Yeniden evlenmek

O kadar naifsiniz ki dilerim çok mutlu olursunuz. Bence tekrar görüşmeye başlayın ama durumu ona açıklayın ikimizde ayrıldık kolay şeyler değil birbirimize zaman verelim evlilik için acele etmeyelim diyin. Niyetinin ciddi olması evlenmek istemesi çok güzel bana göre. Ama kesinlikle acele etmeyin tekrardan tanıyın birbirinizi. Yani zamana bırakın diyorum ben.

Mevzu erkeklerin ağlayıp aglayamaması değil ki.
Aradan 19 yıl geçmiş, kimin tercih edip etmediğinin de önemi yok.
İkinizde bambaşka insanlarsınız artık.
Başınızdan boşanma geçmiş ikinizde zor tarafları da vardır elbette ama dünyanin en acı olayını yaşamış da değilsiniz neticede. Kadın erkek farketmez, büyük sevgi gösterilerini, duygusal çıkışları sağlıklı bulmuyorum hele ilk görüşmeler için, durum bu yani.

Farkettigim kadarıyla aranızda geçenlerle ilgili olumsuz hiçbir yorumu kabul etmiyorsunuz. Harika, o kadar yıl sonra denk gelmeniz bir işaret dememiz gerekiyordu herhalde. Yarın nikah tarihi almayacağıniza göre asıl düşüneceğiniz yeni bir evlilik yapabilir miyim değil karşınızdaki insanı ölçüp tartmak olmalı. Yine de siz bilirsiniz.

Biraz sert gelebilir söylediklerim ama başta siz sosyal medyadan, evlendiğini bildiğiniz eski sevgilinize yazarak hata yapmışsınız, adam halen evli olabilirdi. Hayret kimse de bu konuya değinmemiş.

İkincisi adamın maddi durumu iyi değil, okumamış demişsiniz. Büyük ihtimalle lise mezunu ve iyi kazandığı bir işi yok. Sizde memursunuz, bu da çekici gelmiş olabilir adama. İlk eşiyle ayrılma sebeplerinin doğru olduğu ne malum.

Ama siz bu romantizme koşulsuz şartsız inanmış gibisiniz. Ha bu söylediklerim sadece bir tahmin, durum sizin inandığınız gibi de olabilir, ama her ihtimali düşünüp iyi değerlendirmek gerek. Bence zaman tanıyın ve iyice araştırın ortak tanıdıklarınız vasıtasıyla. İnşallah her şey inandığınız gibidir ve mutlu olursunuz, ne diyelim.

eski eşinizden neden ayrıldınız ?
Çocuğunuz var mıydı ?
Sanırım yoktu.
O kişinin de çocuğu yoksa deneyebilirsiniz.
Ama temkinli olun
Hemen bu lise heyecanı ile hızlı gitmeyin
Yoksa duygusal olarak toplanmanız zaman alabilir.
Bol şans

Evlilik için aceleye gerek yok bence, takılın hayatınızı yaşayın bir süre, şu an hisleriniz çok sağlıklı olmayabilir.

evlenmem ama beraberliğe karşı çıkmazdım . şansımı denerdim

Herkese cevap verdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.. Evlilik fikri başta da söylediğim gibi askıda şu an için.. Kapılarımı kapatmadım, belki de sevilmenin heyecanı sarmıştır beni bilemiyorum, yazdıklarınızdan anı yaşamam gerektiğini anladım, şu an yaptığım gibi, neler yaşayacağımı zaman gösterecek, kimseyi takmadan görüşmeye devam edeceğim.. Her şey rayına oturur, sonucu da o zaman buraya tekrar yazarım.
Bir arkadaşımız sosyal medyadan kendisine cevap vermemi içerlemiş, yalnız yukarıda yazdığım gibi lisede ayrılırken bile biz kötü ayrılmadık, sonraki yıllarda da görüştük, bulunduğumuz ilçe çok küçük olduğu için hemen hemen her gün denk geliyorduk ve sohbetimizi hiç kesmedik, eski iki dost gibi anlayacağınız, bir selama her zaman eyvallahı vardır güzel dostların, bunda art niyet aramayın lütfen, cevap yazmamdaki niyetim sandığınız gibi kötü değil yani, ama böyle algılanması normal, insan yazarak olanı biteni anlatamıyor tabi sizlere, bazı cümleler de anlatmaya yetersiz kalıyor, keşke hepinizle bir masada oturup konuşabilme şansımız olsaydı, yanlış anlamaları en aza indirirdim o vakit. Dilerim güzel günler bekliyordur beni, bizi, canım kadınlar, öpüyorum sizi :)

yazdıklarınızı gozumdekı yaslarla okudum. ben de daha dun lısede cok derın duygular yasadıgım o kısıye mesaj attım yıllarca o atmıstı ben de sımdı attım fakat hayatında bırı varmıs o kadar kotu oldum kı sabaha kadar ağladım dıyebılırım sankı gecmısım gitmiş gibi o tanıdıgım ınsan degılmıs gıbı artık, bızım de 10 yıl oldu konusmayalı o zamanlar sevgılı olsak yıtıp gıderdı dıyorum hala daha olabılır dıyorum konusuyoruz ama hayatında bırı oldugu ıcın arkadas gıbı ama bılıyorum kı gecmıste hele de lısede yasanılanların yerını hıcbırsey ve kımse dolduramıyor. çok üzüldüm geç mi kaldım dedım ama o zaman olsa sımdı olmazdı adım gıbı emınım ınsan guvendıgı samımıyet kurdugu yıllardan bırını arıyor. bence bır sans vermelısınız. bu kadar detaylı yazdım ama kusura bakmayın tam gunune denk geldı ve aynı cumlelerı sızde okudum. hayat cok garıp ve kısa. umarım mutlu olursunuz. bizim hikayemiz biraz umutsuz ben onu ölene kadar beklesem de onun hayatında bırı var ama siz özgürsünüz umarım cesaretınız mutluluga donusur..

Her şeyi fazla romantize ediyor olabilir misiniz?
Önceki sayfalardan birinde boşanma sebebiniz var mesela. O bile fazla naif, fazla romantize edilmiş görünüyor.
Tekrar görüşmek olabilir ama ciddi ilişki düşünmeyin ve çevre ile paylaşmayın bence.
Bu arada lisedeki sevgililerimi büyük ihtimalle görsem tanımam, soyadlarını falan da hatırlamıyorum. Helal olsun size o konuda.

Lise yıllarındaki sen şimdiki sen misin? Bu mümkün mü? Yıllar içinde insanlar değişir. Sevgili ve arkadaş olarak Birbirimizi iyi tanıyoruz diyorsunuz da bu nasıl münkün olabiliyor anlamadım.
Sevgili olun, gezin tozun hayatı yaşayın. İlla evlenince mi tamamlanılıyor?
Bir 5,6 ay birbirinizi gözlemleyin, bu kadar acele evlilik diye ölmesi de bana çok iyi şeyler hisettirmedi. İkinci evliliğiniz olacak aceleyle karar vermeyin

Lise yıllarındaki sen şimdiki sen misin? Bu mümkün mü? Yıllar içinde insanlar değişir. Sevgili ve arkadaş olarak Birbirimizi iyi tanıyoruz diyorsunuz da bu nasıl münkün olabiliyor anlamadım.

Ben de ayni seyi dusundum, 15 yili gec 5 yil onceki benden bile cok cok farkliyim. heleki lisede cocuksun, lise aski=cocukluk aski, yetiskin birinin lise askina bir seyler hissetmesi mumkun degil bence. Hele ki adamin aglamasi bana acaip geldi.

Bana kızmayın ama acaba psikolojisi iyi değil mi? Bir gözlemleyin böyle ağlamalar falan normal değil.
Siz çok naif ve romantiksiniz sanırım sizi ordan vuruyor gibi geldi.Acele etmeyin tanıyın iyice.

Ben de ayni seyi dusundum, 15 yili gec 5 yil onceki benden bile cok cok farkliyim. heleki lisede cocuksun, lise aski=cocukluk aski, yetiskin birinin lise askina bir seyler hissetmesi mumkun degil bence. Hele ki adamin aglamasi bana acaip geldi.
Münkün mü? Lise nedir ya? Çocuksun o zamanlar. O çağlardaki beklentinle şimdiki aynı kalamaz kalıyorsa zaten r sorun vardır. O zamanlar deli akan bir kan var cinsel çekim istek had safhada. Seviyorum dediklerin için yıllar sonra sadece cinsel çekimmiş Diyor insan.
Sonra ilk görüşmede hıçkırarak ağlamak da nedir? Bana adam sorunlu gibi geldi. Umarım yanılıyorumdur. Çünkü konu sahibi bu işe balıklama atlatacak gibi.

Ben senin yerinde olsam evliliği uzun bir süre aklımdan çıkartırdım..daha yeni ayrılmışsın..hayatına birini sokabilirsin buna tamam ama evlilik için daha çok erken
Gez toz tanı heyecanlar yaşa ama evliliği düşünme..anlıyorum seni sevilmek istiyorsun ama kalp kırıklıklarının ardından tekrar aynı şeyleri yaşamak da var bunu düşün..sevgili olarak devam ederdim ben olsaydım

Evlenmeden de benliğinizin önrmini anlayabilirsiniz. Sadece 5,6 ay sevgili olun. Ölçüp tartın birbirinizi. Ani verilen kararlar beni hep korkutur. Belki ben çok şüpheciyim bilmiyorum. Hayat gönlünüze göre olsun

O neden boşandi acaba. Taniyorum diyirsunuz ama siz lisedeki bir genci taniyorsunuz. Bakalim ayni kişi mi insan çok değişir.aceleye getirmeyin zamana bırakın

Memursunuz rabi ister sizi niye gocunsun şu krizde. İki kez mi 3vlenip bosanmiş ben mi yanliş anladım..ıki kezse ek olarak dusunün derim. Meslekler de uymuyir belli. Akla yatkin hicbirsey yok..liseden kalma sevgi kirintısı var diye gorüsüyorsunuz ama hata ediyorsunuz

Yok tanısanız beni romantizm ile pek alakam olmadığını söylersiniz direkt :)) evet boşanmamın ardında el ile tutacağım çok ciddi sorunlar yok malesef, yani benim nazarımda konuşsak çözülecek sarılsak geçecek şeylerdi.. Uzun uzadıya anlatmayı çok istiyor insan ancak gel gör ki sebebi şu desem elimde kalır. Eski eşimin kararıydı, saygı duydum, kolay olmadı benim için, yasımı en dipte yaşadım, ama ölümü tanıyan kişilerde bu tip kayıpları atlatmak bir nebze daha kolay sanırım, kimseye muhtaç olmadığımı, hissettiğim an ve aldığım terapi sayesinde Bi tık daha hızlı toparladım kendimi, lisede bir aşkı olunca insanın unutmaması pek tabi mümkün oluyor.. Hafıza dediğin şey deli rüzgar, estikçe hatırlatıyor anıları :) yorumunuz için teşekkür ederim ve tavsiyeniz için de, dikkate alacağım..

Ağustos ile Kasım arasında ortalama 4 ay var lakin konu arada kaç ay olduğu değildir eminim siz de bunu vurgulamak istemediniz, şöyle ki bu durumu başkası anlatsa sizin gibi düşünürdüm, o kadar dizi vari bir durum ki.. Ne diyeyim haklısınız.. İnsan başına gelinceye kadar böyle şeyler fazla dramatik ve samimiyetsiz geliyor. Hatta ben çok film izliyorsun kuzum, gerçek dünyaya dön bile derdim karşımdakine. Ama elimdeki gerçek bu, bu gerçek ile ya hayatıma devam ederim, ya da masal derim geçer gider, inanın sonu ne olacak ben de kestiremiyorum, hakkımda hayırlısı, ben de bekleyip göreceğim zamanla.. Yorumunuz için tekrar teşekkür ederim, naifliğniz için de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…