yinede huzursuzum niye ?

A

alyazma

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi alyazma
kızlar daha önce yazılarımı okuyanlar bilir ama yazayım 18 yaşında evlendim eşimle severek evlendik eşimin ailesi karşı çıktı ama sevdik bi kere hala seviyoz birbirimizi derken 13 sene oluyo evleneli 2 kızım var ,geçen sene kurban bayramında eşimin ailesinde misafir kalıyoz üstüne üstlük görümcem iki çocuğuyla geldi oda kalıyo ee ben gelinim ya hizmet ediyom aradan 10 gün geçti ben yorgan döşek hasta oldum doktora gittim astım bronşit ve boyun spazmı aynı anda tetikledi beni haliyle yataktan kalkamadım ne eşimle ne çocuklarımla ilgilenebildim anca yemeklerini yapıyordum halim kalmıyor yine yatıyordum namazlarımın vakti geçmesin diye titreyerekte olsa kılıp yatıyordum ilaçlarımı bile nice eziyetle kullandım boynuma krem sürmek için gece eşimi bekliyor yada 11 yaşındaki kızımdan yardım alıyodum bizim görümcede elinde bi süveter başlamış onu örüyo bi elinde kumanda magazin programları geziyodu yattığım odanın kapısını kiltliyor çocuklarımıda yanımda ders çalışmaları için biraz bekletiyodum lakin onlara söyledim çocukların henüz küçük kızların derslerini kurcalıyolar oyüzden kapıyı örtüyom diye buarada çocuklarımı düşünmek zorundaydım . lakin o çocuklarını salıveriyor ev yerinden oynuyodu eşim akşamları gelince buna katlanmak zorunda değilsin iyileş bi ev bakalım diyodu duygularım içimde haps lodu konuşamıyodum bişi söylemiyordum çünkü maddi sıkıntı çekiyor katlanmalıyım diyordum bana acımasız davrandılar çoooooooook sevdiğim kaynatam obile kızım neyin var çok hastasın demedi kayınvalidem kızını görünce anında değişiyodu oyokken içli dışlı oluyoduk lakin sıkıyodum dişimi söyleyemezdim eşime olup bitenleri taki ogün gelene kadar akşam terle ve ateşler içindeyim kızlarım çaresiz bakışlarla anne iyileş neolur diyolardı ama bedenim hastalığımı kaldıramıyorken bide evde yaşanan sıkıntılar beni yatağa iyce yatırdı aynı evde10 kişiydik ve ilgilenen yoktu eşim ve çocuklarım istisna ogün yatıtom eşim geldi işten sen hala çok kötü görünüyon git yat dedi bende tamam dedim odaya girdim 5 dakika sonra bir gürültü koptu çocuklar ve ben korktuk o gün öyle korktularki anlatamam ;olay görümcemden başlamış eşime abi kusura bakma abi hanımını annesine gönder orda kalsın burda kaç gündür yatyoo bi işe yaramıyodemiş,,, eşim sen nediyon be deyip celallenmiş yani yengen yatağa mahkum olsa boşa gitsinmi dicen demiş oda nekızıyon kötü bişi mi dedik deyince ortalık karışmış kayınvalidem noluyo be karın için kardeşine bağırma derken kaynatam defolun gidin bu evden dedi onları çocuklarım duydu biz odadan çıkmadık eşim gir içeri sen dedi sonra ertesi gün bi taksi tutup dükkana geldik 2 valiz eşyayla çünkü eşyalarımızı kira vermeyelim diye dükkanın üst katına depoladık ve kaloliferler yanmıyordu ocak ayında kızları 2 gün bi arkadaş evine götürdü ben hasta halimle neler olduğunu anlayamıyodum soğukta dükkanda eşimle yattık donduk ertesi gün eşim bi ev tuttu hala oevde oturuyoz halim kalmamıştı eşyamızı adam tuttuk taşttık 15 gün sonra kapıma geldiler bana çatmaya ya hala kendimi iyi hissetmiyom üstüme gelmeyin dedim beni silkeledi bana ah etti kayınvalidem ya çocuklar var sus şimdi dedim anlamadı anlat derdini dedi ısrarla ya boşver sen kızını seviyosan git oanlatsın dedim meğer sonradan öğrendim kızı ogün evine dönmüş herzamanki gibi kızı gidince ben aklına gelmiştim ogün evden çıkarken bana çocuklarımın yanında bi sürü ah etti ağladık onlar gitti eşim geldi belli etmemeye çalıştım lakin kızlarım belli etti eşim kızlara ısrarla sordu anlatın dedi büyük kızım anlattı eşim telefonu açtı bi daha ben sizi evimde istemiyom yeteeeeeeeer dedi onlar dükkana gelip eşimi görüyolar ama hala beni aşağılıyolar mış eşimde siz benim eşim gibi gelini zor bulursunuz diyomuş lakin,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sürekli büyük kızımı görmek istiyolarmış kızım anne asla ogünleri unutmadı hem kardeşim onların torunu deyilmi diyo kızım olsun ahirette ALLAH cezalandırır onları boşver baban götürsün diyom asla diyo senden özür diliycek hepsi öyle diyo bende oyüzden barışmıyorum ama onlar herzamanki gibi ben bişi olmamış gibi giderim diye bekliyolar asla diyom ama korkuyom ya affetsemmi diye ama eşimsen nası insansın melek ler bile affetmez buyapılanları diyo şuan çook mutluyuz ama içim yinede küs olmak istemiyo barışırsak bana yine kötülük yapcaklar acaba günahamı giriyom yanlışmı yapıyom kafam karışıyoooooooo ben neyapayım şimdi?????????

• Konu Sahibi alyazma
öncelikle seni tebrik etmek istiyorum.çok sabırlı ve iyi bir insansın

yazılanları okuyunca rahmetlli annem aklıma geldi oda çok şeyler çekti ama yinede hep affetti.ben bazılarına şahit oldum ve babannemlerden çok soğudum beni zorla barıştırdı onlarla.gün olup devran dönüyor insanlar yaptıklarının karşılığını bu dünyada görüyor.babannem yaptıklarının bedelini çok acı bir şekilde ödedi.

küçükken annemin yerinde olsam ben çekmezdim diyordum (gerçi hala aynısını düşünüyorum ) senin şanslı tarafın eşin senden tarafa bizde babamda babannemlerden tarafdı.

ALLAH yardımcın olsun.ben inanıyorumki sana barışma bile deseler sen dayanamayıp barışırsın.

evinden mutluluk ve huzurun hiç eksik olmasın inşallah

• Konu Sahibi alyazma
Alyazma bende senin gibi 18 yıldır yaşıyorum.. şartlarımız 5 aşağı 5 yukarı aynı adaylaarda nında dediği gibi eşin tarafından korunmam ve seni anlamış olması senin en büyük şansın. Benim o da yok.. Yüreğini bütün tut. Sen sükunetini bozma sabırlı olmaya devam et.. Bir gün eden bulur..Ne yapmak istiyorsan sen karar ver.. Çok sevdiğim iki laf vardır biri bu "Karakteriniz kaderiniz" diye diğeride " Affetmek ve Unutmak iyi insanların intikamıdır" diye.. Gerisini sen düşün karar ver..

• Konu Sahibi alyazma
Tutumunuzdan dolayı kutlarım sizi...
Eşinizin de ailesine çok kırgın olduğu belli zaten.
Eğer bu dargınlık sizi huzursuz ediyorsa barışın ama eskisi gibi
değil de, mesafeli bir yakınlık kurabilirsiniz. Evinizide ayırdığınıza
göre onlarla çok da samimi ya da içli dışlı olmanıza gerek yok.
Allah gönlünüze göre versin...

• Konu Sahibi alyazma
Sabrına hayran kaldım inan. İyiler ilk başlarda kaybediyor gibi görünsede sonunda mutlaka kazanacaklardır.Olayların gidişatını izle. Hiçbir gelin kayınvalidesine ve kayınpederine bakmakla mükellef değildir. Sakın günah olduğunu düşünme. İnsan olarak gerekeni yap ama dahada ilerisine gitme, elinden geleni yapmışsın zaten. Hem bak her şerde bir hayır vardır ayrı bir eviniz olmuş böyle düşün. Yaşananlar tabiki üzücü ama herkes yerini bildi böyle olmakla.
Allah yuvanda mutlu olmanızı nasip etsin.

• Konu Sahibi alyazma
aslında çok şanslısın. inan imrendim eşinin dağ gibi arkanda durmasına. her erkek böyle yapmaz. Allah nazarlardan korusun.
affetme konusunda düşüncem; içinden ne geliyosa öyle yap. eşin arkanda sırtın yere gelmez. sevgiler

• Konu Sahibi alyazma
benim ananem derdiki sana taş atana sen ekmek at. bence barış onlarla. zaten kocan seni biliyor. maşallah kale gibide arkanda duruyor. hep böyle devam et . onlar naparsa yapsın sakın olaki kocana onları kötüleme. barış dediysem hemen sıkı fıkı olma. mesafeli davran. mesela 15 te bir ziyaretlerine git. ama kocanla beraber git. aman sakın sıkıntılarını sırlarını verme. birde ne olursa olsun kimsenin üzerine gidip evlerinde yaşamaktansa soğan ekmek ye, kendinde çalış eşine yardım et. sen ayakta durdukca sana bişey yapamazlar. onların yanında olmanızdan faydalanmışlar. kendi evinde olsaydın kolaymıki böle bişey yapsınlar. barış büyüklük sende kalsın. onlar yaptığından utansınlar. kocan daha çok bilir kıymetini.

• Konu Sahibi alyazma
arkadaşlar siz yazdıkça duygulandım hepiniz içten şeyler yazmışınız çok sağolun ama hala tedirginim acaba diyorum neyapmalı barışsam bi türlü barışmasam ahirette bin türlü ne yapcam huzurumu kaçırcaklar yine bunu eşim benden iyi biliyo ama içim rahat değil arkamda koskoca kk var desdeklerinizi bekliyom kızlar bana moral oluyonuz sağolun

• Konu Sahibi alyazma
canım seni tebrik ediyorum tutumundan dolayı emim ol alyazma senin yaşadıkların üc aşa beş yukarısını emınım evli hanımlar yaşiyo tabi bende yaşadım mazi birden gözumde canlandı şu an aglıyorum inan benimde eşim hep yanımdaydı boşver tatlım inan herkes yaptıgını cekıyo yaşadım ve gordum allah yanında olsun canım

• Konu Sahibi alyazma
bu tutumundan dolayı seni tebrik ediyorum alyazma.
artık bu kadar hoşgörülü , iyi niyetli insanlar azaldı.
senin yazdıklarını okudukça ne kadar iyi bir insan diye düşündüm.
içinden ne geliyorsa öyle davran alyazma...

• Konu Sahibi alyazma
sana yapılanları unutma bence barışsan eminim yine sana kötülük ederler ...evinde mutlu huzurlu yaşa bence

• Konu Sahibi alyazma
sabrınıza,eşinize ve akızlarınıza olan tutkunuza vee eşinize bravo..inanın sabah sabah okudum ve hayran kaldım..burada neler okuyoruz bu konuda çok şanslısınız eşiniz size hep destek allah bozmasın..bence kesinlikle aradaki mesafeyi kaldırmayın çünkü aynı olayları tekrar yaşayabilirsiniz..maddi sıkıntıdaymışsınız işte herşey para değil o ortamda huzurunuz yerinde olmadıktan sonra ben ne yapayım o evi ve o insanları..daha yaşınız genç eşinize evdende destek olabilirsiniz..ne bileyim belki el işi isteyen olur belki evinizde çocuk bakmak vs...allah bir şekilde bir kapı açar unutmayın..ama onlara tavrınızı koyun...allah yardımcınız olsun...

• Konu Sahibi alyazma
yaşadıkların çok kötü şeyler ama eşin senin şansın.sana bukadar sahip çıkması seni ezdirmemesi çok güzel inan duygulandım.bence birsüre daha bekle eşinin ve eşinin ailesinin tutumlarını gözlemle zamanla sende daha sağlıklı düşünürsün bunlar benim fikirlerim tabiki sen daha iyisini bilirsin

• Konu Sahibi alyazma
kötü olan kötüdür bence degısmez..iyi gibi gözükür ama beklemedıgın bır zamanda yıne aynısını yapar..bosver bence önemlı olan senın aılen ve mutlulugun .nasıl huzur buluyorsan öyle yap canım.sabrın ıcınde tebrıkler ama eşin yanında olmasa bu kadar sabırlı olamazdın emınım..küs durma ama yakında olma bence...

• Konu Sahibi alyazma
ahh ya bugünleri haketmek için bende çok çektim ama hep sessiz kalarak yıllara meydan okudum yenilmedim birgün eşim beni savunacaktır diye sabrettim lakin onlarla aramızın iyi olmasını çok isterdim olmuyo şu dünyada küs olduğum kimse yok ama onlarlada olmak istemiyom denedim olmuyo sabrettim olmuyo böyle rahatım ama ahirette küslüğün cezası beni ürkütüyoooooo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…