Yoksul sünepe gibi giyinmek

Allah aşkına sizin derdiniz nedir konunun içeriği bambaşka aldınız konuyu hastaneye hastanenin ticarethane oluşuna kadar getirdiniz ki bu çok ağır bir suçlama
Madem bunla ilgili derdiniz var acın bir konu neden düzgün giden konuyu sabote ediyorsunuz polimik yaratıyorsunuz
Hayır yani amaç nedir ?

Konu sahibi renk körü değil bu da burada paylaştığı konulardan birisi

Renk körü değilmiş. Göz tansiyonu varmış. Konu sahibi hiçbir şeyi tam anlatmadığı için kafamıza göre yorum yapıyoruz.
Valla şu konuya yorumlar ülkem halini gosteriyor kimi olmayan engelden diyar kasar,kimi gerçeği ortaya çıkarmak için klavye parçalar, kimi doktora sayar ki konu dışı , kimi kendi arasında kombin yapar.... Konu sahibine ders anlatıyor herhalde

Gerçekten konularınızdan para konusunda fazlaca takıntılı (böyle söyleyebildim siz anlayın) olduğunuz anlaşılıyor

Geçmişteki etkilerden kurtulun, gerekiyorsa yardım alın. Korkmayın bu sizi para saçıp savuran bir hale dönüştürmez.

Giyiminiz hakkında böyle bir tabirle ve saygısızlıkla yorum yapmak kimsenin hakkı değil. "Sen de üslubunu düzeltmeyi ve haddini aşmamayı öğrenmelisin bir an önce. Bu durum da sende çok avam ve çirkin duruyor ve benim nasıl giyindiğimden çok daha büyük bir kusur bu" demeliydiniz o kişiye

Giyiminizi sorduğunuz için fikrimi söylüyorum. Giyiminizde tarz yok. Yani spor giyinmiş değilsiniz, klasik değil, Spor ayakkabıyı spor bir pantolonla kombinllemek gibi, gri ayakkabı üzerine krem çanta takmamak gibi noktalara dikkat edin.
Görme kusurunuzdan dolayı renk uyumunuzu da ayarlayamamanız çok doğal, bu konuda bir şey alırken satıcıya tam olarak rengini sorun lütfen. Ve kombinlerken kendi görme algınızla değil gerçek renkleriyle değerlendirin parçaları

Ve bir başkasından giysi almaktan lütfen vaz geçin. Siz geliri, sabit maaşı olan bir kadınsınız gidip vücudunuza uygun, şık güzel bir kaban alın Ona uygun renkte bir bot alın. O kaban birisine verilecekse hiç maaşı olmayan soğukta hırkasıyla titreyerek pazarda kendi ürettiğini satmaya çalışan bir teyzeye giydirin mesela. O kaban onun hakkı, sizin değil.

Renk uyumunu iyice öğrenene kadar klasik kahve/krem, siyah/beyaz, mavi/lacivert gibi klasik uyumları tercih edin.

Kız çocuğunuzu güzel yetiştirme çabanız çok güzel. Ama lütfen kendinize de gerektiği gibi harcayın. Birazcık büyüyünce "benim annem çok güzel giyiniyor" diye sevinip hayran hayran bakması, sizi örnek alması çok harika bir duygudur kız anneleri için
Her ay kendinize iki parça uyumlu ve kaliteli giysi almak sizi maddi olarak batırmaz ama bir süre sonra gayet şık ve güzel tarzınız olmasını sağlar

Yani marka kıyafetlere sırf marka diye tonlarca para harcamaya ben de karşıyım ama siz de zevksiz giyinmişsiniz gerçekten. Kıyafetleri başkasından ya da pazardan almanız da sıkıntı yok. O şekilde de şık olunabilir. Doğru parçaları birleştirmeyi öğrenseniz sorun çözülür. He bunu sizin yüzüneze böyle Bi tabirle söyleme hakkı kimsenin yok. Orası ayrı konu.

Pardonda
Neyi bilip bilmediğimi siz nerden biliyorsunuz?
Bilginiz yok ama fikriniz ne çok maşallah
Aman neyse sizin saçma yorumlarınıza vakit ayırmayacağım.
çünkü banlanmaya değmez

Ahhahaa teşekkür ederiz ben koyu kotla tişörtle milyonluk iş alıyorum sizin o havalı kurumsal şirketlerden kimse de bana sen nasıl tişörtle buralara gelirsin demedi mühendis arkadaşlarımda öyle bu dediğinize yurt dışında da takılmıyor insanlar

bu konu buraya nasıl geldi yaa
kadın doktor bile değil??
kan bağışı şimdi nereden çıktı yani?
Bir arkadaş hastanede kıyafeti güzel olana öncelik tanınıyor demiş yani tanınmış ,öyle birşey işte .Ben cevap yazdım ,biri bana ,ben ona derken böyle oldu ama insanda bilmediği şeyi savunmasın ya da biliyor ve inanmıyor mu ?
Paran varsa ,giyimin kuşamın varsa önceliklisin bu kadar .
İş görüşmesine giderken ,eğitiminiz güzel olsa da paspal gidin bakalım alırlar mı?
Yani neyse ben

Ben düşüncemi yazdım siz de kendi düşüncenizi yazınca uzadı bunu da mı söyleyeyim .Hayat ye kürküm yeden ibaret yoksa özel hastaneler neden açıldı .

Pardonda
Neyi bilip bilmediğimi siz nerden biliyorsunuz?
Bilginiz yok ama fikriniz ne çok maşallah
Aman neyse sizin saçma yorumlarınıza vakit ayırmayacağım.
çünkü banlanmaya değmez
Hiç ayırmamışsınız zaten ,hiç de cevap vermemiş ve beğenmenişsiniz ee ne yapayım herkes aynı fikirde olacak değil .

Mesleğiniz ne bilmiyorum ammmaa siz düşüncenizi yazmadiniz sağlık sektörüne bildin ithamda bulundunuz.... Bir sektörde iki üç haramzade varsa tüm sektör içine alınamaz.

O zman bir gecede preklampsi geçirdim tam bayram günüydü devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım, devlet hastanelerinde küvez yokmuş o Doktor ve hemşirelerin etrafımda kuş gibi cirpinmalarini, doktorun 112 yi arayıp durumun ne kadar ciddi olduğunu sürekli bastıra bastıra anlatmalarını, kuvezi ve doktoru bulduklarında ki sevinci, o elimi tutup herşey bitti demelerini asla unutmayacağım. Ki topu topu 19 tansiyonumla 1 saatlik birlikteliğimiz olmuştu. Rabbim tüm hekimlerimizin yardımcısı olsun.... En iyiyi hak ediyorlar dilerim bir gün o değeri bulacaklar zaten en önemlisi benim için Allah'ın ve kulun bilmesi ki bizim doktorlarimizin çoğu da buna inanıyor .... Otrera

Öncelikle kim nasıl davranıyorsa aynı muameleyi yapmayı öğrenmesi gerek. Tabi ki hayatta hepimizin hak etmediği şeyleri duyduğu, donup kaldığı anlar olabilir ama aynı kişiye defalarca susarsak her şeyi söyleme cesareti gösterebilir.
Denilen şeye göre değişir ama çok yakın değilse kişi aradaki samimiyeti azaltmalı. Eleştirilere o an kırılıp hala yüzüne gülmeye devam ederse karşıdaki cesaretlenir. Tavrını belli etmeli. Benim etrafımdan gördüğüm bu. Onlar bizi nasıl kırıyorsa biz de aynı şekil acaba kırılır mı diye düşünmeden muamele etmemiz gerekiyor.

Eski sevgilisi doktormuş...

Eminim çok da yakışıyordur size...
Benim kişisel fikrim bu. Ben takiliyorum kusura bakmayın. Bir kadına asla yakıştıramıyorum. Mesela giymiş rengi atık lacivert lcw pantolon kısa paca. Lcw diye kumaş türünü bilemedim o yüzden belirttim. Hani kot desen değil kumaş desen değil. Altına boyasiz kalın topuk siyah bot. Krem rengi lastikleri laçka olmuş bir kazak. Kazağın üstünde dize kadar bordo hırka. Saçların dip beyazi gelmiş. Güzel mi bu? Uygun mu?

Paran varsa ,giyimin kuşamın varsa önceliklisin bu kadar .
İş görüşmesine giderken ,eğitiminiz güzel olsa da paspal gidin bakalım alırlar mı?
iş görüşmesinde giyinilir takım nasıl düğünde erkekler giyiyorsa bu bir kuraldır zaten ama cidden beyninizle iş yapıyor ve çok aykırı giymiyorsanız kimse o kadar takılmaz.

Insanin cok parasi yoksa 1 tane iyi kabani, uzerine uyan iyi bir pantolonu, (iyi demek marka degildir, utulu, kalibi uygun, orta karar bir kumastan) boyali guzel bir deri ayakkabisi, ayakkabiya uygun bir cantasi olur. Zevki yoksa bunlarin hepsi siyah olur ustundekini degisik renklerde kombinler, bazen degisik takilar, gomlek fular vb takar gene de uyumlu olur.
Ben de ogretim uyesiyim ve her sabah bilirim ki benim sahnem o kürsü. Bilgim kadar, tavrim, profesyonel hayattaki goruntum de genclere yol gosterdigim bir mecra.
"Yoksul sunepe" lafini edene haddini bildiririm o ayri ancak pintilikten ögretmenin rol model olusu kismini ihmal etmissiniz. Business etiquette diye birsey var, bulundugunuz yer evinizin salonu degil bir isyeri ve siz bir kurumu temsil ediyorsunuz, bu konuya acilen egilip kendinizi gelistirmelisiniz. Kimsenin butcesi de sizi ilgilendirmez

Son düzenleme:
Eğer bu şekilde yaşamak istiyorsa uygun bazen öylece giyinebiliyorum mesela bende elli adam çalışıyor burda napıyım kadın yok insan kadına süsleniyormuş ama tabi ki bu demek değil kendine hiç bakma sal gitsin .. Dediğim gibi büyük şirketlerle sürekli gidip gelen biriyim teknik bir işle uğraşıyorsanız ve karşınızdaki teknik elemansa giyimden çok işle ilgileniliyor.

Konu sahibi renk körü değil bu da burada paylaştığı konulardan birisi

hımm anladım bir yerde de renkleri karıştıyorum yazmış çünkü ben safi renk körlüğüne bağladım.
en temizi genel şeyleri siyah almak.
çanta işte kaban ayakkabı
bunların üstüne daha rahat kombin yapılır hem de ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın uyumsuz durmaz.
Hem de siyah şeyler git pazardan al nereden alırsan al ucuz durmuyor. Çok uğraşman lazım kötü durması için.
Desenli şeylerin kombinlenmesi çok zor çünkü, ilk mesajda da dediğim gibi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…