Yine aynı dert😔

Çocuğun eline birşey tutturmak suç mudur? Çocuk bu yani adı üstünde çocuk yani ben döksede zaten temizliyorum o şekilde bırakmıyorum ki
Çocuğun eline dökülmesi garanti bir şey öylece verilip evde gezdirilmez. Annenizin evi de olsa kimsenin evinde yapmamalıyız bunu. Bunu da birinin size öğretmesine gerek yok esasen.

Gerçekten artık çok biriktim annemden yine aynı muameleler...
Sizce bu şekilde davranış normal kabul edilebilir mi?
3 buçuk yaşında kızım var bugün yine kendini kötü hissedip kusmaya başladı ortalık battı yine evet ama engel olamadım anne beni uyut ayağında salla ben iyi değilim dedi bende tamam kızım biraz uyu dedim sonra yani saniyelik bir olay aniden kalkıp bir anda öğürüp kusmaya başladı ama dediğim gibi kusmasına engel olamadım annem yine çıldırdı tabi ben baya bi tartıştık dedimki anne çocuk iyi olsun yeterki sen olayın niye temizliğindesin temizlenir dedim sonra bağırmaya başladı neyin temizlenmesi hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz falan da filan derken tartışma büyüdü sonra çocuğu alıp banyoya yıkamaya götürdüm o ara benim arkamdan kız kardeşime ama hiç bir şeye dikkat etmiyor ben çocuğa kızmıyorum ki bu anormale kızıyorum diye bir cümle kullandı zaten bu cümleyi duyduktan sonra hepten çıldırdım sen dedim ne biçim konuşuyorsun bak dedim konuşmalarına ve davranışlarına dikkat et artık dedim yüksek ve gerilmiş bir sesle .... artık dayanamadım çocuk aniden kustu nasıl dedim engel olabilirdim üstelik uyurken oldu..sonra tartışma gerçekten iyice büyüdü araya kız kardeşimin eşi de dahil oldu tamam abla bişey yok sen çocuğumla ilgilen sakin oll falan derken... Bu sefer kız kardeşim ama abla sende dikkat et biraz dikkat etmiyorsun biliyorsun annemin huyunu zaten pislenince deliriyor akşama evi topluyor oda yoruldu falan derken onlara ayrı tartıştık sende dedim annemin kopyasisin ondan aşağı değilsin zaten dedim bana dedim onu neden savunuyorsun yani yaptığı davranış hiç anneliğine yakışıyormu dedim? Bakın arkadaşlar herşeye bağırıp çağırıp kızıyor ne yapsanız hemen eleştiriyor... belki bazılarınız bana hiç birsey yapmiyormusun diyeceksiniz ama yapıyorum gercekten sabah çamaşırlar vardı hepsini bi araya topladım makinede yikattim yeri geldi süpürge açtım yeri geldi bulaşık yıkadım bakın sabah kahvaltıdan sonra bulaşıkları yıkadım sen bunları neden tezgaha dizdin ben makinaya dolduruyorum neymiş aşağı su akıyormuş ben nerden biliyim yani yardım ediyoruz yine suç oluyor yaptığın hiç birseyi beğenmiyor yani benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez babamın hatırına bu eve geliyorum kızım sen ona bakma o sağlıklı düşünemiyor sen sesini çıkartma sana özel değil bu durum herkeze aynı diyor herşeye bagiriyor herkezi kırıyor diyor gitsin ilaç alsın o zaman herkez seni çekmek zorunda mı? Artık cidden dayanamıyorum birde kız kardeşime beni arkadan çekiştirmesi kötülemeyin? Hangi anneliğe yakışır siz söyleyin😪 gerçekten mutsuzum..
Allah aşkına evine gitsene ya !

Eşimin iş izin süresi 1 ay.. oda istiyorki zaten senede 1 gidiyoruz hem çocuğa hem bize değişiklik olsun
Eşinin ailesinin evine git madem. Eşin değişiklik istiyormus. Parkiniz bahceniz yok mu sizin kendi evinizde.kalin ,parklara bahçelere ,avmlere gidin.

Son düzenleme:
Kusan çocuğun kusması tamamen geçene kadar önlem alınır. Yanınızda poşet, kap bulundurursunuz birde ıslak bez veya pamuk çocuğu temizlemek için duruma göre. Aniden olan şey 1 kere olur gün içinde kusan çocuğa dikkat edilir. Anneniz haklı. Dert yanması da normal. Temiz olan insanın evinde siz temiz olmasanız bile dikkat etmelisiniz. Anneniz bile olsa...

Çocuğun eline dökülmesi garanti bir şey öylece verilip evde gezdirilmez. Annenizin evi de olsa kimsenin evinde yapmamalıyız bunu. Bunu da birinin size öğretmesine gerek yok esasen.
Kendi evinde haldur huldur herseyi gezerek yiyen cocuk baskasinin evinde böyle rezil ediyor iste insanı. Cocugun sucu yok döksün saçsın diye bisey yok yemek adabiyla yenir. Salatalik elma vs hadi neyse de cikolatadir kektir olmaz ya öğretmek gerek diye dusunuyorum 2 yasindaki kizim birsey hazirladigimi gorunce ortusunu alip ustune oturuyor zor birsey degil bunu yaptirmak anlamiyorm insanlari

Çocuğun eline birşey tutturmak suç mudur? Çocuk bu yani adı üstünde çocuk yani ben döksede zaten temizliyorum o şekilde bırakmıyorum ki
Ya hanımefendi dalga mı geçiyorsunuz anlayamadım. Tabi ki başkasının evinde çocuğun eline bir şey verilmez. Kendi evinizde yapın ne yapmak istiyorsanız. Çocuğun eline ufalanan kek verilir mi ya, nerede gördünüz bunu? Kurun sofrayı otursun yesin.

Sabah çamaşır toplayıp atmışsınız alt tarafı, iş yapmış gibi anlatıyorsunuz, vah vah ne kadar yorucu olmuştur düğmesine basmak🙄

Tüm konularınızı okudum birşeyi herkes söylüyorsa dönüp bir özeleştiri yapın ilk güm cocugunuzun eline kek veriyorsunuz durmuyor beni dinlemiyor anne bu diye yan evdeki annenizi cagiriyorsunuz kendi cocugunuzu zapdedemiyorsunuz. Sonrada ben anne degilmiyim bilmiyormuyum yapmiyormuyum edasinda takiliyorsnz 3.5 yasindaki cocugun altini bezliyorsunuz özel bir cocuk degilse pes dedirtecek bir yas bu .. anneniz esiniz kardesiniz herkes rahatliginizdan bir is ucundan tutmamanizdan muzdarip kadin soy sulaleye yemek yapiyor siz bi salataya el atiyorsaniz kusura bakmayin bu yardim olmaz veya sadece sofrayi toplamak yetmez bilemiyorum diyecek şey bulamadim

Bukadar kotu hissettiginiz yerde 1 ay kalmayin gidin evinize
Ohhh İçim eridi😅

Yak bileti ? Ara öne çek üç beş fazla ödersin en fazla. Sürekli bahaneniz var vallahi insanı biktiriyorsunuz anneniz çok haklı.
Ama bu şekilde davranması normal mi ben zaten gidicem bana bileti yak diyorsunuz burada eşimde var tek başıma o kararı veremem ki

3 buçuk yaşında kızım var bugün yine kendini kötü hissedip kusmaya başladı ortalık battı yine evet ama engel olamadım anne beni uyut ayağında salla ben iyi değilim dedi bende tamam kızım biraz uyu dedim sonra yani saniyelik bir olay aniden kalkıp bir anda öğürüp kusmaya başladı ama dediğim gibi kusmasına engel olamadım annem yine çıldırdı tabi ben baya bi tartıştık dedimki anne çocuk iyi olsun yeterki sen olayın niye temizliğindesin temizlenir dedim sonra bağırmaya başladı neyin temizlenmesi hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz falan da filan derken tartışma büyüdü sonra çocuğu alıp banyoya yıkamaya götürdüm o ara benim arkamdan kız kardeşime ama hiç bir şeye dikkat etmiyor ben çocuğa kızmıyorum ki bu anormale kızıyorum diye bir cümle kullandı zaten bu cümleyi duyduktan sonra hepten çıldırdım sen dedim ne biçim konuşuyorsun bak dedim konuşmalarına ve davranışlarına dikkat et artık dedim yüksek ve gerilmiş bir sesle .... artık dayanamadım çocuk aniden kustu nasıl dedim engel olabilirdim üstelik uyurken oldu..sonra tartışma gerçekten iyice büyüdü araya kız kardeşimin eşi de dahil oldu tamam abla bişey yok sen çocuğumla ilgilen sakin oll falan derken... Bu sefer kız kardeşim ama abla sende dikkat et biraz dikkat etmiyorsun biliyorsun annemin huyunu zaten pislenince deliriyor akşama evi topluyor oda yoruldu falan derken onlara ayrı tartıştık sende dedim annemin kopyasisin ondan aşağı değilsin zaten dedim bana dedim onu neden savunuyorsun yani yaptığı davranış hiç anneliğine yakışıyormu dedim? Bakın arkadaşlar herşeye bağırıp çağırıp kızıyor ne yapsanız hemen eleştiriyor... belki bazılarınız bana hiç birsey yapmiyormusun diyeceksiniz ama yapıyorum gercekten sabah çamaşırlar vardı hepsini bi araya topladım makinede yikattim yeri geldi süpürge açtım yeri geldi bulaşık yıkadım bakın sabah kahvaltıdan sonra bulaşıkları yıkadım sen bunları neden tezgaha dizdin ben makinaya dolduruyorum neymiş aşağı su akıyormuş ben nerden biliyim yani yardım ediyoruz yine suç oluyor yaptığın hiç birseyi beğenmiyor yani benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez babamın hatırına bu eve geliyorum kızım sen ona bakma o sağlıklı düşünemiyor sen sesini çıkartma sana özel değil bu durum herkeze aynı diyor herşeye bagiriyor herkezi kırıyor diyor gitsin ilaç alsın o zaman herkez seni çekmek zorunda mı? Artık cidden dayanamıyorum birde kız kardeşime beni arkadan çekiştirmesi kötülemeyin? Hangi anneliğe yakışır siz söyleyin😪 gerçekten mutsuzum..
Hayatınız boyunca hiç o evde yaşamamış gibi davranıyorsunuz. Bulaşık makinası varken neden tezgaha diziyorsunuz ,haklı hem su akiyor hem de koku oluyor. Annen de seni çekmek zorunda değil ! Ay amannn.

Kendi evinde haldur huldur herseyi gezerek yiyen cocuk baskasinin evinde böyle rezil ediyor iste insanı. Cocugun sucu yok döksün saçsın diye bisey yok yemek adabiyla yenir. Salatalik elma vs hadi neyse de cikolatadir kektir olmaz ya öğretmek gerek diye dusunuyorum 2 yasindaki kizim birsey hazirladigimi gorunce ortusunu alip ustune oturuyor zor birsey degil bunu yaptirmak anlamiyorm insanlari
Aynen, evde belli bir düzene, kurala alışmamış cocuk dışarida, başkasının evinde de dinlemez yapma, etme demeyi. Sonradan toplayacağım, temizleyeceğiz diye cocuk öylece bırakılır mı? Beni sinir basar öyle bir sahnede.

Başka evde çocuğun eline dökülebilcek şeyler verilmez, bu yaşta hala bunu öğrenemediniz mi? Kendi evinizde ne yapıyorsanız yapın -ki onda bile döke saça verilmemeli- . Çocuk aniden kusabilir bunu tutamazsınız ama bence annenizin patlama noktası oldu bu. Çok rahat mıy mıy bi tipsiniz bellki. Tutup 1 ay kalacağınıza 1 hafta kalın dönün madem sorun yaşıyosunuz ne demeye hala ordasınız.

Ama bu şekilde davranması normal mi ben zaten gidicem bana bileti yak diyorsunuz burada eşimde var tek başıma o kararı veremem ki
İşine gelince her kararı veriyorsunuz ama. Eşin gormuyor mu ortamı gitmek istiyorum bitti. Kapıdan adımınızı attığınız günden bugüne bir gün güzel geçmedi hâlâ kocam da kocam.

Otelde kalın o zaman zaten az bir süre kalmış. Bir ay kimse kimsenin evinde kalmamalı eziyet etmeyin insanlara.

valla sizin annenize benzer bir annem var maalesef.

hatta spotify de bir programa bile katıldım, annelik üzerine, annem, anne nasıl olunur, neden anne olmak istiyoruz vs....

daha bu sabah 45 dk aradı, ne beni dinledi ne önemli bir şey anlattı, resmen konuştu konuştu kapattı benim çok işim var diyerek. o sırada ben Dubai'ye email gönderen, telefon görüşmeleri yapması gereken bir çalışanım, akşama evde yapacağım işleri düşünen bir eşim, kadınımm...

yani zamanla daha kabullenir hale geliyorsunuz, yaşım 41 ama hayatımızı zorlaştırdıkları da bir gerçek.. eşimi arayıp, bana söylediğini söylemiş. pazartesiye bozulur, aşure yaptım gelin yiyin demiş. annene de götür hatta demiş.

özünde güzel davranıs, ki evıne falan sureklı cagıran bır tip degıldır, ılıskı de cool bır anne. bu anlamda esım de ben de gelınımız de cok rahatızdır ama bızım ıslerımızı bılıyor ve yıne de dolabında yer olmayacak dıye ısrarla cagırıyor yanı kendıne gore plan yapıyor. aksam esım esya almaya gıdecek, tasıyacak, yemek var, yarın sehır dısına gıdecegız erkenden yatıp erkenden kalkacagız... bunları bılıyor ve umursamıyor

o bızım ıcın yaptı, o cagırdı, o dusundu, onun dolabında yer yok... gıdıp alalım.. gıdıp yıyelım... onun ıcın onemlı olan bu

X