Ah Gönül Ah

Adamı al hayatına arkadaşını çıkart 😃😃
Zamanında sana kazık atan insanı hayatına sokma tekrar. Bu tip insanların negatif enerjisi hiç eksik olmaz.
Adamla dene bence sonuçta boşanmış kişi birinin kocasıydı o olmazsa başkası

Kadını kötülemek için elinizden geleni yapmışsınız gibi geldi bana.
Yok vallaha öyle bir niyetim. Gençken güzel arkadaşlık ettik aynı sıraları paylaştık. Sonra sevgilisi olunca koptuk yollarımız ayrıldı. Ayrıca uzun zamandır ikisinin hayatında da yoktum. Çok uzun yıllar sonrası böylesi bir tesadüf yaşamak da benim talihsizliğim oldu maalesef...

Eski arkadaşla hiç görüşmeseydiniz bile bi olurdu vardı ama aradan zaman geçmesine rağmen oturulup çay kahve içilmiş, sosyal medyada beğeniler yapılmış. Artık kimse ergen değil, belki başka kadınlar yapar ama zamanında arkadaşım olan birinin eski eşiyle evlenemem.
Sizde bunu öğrendikten sonra görüştüğünüze ve arkadasinizi bizlere kötülediğinize göre devam etme kararı alacaksınız. Buradan da destek bekliyorsunuz.
Ben yapamam, şimdi eşimden boşansam ve eski arkadaşım eski eşimle evlense haklarında hiç iyi şeyler düşünüp konuşmam. Ülkede insan mı kalmadı

Sonradan kötü şeyler de yaşanmış olsa bir zamanlar arkadaşım olan birinin eski kocasıyla ilişki yaşamak istemezdim. Kafamdan bir sürü şey gecerdi. 🫠
Siz kahve de içmişsiniz, mesajlarınızdan belki ki devam da edeceksiniz.

O arkadasinizin eski kocasi olmasi bence onemli degil zaten baglariniz kopmus onun yuzunden bitirmeyin siz kendi kafaniza yatmayan bisey olursa bitirirsiniz. Gorucu usuli ne alaka birileri tanistiriyor sonucta arkadas cevresinded iliskiler bu sekilde yuruyor gorucu diyip onemsizlestirmek neden

Evet çok saçma bir tesadüf oldu. İnsanın aklının ucuna gelmez. O arkadaşım şu an hayatımda değil, sadece sosyal medyada arkadaş olarak kaldık. Ortak görüştüğümüz arkadaşlarımız yok. Aynı ortamlara girme durumumuz yok ve aktif olarak görüşmüyoruz.
ben nabza göre şerbet veren, insanların beni önemsedikleriyle aynı seviyede onları önemseyen bir insanım
Benim üniversitede bu arkadaşım zamanında kendi sevgilisinden ayrılıp benim platonik olarak sevdiğim çocuk için; kanka siz çıkmıyorsunuz ben çıksam sana ayıp olur mu diye çıkmaya başlayan biri. Biz bu şekilde 1,5 dönem aynı sıralarda oturduk, derslerimize katıldık. Karakter olarak hava atmaya çok düşkün bir kişi. Yine de severdim.

1,5 sene sonra benim lise stajımdan bir arkadaşımı bu sınıf arkadaşımla tanıştırmıştım. O da sevgilisinin kuzenini bu arkadaşımla tanıştırdı. Sonra onunla sevgili olunca 1,5 sene sonra bana dirsek çevirdi, şimdiki kocam da kocam diyen kadınlar gibi oldu:) bir yere gitmek istesek benim sevgilim izin vermez derdi hep.

Sonra okul bitti. Biz zaten yolları ayırmıştık her yerden silmiştik birbirimizi.
ben her ne kadar 15 sene önce çocuk sayılabilecek yaştayken bile olsa, bana şunları yapmış bir eski arkadaşa karşı
ahlaki bi hassasiyette olmazdım
yani ez cümle bu adamın , bana zamanında bunları yapmış ve şu anda bendeki yeri sadece sosyal medyada öylesine eklenmiş olan birinin eski eşi olmasını önemsemezdim
adamla enerjim tuttuysa, elektrik aldıysam devam ederdim
yani böyle bi durum asla benim bu adamla ilişkime engel olmazdı
sonradan başka nedenlerden adamla yolların ayrılırsa o bambaşka bi konu
ama hiiç bu tarzda bi eski arkadaş için kendini sorgulamana değmez

dediğim gibi ben anca gerçekten hak eden insanlar için ahlakımı devreye sokarım
bu arkadaşın hak etmiyor .
zaten arkadaş demek de saçma ya neyse .

Bana göre eski arkadaşının kocası olduğu için ben olumlu bakamazdım , bugün kötülemeyenin yarın kötülemeyeceği ne malum ? Maddi sıkıntılar diyorsun seninle de aynı olabilir, şu an kendini sana beğendirmek için gerçek yüzünü saklıyor da olabilir her şeyi geçtim iyi biri de olabilir … lakin bu zor bir seçim fikrimce olmaz .

Herkesin fikirleri benim için çok önemli. Bunların hepsi yaşadığımız tecrübeler ve çevremizde gördüklerimiz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bana kazık atan biri için bırakın potansiyel bir aşkı alacağım çikolatadan vazgeçmem. Aynı durumda o olsa emin olun gözünüzün yaşına bakmazdı. Cidden tam olarak aynı konuda kazık atan biri için mi bu kadar ahlaki ikilem 😁 benim de arkadaşım olsanıza.

Öncelikle merhaba,

Yine ben, yine bir talihsizlikle karşı karşıyayım:) Fikirlerinize çok ihtiyacım var. Çünkü maalesef başka kimseyle paylaşamam. Uzun biraz, olabildiğince önemli ayrıntıları vererek kısa anlatmaya çalışacağım.

İşyerine gelip giden bir ablamız beni çok sever. Bir tanıdığım var çok iyi biri tanışmanızı çok isterim dedi. Bir kez evlilik yapmış, uzun zaman önce boşanmış (2017 de boşanmış) ve çocuğu olmadığını söyledi. Bende olabilir dedim. Numaramı verebileceğini söyledim.

Bu kişi bana yazmaya başladı. Kendinden bahsetmeye başladı. Anlattıklarından (iş, yaşadığı yer, ismi, memleketi vs.) bir kişi aklıma geldi. O da üniversitede yakın bir kız arkadaşım. Direkt sordum. Senin eski eşinin adı şu mu? diye. Öyleyse düşer bayılırım burada dedim. O da Evet dedi.

Benim üniversitede bu arkadaşım zamanında kendi sevgilisinden ayrılıp benim platonik olarak sevdiğim çocuk için; kanka siz çıkmıyorsunuz ben çıksam sana ayıp olur mu diye çıkmaya başlayan biri. Biz bu şekilde 1,5 dönem aynı sıralarda oturduk, derslerimize katıldık. Karakter olarak hava atmaya çok düşkün bir kişi. Yine de severdim.

1,5 sene sonra benim lise stajımdan bir arkadaşımı bu sınıf arkadaşımla tanıştırmıştım. O da sevgilisinin kuzenini bu arkadaşımla tanıştırdı. Sonra onunla sevgili olunca 1,5 sene sonra bana dirsek çevirdi, şimdiki kocam da kocam diyen kadınlar gibi oldu:) bir yere gitmek istesek benim sevgilim izin vermez derdi hep.

Sonra okul bitti. Biz zaten yolları ayırmıştık her yerden silmiştik birbirimizi. Bu arkadaş o kişiyle evlenmiş 5 sene evli kalmış ve bu kişiden boşanmış. 15 sene sonra bu kız beni sosyal medyadan arkadaş olarak ekledi. O güne kadar hiçbir şekilde iletişimimiz yoktu. O gün dışarı çıktık çay kahve bir şeyler içtik. Sonra sosyal medyada hikayelerimize beğendi atmak olarak iletişimimiz devam etti. Sonra yeni biriyle tanıştı. Şu an da güzel giden bir evliliği, küçükte bir bebeği oldu. 2. kez evlendi hayatına mutlu bir şekilde devam ediyor.

İki tarafta uzun zaman önce boşanmış ve ikisi de önüne bakmaya başlamış anlayacağınız. Dün akşam bu kişi ile birlikte kahve içmeye çıktık. Eskilerden bir arkadaş gibi oturduk kahve içtik sohbet ettik herşey çok güzeldi. Devam edersem bu şekilde gönül olarak kapılabilirim. O da anladığım kadarıyla bazı dersler çıkarmış hayatına devam etmek istiyor. Benim arkadaşımı herhangi bir şekilde kötülemedi. Sadece maddi olarak bazı olumsuz durumlar olmuş, zaten tartışmaların olduğu için (o zaman küçüklerdi) bu durumun tuzu biberi olduğunu ve birbirlerini kırdıklarını söyledi. Anlaşmalı olarak tek seferde boşanmışlar.

Gönlüm onunla arkadaşça da olsa tanıyıp devam etmek istiyor (güzel iletişim kuruyor, benimle ilgili ve belli ediyor. bende etkilendim) ama mantığım da yanlış yapıyorsun sonuçta bir şeyler paylaştığın eski arkadaşının eski kocası diyor.

Ben korkularımdan bu kişiye bahsettim. Bana çok açık bir şekilde bir sorun olmayacağını, bana en ufak kötü bir yansıma olmayacağını söylüyor.

Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Gönlüm mü mantığım mı arafta kaldım.

Sevgiler,
diğer üyelere ben de katılıyorum evlilik ciddi bir konu sadece aradaki çekimle olmuyor .
kafanı bi şeyler karıştırmış mantığın ve kalbın arasında kaldımışsın ve ben mantığını seç derim..
yıllar önce geç yapılmış bı seçimin yıllar sonra sıkıntısını yaşayabılırsın çünkü..
he ben yaşamadğım şeylere pişman olmaktansa, yaşayıp görmek isterim dersen de tercih senın tabi

Kızla konusmaya devam etmeseydiniz aman nolcak görüş derdim ama şuan olmaz bence. Yine de senin tercihin sana geçmişte yanlış yapmış birine birşey borcun yok hayatına almayı düşünüyorsan iyi takip et adamı gözlemle.

Anlattiklariniza bakilirsa bu arkadasiniz cok da samimi olmadiginiz biri gibi geldi, ustune gecmiste sizin hoslandiginiz kisi ile birlikte olmakta sikinti gormemis. Acaba su durumda o olsaydi ne yapardi diye bir dusunun derim.
Ben olsam adami secerdim, fasulyeden arkadasi degil. Her kahvenin de kirk yil hatiri yok.
En azindan bir sure daha taniyin adami bu karari vermeden once.

Son durumdan bilgi veriyorum.

Cuma gecesi çok ama çok düşündüm. Bu olay işyerimde duyulur ise 15 yıldır çalıştığım işyerinde barınamazdım. Çalışmak ve anneme, evime bakmak zorundayım. Ne kadar evli ve çocuk sahibi olsa da eski arkadaşım işyerime gelip rezillik çıkarabilir. Tanıyorum onu. Belki o benim yerimde olsaydı hiç düşünmeden bu ilişkiye girebilirdi çünkü onun kaybedeceği bir şey olmazdı ama ben işimi kaybedebileceğim için böylesine bir ihtimale bile girmeye yüreğim el vermedi. Kaos istemediğimi artık hayatımda biliyorum. Her yerden engelledim. Telefonda bile kara listeye aldım. Yoluma bu şekilde devam etmeyi tercih ettim. Mantığıma yöneldim. Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Sevgiler,

X