Yoksul sünepe gibi giyinmek

Bence size iyilik yaptığını sanarak yorum yapmış fakat biraz üslup problemi var arkadaşınızın.
Yani çalışıyorsun, paran var, kendine bak, bakımlı ol, güzel giyin demek istemiş.
Bahsettiğiniz kıyafetler gerçekten birbiriyle çok uyumsuz renkler, siz rahat ediyorsanız birşey diyemem ama sürekli kendinizden kısma çabanızı da anlayamadım. Kumaş pantolon, altına spor ayakkabı, renklerin uyumsuzluğu vs vs
Ben özellikle çalışan, kendi parasını kazanan kadınların kendi giyiminden, yemesinden, içmesinden, gezmesinden kısmasını gerçekten hiç anlamıyorum.
Topla topla nereye kadar, kendinize de harcayın ailenize de...

Ben güzel giyinmeyi, bakımlı olmayı çok seviyorum. Gerçekten kendimi ruhen çok iyi hissediyorum. Ayrıca dışarıdaki insanların giyimine özen gösteren insanlara yaklaşımı daha farklı oluyor. Bir hastaneye mi gittin, çalışanlar daha ilgili davranıyor. Bir mağazaya mı girdin daha ilgili oluyorlar. Bir restauranta mı girdin, ilgi alaka son sürat... Hepsini geçtim eşimin veya arkadaşımdan birinin çok iyi görünüyorsun demesi bile harika hissettiriyor
Deneyin derim

Son düzenleme:
Kimse size bu üslupla konuşamaz. Kimse kimseye bu şekilde konuşamaz hatta.

Kıyafet herşey değilse de çok şey günümüzde, malesef kabul etsekde etmesekde böyle.
Bu yesilin altina beyaz ya da lacivert ( yapraklar lacivert galiba ) giymeliydiniz bence. Eminim o renklerde birşeyleriniz vardır. Kapaliysaniz lacivert sal

Artık abiye, elbise, etek altına bile spor ayakkabı giyiliyor yeri gelince
Siyah pantolonla neden olmasın
Ben ceket, pantolon takımın altına bile giyiyorum spor ayakkabları zaman zaman ve çok iyi duruyor

ya yokluk durumunu anlayabilirim ama varken buna bütçe ayırmamak algımın dışında.
illa gidip silk&cashmere almazsın ama uygun fiyatlı şeyler bulursun.
zaten dediğin gibi çocuk sürekli gelişiyor, ona yığınlarca kıyafet almanın anlamı yok. yetecek kadarını alıp kendine de ufak ufak derli toplu şeyler alabilirsin. uygun fiyatlı bir sürü semt butiği oluyor. alırken görevliden rica edersin, uyumlu kombin için yardımcı olur mesela

cart değilmiş yeşil hatta güzelmiş yeşili ama ikisi olmaz. bunu ancak siyahla beyazla kombinleyebilirsin.
Siyah çok sert bence o yeşil için. Gri ya da açık mavi kot pantolonla kombinlerim ben bu rengi bu mevsimde. Daha bahar aylarıysa krem ya da beyaz pantolon olur.

Şalın kumaşı ile tuniğin kumaşı birbirine uygun değil zaten
Tunik çiçekli böcekli zaten, ancak evde giyerim öyle bir şeyi ben. Yani çok da sevmem böyle desenleri zaten. Seveni çok ama bana şık gelmiyor, ne yalan söyleyeyim.
Şala da pudra bir kombin uyabilirdi bence. Tesettür giyimden çok anlamam ama...

Bunu anca kalitesiz insanlar soyler alinma boyle insanlara.

pantolonun modeli ile de alakalı bence.
ben siyah kumaş ile beyaz spor ayakkabı kombinliyorum ama skinny olmasa da darlaşan paça ve bileğin üzerinde bitiyor mesela.
bileğime halhal takıyorum, üzerime de daha spor-şık denen bluz/ t shirt giyiyorum.
yada opak siyah çorap ve topuklu ile de giyiyorum ama stiletto değil daha kalın topuklu ayakkabı kullanıyorum. yada rugan kullanmıyorum. o zaman da daha şıka yakın bir bluz veya sıradan bluz ama kemerle kullanıyorum gibi.
tabi parlak kumaş olmayacak bir de pantolon.
spor-şık ürünler seçilince hem spor hem de klasik ayakkabılar ile giyiliyor çok rahat. standart alıştığımız klasik kumaş pantolonla bu çeşitlilik olmuyor misal.

Şalın gideri var ama tünik korkunçDeseni babaanne deseni, kumaş babaannemin pazen eteği kumaşı

Genç insansınız, neden daha hafif efil efil şeyler giymiyorsunuz? Bunu gibi misal:

Günlük olarak spor mavi gömlek giyin altına kot giyin burdaki gibi mesela:

Yani tünik gerçekten fena, siyah renkle hiç düşünemiyorum bile Siyah bu renk için çok sert, üstelik bu kumaşı siyahla düşünemiyorum. İlle de bu tunik derseniz açık mavi kotla olur bence.

Şalın kumaşı ile tuniğin kumaşı birbirine uygun değil zaten

muhtemelen pantolon da boldur.
bol üzerine bol ve bi de spor ayakkabı bu tarz kıyafetlerde bakımsız gösteriyor bencede.
hepsi spor tarz olsa kaldırır.
ama bu tip kumaşlarda kalıplar çok önemli spor ayakkabı ile giyerken.

Hangi bölgede yaşıyorsunuz?

Şuan kış mevsimindeyiz, renkler, desenler ve kumaşlar mevsime uygun değil. Renkler de maalesef çok uyumsuz daha sade, uyumlu renklerde, şık parçalar kullanmanızı tavsiye ederim.

Beyaz pantolon üzerine mor veya lila bir gömlekle bu şalı örtseniz okey ama siyahla yeşil gömlek üzerine lila şal çok ama çok kötü malesef. Ben de tesettürlü bir kadınım, Google üzerinden bir iki örnek atayım yaşınız kaç bilmiyorum ama bu tarz kombinleri ben çok kullanıyorum. Fikir olur

Eklentiler

• Screenshot_20211212-192158_Chrome.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 117
  • Screenshot_20211212-192145_Chrome.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 120
  • Screenshot_20211212-191858_Chrome.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 128
  • Screenshot_20211212-191758_Chrome.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 118
  • Screenshot_20211212-191747_Chrome.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…