Yoksul sünepe gibi giyinmek

Konudaki örnekler gibi değil ama aklıma iflas ederken bizim dükkana gelip o anki müşküliyetimizi bildikleri için, herşeyimizi yok pahasına alan amcalar geldi. Hayır gördüler mi çok merak ederim halen. Ama dediğim gibi konudan bağımsız.
+

Bende, 3 esyalarimiz yok pahasina alınmıştı.

Ağlayanın malı gülene yar olmaz derler🤷
Yani satan da ağlamıyordur belki oh kurtuldum diye satmıştır bilemeyiz ama ben alıp kullanıp bi de ucuza bulunca hemen kaptım gibi anlatmazdım sanırım. İkinci el gelinlik örneği verilmiş ama yine aynı şey değil bence. Boşanmış birinin gelinliğini de almazdım ben mesela. Bunlar halı koltuk gibi şeyler değil ki manevi değeri olan şeyler bence.

@lulutas gözünü seviyim bi daha geçinemiyorum, giyinemiyorum diye konu açma🤣🤣🤣
Dimi yine kardeşi kardeşe kirdirdi... Mune Mune ablam ya allasen bu hanımın konuları öncel bir siz okuyun sonra foruma atın yine oldu burası Orta Doğu 😥🔥🔥🔥🔥

öff yeter beee.banlanırsam da banlanayımm.linç tayfa dediikleri kadar varmış sana haklılarmışş.ev araba da aynı şeyy.2. el ürün almanın nesi ahlak dışı.sen alma ben alırım.
2. el ürün alınır tabi ki ama icra boşanma vs kalan malları ben de almam. Alana da neden alıyorsun demem🤷

bizde asla icradan alma taraftarı değiliz tercih meselesi 😘
Ya bunu birazda emlak ve galeri işiyle uğraşan yapıyor bizim gibi kendi işinde gücünde adamlar takılmıyor.... Bildiğim bir zengin var hep böyle ev,araba,yer kovalıyor alıyor 3 e satıyor 5e sırf bu işi yapan için bence büyük sorun ...

konu 2.el alışveriş miydi ya? neyse ben de yazayım eksik kalmayayım. bundan bir iki sene önce asla 2.el hiçbir şey almam derdim ama halt etmişim. bir arkadaşım sayesinde 2.el uygulamalara sardım. şahane şeyler aldım. bir sürü de kullanmadığım kıyafet ve eşyamı sattım. tüketim çılgınlığına bir anlamda dur demenin, israfı önlemenin güzel bir yolu. kullanan kişilerin anılarını da sallamam, banane. satıyor sonuçta, zorla aklına girip almıyorum ya. şimdiki aklım olsa gelinliğimi bile 2.el alırdım.

Ben 😂

Hoşlarına gitmeyen yorum yapınca linç tayfa oluyorum.

Ceyceye linçlik bişey de yazmamıştım halbuki, benim içime sinmez dedim sadece, size de dedim. Niye o kadar sinirlendi hiç bir fikrim yok 🙄
Senin adın baskaydi neydiiiii....

Vahşet team lideri

konu 2.el alışveriş miydi ya? neyse ben de yazayım eksik kalmayayım. bundan bir iki sene önce asla 2.el hiçbir şey almam derdim ama halt etmişim. bir arkadaşım sayesinde 2.el uygulamalara sardım. şahane şeyler aldım. bir sürü de kullanmadığım kıyafet ve eşyamı sattım. tüketim çılgınlığına bir anlamda dur demenin, israfı önlemenin güzel bir yolu. kullanan kişilerin anılarını da sallamam, banane. satıyor sonuçta, zorla aklına girip almıyorum ya. şimdiki aklım olsa gelinliğimi bile 2.el alırdım.
Konu ne şu an kimse bilmiyor 😂

Orası eskiden de at eti döneri ve martı eti tavuk dönercileriyle doluydu değişen bir şey yok sanırsam😝

Perşembe pazarı ayrı, gerçekten çok çok iyi şeyler oluyor😊 kıyafetlere bakın döner almayın olsun bitsin😝
Şuan ordan döner yedim mi yemedim mi diye düşünüyorum yafff.
İnşallah yememişimdir.:KK70:
Üniversite hazırlık kursum oralardaydı ve bir dönem çalıştığım yerler.
Gerçi ben arkadaşlarla genelde diğer köprü altındaki iki simit bir ayran menüsüyle takılırdım.
Öğrenci menüsü.
Bu arada oranın simitinin tadı hala damağımda bilenler bilir.
Hala aynı mıdır acaba?
Yıllar oldu oralarda gezmeyeli...
Özledim.:KK43:

Ev arabayla bir değil bu bence. İcradan da ev araba almam mesela ben. Benim içime sinmez, senin siniyormuş.
Akın İpek vardı Kudra. Fetö’den yargılandı, yurtdışına kaçtı. Mallarına el konuldu. Tmsf’den İhale ile satışa çıktı. Babam bir tane jeepini aldı. Adam sonra demeç vermiş. “Benim mallarımı alanlar hayrını görmesin” diye. Babam çoluğum çocuğum arabaya bincek, başlarına bir şey gelir diye iade etti.
Bende icra ile mal satın alma taraftarı değilim.

Dimi yine kardeşi kardeşe kirdirdi... Mune Mune ablam ya allasen bu hanımın konuları öncel bir siz okuyun sonra foruma atın yine oldu burası Orta Doğu 😥🔥🔥🔥🔥
Kuzucum yazdığımda yine girdi artist artist yazdı oluyorum, lafım sana değil etiketlediğin için yorumun üzerinden herkese yazıyorum.
Dönem dönem farklı olan veya farklı bulunan üyeler olur, açtığı her konuya ne gerek vardı da konu açtı denir, X konu açınca iyi eğleniyoruz denir, dalga geçilir, aklına görüşlerine laf edilir, bazen de tavsiye veriyoruz veriyoruz bir şey değişmiyor denir ama bunca söylenmelere rağmen en çok o üyelerin konularına yazılır.

İsimlerini vermeyeceğim ama biraz hafızasını yoklayan kimler olduğunu hatırlar, bir tanesi her konu açtığında "mahsus açıyor ki kendisiyle birlikte 3-5 kişi banlansın" yorumları yazılan kişiler var, neredeyse her konusuna sinir olunur ama yine de yorum yazılırdı.

Bir de açtığı konusunda üyelere tek kötü söz etmeyen konu sahibeleri var, onlara da bir nedenle sinir olunmuşsa nasılsa ne desek gıkı çıkmayacak diye yazılır üstüne gidilir, bazılarının hobisi bu:)

Üyelere kurallara uydukları sürece konu açma kısıtlaması yapamayız yorum yazanlara da öyle lakin gerek zekasına, gerek konu içeriklerine, gerek karakterine laf edip dalga geçenler neden x üye konu açmış pas geçeyim demek yerine ısrarla yazar, sonra kendi aralarında bir temiz de tartışmaya girer çözebilen varsa bana anlatsın 😂

Konu ne şu an kimse bilmiyor 😂
Havadan sudan işte
Konusahibi daha yazmiyor
Herkesi birbirine düşürdü gitti
Mesela bugün ne giydi merak etmedim değil
Ne geldi aklıma
Kk da çok eski olanlar hatırlar belki,
Bugün ne giydin çek koy diye bir başlık var dı.
Üyeler yüzlerini kapatarak o günkü kombinlerini atarlardı, güzeldi aslında fikir oluyordu. Yine olsa nasıl olur ki.

X