Yeniden evlenmek

Şöyle ki yaşadığımız şehirde işyerimiz batınca daha büyük bir şehirde tekrardan başlamak istedik, daha önce bildiği yaşadığı bir şehirdir gitmek istediği yer eski eşimin. O dönem tayin işleri bi nebze kolaydı eşim önden gitti düzen kurdu, ben de tayin dönemi nasılsa geçerim diye düşündüm ancak tam o sene çalışma süresini uzattılar ben de öylece kaldım o şehirde taleplerim hep ret yedi, 3 yıl sonunda nihayet eş durumundan çıktı tayin. Tabi detaylar da varda kolay olmadı anlayacağınız. Şu an boşanma nedeniyle ailemin yanına tayin isteyeceğim, ileride evlilik gibi bir durum söz konusu olursa şu an görüştüğüm kişi bulunduğum şehire gelebileceğini söylüyor zaten tayin isteyeceğim şehrin ilçesinde yaşıyor kendisi. Bu konuda nasıl bir yol izleriz açıkcası pek düşünmedim :)

Böyle büyük büyük laflar, büyük büyük hareketler bana çok tekinsiz geliyor. samimi gelmiyor hiç. liseli gibi "sen hep içimdeydin." falan çok çok arabesk ve inandırıcı değil. evlilik için çok erken. bir deneyin bakalım. bu yaşadığınız duygusal boşluk da olabilir, güzel de olabilir ama sakin ve temkinli hareket etmekte fayda var. çocuk değilsiniz neticede. güzel bir ilişki için engeliniz yok, evlilik diye kendinizi strese sokmayın.

Hemen evlenmeyin tabi.
Biraz tanıyın karşınızdakini .
Taa lisede yaşanan bir ilişki.zaman geçtikçe insanlar degişebilir tanımanız lazım işte .
Bu kadar korkmanıza gerek yok.olgun yaşta birisiniz ilişkiyi denerseniz baktınız ki oluyor evlilik işi kolay

Burdaki bircok kadin maalesef olayi hepen kotu tarafindan yorumlamaya merakli. Yok adam niye aglamis, yok niye gec kalmismisiz, niye evlenmek istiyor. Baslik sahibi uzun uzun anlatmis halbuki herseyi. Adam da cok cekmis, kizi istemis olmamis sonra evlenmis bosanmis vs. Demem o ki, bunlari dinlemeyin.

Iliskiye zaman verin, tadini cikarin acele etmeyin. 36 yas cok genc. Onunuzde koca bir omur var daha. En az 90a kadar yasarsiniz, daha cook uzun bir hayat var onunuzde. Keyfini cikarin

Taniyorsunuz birbirinizi ama o koprunun altindan cok sular akti..

Yeniden tanimaya calisve zaten hazirsan evlenirsin, milleti takma cunku onlari memnun etmek kolay degil.

Nicin ayrilmistiniz?

Ne yalan söyleyeyim bu kadar büyük duygularla başlanılan ilişkiler beni hep ürkütür. Yaralarımızı beraber iyileştirelim falan.. Bence çok manipülatif cümleler. Bir tık sonrası "dünyaya karşı ikimiz". Hani zaman ikinizi ne kadar değiştirdi anlamadan bilmeden "ana baba olalım".

Ne kadar biten evliliğinizden sonra bu cümleler sizi heyecanlandırmış olsa da, alarm durumuna da getirmesi lazım bence. Tanıyın.. sanki daha önce tanışmadığınızı biri gibi akıl süzgecinden geçirin.

Ben aşırı romantizm, dramatizm bla bla bla ....izm bulmadım. Bazen hayat aldıklarını cidden çok sonra veriyor. Bazen insan doğru zaman, yanlış oluyor veya pişmemiz gerekiyor bunlar hayatın gerçekleri. Neden işin şüphe uyandırıcı tarafı kadar bu tatlı tarafıda göz önüne alınmamış zira hepimizin bir parça mutluluğa ve umuda ihtiyacı var. Adamın içinde yara ve uhde kalmışsınız büyük ihtimalle. Size hızla çekilmesinin başlıca sebebi bu olabilir. Ama tabikide tedbiri, gözlemi elden bırakmamalısınız, bir yandan da sen önünü kış tut yaz çıkarsa bahtına diye düşünürdüm ben olsam içim umut ve mutluluk dolsa dahi. Sizin adınıza çok sevindim o tatlı rüzgarı hissettim darısı başıma diyorum o heyecanın :) Nacizane ondan ve en önemlisi de boşanma sebebinden , travmalarının en azından çözülmeye başladığından emin olmadan bence evet demeyin. Ama bi kahve içmekten de azıcık flörtleşmekten de kimse zarar görmez:)

Çok romantik bi yazı olmuş.Agustosta boşanıp tekrar evlenmek için bu acele neden anlayamadım. Ayrıca benim düşüncem evlenip çocuk sahibi olmuş birinin tekrar evlenmesi aşırı saçma gelio bana.Kimse kimseyi kandırmasın evlenirken ülkemizde asıl amaç çocuk sahibi olmak.Avrupa ve Amerika'daki gibi evlilik dışı çocuk sahibi olmak bizim toplumumuzda normal karsilanmiyor.Evlenerek bunu hem legal hem de sözde ahlaki normlara uygun hale getiriyoruz.Sevgili olunabilir çok normal ama tekrar evlilik dediğim gibi bana aşırı saçma gelio.

Benim kuzenim de boşandıktan sonra (ki sizden 5 yaş büyük) üniversite yıllarından flortuyle ilişkiye basladi. Ve çok mutlular, çoluk çocuk beraber çok tatlış bir cift. İmrenilen,keyifli bir hayatları var - henuz evli degiller
Hemen evlilik olarak düşünme,önce tanı, flört et, tadını cikar

merhaba :) sizdiniz sanırım bebiş için test yaptırmıştınız sonuç çıktı mı acaba iyisinizdir inş herşey yolunda mı

ikinci ilişkisini, yeni biriyle değil eskiden tanıdığı biriyle yaşayanlar daha şanslı bence. Cevremde böyle birkaç gördüğüm örnek var. Bir süre görüşün. evlilik değil, ne kaybedersiniz?

Iyice gez toz tanı hemen evlenme, bence bir şans ver

Benim böyle bir tanıdığım var, isteme aşamasında ayrılıyor, başkalarıyla evleniyorlar.
Seneler sonra bir restoranda karşılaştıklarında kadın tam da boşanma davasının sonuçlandığı celseden çıkmış, adam boşanalı 2 seneyi geçmiş.
Evlendiler, mutlu mesut çocuklu yaşıyorlar:)

Bazı yarım kalan hikayeler, başkalarıyla tamamlanmıyor maalesef…

Merhaba
yaşadık
Merhaba yaşadıklarınız neredeyse benimki ile aynı bende 2019da ayrıldım yalnız benim 2 oğlum var ayrıldıktan 6 ay sonra bekarken sevgili olduğum kişiyle karşılaştık sosyal medyadan daha doğrusu o yazdı ilk bana o benden önce ayrılmış eşinden ben evliyken de beni takip ediyormuş sosyal medyadan onun da 1 kızı var sonra konuşmaya başladık biz ilk karşılaşmadaki heyecan çok önemli ve biz orada evlilik kararı aldık 3 ay içinde evlendik yani ayrıldıktan 10 ay sonra evlendim herkesin ne dediği umrumda değildi hayat benim hayatım çokta mutluyuz şükürler olsun rabbime aklımda tekrardan evlilik fikri yokken onu karşıma tekrar çıkarıp yeni bir hayata başlattığı için. Çocuklarım da benim yanımda onun da kızı yanımızda 3 çocuğumuz oldu onun kızı bana anne diyo benim çocuklarım ona baba diyo 3 yılımız bitecek 10 gün sonra. Yani size demem o ki hayat kısa mutlu olmaya bakın kader çıkarıyor tekrardan karşımıza. Rabbim in bir bildiği vardır belki çok mutlu olacaksınız. Hayatınızda iyi şanslar diliyorum

Yaaa nasıl sevindim sizin adınıza, evet hikayelerimiz benziyor, bizde sadece çocuk yok. Ama mutlu olmanız çok sevindirdi, dilerim bir ömür sürer ve dilerim mutluluk bana da çok yakındır :)

Gözyaşım pit....imrendim ...olur sen taniyacaksin ne desek bos

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…