Yoksul sünepe gibi giyinmek

Katiliyorum bende size @lulutas tabi ki idareli harcayin paranizi ama lütfen kendinizede harcayin KENDİNİZ İÇİN...

öff yeter beee.banlanırsam da banlanayımm.linç tayfa dediikleri kadar varmış sana haklılarmışş.ev araba da aynı şeyy.2. el ürün almanın nesi ahlak dışı.sen alma ben alırım.
Ceyceyciğim kim neyi ben asla yapmam etmem derse onu muhakkak yapar. Büyük lokma ye büyük laf konuşma demişler. Birde satın aldığın şeye anlamı sen yüklersin iyi niyetlerle alırsan iyi şeyler olur. Dün sana pijama olayında söylediğim gibi.

Özledim yaf valla Sıhhiyeydi döneriydi pazarıydı derken Ankarayı zorla özlettiniz

Sıhhiye o kadar kötü değil, ben Ulustaki seyyar köfteciden yedim birkaç kez hijyen -1000 civarı ama lezzet 10 numara

Abla ben seni sürekli bu hanımın konulara etiketliyorum.... Hanımefendi sürekli ama sürekli ekonomik olaylarla ilgili konu açıyor ve bizler sürekli ona yardımcı olmaya çalıştık. Ama kendisi bomba gibi konuyu atıp kaçıyor ne cevap ne birşey, arada veriyor oda yani öyle alakasız ki?

Ayriyetten birde geçen konu açtı tehdit ediliyorum diye onunla ilgili soruyoruz yine cevap yok.

Bir yıl içinde bekar olarak atanmış sonra evlilik ve çocuk oluyor ki bunu ben değil birkaç arkadaş yazdı...

İnsanda tereddute düşüyor bu kişi tamamen bir hayal ürünümu diye .... Saygılar

Almanya'da yasayanlar haklıymış,toplumumuz çok şekilci.Yorumların yüzeyselliği...
İş yerimize yurtdışından meslektaş misafirlerimiz geldi tabi bizim kurumda günler öncesinden hazırlık başladı temizlik ikramlıklar filan. Teknik personeliz arazi gezeceğiz proğram belli tabi müdür bizim tam takır giyinmemiz de istedi.Antalya da inanılmazsa birde yağmur vardı. Bir erkek ve bir kadın geldiler kot pantolon yağmurluk trekking ayakkabı erkek olanın kotunun rengi bile atmıştı. Çalışma alanına gittik adamlar bizle dalga geçti siz araziye bu şekilde nasıl gireceksiniz diye. Gelen ikramlıkları da yemediler damak zevklerine uymadı. Taşlarına baktıkları şeylerden hoşlanmadıklarını da net bir şekilde söylediler.

Özledim yaf valla Sıhhiyeydi döneriydi pazarıydı derken Ankarayı zorla özlettiniz

Sıhhiye o kadar kötü değil, ben Ulustaki seyyar köfteciden yedim birkaç kez hijyen -1000 civarı ama lezzet 10 numara
En lüks menümüz de ABA da lahmacun yemekti.
Amaan hoş sohbetlerin tadı kalmış aslında.
Kendi adıma güzel günlerdi.
Ben de siz yazınca buram buram özlediğimi anladım.
Kızılay ve Sıhhiye mıntıkasında askerdeki oğlu için senelerce para isteyen teyzeyi bile özledim.
Bir kere dayanamayıp sormuştum teyze kaç yıl oldu gelmedi mi daha diye.
Gülüp geçti....

Ya etrafımda sürekli icralık arayanda var buna aglayanin mali gulene yar olmaz diyende var...hatta eşim ve babam asla icradan almayı etik bulmuyor kendilerince...
icra nereden çıktı ki.ben icradan mı aldım takıyı kuzum.evleri de kendileri satıyor insanlar kredilerini ödeyemedikleri için çoğunlukla.uygun bulursak alıyoruz bizler de.ticaret bu bir nevi.gayet etik ve yasal

Ama buda ciddi bir sıkıntı değil mi? Düşünsenize ayrıntılı bir hayal kuruyor bunu yazıyor yine ayrintilariyla sonra yorumları okuyup ne diyor yani eğer öyleyse kekleniyoruz diye değilde yazanın haline acırım. Belki bdv lik 10 tane konum olur acsam ama sırf üşendiğimden açmıyorum yani bunu yapanın derdi ne acaba

icra nereden çıktı ki.ben icradan mı aldım takıyı kuzum.evleri de kendileri satıyor insanlar kredilerini ödeyemedikleri için çoğunlukla.uygun bulursak alıyoruz bizler de.ticaret bu bir nevi.gayet etik ve yasal
Be biliyim ben masumum

herkesin bakış açısı elbette. ben hiçbir zaman bir ihtiyaç sahibine direkt vermiyorum. misal bize 20 küsür senedir yardımcı olarak gelen bir ablamız var. yaşadığı mahallede de her zaman kıyafet ihtiyacı duyan genç kızlar olmuştur. aynı şekilde doğru yerlere destek olduğuna güvendiğim başka tanıdıklarım aracılığı ile de ulaşmaya çalışıyorum böyle kişilere. o zaman doğal olarak her seferinde farklı lokasyonlardan en az 15-20 kişiye ulaşma şansım oluyor ve illa verilenler birilerinin zevkine uymuş oluyor.

ihtiyaç sahibi bir aileye maddi yardım genelde sadece evin ihtiyaçları için kullanılıyor. hiçbiri aman kızımıza bir bluz alalım demiyor haklı olarak.
oysa üniversiteye giden veya işe başlayan fakat durumu yeterli olmayan gençler için bu tip kıyafet yardımlaşmaları daha makbule geçebiliyor.

kişisel inancım ve görüşüm, sadece paranın değil eşyanın (ve hatta bilginin de) sahip olduğumuz şeyler olduklarından zekatlarının verilmesinden yanadır ayrıca. zekatın da gerçekten ihtiyaç sahibi olana verilmesi gerektiği için zaten ihtiyaç sahibi olmayan bir arkadaşlarıma dağıtmak benim içime sinmiyor. (konuyu dine çekmek amaçlı yazmadım, yanlış anlaşılmasın. sadece bakış açımı net anlatmak istedim)

bu yüzden de genç ve çevresine özenen bir genç kıza kıyafet desteği yapmak benim açımdan daha değerli. hele de akrabamın-arkadaşımın alacak gücü varken.

ama bu benim inancım sonuçta, ben bu şekilde huzurlu hissediyorum, elbette herkes için doğrusu bu olamaz.

yani binde bir benim de dostlarımla gerçekten çok beğendiğimiz kıyafetlerde böyle alışverişimiz olmuştur. ama böyle ekstrem bir beğeni durumu olmadıkça en samimi arkadaşıma paltomu vermek aklıma bile gelmiyor açıkçası.

sanırım kişiler satmadan bankanın el koyması vasıtasıyla satışa çıkanları kastediyor..
benim dedem de hatırlıyorum, taa 30 sene evvel bir ev bulmuştu sonra icradan dolayı satıldığını öğrenip vazgeçmişti.
biraz da eski insanların hayata bakışları ile alakalı, bu tip mevzularda hassasiyetleri daha yüksek.

Kaldıki alırsınızda
Başkasının aslaaaaa dediği birşey herkes için aynımı olmalı.

58 sayfa olmus.. buralara kadar okur da görürseniz bence pinterest ten türbanli kadinlarin kombinelerini inceleyin cok guzel kombinler var

renk uyumuna dikkat edin..ve her kombinde kolayca kullanabileceğiniz parcalar almaya calisin.. tunik eskidi artık almayin.. oversize gömlek pantolon ve spor ayakkabi kombini yapabilirsiniz.. asagidaki gibi daha modern giysiler alabilirsiniz..

Eklentiler

• Screenshot_20211213-232616_Pinterest.png
    974,7 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20211213-232318_Pinterest.png
    997 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_20211213-233652_Pinterest.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 45
Neden ki,oyle birsey almadim ama satan da kar etti bence,ne yapsin,mazgal deligine mi atsin
Ki atabilirdi de,satmayi tercih etmis..
Bilmem, satan açısından düşünmedim. Ben olsam muhatabına geri verirdim heralde.

Şimdi şöyle; BENCE (kimse üzerine alınıp linçliyorsun demesin, benim fikirim) tektaş, tamtur hatta bilimum mücevherlerin manevi değeri vardır. Ben gidip kendime pırlanta bir yüzük almam mesela, benim tercihim değil. Birinin bana hediye etmesi gerekir onu. Kocam olur, anam babam olur, kardeşim ya da çocuğum olur biri hediye eder. Bu da o mücevhere manevi değer yükler. Maddi değerinden daha önemlidir bu bence. O yüzden başkasının manevi değeriyle hatta kötü enerjisiyle yüklü bir şeyi ben alıp kullanmam. Dediğim gibi batıl bir düşünce olabilir ama benim yapabileceğim ya da içime sinen bir şey değil bu. O yüzden ikinci el kıyafetle, evle, arabayla kıyaslayamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…