Yine aynı dert😔

Ama bu şekilde davranması normal mi ben zaten gidicem bana bileti yak diyorsunuz burada eşimde var tek başıma o kararı veremem ki
Ben eşinin senin ailenin evinden ısrarla o kadar kalma isteğini de anlamadım. Evde huzursuzluk var üstelik. Tüm iznini ailenizin evinde geçirmeyi düşünmek ne kadar saçma. Anneniz bıkmıştır artık kahvaltısı, yemeği, sizin rahatlığınız. Kari koca değişiksiniz.

Kusan çocuğun kusması tamamen geçene kadar önlem alınır. Yanınızda poşet, kap bulundurursunuz birde ıslak bez veya pamuk çocuğu temizlemek için duruma göre. Aniden olan şey 1 kere olur gün içinde kusan çocuğa dikkat edilir. Anneniz haklı. Dert yanması da normal. Temiz olan insanın evinde siz temiz olmasanız bile dikkat etmelisiniz. Anneniz bile olsa...
Bakın siz anlamıyorsunuz aynı şekilde o zaman benimde anneme çemkirmem lazım benim eve geldiginde ama bu kadar da olmazki çok yanlış değil mi tamam temizlik konusunda hassas olabilirsin bende hassasım ama bu dikkat etmediğimiz veya hiçbir şey yapmiyoruz demek degilki

Mesele o şu bu değil kadının davranış şekli esasen
Kapıdan girdiğiniz ilk dakika sizi birakip dayiniza gitmiş o günden beri açık açık misafir olarak istemediğini söylüyor, belli ediyor. Siz buna rağmen kalmaya devam ediyor üstüne de kavga ediyorsunuz. Kadın istemiyor sizi doğru yanlış vs değil ki mevzu ? Şimdi sen bu 1 aylık tatilden ne anladın ? Çocuk nasıl bir değişiklik yaşadı ?

Bakın siz anlamıyorsunuz aynı şekilde o zaman benimde anneme çemkirmem lazım benim eve geldiginde ama bu kadar da olmazki çok yanlış değil mi tamam temizlik konusunda hassas olabilirsin bende hassasım ama bu dikkat etmediğimiz veya hiçbir şey yapmiyoruz demek degilki
Mesela o halıyı yikamaya gönderdiniz mi ?

Kendi evinde haldur huldur herseyi gezerek yiyen cocuk baskasinin evinde böyle rezil ediyor iste insanı. Cocugun sucu yok döksün saçsın diye bisey yok yemek adabiyla yenir. Salatalik elma vs hadi neyse de cikolatadir kektir olmaz ya öğretmek gerek diye dusunuyorum 2 yasindaki kizim birsey hazirladigimi gorunce ortusunu alip ustune oturuyor zor birsey degil bunu yaptirmak anlamiyorm insanlari
Evet bide nimet ya kırıntı dökülür heryere annesinin kızması çok normal. Ayrıca bi kez kusan çocuğa önlem alınır bi havlu bi şey konur ağız kenarına, kaptır poşettir birde kendini haklı görüyor.

Gerçekten artık çok biriktim annemden yine aynı muameleler...
Sizce bu şekilde davranış normal kabul edilebilir mi?
3 buçuk yaşında kızım var bugün yine kendini kötü hissedip kusmaya başladı ortalık battı yine evet ama engel olamadım anne beni uyut ayağında salla ben iyi değilim dedi bende tamam kızım biraz uyu dedim sonra yani saniyelik bir olay aniden kalkıp bir anda öğürüp kusmaya başladı ama dediğim gibi kusmasına engel olamadım annem yine çıldırdı tabi ben baya bi tartıştık dedimki anne çocuk iyi olsun yeterki sen olayın niye temizliğindesin temizlenir dedim sonra bağırmaya başladı neyin temizlenmesi hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz falan da filan derken tartışma büyüdü sonra çocuğu alıp banyoya yıkamaya götürdüm o ara benim arkamdan kız kardeşime ama hiç bir şeye dikkat etmiyor ben çocuğa kızmıyorum ki bu anormale kızıyorum diye bir cümle kullandı zaten bu cümleyi duyduktan sonra hepten çıldırdım sen dedim ne biçim konuşuyorsun bak dedim konuşmalarına ve davranışlarına dikkat et artık dedim yüksek ve gerilmiş bir sesle .... artık dayanamadım çocuk aniden kustu nasıl dedim engel olabilirdim üstelik uyurken oldu..sonra tartışma gerçekten iyice büyüdü araya kız kardeşimin eşi de dahil oldu tamam abla bişey yok sen çocuğumla ilgilen sakin oll falan derken... Bu sefer kız kardeşim ama abla sende dikkat et biraz dikkat etmiyorsun biliyorsun annemin huyunu zaten pislenince deliriyor akşama evi topluyor oda yoruldu falan derken onlara ayrı tartıştık sende dedim annemin kopyasisin ondan aşağı değilsin zaten dedim bana dedim onu neden savunuyorsun yani yaptığı davranış hiç anneliğine yakışıyormu dedim? Bakın arkadaşlar herşeye bağırıp çağırıp kızıyor ne yapsanız hemen eleştiriyor... belki bazılarınız bana hiç birsey yapmiyormusun diyeceksiniz ama yapıyorum gercekten sabah çamaşırlar vardı hepsini bi araya topladım makinede yikattim yeri geldi süpürge açtım yeri geldi bulaşık yıkadım bakın sabah kahvaltıdan sonra bulaşıkları yıkadım sen bunları neden tezgaha dizdin ben makinaya dolduruyorum neymiş aşağı su akıyormuş ben nerden biliyim yani yardım ediyoruz yine suç oluyor yaptığın hiç birseyi beğenmiyor yani benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez babamın hatırına bu eve geliyorum kızım sen ona bakma o sağlıklı düşünemiyor sen sesini çıkartma sana özel değil bu durum herkeze aynı diyor herşeye bagiriyor herkezi kırıyor diyor gitsin ilaç alsın o zaman herkez seni çekmek zorunda mı? Artık cidden dayanamıyorum birde kız kardeşime beni arkadan çekiştirmesi kötülemeyin? Hangi anneliğe yakışır siz söyleyin😪 gerçekten mutsuzum..
Kadının başında çoluk çombalak kaç haftadır duruyorsunuz.İlk günden başlamış kadın,üstelik huyunu biliyor ısrarla her sene gidiyorsunuz.Bir de dur bakayim kardesimde gelecek ona nasıl davranacak diye çocukları saçma bencil deneyinize maruz bırakıyorsunuz.Siz hiç normal değilsiniz........inadına kalmak , kavga dövüş gün geçirmek hoşunuza gidiyor,anneniz kötü hadi kabul edelim peki siz???????

Siz hala neden annenizde kalmaya devam ediyorsunuz? Kadın istemiyor işte, kusmuk yere dökülen kek şu bu derken bıkmış siz de farkındasınız bunun. Daha kaç kere konu açacaksınız eviniz yok mu sizin? Salın kadını artık.
aaa bu o bayan mı ...

kadın temız tıtız ve aylarca kalıyorlar

ben cocuksuz gıdıyorum anneme, aynı sehırde ıkı haftada bır aksam. annem , yere dokme, onu oraya koy der durur.

eee ben cocukla gıdıp aylarca kalmam ıste annemde. sız de annenızın farkında olun ve uzak durun allah askına

Aynen, evde belli bir düzene, kurala alışmamış cocuk dışarida, başkasının evinde de dinlemez yapma, etme demeyi. Sonradan toplayacağım, temizleyeceğiz diye cocuk öylece bırakılır mı? Beni sinir basar öyle bir sahnede.
Duvarına yazacaktım kapalıydı ama yazmazsam ölürüm…
Sana tahinli çokomel demiş ya ne güldüm hala gülüyorum 🤣 espri desen var…

Eşimin iş izin süresi 1 ay.. oda istiyorki zaten senede 1 gidiyoruz hem çocuğa hem bize değişiklik olsun
ya hangi eş, karısının annesinde bir ay kalmayı ister

hem de yıllık ıznınde. kendı aılesı olsa hadı yıne anlarım da. gercekten karı koca garıpsınız

uzak dursanız, tatıl planı yapsanıza, evınızde durun ya da.

kucuk cocukla yola cıkan ınsanlara bıle sınır oluyoruz, herkesı rahatsız edıyorlar dıye. sız masallah sırf degısıklık olsun dıye, karı koca herkese yuk oluyorsunuz herkesı darlıyorsunuz anlasılan

Kadının başında çoluk çombalak kaç haftadır duruyorsunuz.İlk günden başlamış kadın,üstelik huyunu biliyor ısrarla her sene gidiyorsunuz.Bir de dur bakayim kardesimde gelecek ona nasıl davranacak diye çocukları saçma bencil deneyinize maruz bırakıyorsunuz.Siz hiç normal değilsiniz........inadına kalmak , kavga dövüş gün geçirmek hoşunuza gidiyor,anneniz kötü hadi kabul edelim peki siz???????
Peki ya kocası? Bir ay izni varmış da karısının ailesinin evden değişiklik olsunmus, gitmişken kalsinlarmis. Bu tartışmalara da şahit oluyor ama kalmaya devam ediyor.

Gerçekten artık çok biriktim annemden yine aynı muameleler...
Sizce bu şekilde davranış normal kabul edilebilir mi?
3 buçuk yaşında kızım var bugün yine kendini kötü hissedip kusmaya başladı ortalık battı yine evet ama engel olamadım anne beni uyut ayağında salla ben iyi değilim dedi bende tamam kızım biraz uyu dedim sonra yani saniyelik bir olay aniden kalkıp bir anda öğürüp kusmaya başladı ama dediğim gibi kusmasına engel olamadım annem yine çıldırdı tabi ben baya bi tartıştık dedimki anne çocuk iyi olsun yeterki sen olayın niye temizliğindesin temizlenir dedim sonra bağırmaya başladı neyin temizlenmesi hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz falan da filan derken tartışma büyüdü sonra çocuğu alıp banyoya yıkamaya götürdüm o ara benim arkamdan kız kardeşime ama hiç bir şeye dikkat etmiyor ben çocuğa kızmıyorum ki bu anormale kızıyorum diye bir cümle kullandı zaten bu cümleyi duyduktan sonra hepten çıldırdım sen dedim ne biçim konuşuyorsun bak dedim konuşmalarına ve davranışlarına dikkat et artık dedim yüksek ve gerilmiş bir sesle .... artık dayanamadım çocuk aniden kustu nasıl dedim engel olabilirdim üstelik uyurken oldu..sonra tartışma gerçekten iyice büyüdü araya kız kardeşimin eşi de dahil oldu tamam abla bişey yok sen çocuğumla ilgilen sakin oll falan derken... Bu sefer kız kardeşim ama abla sende dikkat et biraz dikkat etmiyorsun biliyorsun annemin huyunu zaten pislenince deliriyor akşama evi topluyor oda yoruldu falan derken onlara ayrı tartıştık sende dedim annemin kopyasisin ondan aşağı değilsin zaten dedim bana dedim onu neden savunuyorsun yani yaptığı davranış hiç anneliğine yakışıyormu dedim? Bakın arkadaşlar herşeye bağırıp çağırıp kızıyor ne yapsanız hemen eleştiriyor... belki bazılarınız bana hiç birsey yapmiyormusun diyeceksiniz ama yapıyorum gercekten sabah çamaşırlar vardı hepsini bi araya topladım makinede yikattim yeri geldi süpürge açtım yeri geldi bulaşık yıkadım bakın sabah kahvaltıdan sonra bulaşıkları yıkadım sen bunları neden tezgaha dizdin ben makinaya dolduruyorum neymiş aşağı su akıyormuş ben nerden biliyim yani yardım ediyoruz yine suç oluyor yaptığın hiç birseyi beğenmiyor yani benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez babamın hatırına bu eve geliyorum kızım sen ona bakma o sağlıklı düşünemiyor sen sesini çıkartma sana özel değil bu durum herkeze aynı diyor herşeye bagiriyor herkezi kırıyor diyor gitsin ilaç alsın o zaman herkez seni çekmek zorunda mı? Artık cidden dayanamıyorum birde kız kardeşime beni arkadan çekiştirmesi kötülemeyin? Hangi anneliğe yakışır siz söyleyin😪 gerçekten mutsuzum..
Çocuklu kadın ancak kendi evine sığar. Ne yapıyorsunuz annenizde ne işiniz var.
Ben bekarken bile babamlara 3 gün giderdim senede...
Herkese kendi evi saray, oturun evinizde.

aaa bu o bayan mı ...

kadın temız tıtız ve aylarca kalıyorlar

ben cocuksuz gıdıyorum anneme, aynı sehırde ıkı haftada bır aksam. annem , yere dokme, onu oraya koy der durur.

eee ben cocukla gıdıp aylarca kalmam ıste annemde. sız de annenızın farkında olun ve uzak durun allah askına
Hiç kimse böyle bir muameleyi haketmemeli sebep ne olursa olsun o dökülmüş veya bu dökülmüş benim kendi çocuğum benim evime gelse bu kadar bağırır mıyım ya d tepki gosterirmiyim acaba diye düşünüyorum sebep ne olursa olsun sen ananesin yaa hem bir anne hem anneanne. Hiç yakışır mı bu hareketler?

Ama bu şekilde davranması normal mi ben zaten gidicem bana bileti yak diyorsunuz burada eşimde var tek başıma o kararı veremem ki
Yorumlarda şaka gibi
Şimdi bileti yakıp çekip gitseniz bu tartışma üzerine birdaha yüzyüze bakılmaz o derece küslük mü çıksın
Bence de siz bilet tarihini bekleyin olay daha çok büyümesin
Seneye de bu kadar çok kalmayın bence kadın sizi çok sevmiyor biraz da evlat ayırıyor galiba

Çocuğun eline birşey tutturmak suç mudur? Çocuk bu yani adı üstünde çocuk yani ben döksede zaten temizliyorum o şekilde bırakmıyorum ki

Biri benim evimde çocuğunun eline kek verip etrafı varırsa ben de kızarım.evet mutfak harici çocuğun eline bir şey verilmez.

Anneniz belli ki yorulmuş. Patlamış. Çocuğun kusması bence bardağı taşıran son damla olmuş. Evet kusmaya verdiği tepki çok abartılı.

Çocuk önceden kusmuş muydu?

Kadın bir aydır bir tabur insana yemek yapıyor bıktım diyor hala daha hiç utanmıyorsunuz ya. Ben de sabah çamaşır attım iki tane tabağı tezgaha dizdim. Aferin gerçekten hizmetçi mi tuttunuz ya bu nasıl bir rahatlık? Kalkın yapın yemeğinizi, mutfagi da toplayın arkasından bir işe yarayın.

Peki ya kocası? Bir ay izni varmış da karısının ailesinin evden değişiklik olsunmus, gitmişken kalsinlarmis. Bu tartışmalara da şahit oluyor ama kalmaya devam ediyor.
Bizim bir akrabamiz var enişte bey hafiften cimri ,olur da izinde misafir vs gelir masraf olur diye kızın ailesinin yanında kalıyorlar. Mutfak masrafı ,elektirik, su vs bir ay bir aydır diyor. Gidince de kızın ailesi 3-5 aylık malzeme verince enişte bey havalara uçuyor 😅 açık açık kendisi söylediği için biz de gülüp dalga geçiyoruz valla 😅 belki bunlar da öyle bir şey istiyordur.

X