Yıllarımı verdim. Çekişmeli mi anlaşmalı mı?

Evin değeri, yazlığın değeri nedir,yani vereceği ev toplam malin yarisina denk geliyor mu

Evin değeri, yazlığın değeri nedir,yani vereceği ev toplam malin yarisina denk geliyor mu
Bu çok önemli gerçekten, her şeyin yarısını almak için çekişmeli uğraşmaktansa, ev yarısına geliyorsa al evini otur paşa paşa.
Ama hiç malı bile olmasa ben olsam senelerce, gitsin gelsin, uğraşsin dursun canı sıkılsın birisini bulsa bile evlenemesin diye çekişmeliden devam ederdim.
Teyzem de iki çocukla aldatıldı, babasının evine geldi hiç bir şey alamadan. Malları kendi üstüne bile yapmamış eniştem sonradan çıktı kokusu ortaya. eniştem boşanmak istedi teyzem kabul etmedi senelerdir sürünüyor. Eve evliyken aldattığı kadını getirdi, imam nikahlı senelerce yaşadılar ama herkes teyzemi takdir ederken eniştemi aşağıladı, eniştemin kendi ailesi bile.

Bir heves uğruna yıkılan yuva. Allah hesabını sorar o adama. Ayrıca 20 yıllık evliliğinden ayrılanla aklı olan evlenmez. Sadece bol bol adamın parasını kullanırlar. Adamın yaşıda olduğu için başka bir şeyi genç kadına yetmez.
Tabii bu yaptığı parada sizinde emeğiniz büyük o nedenle söke söke alın hakkınızı derim.

Evinizi alın kurtulun.Senelerce dava sürecek.Boşanma davası,boşanma kesinleştikten sonra mal paylaşımı davası.Ki muhtemelen malları başkasına devredecek her türlü mal kaçırdığı anlaşılacak ama bu seferde mahkemenin mallar için biçtiği payı size seneeeeler boyu gıdım gıdım ödeyecek.En az bi 7-8 senenizi alır bu davalar.Evliliğin hakları koruduğunu bile düşünmüyorum artık.Mal kaçıranın yanına mallar kâr kalıyor.Davada kim kötüyse o kazanıyor.Aslında herşeyin yarısı hakkınız ama adalet sistemimiz çok farklı.8 sene kafa yoracağınıza alın evinizi oturun.Keşke zina yapsaydı da tüm mal mülk size kalsaydı.

X