Yine aynı dert😔

Yak bileti ? Ara öne çek üç beş fazla ödersin en fazla. Sürekli bahaneniz var vallahi insanı biktiriyorsunuz anneniz çok haklı.
Ay tüm sayfaları okuyamadım, dayanamadım yazacağım

Sizce böyle bir şey yapar mı?

Birkaç yorum öncesinde “ eşimin izni 1 ay, eşim de senede bir geliyoruz hem bize hem çocuğa iyi gelir havamız değişir “ dedi konu sahibi.

Resmen karı - koca kocaman 1 ay boyunca insanların evinde kalmaya gelmiş ve bunu da tatil amacıyla yapmışlar. 1 ay boyunca hiç masraf yapmayıp, hiçbir işe elini sürmeden, insanlara yük olduklarını bile bile gelip kalıyorlar.

Mutfak alışverişine el sürmekten çekinen insan, uçak biletini yakar mı?

İstenilmediğini bile bile, insanlar bunu açıkça göstermesine rağmen, sırf para harcamamak adına o evde kalmaya devam ediyorlar.

Sizin yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum, klavyenize sağlık. Ben de artık tutamadım kendimi yahu, bu yüzsüzlük karşısında nutkum tutuldu

Eniştenin olayıda beleşçi olmakmış üşenmedim okudum yorumları oh valla tüm aile beleş diye çökmüşsünüz, madem çok aileni görmek istedin 1 hafta bi yer tutsaydınızda siz götürseydiniz insanları. 1 ay tatilin 1 haftası kendi çekirdek ailenizlede tatil yapabilirdiniz ama o paralı olurdu tabi. Valla sizde halıya çiş kaka yapılsa aman ya temizlerim diyecek yüzsüzlük var

Anne baba evi orası bir ayda kalırnır iki ayda kalınır
Kalabalık sevmiyorsa da gidecekler neticede insan biraz sabır gösterebilir evlat söz konusu
Anne olansaymış evladına tahammülü yoksa
Banyoya bir giriyorsun 25+ çocuklu kızın el yıkama yeri olan LAVABOYA kusmuş, öyle de bırakıp çıkmış ... Hayal et bakalım.

Ben sen değilim canım en azından temiz titiz bir insanım ben. İş yapmaktan da gocunmam iki çamaşır makinesinin tuşuna bastım diye iş yaptım diyip ilana da çıkmam gerçekten yardım ederim ediyorsam.
Canım senin gibi temizim diyenleride çok gördük evin pisliğinden geçilmiyordu ayrıca yardım ediyorum zaten yardım etmede bir problemim yokki konuyu iyi anlamadınız bence

Herşeyi yaptık ... bence siz haksızlık ediyorsunuz şu an biz herseyi yaptık

Annemin yazlığında da kayınvalidemin evinde de 15 günden fazla kalmadım hiç. Annemizde olsa onun evi ve hassasiyetlerine dikkat etmek zorundasınız. Çocuk dökme potansiyeli yüksek hemen altına örtü sereceksinşz peşinde dolaşacaksınız. Banyoya kustuysa hemen eşinize seslenip ya da kardeşinizden destek alıp çocugu emanet edip temizlemeniz gerekir. Çamasır yıkamak ev süpürmek zaten rutin ya onları zaten yapmak zorundasınız. Anneniz sizin dedikodunuzu yapmamış ayrıca söylenmiş sizin oldugunuz yer de olan dedikodu değil kş kadın söylüyor dikkat etmiyor diye. İlaç alsın vs yazmanız ise bence çok çok ayıp.

Neden hala evinize gitmiyorsunuz? Sizin kusmanızla başladı, şimdi çocuğunuzun kusması. Siz evlenmeden onunla yaşarken öyle değil miydi? Evinize dönün istiyor değilse. İnadına gitmiyorsunuz siz de.

Aklıma ablamla anımız geldi:) biz çok çok gençken annem ev işlerini bize paylaştırırdı. Ben kendi görevimi yapar bitirirdim ablam kendi işini bekletirdi. Bütün ev temiz ama onun temizlemesi gereken yer pis, yapsana şurayı diyordum, “yapıcam birazdan, yapmıcam mı diyorum” diye diye akşama kadar o oda pis beklerdi ve ben akşama kadar rahatsız olurdum. Siz de o kafadasınız biraz sanırım. Labobaya kusulmaz o çok ayrı konu ama madem kustunuz kimse görmeden temizleyin başkası görecek kadar onu orada bekletmenin anlamı nedir? Yada çocuğunuz keki döktü diye annenizi misafirlikten çağıracağınıza, önce orayı temizleyip sonra çocuğunuza baksaydınız. Çocuğunuz kusabilir tabi ama o kusmuk yerde ne kadar bekledi? Yani siz para vermemek için annenizin evine tatile gitmişsiniz belli ki o halde kadına iş yaptırmayacaksınız kadın yorulabilir normal kimsenin arkasını toplamak zorunda değil akşama kadar size yemek yapmak zorunda da değil. Bazı şeyleri biri size söyledikten sonra tamam bırak ben yapıyım demenin bir anlamı olmıyor. O size söylemeden yapmanız lazım zaten.

Az gideceksin madem evi kıymetli

benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez
Aileniz dahi olsa birinde 1 ay kalınmaz, özledim deyip rahmetli annemin evine gittiğim zamanlar misafirliğim 3 günden fazla olmuyordu, ki kızım yetişkindi anneannesine yardım ediyordu, eşim kayınvalidesinin evini silip süpürüyordu, ben de alışveriş vb işlerini görüyordum.

Aile evinde tatlı tatlı ağırlanmak istiyorsanız misafirliğiniz 1 haftayı geçmemeli, fazlası hem aileye hem kalana sıkıntı.

O,zman hepimiz temizlik hastasıyız , çocukların eline verip gezerek yemelerine kimse müsade etmez ,etmemeli. Heryere döküyorlar

Eşimin iş izin süresi 1 ay.. oda istiyorki zaten senede 1 gidiyoruz hem çocuğa hem bize değişiklik olsun
Benimde aynı yaşta kızım var ,kimsenin evinde ,buna kendi evimde dahil, eline bişey vermem ister istemez döker. Zaten gittiğim yerlerde çocuğun eline bişey versem kimse hoş karsilamaz müsade etmez

Son 3 günümüz kaldı zaten gidiyoruz gerçekten kendi evim daha kıymetli kadının hareketlere bir baksanıza
Kayınvalideme gitmistim baktım küçük kızım keyifsizlesti, hemen bı kap aldım icinede küçük çöp poşeti geçirdim , kusarsa etrafı batrmayalim diye, ve kızım kustu, sizede tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…