri, ne ararsan bu topikteeee....

biz başaracağız, buna inanıyoruz, sen de inanıyorsan bu topik tam sana göre :KK66:
Acaba hamile kaldımi☺️

Seninle aynı dertten muzdarip biri olarak kendime senin gibi hırslı bir kader arkadaşı arıyordum:)seni gördüğüme cok sevindim Bizim gibi problemi olan diğer arkadaşlar gelin hepimiz toplanalım burda birlikten güçlük doğar. birbirimize destek olalım dualar okuyalım. bende erken menopozum. Şuan 4gündür sabah ve akşam düzenli şekilde hayıt çayı günde bir kerede aslan pençesi içmekteyim. ve çok faydasını göreceğime inanıyorum. alternatif tıpa yöneleceğim. açlık tedavileri hacamat ve sülük tedavilerini uygulayacağım kendime ileriki günlerde. inş. sonuç alacağıma inanıyorum. her ay fshmi ölçtüreceğim. nezaman fshem düşerse hemen yumurtalıklarımı toplatıp donduracağım şuanki hedeflerim ve planlarım bunlar. hem bitkisel hemde tıp her ikisinide uygulayacağım duamıda edeceğim. Taktir Allahın. Vira Bismillah

Merhaba yillar olmuş hamile kalabildiniz mi acaba ve fsh kaçtı sizin yaşınız kaç ?

X